همه ما دوست داریم لاغر و قدبلند به نظر برسیم اما همه به طور طبیعی از این نعمت برخوردار نیستند و سعی می‌کنند سراغ لباس‌های لاغرکننده بروند یعنی لباس‌هایی که شما را از آن چه که هستید چاق‌تر نشان نمی‌دهند و حتی با خطای دید و ترفندهای بصری خاص باعث می‌شوند که لاغرتر و قدبلندتر به نظر برسید. لاغر دیده شدن در فصل تابستان هم محدودیت‌ها و شرایط خاص خود را دارد چون لباس‌های لاغرکننده معمولا در رنگ‌های تیره تهیه می‌شوند در حالی که رنگ‌های روشن بیشتر در فصل تابستان کاربرد دارند. پس چطور می‌توان در فصل تابستان لاغر به نظر رسید؟ لباس‌های لاغرکننده در رنگ‌های روشن چه ویژگی‌هایی دارند و چطور باید از آن‌ها استفاده کرد؟ ما در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز لباس‌های لاغرکننده تابستانی را که در عین خنکی و راحتی شما را لاغر و قدبلند نشان می‌دهند به شما معرفی خواهیم کرد.

ویژگی‌های لباس‌های لاغرکننده

قبل از هر چیزی باید به این سوال پاسخ دهیم که لباس‌های لاغرکننده چه ویژگی‌هایی دارند؟ چه عناصری در یک لباس موجب می‌شوند که شما لاغرتر و کشیده‌تر به نظر برسید؟ فاکتور اول فاکتور رنگ است. رنگ‌ها هرچه تیره تر باشند شما را کوچک‌تر و ظریف‌تر نشان خواهند داد و در مقابل، رنگ‌های روشن شما را درشت و چاق نشان می‌دهند. عامل دوم خطوط و عناصر بصری است، خطوط عمودی و مورب اثر لاغرکننده دارند و خطوط افقی شما را چاق نشان می‌دهند. به این عوامل کفش‌های پاشنه بلند و لژدار و همچنین شلوار و دامن فاق بلند را هم می‌توان اضافه کرد. حال با شناختن این فاکتورها می‌توان آن‌ها را در لباس‌های تابستانی طوری به کار برد که شما را لاغرتر از آن‌چه که هستید نشان دهند، در ادامه نمونه‌هایی از لباس‌ها و ترکیب‌های لباس لاغرکننده را که برای تابستان مناسب هستند به شما معرفی خواهیم کرد.

لباس‌های لاغرکننده

لباس چپ راستی با دمپایی تابستانی

لباس چپ راستی یکی از لباس‌های کلاسیک زنانه است که به خاطر خاصیت لاغرکنندگی آن بسیار محبوب و پرفروش است. لباس‌های چپ راستی (چه مانتو باشد یا لباس مجلسی یا یک لباس راحت خانگی) در یک طرف با یک گره بسته می‌شوند و یک خط مورب قطری روی بدن به وجود می‌آورند که همین خط می‌تواند عامل لاغرکننده در لباس‌های شما باشد. مبدع این لباس‌ها دایان فون فورستنبرگ طراح لباس معروف آمریکایی است که در دهه هفتاد با طراحی کردن این لباس‌ها نه تنها به یک ستاره تبدیل شد بلکه دنیای مد زنانه را هم برای همیشه تغییر داد. لباس چپ راستی که دامن آن فون باشد اثر بیشتری در لاغر نشان دادن شما خواهد داد و شما می‌توان چنین لباسی را از هر طرح و رنگی که دوست دارید و مناسب تابستان هم هست انتخاب کنید. همچنین می‌توانید این لباس را با یک دمپایی تابستانی زیبا بپوشید و استایل خود را کامل کنید.

لباس‌های لاغرکننده

بلوز کوتاه و دامن میدی از لباس‌های لاغرکننده و زیبای تابستانی

یک راه ساده برای لاغرتر به نظر رسیدن این است که پاهای خود را بلندتر نشان دهید یعنی از قد بالاتنه طوری بزنید که پایین تنه شما کشیده‌تر به نظر برسد. شلوار و دامن فاق بلند دقیقا همین کار را انجام می‌دهد و با بالاتر بردن خط کمر باعث می‌شود که پاهای شما بلند و کشیده دیده شود. حال شما می‌توانید از این ترفند برای استایل تابستانی خود استفاده کنید و با پوشیدن یک بلوز کوتاه شیک همراه با دامن فاق بلند میدی اندام لاغرتر و کشیده‌تری داشته باشید. این ترکیب اگر از رنگ‌های مناسبی انتخاب شود (مثلا یک بلوز مجلسی سفید ساده همراه با دامن رنگی) می‌تواند یک استایل مجلسی شیک و ساده برای شما باشد که اتفاقا شما را لاغرتر هم نشان می‌دهد.

