اگر نگاهی به مدل‌های جدید عینک طبی در سال‌های اخیر بیندازید حضور عینک‌های بزرگ سیمی و کائوچویی بیش از هر مدل دیگری قابل مشاهده است. سلبریتی‌ها و مدل‌های درجه یکی مثل کندال جنر و امیلی راتایکوفسکی هم بارها با این عینک‌ها دیده شدند. این اکسسوری را می‌توان مهم‌ترین اکسسوری مدل جدید دانست که طبق پیش بینی‌ها در نیمه اول سال آینده نیز مد روز خواهند بود و شما با خیال راحت می‌توانید از این عینک‌های بزرگ مدل جدید برای خودتان تهیه کنید و هم مد روز باشید و هم از چشمان خود به خوبی مراقبت کنید. در این مقالها اختصاصی از مجله قرمز با عینک‌های بزرگ طبی به عنوان یکی از جدیدترین مدل‌های عینک طبی برای بهار و تابستان سال ۹۷ آشنا می‌شوید و نکاتی جالب در مورد استفاده از این عینک‌ها را خواهید خواند.

این اکسسوری مهم‌ترین اکسسوری مدل جدید در نیمه اول سال ۱۳۹۷ است

عینک‌های بزرگ که با نام Geek-Chic هم شناخته می‌شوند از دهه هفتاد میلادی آمده‌اند. این عینک‌ها در آن زمان به عینک‌های سیمی یا خلبانی هم معروف بودند و ستارگان و چهره‌های مد از آن استفاده می‌کردند. چند سال بعد، عینک‌های کائوچویی رنگارنگ با فریم‌های بزرگ خود به محبوب‌ترین عینک‌های زمان خود تبدیل شد که در فرم‌های گرد و مربعی و کشیده با رنگ‌هایی شاد و جذاب که تا آن زمان دیده نشده بود معرفی شدند. از این زمان دیگر عینک زدن نشانه خرخوانی و بدتیپ بودن نبود بلکه به یکی از نشانه‌های شیک پوشی و جذابیت از نوع خود تبدیل شد. اکنون نیز با معرفی مدل‌های جدید موسوم به Geek Chic خرخوانی و باهوش بودن به یکی از عناصر شیک پوشی تبدیل شده است و با وجود این همه مدل عینک طبی زیبا و جذاب دیگر زمان استفاده از لنزهای طبی آزاردهنده به سر رسیده است چون شما می‌توانید با همین عینک‌ها به زیبایی و جذابیت خود اضافه کنید و همیشه مد روز باشید به شرطی که نکات شیکپوشی مربوط به آن‌ها را رعایت کنید.

عینک‌های بزرگ طبی

عینک‌های بزرگ را با حداقل آرایش استفاده کنید

یک اشتباه رایج خانم‌ها در استفاده از عینک این است که فکر می‌کنند چشمانشان زیر عینک به خوبی دیده نمی‌شود و باید همراه با آن چشم‌های خود را بیش از قبل آرایش کنند، این میزان آرایش نه تنها باعث آلوده شدن عینک شما می‌شود و زحمت تمیز نگه داشتن آن را بیشتر می‌کند بلکه جلوه زیادی هم ندارد و در واقع وقت و انرژی شما به هدر می‌رود. نداشتن آرایش همراه با عینک هم ایده جالبی نیست چون زیبایی چهره شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. سعی کنید همراه با عینک‌های بزرگ آرایشی ملایم و مناسب برای چشم‌های خود داشته باشید که این آرایش می‌تواند شامل یک خط چشم ساده و روزمره با کمی سایه به رنگ ملایم باشد. اما از زدن ریمل‌هایی که مژه‌ها را بلند می‌کنند اجتناب کنید چون باعث تماس مژه‌ها با شیشه عینک شده و برای شما مشکل ساز خواهد شد.

عینک‌های بزرگ طبی

این عینک‌ها را می‌توانید با گوشواره‌های بزرگ هم بزنید

ممکن است برخی افراد تصور کنند زدن یک عینک بزرگ به معنای محدود شدن انتخاب برای سایز اکسسوری‌ها است و نباید از اکسسوری‌ها و جواهرات بزرگ دیگر استفاده کنند. اما چهره‌های مد و فشن ثابت کرده‌اند که این تصور نادرست است. شما می‌توانید عینک‌های بزرگ سیمی را با گوشواره‌های بزرگ و آویزان هم استفاده کنید اما یک نکته را فراموش نکنید، در صورت استفاده از این ترکیب اکسسوری، لباس‌های اصلی شما باید تا حد ممکن ساده انتخاب کنید تا دچار ناهماهنگی و شلوغی استایل نشوید.

