علاقه‌مندان به عناوین استراتژی در جریان برگزاری نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ شاهد معرفی دو بازی جدید در این سبک بودند (البته تا زمان نوشته شدن این متن). دو عنوان جدید از دو مجموعه‌ی قدیمی که تقریبا هم‌زمان با یکدیگر گام به دنیای بازی‌های کامپیوتری گذاشتند و ظرف دو دهه‌ی اخیر توانستند هواداران فراوانی را گرد خود جمع کنند. برای آشنایی بیشتر با بازی‌های استراتژی معرفی شده در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ می‌توانید در ادامه‌ی این مطلب با مجله قرمز همراه باشید.

صحبت از دو مجموعه‌ی Age of Empires و Anno است که در جریان برگزاری نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ شاهد معرفی نسخه‌های جدیدی از آن‌ها بودیم. با توجه به قدیمی‌تر بودن مجموعه بازی‌های Age of Empires، نخست باید از بازی Age of Empires 4 شروع کنیم.

معرفی بازی Age of Empires 4 در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷

هواداران مجموعه بازی‌های Age of Empires اکنون بیش از یک دهه است که در انتظار معرفی چهارمین عنوان اصلی از این مجموعه به سر می‌برند. انتظاری که بالاخره شاهد به سر آمدن آن در جریان برگزاری نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ بودیم و عاقبت بازی Age of Empires 4 به شکل رسمی معرفی شد.

در جریان مراسمی که شرکت مایکروسافت به مناسبت بیست سالگی مجموعه بازی‌های Age of Empires در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ برگزار کرد، نسخه‌ی چهارم از این مجموعه یعنی بازی Age of Empires 4 به طور رسمی و در قالب تیزری کوتاه به علاقه‌مندان معرفی شد. هرچند که به جز این معرفی هیچ اطلاعات دیگری از عنوان چهارم مجموعه بازی‌های Age of Empires ارائه نشد، اما خبر تولید این بازی به خودی خود خبر خوشحال کننده‌ای برای علاقه‌مندان بازی‌های استراتژی محسوب می‌شود. جالب این جا است که این بازی قرار است توسط اعضای استودیو Relic ساخته شود. استودیوی خوش نامی که پس از ورشکستگی شرکت THQ، طی سال‌های اخیر به همکاری با شرکت سگا مشغول بود.

علاوه بر معرفی رسمی بازی Age of Empires 2 این وعده به هواداران این مجموعه داده شد که بتوانند به زودی شاهد بازسازی عناوین پیشین این مجموعه یعنی دو بازی Age of Empires 2 و Age of Empires 3  باشند. همان گونه که پیش‌تر در قالب این مطلب به آن اشاره کرده بودیم، مراحل بازسازی عنوان نخست این مجموعه یعنی بازی Age of Empires نیز هم‌اکنون در جریان است. به این ترتیب علاقه‌مندان به عناوین استراتژی می‌توانند تا پیش از ملاقات با بازی Age of Empires 4 به تجربه‌ی نسخه‌های بازسازی شده از عناوین پیشین این مجموعه بپردازند.

گرچه در جریان برگزاری نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ هیچ نکته‌ای از تاریخ انتشار بازی Age of Empires 4 و همچنین نسخه‌های بازسازی شده از عناوین Age of Empires 2 و Age of Empires 3 اعلام نشد، اما تاریخ انتشار نسخه‌ی بازسازی شده‌ از بازی Age of Empires هم‌اکنون مشخص است و همه از این موضوع باخبرند که این اثر در روز ۲۷ مهر امسال برای پلتفرم PC منتشر می‌شود.

بازی استراتژی

معرفی بازی Anno 1800 در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷

هرچند که مجموعه بازی‌های Anno تنها از برخی المان‌های استراتژی برخوردارند و عناوینی صرف در سبک استراتژی محسوب نمی‌شوند، اما به علت کیفیت بالای بازی‌های حاضر در سری Anno، طی سال‌های اخیر همواره بخشی از هوادران سبک استراتژی به سمت تجربه‌ی عناوین این مجموعه جذب شده‌اند. به خصوص بازی اخیر این مجموعه یعنی Anno 2205 که توانست عنوان موفقی لقب بگیرد و طرفداران فراوانی را گرد خود جمع کند. بر این اساس جای تعجبی نداشت که تنها دو سال پس از انتشار بازی Anno 2205 شاهد معرفی بازی بعدی این مجموعه یعنی Anno 1800 باشیم. اتفاقی که در جریان برگزاری نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ شاهد رخ دادن آن بودیم.

از قرار معلوم گیم‌پلی بازی Anno 1800 نیز همانند نسخه‌ی پیشین این مجموعه تلفیقی از المان‌های شهرسازی، استراتژی و شبیه‌سازی اقتصاد خواهد بود. با این حال برخلاف بازی Anno 2205، رویدادهای بازی Anno 1800، همان گونه که از نام آن پیدا است، در قرن نوزدهم میلادی و در دوران رونق صنعتی به وقوع خواهد پیوست. با این حال وظیفه‌ی ساخت این بازی را نیز همانند نسخه‌ی پیشین این مجموعه اعضای استودیو بلو بایت بر عهده خواهند داشت.

در این میان، آن گونه که در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ اعلام شد، سازندگان بازی Anno 1800 با طراحی وب‌سایت انجمن محوری به نام Anno-Union سعی دارند از نظرات و پیشنهادات هواداران سری Anno استفاده کرده و در امر ساخت این بازی از مشورت آن‌ها بهره بگیرند. به هر حال اگر جزو هواداران این مجموعه به شمار می‌روید، می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت Anno-Union (تنها باید عبارت دات کام را به این نام اضافه کنید) نظرات خود را با سازندگان بازی Anno 1800 در میان بگذارید و در مراحل ساخت این اثر مشارکت کنید.

بر اساس شواهد موجود بازی Anno 1800 در زمستان سال ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم PC عرضه خواهد گردید.

برای اطلاع از رویدادهای کنفرانس اختصاصی شرکت EA در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

منبع: نئووین (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.