جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
ربات ها در انبارداری

نحوه ی انبارداری و حمل و نقل در سال ۲۰۱۷ – افزایش ربات ها در سال جدید

در این مقاله ی کوتاه، به بررسی گشترش ربات ها در حمل و نقل و انبارداری در سال جدید می‌پردازیم. چگونگی کارکرد ربات ها و شرکت هایی که در این زمینه فعال هستند، مورد بررسی اجمالی قرار می‌گیرد و در پایان، مزیت های استفاده از ربات ها در حمل و نقل و انبارداری بیان می‌گردد. 

آمازون، پیشرو در استفاده از ربات ها در انبارداری

از زمانی که شرکت آمازون، سیستم رباتیک کیوا (Kiva Systems) را در سال ۲۰۱۲ خریداری کرد، بهبود زیادی در سیستم انبارداری این شرکت ایجاد شد. Kiva Systems نام یک شرکت است که در زمینه ی ساخت ربات فعالیت داشت و آمازون آن را در سال ۲۰۱۲ خرید. در حقیقت می‌توان گفت این آمازون بود که باعث گسترش بیشتر ربات ها در انبار های آمریکا شد. خریداری شرکت Kiva توسط آمازون، باعث ایجاد رقابت بین سازندگان ربات و شرکت های باربری گردید. برای مثال، می‌توان به Quiet Logistics اشاره کرد. Quiet Logistics یک شرکت است که در زمینه ی لجستیک یا حمل و نقل و فعالیت های فیزیکی در زنجیره ی تامین، به خصوص برای خرده فروش های اینترنتی فعالیت می‌کند. این شرکت از ربات های شرکت Kiva Systems در فعالیت های خود استفاده می‌نمود. پس از این که آمازون، شرکت کیوا را در سال ۲۰۱۲ خریداری کرد، شرکت Quiet  عده ای از متخصصان و دانش پژوهان را استخدام کرد تا اینکه در سال ۲۰۱۵ شرکتی به نام Locus Robotics را ایجاد نمود که در زمینه ی رباتیک فعالیت می‌کند. سال گذشته شرکت لوکوس، ربات های انبار خود را که به LocusBot معروفند، معرفی کرد و از آن ابتدا برای تجارت خود استفاده کرد و سپس به سایر شرکت هایی که در زمینه ی حمل و نقل و انبارداری فعالیت دارند (انتقال کالاها از انبار به سمت مراکز مورد نظر)، فروخت. اکنون شرکت لوکوس موقعیت بسیار خوبی پیدا کرده است به طوری که در حال فروختن ربات های خود به شرکت DHL Worldwide Express است که این شرکت بزرگ ترین شرکت حمل و نقل طرف سوم در جهان (third-party logistics) می‌باشد.

چگونگی کار ربات ها در انبارداری و حمل و نقل

شرکتDHL  هم اکنون در حال استفاده از این ربات ها در حمل و نقل (لجستیک) خود می‌باشد. نحوه ی انجام کارهای حمل  نقلی با ربات ها در این شرکت به این صورت است که  نرم افزارهایی که شرکت لوکوس طراحی کرده است، یک ربات را به سمت یک قفسه که کالای مورد نظر در آن قرار دارد، هدایت می‌کند. یک نیروی انسانی که در آن ناحیه وجود دارد، به سمت ربات رفته و کالاهای مورد نظر را برداشته و در ربات قرار می‌دهد. در واقع در این نوع سیستم، ربات اکثر کارهای مربوط به حمل و نقل و انبارداری را انجام می‌دهد و نیروی انسانی مورد نظر فقط در یک محدوده ی خاص حضور دارد و نیازی به وجود افراد در مناطق بسیار زیاد نیست.

استفاده از ربات ها در فعالیت های لجستیکی مدیریت و انبارداری

مدیر اجرایی شرکت لوکوس بیان می‌کند که در ابتدا، سعی بر این بود که جایگزینی کامل نیروی انسانی با ربات ها انجام پذیرد؛ در حال حاضر شاهد همکاری موفقیت آمیز ربات ها با انسان ها هستیم.

