بازی My Eyes On You تجربه‌ی جدید اعضای استودیوی Storymind Entertainment در دنیای کامپیوتری محسوب می‌شود. کسانی که احتمالا نامشان برای بسیاری از بازی‌دوستان ناشناخته است و شاید از سوی برخی از آن‌ها دست کم گرفته شوند. با این حال اعضای این استودیو به تازگی از بازی My Eyes On You پرده برداری کرده‌اند. اثری که با توجه به اطلاعات موجود از آن شاید بتواند حرف‌های تازه‌ای برای گفتن در دنیای بازی‌های کامپیوتری داشته باشد. بنابراین با توجه به پتانسیل‌های این بازی، در ادامه‌ی مطلب پیش رو نگاهی به آن خواهیم داشت و شما هم در صورت تمایل می‌توانید مجله قرمز را همراهی کنید.

این روزها دنیای بازی‌های کامپیوتری پر شده از قهرمانان کلیشه‌ای و شبیه به هم که بسیاری از آن‌ها به دلیل تکراری بودنشان، در ایجاد حس هم‌ذات پنداری و همراه ساختن مخاطب با خود عاجز هستند. اما بازی My Eyes On You از این شانس برخوردار است که یک قهرمان جذاب را به بازی‌دوستان معرفی کند و آن‌ها را به روزهای خوب گذشته و همراهی با قهرمانان درهم شکسته و پیچیده‌ای نظیر مکس پین باز گرداند. البته این امر در صورتی رخ می‌دهد که سازندگان بازی My Eyes On You بتوانند ایده‌های خود را به خوبی در دل این اثر پیاده کنند.

چشم هایم

شرح حال کاراگاه خسته در بازی My Eyes On You

بازی My Eyes On You شما را در قامت شخصیت جردن آدالین قرار می‌دهد. یک کارشناس و تحلیل‌گر حرفه‌ای FBI که پس از سال‌ها به شهر شیکاگو باز می‌گردد تا مرد مرموزی با نقاب سرخ را دستگیر کند. البته بازی My Eyes On You نسخه‌ای خیالی از شهر شیکاگو و حومه‌ی آن را به تصویر می‌کشد. شهری که مردم آن با فرهنگ کارناوال‌های ریز و درشت خو گرفته‌اند و مدتی است توسط قاتل مرموزی به نام مرد کارناوالی شکار می‌شوند. حال جردن باید با حضور در این شهر شلوغ و بی در و پیکر، علاوه بر حل کردن معماهای مربوط به جنایت‌های مرموز این شهر، با خاطرات تلخ و ناخوشایند گذشته‌ی خود نیز بار دیگر رو به رو شود.

با پیش بردن ماموریتی که بر عهده‌ی جردن قرار داده شده است، او پرونده‌ای که در دست دارد را بیش از پیش شخصی می‌بیند. تا جایی که در می‌یابد حتی کسانی که بیش از همه به آن‌ها اعتماد داشته است نیز به او خیانت کرده‌اند. البته هنوز چیزی از جزئیات داستان و این که چه کسانی به جردن خیانت کرده‌اند مشخص نیست. تنها همین قدر می‌دانیم که تحلیل‌گر کارکشته‌ی FBI در انجام ماموریت‌های مهم خود در شهر شیکاگو تنها نخواهد بود و عده‌ای از همکاران او در این راه همراهی‌اش می‌کنند. کارآگاهانی نظیر ریلند ترمبل، کارول گریفیتز و مامور اف بی آی بنتون اُلریش که جزو شخصیت‌های فرعی حاضر در داستان این بازی هستند، اما هنوز نقش آن‌ها در پیش‌برد داستان این اثر به طور دقیق مشخص نیست.

