در مطلب پیش رو نگاهی به بازی Redeemer خواهیم داشت. یک از جدیدترین عناوین مستقل دنیای بازی‌های کامپیوتری که امکان ملاقات با آن به زودی برای بازی‌دوستان فراهم خواهد شد. در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با زیر و بم بازی Redeemer می‌توانید مجله قرمز را در ادامه‌ی این مطلب همراهی کنید.

بازی Redeemer نخستین تجربه‌ی بزرگ و حرفه‌ای بازی‌سازان فعال در استودیو Sobaka به شمار می‌رود. استودیویی که تنها از پنج بازی‌ساز فعال تشکیل شده است و افراد حاضر در آن هم‌اکنون در دو شهر مسکو و کالینیگراد روسیه به کار روی بازی Redeemer مشغول هستند. البته بنابر تایید اعضای استودیو Sobaka پروژه‌ی ساخت بازی Redeemer تنها به حضور آن‌ها محدود نبوده و در جریان ساخت این اثر افراد مختلفی از سایر شهرهای روسیه و حتی خارج از مرزهای این کشور نیز با سازندگان این بازی همکاری داشته‌اند. به هر حال این بازی را در مجموع می‌توان اثر مستقلی قلمداد کرد که به دست بازی‌سازان فعال در یک استودیوی مستقل و تازه‌کار اروپایی ساخته شده است.

بازی اکشن

قدرت‌نمایی راهب قوی جثه در بازی Redeemer

داستان بازی Redeemer حکایت مرد تنومندی به نام واسیلی است که مدت مدیدی را در خدمت بزرگ‌ترین سازنده‌ی سلاح‌های سایبرنتیک در جهان گذرانده است. حضور واسیلی در بخش امنیتی  شرکت اسلحه‌ سازی مذکور موجب شده تا او به انواع و اقسام مهارت‌های مربوط به مبارزه، دفاع شخصی، قتل آشکار و مخفیانه و حتی شکنجه آشنا باشد. به دلیل مهارت‌های فراوان واسیلی در اموری نظیر درگیری‌های تن به تن، مخفی کاری و نبرد، گردانندگان کارخانه‌ی اسلحه سازی مذکور عاقبت تصمیم گرفتند تا او را به یک سرباز سایبورگ تبدیل کند. موضوعی که به هیچ وجه مورد قبول واسیلی قرار نگرفت و او را به جدایی از مجموعه‌ی اسلحه‌ سازی کذایی و فرار از چنگ مزدوران اجیر شده توسط سران طمع‌کار آن ناچار کرد.

به منظور یافتن سلح و آرامش و دوری از جنگ و خونریزی، واسیلی از فعالیت‌های سابق خود فاصله گرفت و به کوهستان مرتفع و پر برفی در دوردست‌ها رفت تا راهبان یک صومعه را همراهی کند و به یکی از آن‌ها تبدیل شود. به این ترتیب زندگی واسیلی به عنوان یک راهب عزلت‌نشین چیزی نزدیک به بیست سال دوام یافت، اما در نهایت مزدوران کارخانه‌ی اسلحه سازی کذایی مکان او را یافتند و بار دیگر آرامش این مرد تنومند را بر هم زدند. با این حال زندگی به عنوان یک راهب موجب نشد که واسیلی مهارت‌های سابق خود را از یاد ببرد. مهارت‌هایی که در رقم زدن ادامه‌ی داستان او نقش مهمی ایفا می‌کنند. داستانی که شما باید با انجام بازی Redeemer و پشت سر گذاشتن مراحل این اثر از عاقیت آن سر در بیاورید.

پر زد و خورد

غرش اسلحه، مشت و در و دیوار در بازی Redeemer

همان‌گونه که داستان بازی Redeemer از پتانسیل مناسبی برای جذب بازی‌دوستان برخوردار است، گیم‌پلی این بازی نیز نکات فراوانی برای عرضه به مخاطب خود دارد. در واقع اگر داستان و گیم‌پلی بازی Redeemer از پرداخت مناسبی برخوردار باشند، این بازی می‌تواند یکی از بهترین آثار مستقل اکشن و پر زد و خورد امسال لقب گیرد. امری که البته به همین راحتی رقم نخواهد خورد.

در بازی Redeemer، که شاهد روایت آن با زاویه‌ی دوربین از بالا به پایین (و در پاره‌ای اوقات شبه ایزومتریک) هستیم، شما به عنوان واسیلی هیچ کاری جز قلع و قمع دشمنان نخواهید داشت. فرآیندی که به کمک استفاده از طیف وسیعی از سلاح‌های گوناگون امکان‌پذیر خواهد بود. از اسلحه‌های گرم گرفته تا سلاح‌های سردی نظیر کارد جنگی، پتک و تبرهای آتشین که هر کدام از آن‌ها به گونه‌ی کاملا متفاوتی نسبت به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

البته توانایی‌های گسترده‌ی واسیلی در امر مبارزه به او این اجازه را می‌دهد تا با دست خالی نیز بتواند از پس دشمنان خود بر بیاید. به منظور انجام این کار شما می‌توانید از زنجیره‌ی به هم پیوسته‌ای از  کمبوها در کنار ضربات قدرتی و حمله‌های پرشی بهره بگیرید تا دشمنان خود را به شیوه‌های متنوعی از پا در بیاورید.