 

لباس مجلسی یک طرفه با صندل تابستانی

خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند معمولا در انتخاب لباس مناسب دچار مشکل هستند و به خصوص در فصل تابستان دردسر بیشتری در پیدا کردن لباس‌های لاغرکننده دارند چون نمی‌توانند از رنگ‌های تیره استفاده کنند و رنگ‌های روشن هم باعث می‌شود که شکم آن‌ها جلب توجه کند. در حالی که شما باید بیشتر روی فرم لباس خود مانور دهید تا رنگ آن مثلا یک لباس کوتاه و گشاد می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. هر لباسی که توجه بقیه را از میانه بدن شما به قسمت‌های دیگر مثل سرشانه و پاها جلب کند باعث می‌شود که لاغرتر دیده شوید، بنابراین مدل‌هایی مثل شانه یک طرفه، یقه باز و یا لباس کوتاهی که تا بالای زانو می‌رسد یک لباس لاغرکننده مناسب برای شما در فصل تابستان خواهد بود.

لباس‌های لاغرکننده

سرهمی تابستانی با کمربند و کفش کتانی لژدار

سرهمی‌ها از بهترین و راحت‌ترین لباس‌ها برای تابستان هستند و هر کسی با هر فرم اندامی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. مزیت اصلی سرهمی در این است که شما می‌توانید همراه با آن از کمربند استفاده کنید و همین کمربند می‌تواند با باریک نشان دادن کمر و تبدیل فرم اندام شما به ساعت شنی، راز لاغر دیده شدن شما باشد. سرهمی‌هایی که شلوار آن کمی کوتاه و فون است اثر لاغرکنندگی بیشتری دارد و شما می‌توانید در هر رنگی که دوست دارید آن را انتخاب کنید و همراه با آن  از کفش دلخواه خود استفاده کنید مثل یک جفت صندل پاشنه بلند، کفش کلاسیک پاشنه بلند و حتی کفش کتانی لژدار که قد شما را بلندتر نشان می‌دهد و باعث لاغر دیده شدن شما خواهد شد.

لباس‌های لاغرکننده

بلوز شانه افتاده با دامن راه راه عمودی

تاکید روی شانه‌ها یکی از رازهای مهم برای لاغر دیده شدن است و خوشبختانه لباس‌های شانه افتاده که این روزها بسیار مد روز و محبوب هستند می‌توانند به شما در رسیدن به این هدف کمک کنند. از طرف دیگر، همان طور که قبلا هم گفتیم خطوط راه راه عمودی اثر لاغرکنندگی دارند و هر لباسی که با این طرح انتخاب شده باشد می‌تواند شما را کشیده‌تر نشان دهد. بنابراین ترکیب یک دامن راه راه سیاه و سفید با خطوط عمودی و یک بلوز شانه باز تابستانی که خنک و راحت هم هست نه تنها شما را شیک و مد روز نشان خواهد داد بلکه اثر لاغرکنندگی فوق العاده‌ای هم دارد و از هر نظر بهترین انتخاب برای فصل تابستان است.

لباس‌های لاغرکننده

مانتوی کیمونویی از لباس‌های لاغرکننده شیک تابستانی

لباس‌های مدل کیمونویی هم تا حد زیادی به لباس‌های چپ راستی زنانه شباهت دارند و از این نظر با ایجاد خطوط مورب روی بدن می‌توانند اثر لاغرکننده داشته باشند. بنابراین یک مانتوی مدل کیمونویی نازک و راحت در هر طرح و رنگی می‌تواند بهترین لباس برای فصل تابستان شما باشد. به خصوص اگر این لباس را همراه با شلوار مناسب بپوشید. یک شلوار جین تنگ که زیاد بلند نباشد و تا مچ پای شما برسد همراه با کفش پاشنه بلند و اکسسوری‌های مناسب ترکیبی شیک و عالی با مانتوی کیمونویی شما به وجود می‌آورد که لاغر کننده هم هست و شما را قدبلند و جذاب نشان خواهد داد.

لباس‌های لاغرکننده

یک استایل سرتاپا یکرنگ تابستانی با مانتو و شلوار سفید

همان طور که قبلا بارها گفته‌ایم استایل تکرنگ اثر لاغرکننده دارد و پوشیدن لباس‌هایی که همه از یک رنگ باشند شما را لاغر و کشیده نشان خواهد داد. اما وقتی صجبت از استایل تکرنگ می‌شود همه به لباس‌های تیره و تیپ سرتاپا مشکی فکر می‌کنند. در حالی که لباس‌های سرتاپا یک رنگ شما می‌تواند هر رنگی داشته باشد و لازم نیست در روزهای گرم تابستان سراغ رنگ مشکی و تیره بروید. به طور مثال یک مانتوی سفید شیک و زیبا همراه با شلوار جین یا کتان سفید دقیقا همان چیزی است که شما برای تابستان نیاز دارید و همراه با آن می‌توانید از هر رنگی برای اکسسوری‌های خود استفاده کنید مثلا یک روسری صورتی یا آبی همراه با کفش و کیف در رنگ‌های شاد و هماهنگ می‌تواند استایل سفید تکرنگ شما را کامل و زیبا کند.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه پوشاک بانوان مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: PureWow (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)