بازی کاراگاهی

در مجموع با توجه به گذشته‌ی تاریکی که جردن با آن دسته و پنجه نرم می‌کند و همچنین با نظر به تم کاراگاهی داستان این اثر، می‌توان پتانسیل‌های فراوانی را در داستان بازی My Eyes On You مشاهده کرد. پتانسیل‌هایی که امید می‌رود بتوانند به طور کامل عملی گردند. علاوه بر آن ساختار کلی داستان این اثر نیز دست سازندگان این بازی را برای غنا بخشیدن به شخصیت‌پردازی افراد حاضر در داستان، به خصوص شخصیت جردن، باز می‌کند. بنابراین این امیدواری وجود دارد که بتوانیم شاهد حضور شخصیت‌های جذاب و چند بعدی در بازی My Eyes On You باشیم. به خصوص شخصیت جردن که این پتانسیل را دارد تا به جمع کارآگاهان سرشناس و زجرکشیده‌ی تاریخ بازی‌های کامپیوتری نظیر مکس پین بپیوندد.

اهمیت تصمیم گیری در بازی My Eyes On You

بازی My Eyes On You به لحاظ سبک و سیاق بازی، اثری اکشن ماجرایی به شمار می‌رود که از تم نوآر بهره می‌برد و از لحاظ ظاهر و اتمسفر نیز، همانند برخی از بخش‌های نسخه‌ی اخیر بازی Infamous، ساختاری نئون مانند دارد.

بخش مهمی از گیم‌پلی بازی My Eyes On You بر جستجو برای یافتن شواهد و مدارک مورد نیاز به منظور حل معمای اصلی داستان این اثر تمرکز دارد و در طول تجربه‌ی بازی این جستجوها زمینه‌ساز حرکات و تصمیم‌گیری‌های بعدی شما خواهد بود. در مجموع تصمیمات اتخاذ شده در طول داستان، نقش مهمی در شکل دادن به روایت این اثر ایفا می‌کند و گاه منجر به تغییراتی در زیر و بم داستان، و حتی نحوه پایان یافتن آن، می‌شود.

اکشن ماجرایی

در واقع برخی از تصمیم‌گیری‌ها ممکن است شما را به سمت شواهد اشتباه و مسیرهای نادرست رهنمون سازد. این جا است که برای یافتن مسیر درست باید به غریزه‌ی کاراگاهی خود رجوع کنید و به جای توجه به آن‌چه در برابر چشمانتان قرار دارد، حسس ششم را به منظور رسیدن به حقیقت مد نظر قرار دهید. البته در این راه چالش‌هایی هم پیش رویتان قرار دارد. به غیر از افراد نقابداری که هرازگاه جان شما را تهدید کرده و در مسیر رسیدن به حقیقت سد راهتان هستند، وضعیت روحی روانی جردن نیز در مواقعی چالش‌هایی را برای او ایجاد می‌کند. به گونه‌ای که هنگام قرار گرفتن در موقعیت‌های تنش‌زا، تشویش و اضطراب جردن، که ریشه در خاطرات گذشته اش دارد، بخشی از توانایی‌های او را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به این ترتیب عملکرد قهرمان داستان در مواقع بحرانی، تحت تاثیر توهم‌هایی که با آن دست به گریبان است، دستخوش تغییر می‌شود.

در مجموع می‌توان گفت که مواردی نظیر تحقیق و جستجو برای یافتن سرنخ‌های لازم به منظور کشف معماهای مهم این بازی و همچنین اتخاذ تصمیم‌های درست برای رسیدن به اهداف مهم تععین شده، نقش مهمی را در گیم‌پلی بازی My Eyes On You ایفا می‌کند. هرچند هنوز جزئیات دقیقی از کم و کیف گیم‌پلی این بازی در اختیار بازی‌دوستان قرار نگرفته است، اما با توجه به اطلاعات موجود شاید بتوان شباهت‌هایی را میان گیم‌پلی این بازی با گیم‌پلی بازی L.A Noire یافت. به هر حال اگر بازی My Eyes On You از کیفیتی مشابه با L.A Noire برخوردار باشد، می‌توان نسبت به تجربه‌ی یک بازی کاراگاهی خوب و سرگرم کننده بسیار امیدوار بود.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار بازی My Eyes On You اعلام نشده است. اما مقصد اصلی و نهایی این اثر سه پلتفرم PC، PS4 و Xbox One خواهد بود.

منبع: وب سایت رسمی این بازی (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.