بازی Hob اثر جدیدی است که علاقه‌مندان به دنیای بازی‌های کامپیوتری به زودی از امکان ملاقات با آن برخوردار می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با زیر و بم بازی Hob می‌توانید در ادامه‌ی مطلب پیش رو با مجله قرمز همراه شوید.

بازی Hob سومین تجربه‌ی اعضای استودیو Runic Games در دنیای بازی‌های کامپیوتری به شمار می‌رود. بازی‌سازانی که پیش از ساخت این اثر، طراحی و تولید دو بازی Torchlight و Torchlight 2 را در کارنامه‌ی خود به ثبت رسانده‌اند. با این حال بازی Hob برخلاف بازی Torchlight و دنباله‌ی آن، اثری با سبک و سیاق شبه دیابلو محسوب نمی‌شود و از ساختار کاملا متفاوتی در گیم‌پلی خود بهره می‌برد. هر چند که می‌توان زاویه‌ی دوربین در این بازی را تا حدودی مشابه با عناوین مجموعه‌ی Torchlight در نظر گرفت.

بازی ماجرایی

تلاش برای نجات دنیا در بازی Hob

سازندگان بازی Hob تاکنون هیچ گونه جزئیات خاصی از داستان این اثر را برای مخاطبان خود آشکار نکرده‌اند. موضوعی که شاید بتوان آن را به نوع روایت داستان این بازی مرتبط دانست.

در داستان بازی Hob هیچ گونه گفتگو یا توضیحی وجود ندارد و آگاهی از نوع روایت آن تنها از طریق جستجوی گیمر در محیط این بازی امکان‌پذیر خواهد بود. به این معنی که شما باید با گشت و گذار در محیط اطراف خود از رویدادهایی که در پیرامونتان رخ داده‌اند باخبر شوید و از جزئیات نهفته در داستان این اثر سر در بیاورید. با این حال هسته‌ی اصلی داستان بازی Hob بر نجات سیاره‌ی محل سکونت قهرمان داستان توسط او تمرکز دارد. سیاره‌ای که بنا به دلایل نامعلومی رو به نابودی است و شما باید از وقوع این امر جلوگیری به عمل آورید.

قهرمان بازی Hob موجود عجیب و غریبی است که از وجود یک دست مکانیکی همه کاره برای انجام کارهای خود بهره می‌برد. قهرمان مرموز و بی نام و نشانی که حتی جنسیت و هویت او نیز به طور کامل مشخص نیست. بنابر تایید سازندگان این بازی، عبارت Hob نشان دهنده‌ی نام اصلی قهرمان حاضر در داستان این اثر نیست و در حال حاضر او هیچ نام و نشانی ندارد. از این منظر (تنها از نظر بی‌نام و نشان بودن قهرمان داستان و نه از دیدگاه نامشخص بودن جنسیت و ماهیت او) شاید بتوان شخصیت اصلی حاضر در داستان بازی Hob را با شخصیت‌های اصلی عناوین ساخته شده توسط بازی‌ساز برجسته‌ی ژاپنی یعنی فامیتو اوئدا مقایسه کرد.

بازی هاب

حل معمای جهان در بازی Hob

بازی Hob را، برخلاف تجربیات پیشین اعضای استودیو Runic Games در دنیای بازی‌های کامپیوتری، می‌توان یک اثر اکشن ماجرایی توصیف کرد. اثری که حل معما نقش بسیار مهمی در پیشبرد گیم‌پلی آن ایفا می‌کند. در نتیجه، مهم‌ترین فعالیت شما در طول تجربه‌ی بازی Hob گشت و گذار در دنیای وسیع این بازی و حل کردن معماهای مختلف موجود در گوشه و کنار آن خواهد بود. دنیای وسیعی که از بخش‌های متفاوت و متنوعی نظیر جنگل‌های سرسبز و سیاهچال‌های پر رمز و راز تشکیل شده است.

با پشت سر گذاشتن موفقیت‌آمیز هر کدام از معماهای موجود در محیط بازی Hob دنیای این اثر دستخوش تغییر می‌شود و شما یک گام دیگر به سوی کشف حقایق نهفته در دل سیاره‌ای که برای نجات آن در حال تلاش هستید، نزدیک‌تر می‌شوید. بنابر توصیف سازندگان بازی Hob کل دنیای به تصویر کشیده شده در دل این اثر یک معمای بزرگ محسوب می‌شود که شما برای حل کردن آن ناگزیر از به پایان رساندن این بازی خواهید بود.

البته سرک کشیدن به کنج و کنار دنیای بازی Hob برای حل معماهای مختلف و کشف حقیقت، کار چندان بی خطری نخواهد بود. چرا که در هر گوشه‌ای از دنیای این بازی موجودات مختلفی سر راهتان سبز می‌شوند. موجوداتی در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف که تعدادی از آن‌ها دوست و عده‌ای هم دشمن به شمار می‌روند.

برای مقابله با دشمنان موجود در دنیای بازی Hob شما می‌توانید از وجود قابلیت‌های متفاوت دست مکانیکی خود بهره بگیرید. دست همه کاره ای که توانایی‌های آن قابل ارتقا خواهد بود و در عین استفاده به عنوان سلاح، به عنوان یک چنگک نیز کاربرد دارد. چنگکی که به کمک آن می‌توانید میان نقاط مختلف دنیای این بازی جابه‌جا شوید.

بازی جدید

بازی Hob در تاریخ ۲۶ سپتامبر سال جاری میلادی برای دو پلتفرم PC و PS4 عرضه خواهد شد و بازی‌دوستان می‌توانند از طریق این دو پلتفرم با قهرمان بی‌نام و نشان حاضر در دنیای مرموز این بازی همراه شوند. برای آگاهی از حداقل مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز به منظور اجرای بازی Hob در پلتفرم PC می‌توانید بخش پایانی این متن را از نظر بگذرانید.

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Hob در پلتفرم PC

  • سیستم عامل: Windows 7 SP1 / 8.1 / 10
  • پردازنده: i3 Sandy Bridge Dual Core or Equivalent
  • کارت گرافیک: o 2GB of VRAM – NVIDIA GeForce GTX 500 Series / AMD Radeon HD 7000 Series
  • حافظه‌ی رم: ۴ گیگابایت
  • نسخه‌ی دایرکت اکس: DirectX Version 11
  • فضای مورد نیاز برای نصب: ۵ گیگابایت

برای آشنایی بیشتر با سازنده‌ی پر سر و صداترین بازی این روزها یعنی بازی PUBG می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

منبع: وب سایت رسمی این بازی (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.