فرم بادامی یکی از پرطرفدارترین فرم‌های ناخن است که زیبایی و ظرافت خاصی دارد و با هر مدل ناخن و انگشت می‌توان از ناخن‌های بادامی استفاده کرد. اما مساله اصلی، تزئین و آرایش ناخن‌های بادامی است، این که از چه رنگ لاکی برای این کار استفاده کنید، چه طرح و مدلی را برای آن به کار ببرید و چطور ناخن‌های خود را تزئین کنید. واضح است که روش‌های بی‌شماری برای آرایش ناخن‌های بادامی وجود دارد اما اگر به دنبال به روزترین و زیباترین روش‌ها برای این کار هستید این مقاله را مطالعه کنید، ما در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز شما را با چند ایده جالب و زیبا برای آرایش ناخن‌های بادامی آشنا خواهیم کرد و در ادامه لاک رزگلد را که یکی از زیباترین رنگ‌های مد روز است به شما معرفی خواهیم نمود.

چند ایده جالب و زیبا برای آرایش ناخن‌های بادامی

ناخن‌های بادامی با فرم‌های دیگر ناخن مثل مستطیلی و گرد تفاوت زیادی دارند و از این رو ممکن است طرح‌هایی که برای این مدل‌ها مناسب هستند روی ناخن‌های بادامی جلوه خوبی نداشته باشند و تمام زیبایی آن را نشان ندهند به همین دلیل ما بیست روش مختلف برای آرایش ناخن‌های بادامی را در این بخش به شما معرفی می‌کنیم.

طرح سنگی روی ناخن‌های بادامی : ایجاد طرح سنگی مثل طرح سنگ فیروزه یا چیزهایی مانند این روی ناخن‌ها زیبایی خاصی ایجاد می‌کند. این کار را می‌توان با استفاده از استیکرهای ناخن و یا با ظرافت و رنگ‌های لاک مختلف به راحتی انجام داد.

ناخن‌های بادامی

طرح اکلیلی نامنظم: لاک اکلیلی همیشه پرکاربرد است و روی هر فرم ناخنی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد اما اگر می‌خواهید ناخن‌های بادامی شما زیباتر شوند لاک اکلیلی را به روشی متفاوت و با طرح‌های نامنظم روی تیپ ناخن‌ها به کار ببرید.

ناخن‌های بادامی

ناخن‌های مرمری: اگر به دنبال یک طرح خاص و متفاوت اما ساده و ملایم روی ناخن‌های خود هستید می‌توانید از طرح مرمری با رنگ‌های ساده مثل صورتی و سفید استفاده کنید و روی آن‌ها با ابزارها و نوارهای تزئینی، طرح‌های دلخواه خود را ایجاد کنید.

ناخن‌های بادامی

ترکیب اکلیل و رنگ‌های شاد: از لاک اکلیلی می‌توان به روش‌های مختلف روی ناخن‌های بادامی استفاده کرد مثلا مانند تصویر زیر که رنگ‌های قرمز و سفید در کنار لاک بنفش اکلیلی مات ترکیبی جذاب و متفاوت به وجود آورده و بر زیبایی ناخن‌ها افزوده است.

ناخن‌های بادامی

ناخن‌های بادامی شفاف: اگر مدل‌های جدید آرایش ناخن را دنبال کرده باشید احتمالا می‌دانید که ناخن‌های ژلی یا شفاف این روزها بسیار پرطرفدار هستند و به خطوط مدل بادامی آن‌ها با تزئینات مختلف می‌تواند زینت بخش دستان شما باشد.

ناخن‌های بادامی

ناخن‌های بادامی مجلسی قرمز: ناخن‌های بادامی بهترین انتخاب برای آرایش ناخن مجلسی هستند به خصوص اگر با رنگ‌های شاد و خاص مثل قرمز تزئین شده باشند و روی آن‌ها نیز از طرح‌های سطح بالا مثل گل و گیاه استفاده شده و بر زیبایی آن‌ها افزوده باشد.

ناخن‌های بادامی

طرح‌های کلاسیک زیبا: اگر به آثار هنری و طرح‌های کلاسیک علاقه دارید می‌توانید استیکرهای خاص و مورد نظر خود را تهیه و روی  ناخن‌های بچسبانید. این طرح‌ها و استیکرها روی هر مدل و فرم ناخنی به خصوص ناخن بادامی زیبایی و جلوه خواهند داشت.

