ناخن‌های مرمری یا ماربل جزو ترندهای جدید آرایش ناخن به شمار می‌رود که این روزها همه جا می‌توانید آن را مشاهده کنید. مرمری کردن ناخن‌ها دقیقا اثری شبیه به سنگ مرمر روی ناخن به وجود می‌آورد یعنی ایجاد رگه‌هایی تصادفی با شکل طبیعی روی زمینه‌ای یکدست. خوشبختانه ناخن‌های مرمری جزو مدل‌هایی است که یک شکل و طرح مشخص ندارد و می‌تواند به چندین روش و شکل غیرتکراری انجام شود. برخلاف آن چه که تصور می‌کنید لاک زدن به این روش دشوار نیست و با رعایت چند نکته می‌توان ناخن‌های مرمری زیبایی داشت. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز اصول درست کردن ناخن‌های مرمری و چندین روش متنوع برای لاک زدن به این شکل را معرفی خواهیم نمود.

ناخن‌های مرمری را به این روش بسازید

نکته مثبت در مورد ناخن‌های مرمری این است که برای اجرای آن نیاز به استیکر و برچسب و شابلون ندارید. این نوع لاک زدن شبیه به خلق یک اثری هنری است که خودتان به راحتی می‌توانید در منزل انجام دهید و تابلوهایی شبیه به تابلوهای جکسون پولاک را خلق کنید. روش‌های مختلفی برای لاک زدن به سبک ماربل یا مرمری وجود دارد که در همه آن‌ها باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا تصمیم بگیرید که چه رنگ‌هایی را قرار است با هم ترکیب کنید، لاک‌های مورد نظر را تهیه و آماده کنید. سپس یک ظرف کوچک و عمیق را از آب پر کرده و در محل مناسبی قرار دهید.
  • ابتدا ناخن‌ها را آماده کنید (مراحل مانیکور و سوهان کشیدن و بافر کردن را به طور کامل انجام دهید) سپس دو لایه بیس کوت روی ناخن‌ها بزنید. بیس کوت می‌تواند رنگی یا بیرنگ باشد.
  • اولین رنگ مورد نظر لاک را انتخاب کنید، در لاک را باز کنید و برس آن را بیرون آورید و مطمئن شوید که مقدار زیادی لاک در برس آن وجود دارد.
  • نوک برس را به سط آب داخل ظرف نزدیک کنید و اجازه دهید لاک از آن به روی آب چکه کند. خواهید دید که قطره لاک به سرعت در سطح آب پخش و پراکنده می‌شود و سطحی گسترده و نازک به وجود می‌آورد.
  • بلافاصله سراغ رنگ بعدی لاک بروید و دو مرحله قبلی را با لاک جدید تکرار کنید.
  • وقتی همه رنگ‌ها را استفاده کردید ترکیبی از دایره‌های متحد‌المرکز رنگی در سطح آب تشکیل شد خلال دندان را بردارید و این دایره‌ها را با آن شکل بدهید. این طرح می‌تواند شکل گل یا خورشید یا طرح‌های نامنظم و شبیه به طرح مرمر باشد.
  • وقتی طرح مورد نظر را ایجاد کردید انگشت خود را به طور عمودی داخل آب فرو ببرید تا سطح لاک روی ناخن بچسبد و طرح آن به ناخن شما منتقل شود. اضافات لاک را با لاک پاک کن از اطراف ناخن و روی انگشت خود پاک کنید.
  • شما باید همه این مراحل برای برای تک تک ناخن‌های خود تکرار کنید. پس از اتمام کار ناخن‌های مرمری شما آماده هستند و با یک تاپ کوت کامل خواهند شد.