شرکت لوکوس تنها شرکتی نیست که در زمینه ی تولید ربات ها به این منظور فعالیت دارد و باعث ایجاد یک نوع رقابت گردیده است؛ آمازون نیز با خرید شرکت ربات سازی کیوا باعث تشدید رقابت بین ربات سازان و شرکت های فعال در زمینه ی حمل و نقل و انبارداری در سراسر آمریکا شده است. این رقابت باعث شده که غول تجارت الکترونیک با سرعت زیادتری بزرگ شود. امروزه شرکت های زیادی در آمریکا در حال فعالیت گسترده در این زمینه هستند و ربات های زیادی را در انبارهای خود جاگذاری کرده اند و بدین وسیله، جابجا شدن نیروی انسانی را تا حد زیادی کاهش داده اند. برای چندین دهه، روال کار به این صورت بوده است که کالاها توسط نیروی انسانی تماما جا به جا می‌شده اند تا به دست خرده فروش برسند. اما اکنون هماهنگی و همکاری بین ربات ها و انسان ها به وجود آمده است و کارها را ساده تر کرده است. این همکاری به اصطلاح collaborative robotics نامیده می‌شود.

در انبار شرکت Quiet Logistics ربات ها باعث کاهش مسافتی که انسان ها قبلا می‌پیمودند، از میانگین ۱۴ مایل در هر روز به کمتر از ۵ مایل در هر روز شده اند! همچنین ربات ها، خود را درست در جلوی قفسه ای که نیاز است نیروی انسانی کالای مورد نظر را برداشته و درون ربات قرار دهد، متوقف می‌نمایند و با این کار، درصد خطای انسانی (گذاشتن کالا در رباتِ نادرست) بسیار کاهش می‌یابد. این موضوع، هم کار را ساده تر می‌کند و هم برای کارمندان جالب است. به طوری که بسیاری از افراد معتقدند کار با ربات ها در حوزه ی حمل و نقل و انبارداری بسیار مفرح است.

ربات ها در انبارداری و فعالیت های فیزیکی به کمک انسان می‌آیند

افزایش ربات ها از طرفی باعث کاهش بعضی فرصت های شغلی برای انسان ها شده است ولی از طرف دیگر، گسترش تجارت الکترونیک باعث به وجود آمدن شغل هایی – مثلا برداشت و بسته بندی کالاهای سفارشی و موارد دیگر- نیز شده است. بر طبق گزارش Forrester، در ۱۰ سال آینده، حدود ۲۵ میلیون شغل در اثر ورود ربات ها و اتوماسیون سازی، از بین می‌روند و در عوض، تکنولوژی های جدید در حدود ۱۵ میلیون شغل ایجاد خواهد کرد.

در نهایت، باید در مزیت استفاده از ربات ها در انبارداری و حمل و نقل اشاره کرد که شرکت های حمل و نقل یا لجستیک، با کمبود منابع انسانی به خصوص در ساعات اوج سفارشات اینترنتی رو به رو هستنند. کاربرد ربات ها به کاهش مشکلات این شرکت ها کمک زیادی کرده است و همچنین کارهای منابع انسانی را از سمت فیزیکی بودن و دشواری، بیشتر به سمت فکری بودن و با بارِ فیزیکی کمتر پیش برده است. افرادی که در قسمت برداشت کالا برای سفارشات مشتری کار می‌کنند، اغلب از تغییرات ناگهانی در میزان سفارشات و در نتیجه کم و زیاد شدن حجم کاری در مواقع مختلف، شکایت دارند. ربات ها به کاهش این نوسانات حجم کاری و پیوسته تر کردن این جریان ها کمک زیادی کرده اند.

ترجمه ی اختصاصی مجله قرمز

منبع : digitalcommerce360.com

  • اگر این مطلب مورد علاقه ی شما بود، پیشنهاد می‌شود مقاله ی ربات ها در فروشگاه های اینترنتی را نیز مطالعه کنید.
  • لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت زیر با ما در میان گذارید تا در آینده مطالب بیشتری در این زمینه، توسط تیم مجله قرمز به صورت به روز در اختیار شما قرار گیرد.
دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
129
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
155
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
181
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
317
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
232
ضد لک شیرین بیان
بهترین محصولات ضد لک حاوی شیرین بیان را بشناسید
344

مقالات سلامت

لیکن پلان
لیکن پلان از انواع و علائم تا علتها و درمانهای مختلف
78
سوختگی درجه سه
سوختگی درجه سه و آنچه باید راجع به آن بدانید
112
میگرن کودکان
میگرن کودکان چه علائمی دارد و روشهای درمان آن چیست؟
88
چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
89
درمان قطعی تنبلی تخمدان
آیا قرص ضد بارداری درمان قطعی تنبلی تخمدان و اختلالات هورمونی زنان است؟
65
علل مشکل در دفع مدفوع
علل مشکل در دفع مدفوع و آنچه که باید انجام دهید
180

مقالات آشپزی

نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
68
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
49
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
89
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
274
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
367
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
751

مقالات تغذیه

چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
89
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
74
مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
85
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
71
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
192
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
115