به تازگی شاهد معرفی نسخه‌ای تازه از بازی FotNS یا Fist of the North Star توسط شرکت سگا هستیم که در کنار تعدادی از پروژه‌های جدید مجموعه بازی‌های یاکوزا به طور رسمی به بازی‌دوستان معرفی شده است. برای دانستن نکات تکمیلی در رابطه با نسخه‌ی جدید بازی FotNS و همچنین عناوین جدید یاکوزا می‌توانید مجله قرمز را در ادامه‌ی این مطلب همراهی کنید.

جالب این جا است که وظیفه‌ی ساخت نسخه‌ی جدید بازی FotNS را این بار سازندگان سری یاکوزا بر عهده گرفته‌اند و این بازی قرار است در سال ۲۰۱۸ میلادی به شکل انحصاری برای کنسول PS4 منتشر شود. این در حالی است که دو نسخه‌ی اخیر بازی FotNS یعنی عناوین Ken’s Rage و Ken’s Rage 2 توسط صاحب‌امتیاز اصلی مجموعه بازی‌های دایناستی وریورز یعنی شرکت Tecmo Koei ساخته و برای دو پلتفرم Xbox 360 و PS3 عرضه شده بود.

تحول در نسخه‌ی جدید بازی FotNS

به این ترتیب تغییر سازندگان نسخه‌ی جدید بازی FotNS در بسیاری از ریزه‌کاری‌های این اثر از جمله در گیم‌پلی آن تاثیرگذار خواهد بود. به این معنی که نوع مبارزات در نسخه‌ی جدید بازی FotNS بیش از آن که به مجموعه بازی‌های دایناستی وریورز شبیه باشد، به مبارزات مجموعه بازی‌های یاکوزا شباهت خواهد داشت. با این حال جو حاکم بر داستان این بازی همچنان بر حال و هوای مجموعه مانگای محبوب Fist of the North Star و دنیای به تصویر کشیده شده در دل آن منطبق خواهد بود.

ستاره شمال

همچنین قهرمان اصلی این مجموعه یعنی شخصیت کنشیرو، که در دو بازی Ken’s Rage و Ken’s Rage 2 هم در قامت شخصیت نخست داستان حاضر بود، در نسخه‌ی جدید بازی FotNS نیز به عنوان قهرمان اصلی داستان حضور خواهد داشت. ضمن این که وظیفه‌ی صداپیشگی او در نسخه‌ی ژاپنی این بازی را این بار صداپیشه‌ی شخصیت اصلی مجموعه بازی‌ها یاکوزا یعنی کازوما کیریو بر عهده خواهد داشت.

به جز مواردی که به آن اشاره شد، هیچ اطلاعات دیگری از نسخه‌ی جدید بازی FotNS در اختیار بازی‌دوستان قرار نگرفته است. با این حال بنابر وعده‌ی شرکت سگا، علاقه‌مندان به کنسول PS4 می‌توانند ماه آینده در جریان برگزاری نمایشگاه بازی شهر توکیو اطلاعات بیشتری را از نسخه‌ی جدید و انحصاری بازی FotNS به دست آورند.

معرفی عناوین جدید یاکوزا در کنار بازی FotNS

در کنار معرفی نسخه‌ی جدید بازی FotNS توسط سگا، تعدادی از عناوین جدید یاکوزا نیز توسط این شرکت به شکل رسمی رونمایی شده است. نخستین عنوان از این بازی‌ها، بازی Yakuza Kiwami 2 است که پیش از این نیز زمزمه‌های ساخت آن از گوشه و کنار به گوش می‌رسید. همان گونه که بازی Yakuza Kiwami نسخه‌ی بازسازی شده‌ای از بازی Yakuza محسوب می‌شد، بازی Yakuza Kiwami 2 نیز نسخه‌ی بازسازی شده‌‌ای از دومین عنوان مجموعه‌ بازی‌ها‌ی یاکوزا یعنی بازی Yakuza 2 به شمار می‌رود. اثری که قرار است توسط موتور گرافیکی بازی Yakuza 6: The Song of Life یعنی موتور گرافیکی Dragon ساخته شود.

البته در این بازی علاوه بر بهبود گرافیک و ساختار دیداری بازی اصلی، شاهد اضافه شدن ماموریت‌های جدیدی با محوریت شخصیت محبوب ماجیما خواهیم بود. بازی Yakuza Kiwami 2 قرار است در تاریخ ۱۶ آذر امسال به صورت انحصاری برای کنسول PS4 عرضه شود. البته این تاریخ تنها مختص به انتشار بازی Yakuza Kiwami 2 در کشور ژاپن است و بنا به رسم همیشگی مجموعه بازی‌های یاکوزا، سایر گیمرهای جهان باید چندین ماه در انتظار عرضه‌ی نسخه‌ی انگلیسی این اثر باقی بمانند.

کاسوگا ایچیبان

علاوه بر بازی Yakuza Kiwami 2، بازی Yakuza Online نیز توسط شرکت سگا به علاقه‌مندان مجموعه بازی‌های یاکوزا معرفی شد. این بازی اثری F2P به شمار می‌رود که بر طبق برنامه‌ریزی‌های موجود، در سال ۲۰۱۸ میلادی به شکل هم‌زمان برای پلتفرم PC و پلتفرم‌های موبایل عرضه خواهد گردید. نکته‌ی قابل توجه در رابطه با این بازی حضور شخصیت اصلی جدیدی به نام کاسوگا ایچیبان است که از قرار معلوم هم در این اثر و هم در نسخه‌ی بعدی از مجموعه بازی‌های یاکوزا، که تنها توسط شرکت سگا به آن اشاره شده است و اطلاعات دیگری از آن موجود نیست، جاشین قهرمان همیشگی این مجموعه یعنی کازوما کیریو خواهد شد. تنها نکته‌ای که در حال حاضر در رابطه با نسخه‌ی بعدی از سری یاکوزا می‌دانیم این است که رویدادهای آن درست پس از رخدادهای بازی Yakuza 6: The Song of Life به وقوع خواهد پیوست.

به هرحال آن چه مسلم است، هواداران پر و پا قرص مجموعه بازی‌های یاکوزا برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نسخه‌های جدید معرفی شده از این مجموعه باید صبر و حوصله‌ی بیشتری به خرج دهند. به طور حتم در صورتی که اطلاعات تازه‌ای از این آثار منتشر شد، آن را با شما در میان خواهیم گذاشت.

بازی Biomutant از جمله عناوین جالبی بود که در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ به بازی‌دوستان معرفی شد. برای آشنایی با این بازی می ‌توانید به این مطلب مراجعه کنید. همچنین در قالب این مطلب می‌توانید با بازی اکشن Immortal Unchained، که با الهام از مجموعه بازی‌های دارک سولز ساخته شده است، بیشتر آشنا شوید.

 منبع: سیلیکونرا (مقاله‌ای که از نظر گذراندید تحلیل و ویرایش اختصاصی نویسندگان مجله قرمز از خبری بود که در منبع این نوشته به نگارش در آمده است).

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.