اگر از علاقمندان به مدل‌های جدید آرایش ناخن باشید احتمالا با ناخن‌های ژله‌ای آشنایی دارید. ناخن‌های ژله‌ای ناخن‌هایی شفاف و نیمه شفاف هستند که با رنگ‌های لاک نیمه شفاف و عناصر تزئینی دیگر پوشش داده می‌شوند و ناخن‌ها را زیباتر می‌کنند. اما چطور می‌توان این سبک و مدل را برای تزئین ناخن‌ها به کار برد؟ آیا لازم است که به سالن‌های زیبایی مراجعه کنید و یا در منزل هم می‌توانید آن را انجام دهید؟چه نوع لاکی برای آرایش ناخن‌های ژله‌ای مناسب‌تر است و اگر این لاک را در اختیار نداشته باشیم چه کاری باید انجام دهیم؟ این‌ها همه سوالاتی هستند که ممکن است در ارتباط با آرایش ناخن ژله‌ای ذهن شما را درگیر کند، اما نگران نباشید ما در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز درباره جدیدترین مدل آرایش ناخن یعنی ناخن‌های ژله‌ای مطالب کامل و جامعی را بیان خواهیم نمود.

ناخن‌های ژله‌ای ناخن‌های شفاف و جدید شما

هنر آرایش ناخن جزو هنرهایی است که هم می تواند چشمگیر و جسورانه و رنگارنگ باشد و هم ساده و مینیمالیستی باشد و توجه زیادی را به خود جلب نکند. مثلا شما طبق سلیقه و موقعیت خود می‌توانید سراغ طراحی‌های ناخن رنگارنگ و جذابی بروید که چشم همه را به خود خیره می‌کند و یا این که ترجیح دهید با رنگ‌های ملایم و نزدیک به رنگ پایه ناخن آرایشی ساده و معمولی روی ناخن‌های خود داشته باشید. علاوه بر این، آرایش ناخن به عنوان یکی از شاخه‌های زیبایی ترندهای خاص خود را دارد یعنی در هر دوره‌ای یک سبک و مدل برای آرایش ناخن مد روز می‌شود و شما این مدل را همه جا می‌بینید. به طور مثال اگر به صفحات اینستاگرامی مدل‌ها و ستاره‌های مد و زیبایی نگاهی بیندازید حتما با یکی دو عکس از آرایش ناخن‌های آن‌ها مواجه خواهید شد و در حال حاضر ناخن‌های ژله‌ای مدلی هستند که دنیای آرایش ناخن را به تسخیر خود درآورده‌اند و اگر شما هم می‌خواهید ناخن‌هایی زیبا و مد روز داشته باشید بهتر است این مدل را امتحان کنید.

روش اجرای ناخن‌های ژله‌ای

ناخن‌های ژله‌ای همان طور که از نامش پیداست نوعی ناخن مصنوعی است که شفاف یا نیمه شفاف و رنگی است. این نوع ناخن هم می‌تواند از ابتدا به صورت رنگی مورد استفاده قرار بگیرد و یا این که یک رنگ لاک نیمه شفاف روی ناخن مصنوعی بیرنگ زده شود و حالت ژله‌ای را روی ناخن تداعی کند. در این مدل آرایش ناخن بلند یا کوتاه بودن ناخن‌های شما تفاوتی ایجاد نمی‌کند چون ناخن‌های اصلی شما از زیر ناخن‌های مصنوعی شفاف مشخص هستند. ناخن‌های مصنوعی یا تیپ‌های شفاف ژله‌ای یکی از انواع پر طرفدار ناخن مصنوعی هستند که در آرایش ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرند و امروزه مهم‌ترین کاربرد آن‌ها می‌تواند در ناخن‌های ژله‌ای باشد با این تفاوت که در این مدل آرایش ناخن شما شفاف بودن ناخن‌های خود را با رنگ لاک به طور کامل پوشش نمی‌دهید.

اگرچه ناخن‌های ژله‌ای روی ناخن‌های کوتاه زیبا و شیک به نظر می‌رسند اما اگر ناخن‌های طبیعی شما هم کمی بلند باشند ظاهری جذاب و جالب ایجاد خواهند کرد. روش‌ها و ایده‌های مختلفی برای استفاده از ناخن ژله‌ای وجود دارد که به ذوق و سلیقه خود شما بستگی دارد اما در ادامه این مقاله ما چند نمونه از جالب‌ترین و زیباترین مدل‌های آرایش ناخن ژله‌ای را به شما آموزش خواهیم داد. البته اگر وقت و حوصله این را ندارید که شخصا روی ناخن‌های خود کار کنید بهتر است به سالن‌های زیبایی مراجعه کنید اما ناخن‌های ژله‌ای جزو مدل‌هایی هستند که به دقت و ظرافت زیادی احتیاج ندارد و هر کسی با در اختیار داشتن ابزارهای مناسب می‌تواند در منزل آن را انجام دهد.

مدل‌های جدید و جذاب ناخن‌های ژله‌ای

در این بخش شما را با چند ایده و ترفند جالب برای ساخت ناخن‌های ژله‌ای آشنا خواهیم کرد.