شاید این کارها ابتدا به نظر پیچیده و دشوار برسد و زمان زیادی برای انجام آن لازم باشد اما اگر یک بار آن را امتحان کنید خواهید دید که نه تنها پیچیده نیست بلکه انجام دادن آن جنبه تفریحی و سرگرمی دارد و بسیار لذت بخش است. همان طور که گفتیم با ترکیب رنگ‌های مختلف لاک و ایجاد طرح‌های مختلف با قطرات لاک روی سطح آب می‌توانید به تعداد بیشماری طرح ناخن‌های مرمری ایجاد کنید. اگر طرح خاصی برای ناخن‌های مرمری جدید شما مد نظرتان نیست می‌توانید با طرح‌هایی که در ادامه این مقاله معرفی می‌شود ایده بگیرید و طرح‌های خاص خودتان را ابداع کنید:

مدل ناخن‌های مرمری مرواریدی

ناخن‌های مرمری

انتخاب رنگ زمینه در طراحی ناخن مرمری اهمیت زیادی دارد البته می‌توان بدون رنگ زمینه هم این کار را انجام داد اما در این صورت رنگ‌های مورد استفاده جلوه کاملی نخواهند داشت. مثلا استفاده از رنگ مشکی در این مدل زیبا، حالتی شیک و کلاسیک به وجود آورده است که باعث شده است رنگ‌های روی ناخن یعنی ترکیب زرد و بنفش جلوه زیباتری داشته باشند و حالتی از مروارید سیاه براق را در ذهن تداعی کنند.

مرمری چندرنگ

ناخن‌های مرمری

شاید اگر بخواهید همه این رنگ‌ها یعنی قرمز و آبی و سبز و … را در یک لاک معمولی در کنار هم استفاده کنید شلوغ و نامرتب به نظر برسد اما سبک ناخن مرمری این اجازه را به ما می‌دهد که بتوانیم همه رنگ‌های زیبا و درخشان لاک ناخن را با اثر ابروبادی زیبایی در کنار هم استفاده کنیم بدون آن که رنگی محو یا مخلوط شود.

ناخن مرمر سیاه

ناخن‌های مرمری

معمولا تصویری که از مرمر در ذهن تداعی می‌شود سنگ سفید با رگه‌های روشن یا تیره است. اما مرمر مشکی هم یکی از انواع سنگ مرمر است که زیباتر و گران قیمت‌تر است. برای این که ناخن مرمر مشکی داشته باشید باید زمینه ناخن‌ها را مشکی لاک بزنید و از رنگ سفید و نقره‌ای به صورت مخلوط و نامنظم برای رگه‌ها استفاده کنید.

ناخن‌های مرمری فانتزی

ناخن‌های مرمری

شاید این همان چیزی باشد که بیشتر خانم‌ها از لاک زدن به سبک مرمری انتظار دارند یعنی رنگ‌های فانتزی و تند و شاد در کنار هم که زیبایی چشمگیری به ناخن‌های شما خواهد داد و همه درباره لاک شما و روشی که آن را زده‌اید از شما خواهند پرسید. این مدل را تنها با سه رنگ لاک و بدون رنگ پس زمینه می‌توان اجرا کرد. البته اگر فکر می‌کنید لاک‌های شما چندان پررنگ نیستند بهتر است از زمینه سفید استفاده کنید.

 مرمر کلاسیک سفید و آبی

ناخن‌های مرمری

این مدل یکی از مدل‌های شیک و کلاسیک ناخن مرمری است که روی زمینه سفید اجرا می‌شود و برای رگه‌های آن می‌توانید از رنگ آبی و سبز-آبی استفاده کنید. این رنگ‌های ملایم در زمینه سفید بسیار درخشان و پررنگ به نظر می‌رسند و طیف واقعی خود را به نمایش می گذارند که برای همه سلیقه‌ها جذاب و مورد پسند است.

مرمر تکشاخ با رنگ‌های پاستل

ناخن‌های مرمری

سبک تکشاخ با رنگ‌های روشن و ملایم مثل صورتی، یاسی، نعنایی و آبی آسمانی در کنار هم ترکیبی چشمنواز و آرامش بخش به وجود می‌آورد که مناسب آرایش ناخن هم هست. پس اگر در انتخاب ترکیب رنگ برای ناخن‌های مرمری خود مردد هستید این رنگ‌های روش یا به اصطلاح پاستل را روی زمینه سفید امتحان کنید.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه دست و ناخن مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)