ناخن‌های بادامی

ناخن‌های بادامی سایه روشن: طرح‌های اومبره یا سایه روشن روی ناخن‌ها همیشه پرطرفدار است به خصوص اگر از رنگ‌های روشن و ملایم در آن‌ها استفاده شده باشد. اگر شما هم به این طرح‌ها علاقه دارید می‌توانید با کمک رنگ‌های لاک مختلف آن را روی ناخن‌های خود اجرا کنید.

ناخن‌های بادامی

طرح گل و نگین برای تزئین ناخن: این طرح هم یک طرح کلاسیک و زیبا روی ناخن است که با ناخن‌های ژله‌ای قابل اجرا است و می‌تواند بهترین روش برای آرایش مجلسی ناخن‌های شما باشد بدون آن که لازم باشد وقت و هزینه زیادی را برای آن صرف کنید.

ناخن‌های بادامی

طرح‌های فانتزی و رنگارنگ: دنیای طراحی ناخن هیچ محدودیتی ندارد و در آن می‌توان از هر طرح و رنگ و ترکیبی استفاده کرد پس اگر به طرح‌های فانتزی علاقه دارید می‌توانید از این طرح‌ها برای آرایش ناخن‌های فانتزی خود استفاده کنید.

ناخن‌های بادامی

طرح ببری روی ناخن‌های بادامی : طرح‌های حیوانات این روزها طرفداران زیادی دارد و طرح پوست ببر هم یکی از آن‌ها است که می‌تواند زینت بخش ناخن‌های شما باشد. شما می‌توانید از این طرح به تنهایی یا همراه طرح و رنگ‌های دیگر استفاده کنید.

ناخن‌های بادامی

ناخن‌های بادامی متالیک چندرنگ: لاک‌های متالیک رنگی زیبایی خاصی دارند و با درخشش خود جلوه‌های رنگی متنوعی به وجود می‌آورند و شما می‌توانید از این رنگ‌های متالیک زیبا به شکل متنوع برای آرایش ناخن‌های بادامی خود استفاده کنید.

ناخن‌های بادامی

تزئین ناخن‌ها با نگین و اکلیل: اگر به دنبال یک طرح معمول و زیبا برای آرایش مجلسی ناخن‌های خود هستید می‌توانید از ترکیب اکلیل و نگین در کنار هم روی ناخن‌های ژله‌ای و شفاف استفاده کنید و به زیبایی آن‌ها  بیفزایید.

ناخن‌های بادامی

تزئین ناخن‌ها با اکلیل‌های درشت: اکلیل‌های روی ناخن‌های شما می‌توانند رنگی هم باشند مثلا روی هر ناخن می‌توانید از یک رنگ استفاده کنید اما استفاده از تاپ کوت را در انتهای کار فراموش نکنید تا اکلیل‌ها از روی ناخن کنده نشوند.

ناخن‌های بادامی

تزئین ناخن‌ها با طرح گل ساده: اگر به طرح‌های ساده و دوست داشتنی مثل گل‌های مینیمال علاقمند هستید می‌توانید به روش‌های مختلف (از لاک ناخن گرفته تا برچسب و استیکر) آن‌ها را روی ناخن‌ها پیاده کنید.

ناخن‌های بادامی

تزئین ناخن‌ها با طرح گل واقعگرا: گل‌های روی ناخن لزوما نباید ساده باشند بلکه شما می‌توانید از طرح‌های واقعگرایانه گل با کمک استیکر یا روش‌های دیگر برای زیباتر کردن ناخن‌های خود استفاده کنید و طرح‌هایی جذاب بیافرینید.

ناخن‌های بادامی

طرح مینیمال روی ناخن‌های بادامی : سبک مینیمال روی ناخن‌های بادامی هم کاربرد دارد و شما می‌توانید به روش‌های مختلف آن را به کار ببرید مثلا تمام ناخن را به رنگ صورتی درآورده و یک دایره کوچک قرمز روی پایه ناخن بکشید.