عینک‌های بزرگ طبی

عینک‌های بزرگ با لباس‌های ساده جذاب‌ترند

اگر می‌خواهید با یک عینک بزرگ زیبا و جذاب دیده شوید توصیه می‌کنیم که از لباس‌های ساده و به سبک مینیمال همراه با عینک خود استفاده کنید. گاهی شاید یک پیراهن ساده تنها یا ترکیب پیراهن با یک کت جیر و یا یک تیشرت راه راه افقی تنها چیزی باشد که برای این کار لازم دارید. با چنین ترکیبی علاوه بر این که عینک مدل جدید شما شما به نقطه کانونی استایل شما تبدیل می‌شود اما بیش از حد هم توی چشم نخواهد بود و در حالی که همه از خاص بودن و جذابیت تیپ شما تعریف می‌کنند دیگر لازم نیست برای همه در مودد عینک جدید خود توضیح دهید.

عینک‌های بزرگ طبی عینک‌های بزرگ طبی

عینک‌های کائوچویی شفاف و رنگارنگ هم زیبا هستند

عینک‌های بزرگ لزوما نباید فلزی و سیمی باشند. یکی از ترندهای محبوب برای عینک که در دهه ۸۰ میلادی باب شد عینک‌های کائوچویی بود. این عینک‌ها در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف تولید می‌شدند و اکنون دوباره به دنیای مد بازگشته‌اند. ستارگان مد مثل الکسا چانگ و فردریکه سوفی از این عینک‌ها در تیپ‌های خیابانی و تصاویر اینستاگرامی خود استفاده کرده‌اند و نشان داده‌اند که با این عینک‌ها هم می‌توان خوش تیپ و جذاب بود. راز موفقیت در به کار بردن این ترند، استفاده از این عینک‌ها همراه با لباس‌های عادی و روزمره است طوری که تیپ شما خیلی جدی و رسمی به نظر نرسد.

عینک‌های بزرگ طبی عینک‌های بزرگ طبی

عینک‌های بزرگ بهترین گزینه برای اداره و محل کار هستند

همه آقایان و خانم‌ها دوست دارند در محیط کاری خود باهوش و دقیق و بااستعداد به نظر برسند. و جالب است بدانید که یک راه ساده برای جدی گرفته شدن در محیط کاری و با هوش به نظر رسیدن، زدن عینک است. پس این عینک‌های مد روز و زیبا علاوه بر این که می‌توانند نشانه‌ای از شیکپوشی شما باشند می‌توانند به موفقیت و جدی گرفته شدن در محیط کاری هم منجر شوند. پس اگر به دنبال یک عینک جدید برای محل کار خود هستید ما عینک‌های بزرگ را در انواع سیمی و کائوچویی به شما پیشنهاد می‌کنیم که بهترین گزینه برای استفاده همراه با لباس‌های ساده و رسمی اداری هم هستند.

عینک‌های بزرگ طبی

این عینک‌ها می‌توانند بخشی از لباس مجلسی شما هم باشند

هرچند عینک‌های طبی کاربرد طبی دارند و برای محیط کاری بسیار مناسبند اما این به معنای آن نیست که شما نمی‌توانید در مهمانی‌ها و مجالس نیمه رسمی از آن‌ها استفاده کنید. عینک‌های شیک و بزرگ را می‌توانید همراه با یک بلوز مجلسی و شلوار جین شیک یا شلوار مجلسی دیگر استفاده کنید و تیپ زیبا و هوشمندانه خود را به رخ دیگر مهمانان بکشید.

چند مدل جدید و زیبا از عینک‌های بزرگ طبی برای سال ۲۰۱۸

در انتها تعدادی از مدل‌های زیبای عینک‌های بزرگ را که در سال جاری مد روز خواهند بود مشاهده می‌کنید:

عینک‌های بزرگ طبی عینک‌های بزرگ طبی عینک‌های بزرگ طبی عینک‌های بزرگ طبی عینک‌های بزرگ طبی عینک‌های بزرگ طبی عینک‌های بزرگ طبی عینک‌های بزرگ طبی

 

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه جواهرات و اکسسوری مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WhoWhatWear (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)