در مطلب پیش رو به معرفی بازی Aporia Beyond the Valley خواهیم پرداخت. اثری که به زودی و ظرف چند روز آینده در اختیار بازی‌دوستان قرار خواهد گرفت. در صورت تمایل به دانستن نکات بیشتر از بازی Aporia Beyond the Valley می‌توانید در ادامه‌ی مطلب پیش رو با مجله قرمز همراه باشید.

بازی Aporia Beyond the Valley در ابتدا یک پروژه‌ی تجربی و دانشگاهی به شمار می‌فت که قرار بود مراحل تکمیل آن در دانشگاه آلبورگ شهر کپنهاگن دانمارک به سرانجام برسد. اما در نهایت با پیوستن گروه سازنده‌ی این اثر به استودیوی بازی‌سازی Investigate North مراحل کار شکل دیگری به خود گرفت و ساختار این پروژه حرفه‌ای‌تر از قبل شد. به گونه‌ای که هم‌اکنون بازی Aporia Beyond the Valley با موتور گرافیکی اختصاصی شرکت کرایتک یعنی موتور گرافیکی کرای انجین در دست ساخت بوده و قرار است توسط شرکت انگلیسی Green Man Gaming، که اعضای آن در زمینه‌ی خرده‌فروشی آنلاین بازی‌های کامپیوتری فعالیت می‌کنند، منتشر شود.

شرح حال قهرمان تنها و بی‌خاطره در بازی Aporia Beyond the Valley

داستان بازی Aporia Beyond the Valley در سرزمین مرموزی به نام Ez’rat Qin رخ می‌دهد و جزئیات مربوط به آن به گونه‌ای خاص و منحصر به فرد روایت خواهد ‌شد. از همین رو سازندگان این بازی تاکنون هیچ گونه اطلاعات دقیقی را از زیر و بم داستان این اثر فاش نکرده‌اند. با این حال آن‌چه در حال حاضر از داستان بازی Aporia Beyond the Valley می‌دانیم این است که چارچوب اصلی‌اش شکل بسیار مبهمی دارد و نوع روایت آن نیز به گونه‌ای کاملا غیرخطی صورت خواهد گرفت. به این معنی که شما باید با کنار هم قرار دادن ماجراهایی که در طول تجربه‌ی این اثر بر شما می‌گذرد، خود به تنهایی و به شکل بی واسطه به درک درستی از داستان این بازی برسید.

بازی ماجرایی

در این میان شاید درک روایت غیرخطی داستان بازی Aporia Beyond the Valley هنگامی دشوارتر ‌شود که بدانیم برای بیان این روایت از گفتگو استفاده نخواهد شد. افزون بر آن هیچ‌گونه متنی نیز در این بازی برای راهنمایی گیمرها وجود نخواهد داشت. بنابراین تمام درکی که تجربه‌کنندگان بازی Aporia Beyond the Valley می‌توانند از زیر و بم داستان این اثر داشته باشند به تعاملات آن‌ها با محیط این بازی مرتبط می‌شود و به طور کامل در این امر خلاصه خواهد شد.

در بازی Aporia Beyond the Valley شما در نقش بازمانده‌ی یک تمدن باستانی پر سابقه ظاهر می‌شوید. فردی که به طور ناگهانی از خواب چند صد ساله‌ی عمیق و عجیبی بیدار شده و اکنون خود را در میان ویرانه‌های به جا مانده از آن تمدن باشکوه تک و تنها می‌یابد. این در حالی است که او هیچ خاطره‌ای از گذشته‌ی خود به یاد نمی‌آورد و تمام ذهنش به طور کامل از جزئیات پاک شده است. بر این اساس قهرمان داستان، که شما نقش او را بر عهده خواهید داشت، باید عزم خود را جزم کرده و با کند و کاو در دنیای فرو پاشیده‌ی پیرامونش، از پاسخ چندین پرسش مهم باخبر شود. این‌که کیست، هویتش چیست، در این دنیای مرموز و درهم ریخته چه می‌کند و چه به روز او و تمدن باشکوهی که زمانی جزئی از آن بوده آمده است؟

کشف اسرار سر به مهر باستانی در بازی Aporia Beyond the Valley

بازی Aporia Beyond the Valley در مجموع یک بازی اول شخص ماجرایی محسوب می‌شود که عمده تمرکز گیم‌پلی آن بر جستجو در محیط بازی و حل کردن معماهای موجود در گوشه و کنار لوکیشن‌های مرموز آن قرار گرفته است. با توجه به داستان محور بودن این بازی و همچنین عدم وجود اطلاعات کافی از ساختار معماهای طراحی شده برای گیم‌پلی آن، می‌توان حدس زد که احتمالا این معماها کاملا در خدمت داستان این اثر طراحی خواهند شد و از همان ابهام و رمز و راز موجود در بخش داستانی این بازی بهره خواهند گرفت.

بازی آپوریا

در واقع تمام کاری که شما در طول انجام بازی Aporia Beyond the Valley انجام خواهید داد، پرسه زدن در طول محیط و پشت سر گذاشتن معماهای مختلف خواهد بود. معماهایی که با حل کردن هر کدام از آن‌ها بخش تازه‌ای از اسرار سرزمینی که در آن به سر می‌برید پیش رویتان رمزگشایی می‌شود. به این ترتیب با رمزگشایی این اسرار و کنار هم قرار دادن آن‌ها شما قادر به کشف جزئیات نهفته در دل داستان این اثر خواهید بود.

گفتنی است که بازی Aporia Beyond the Valley ظرف چند روز آینده برای تنها پلتفرم مقصد خود یعنی پلتفرم PC منتشر خواهد شد. اگر نسبت به انجام بازی Aporia Beyond the Valley و سر در آوردن از اسرار دنیای مرموز آن علاقه‌مند شده‌اید، احتمالا اکنون کنجکاو دانستن این نکته هستید که آیا این بازی توسط سیستم کامپیوتری تحت اختیارتان به خوبی اجرا خواهد شد یا خیر؟ در این صورت می‌توانید مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز برای اجرای این بازی را از نظر بگذرانید تا بتوانید پاسخ پرسش خود را بیابید.

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Aporia Beyond the Valley

  • سیستم عامل: Windows 7 or above – Only 64 bit OS
  • پردازنده: Dual Core 3Ghz Processor
  • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 660 or similar
  • حافظه‌ی رم: ۴ گیگابایت
  • فضای مورد نیاز برای نصب: ۲۰ گیگابایت

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی Aporia Beyond the Valley

  • سیستم عامل: Windows 7 or above – Only 64 bit OS
  • پردازنده: Intel i5
  • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 960 or similar
  • حافظه‌ی رم: ۸ گیگابایت
  • فضای مورد نیاز برای نصب: ۲۰ گیگابایت

منبع: وب‌سایت رسمی این بازی (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.