ناخن‌های بادامی

ناخن‌های بادامی آبی هولوگرامی: رنگ آبی متالیک یا هولوگرامی با درخشش بنفش و سبز و طلایی و کله غازی زیبایی فوق العاده‌ای روی ناخن‌های شما به وجود می‌آورد و بهترین انتخاب برای علاقمندان به رنگ‌های تیره است.

ناخن‌های بادامی

ناخن‌های بادامی با تیپ متالیک: اگر به طرح‌های ساده و سریع برای آرایش ناخن علاقمند هستید می‌توانید تیپ ناخن بادامی خود را با رنگ‌های متالیک مثل نقره‌ای تزئین کنید و زیبایی چشمگیری در کنار سادگی به آن‌ها بدهید.

ناخن‌های بادامی

رنگ سبز متالیک کار شده: این طرح هم یکی از طرح‌های مناسب برای علاقمندان به لاک‌های رنگی متالیک است که تزئین آن با خطوط عمودی متالیک و قطعات فلزی به زیبایی و چشمگیری آن‌ها افزوده است و طرح‌هایی جذاب و مجلسی آفریده است.

ناخن‌های بادامی

لاک رزگلد و طیف‌های مختلف آن

رنگ رزگلد یکی از زیباترین رنگ‌های متالیک است که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است و از لوازم آرایشی و لباس و اکسسوری گرفته تا لوازم الکترونیک می‌توان این رنگ را همه جا مشاهده کرد. لاک رزگلد هم در این میان طرفداران بسیار زیادی دارد و اگر شما هم جزو این دسته هستید لازم است حتما این رنگ را روی ناخن‌های خود امتحان کنید. لاک رزگلد تنها یک طیف خاص نیست بلکه طیف‌های مختلفی دارد که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و در این بخش طیف‌های مختلف آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

لاک رزگلد اکلیلی: اگر لاک رزگلد شما اکلیل‌های ریز و درشت داشته باشد با رنگ این اکلیل‌ها ترکیب شده و متالیک‌تر خواهد بود. این لاک می‌تواند به تنهایی یا همراه با رنگ‌های دیگر به کار رود و ترکیبی جذاب و چشمگیر به وجود آورد.

ناخن‌های بادامی

لاک رزگلد با ته رنگ مسی: وجود ته رنگ مسی در لاک رزگلد زیبایی و تطبیق پذیری آن را افزایش می‌دهد و شما می‌توانید از چنین لاکی هم برای مهمانی‌ها و هم برای یک لاک شاد روزمره استفاده کنید.

ناخن‌های بادامی

لاک رزگل خالص: لاک رزگلد خالص رنگ رزگلد واقعی را در خود دارد یعنی مقدار صورتی و طلایی متالیک به نسبتی تقریبا مساوی در آن ترکیب شده است و کاربردهای خاص خود را دارد.

ناخن‌های بادامی

لاک رزگلد رسی: اگر صورتی موجود در رنگ رزگلد کمی تیره‌تر باشد طیفی رسی به آن خواهد داد که به تطبیق پذیری آن می‌افزاید و افرادی که پوست روشن و متوسط دارند هم می‌توانند از این رنگ استفاده کنند.

ناخن‌های بادامی

لاک رزگلد صورتی: اگر طیف صورتی موجود در رزگلد بیشتر باشد و از طلایی بودن و متالیک بودن آن کاسته شود این لاک رزگلد یک صورتی است که برای علاقمندان به لاک صورتی یک انتخاب عالی خواهد بود.

ناخن‌های بادامی

لاک رزگلد ملایم: این رنگ لاک در واقع یک رنگ لاک صورتی ملایم متالیک است که درخششی طلایی دارد و به خصوص روی پوست‌های روشن و رنگ پریده جلوه‌ای زیبا و چشمگیر خواهد داشت.

ناخن‌های بادامی

لاک رزگلد طلایی: اگر نسبت طلایی به صورتی در لاک رزگلد بیشتر باشد در واقع یک لاک طلایی با ته رنگ صورتی است که ترکیب رنگی دلپذیر و جذابی به وجود می‌آورد و هم برای پوست‌های سرد و هم برای پوست‌های گرم مناسب است.

ناخن‌های بادامی

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه دست و ناخن مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)