در صورت تکیه کردن به مشت‌های واسیلی، این امکان وجود دارد که توسط قابلیت‌های دفاعی او بتوان از چنگ حملات پردامنه‌ی دشمنان (به شکل تن به تن) گریخت. در واقع با شناخت حرکات مختلف دشمنان، شما به عنوان قهرمان داستان بازی Redeemer این امکان را خواهید داشت تا به دفاع ضربات آن‌ها پرداخته و آسیب کمتری را متحمل شوید. به این ترتیب می‌توانید با ترکیب دفاع و حمله، حرکات مرگبار خود را به شکل بهتر و کارآمدتری روی دشمنان پیاده کنید.

بازی ردیمر

اگر به نبرد با دستان خالی چندان علاقه‌مند نیستید، در صورت نبود سایر اسلحه‌ها در کنارتان و به تنگ آمدن قافیه می‌توانید از اعضای بدن دشمنان برای مبارزه با آن‌ها استفاده کنید. به این معنی که می‌توانید با قدرت مثال زدنی خود دست و پای دشمنان را از بدن آن‌ها بکنید و توسط اعضای بریده‌ی بدن آن‌ها به مقابله با سایر حریفان خود بپردازید.

البته آشنایی واسیلی به قابلیت‌های مخفی‌کاری به او این اجازه را می‌دهد تا علاوه بر نبرد مستقیم، از امکان ناکار کردن دشمنان خود به شکل مخفیانه نیز برخوردار باشد. با اتخاذ این شیوه می‌توان به خلع سلاح دشمنان پرداخت و آن‌ها را در یک چشم بر هم‌ زدن زمین‌گیر کرد. افزون بر آن امکان سر به نیست کردن دشمنان از طریق استفاده از اجسام موجود در محیط نیز در بازی Redeemer مهیا خواهد بود.

به این معنی که شما می‌توانید سر دشمنان خود را (در صورت نزدیک بودن به جسم مورد نظر) به یک ستون سنگی بکوبانید یا با انداختن آن‌ها میان شعله های آتش، شرشان را از سر خود کم کنید. در مجموع بازی Redeemer شیوه‌های گوناگون و متنوعی را برای رویارویی با دشمنان تدارک دیده است که گیمرها می‌توانند بسته به سلیقه و سبک بازی خود از وجود تمام آن‌ها بهره بگیرند.

همان‌گونه که به آن اشاره شد، داستان بازی Redeemer حول محور شخصیت واسیلی می‌چرخد و با تجربه‌ی کمپین داستانی این اثر می‌توانید دست و پنجه نرم کردن او با سرنوشت خود را مشاهده کنید. با این حال برای کسانی که با تجربه‌ی بخش داستانی این اثر داستان واسیلی را به پایان برده و قصد دارند همچنان خود را با دنیای بازی Redeemer سرگرم نگه دارند، این فرصت مهیا شده است تا از طریق حضور در بخش Arena همچنان با این بازی سرگرم باشند. در بخش Arena شما با سیل بی‌پایانی از حملات دشمنان روبرو خواهید بود و می‌توانید با از بین بردن آن‌ها به شیوه‌های گوناگون، قابلیت‌های تهاجمی و تدافعی خود را شناخته و به تقویت آن‌ها بپردازید.

بازی مستقل

بنابر تایید سازندگان بازی Redeemer پلتفرم مقصد این اثر در حال حاضر تنها پلتفرم PC خواهد بود. با این حال آن‌ها قصد دارند در آینده‌ای نزدیک بازی Redeemer را برای دو کنسول Xbox One و PlayStation 4 نیز عرضه کنند. با این حال فعلا هیچ تاریخ دقیقی برای زمان عملی شدن این هدف از سوی سازندگان این اثر اعلام نشده است.

به هر حال این بازی هفته‌ی آینده در اختیار گیمرهای فعال در پلتفرم PC قرار خواهد گرفت و لااقل بخشی از گیمرهای مشتاق قادر به تجربه‌ی آن خواهند بود. برای آگاهی از این موضوع که آیا سیستم کامپیوتری تحت اختیار شما قادر است بازی Redeemer را به شکل بهینه و خالی از اشکال اجرا کند یا خیر، می‌توانید در بخش پایانی متن پیش رو حداقل مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز برای اجرای این بازی در پلتفرم PC را از نظر بگذرانید.

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Redeemer

  • سیستم عامل: Win7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 – 64-Bit OS Required
  • پردازنده: Intel Core i3-6300 CPU – 3.80GHz (4 CPUs), ~3.8GHz
  • کارت گرافیک: AMD Radeon R9 200 Series or equivalent
  • حافظه‌ی رم: ۴ گیگا بایت
  • نسخه‌ی دایرکت اکس: DirectX Version 11
  • فضای مورد نیاز برای نصب: ۷ گیگا بایت

منبع: وب‌سایت رسمی این بازی (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.