ناخن‌های ژله‌ای

ناخن‌های مدرن قرمز ژله‌ای: شاید دیدن این عکس و ناخن‌های شیک و مدرن قرمز رنگ آن، هر کسی را به فکر استفاده از ناخن‌های ژله‌ای بیندازد. شما به روش‌های مختلفی می‌توانید این مدل ناخن را برای خود داشته باشید، ساده‌ترین و سریع‌ترین راه که در منزل نیز قابل اجرا است استفاده از ناخن‌های مصنوعی شفاف است که تنها با کمی چسب روی ناخن‌های شما می‌چسبند اما اگر می‌خواهید کار تزئین ناخن‌های شما حرفه‌ای‌تر و جذاب‌تر باشد بهتر است سراغ کاشت ناخن اکرلیک بروید. از آرایشگر خود بخواهید که اکرلیک شفاف را برای کاشت ناخن به کار ببرد و سپس با لاک قرمز نیمه شفاف ناخن‌های خود را پوشش دهید. البته اگر مواد و ابزار کاشت ناخن اکرلیک را در اختیار داشته باشید و با اصول کاشت ناخن اکرلیک هم آشنا باشید می‌توانید این کار را نیز در منزل انجام دهید.

ناخن‌های ژله‌ای

ساخت لاک نیمه شفاف در منزل: شاید یکی از محدودیت‌های رایج در مورد آرایش ناخن ژله‌ای، در اختیار نداشتن لاک شفاف باشد. اگر شما هم لاک شفاف در منزل ندارید نگران نباشید، خوشبختانه این مشکل و محدودیت به سادگی قابل رفع است. شما می‌توانید با ترکیب کردن لاک معمولی با تاپ کوت و یا برق ناخن لاک شفاف بسازید و از آن برای تزئین ناخن‌های ژله‌ای خود استفاده کنید. با این کار شما ناخن‌هایی خوشرنگ، شفاف و کاملا براق خواهید داشت در حالی که هزینه چندانی برای آن متحمل نشده‌اید.

ناخن‌های ژله‌ای

ناخن ژله‌ای چندرنگ: همه ما به ناخن‌های چندرنگ علاقه داریم و حداقل در زمان کودکی این مدل لاک زدن را بارها امتحان کرده‌ایم. ناخن‌های ژله‌ای هم با شفافیت و سادگی خاصی که دارد این امکان را به ما می‌دهد که روی ناخن‌ها از چندین رنگ در کنار هم استفاده کنیم بدون آن که ناخن‌ها ظاهری جلف و ناخوشایند به خود بگیرند. مثلا شما می‌توانید مانند تصویر هر کدام از ناخن‌های خود را با یک رنگ روشن شفاف پوشش دهید و آرایش ناخن جذاب و جالبی داشته باشید.

ناخن‌های ژله‌ای

تیپ ژله‌ای: برای داشتن ناخن‌های ژله‌ای، لازم نیست تمام سطح ناخن را با ناخن مصنوعی ژله‌ای یا کاشت ناخن اکرلیک شفاف پوشش دهید بلکه شما می‌توانید تنها از تیپ‌های شفاف استفاده کنید و ناخن‌های خود را آرایش کنید. در این روش شما می‌توانید تیپ ناخن را خالی بگذارید ( و یا فقط از لاک بیرنگ و تاپ کوت روی آن استفاده کنید) و سطح ناخن را با یک رنگ دلخواه که می‌تواند شفاف یا غیرشفاف باشد پوشش دهید. با این کار ناخن‌ها حالتی مدرن پیدا می‌کنند که می‌توان از آن به عنوان یک روش جدید فرنچ ناخن هم استفاده کرد.

ناخن‌های ژله‌ای

بلند کردن ناخن با تیپ ژله‌ای: اگر به هر دلیلی نمی‌توانید ناخن‌های خود را بلند نگه دارید استفاده از تیپ ناخن سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای بلند کردن ناخن‌های کوتاه شما است. در این روش هم شما می‌توانید از تیپ ناخن شفاف با چسب مخصوص ناخن استفاده کنید و یا تیپ ناخن شفاف را با کمک اکرلیک شفاف روی ناخن بچسبانید که روش دوم زمانبرتر و هزینه‌برتر از روش اول است. در هر صورت این روش برای بلند کردن ناخن زیبایی خاصی به آن می‌دهد و شما می‌توانید فرم تیپ ناخن را به هر شکلی که دوست دارید درآورید مثلا آن را صاف یا گرد کنید و یا به شکل کشیده و بادامی درآورید.

ناخن‌های ژله‌ای

ایده‌هایی برای تزئین ناخن‌های ژله‌ای: اگرچه بیشتر مدل‌های جدید ناخن ژله‌ای ساده و یکدست هستند و تنها از یک یا دو لایه لاک شفاف برای پوشش دادن آن‌ها استفاده می‌شود اما شما می‌توانید این قواعد را کنار بگذارید و از روش‌های مختلفی برای کار روی ناخن و تزئین آن‌ها استفاده کنید. مثلا می‌توانید از لاک هولوگرامی برای تزئین روی ناخن‌ها استفاده کنید و یا از مقدار کمی اکلیل برای این کار کمک بگیرید. فراموش نکنید که استیکرهای کوچک ناخن هم همیشه می‌توانند به زیباتر شدن و شخصی شدن کار ناخن شما کمک کنند.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه دست و ناخن مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: PureWow (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)