ضبط و اشتراک گذاری بازی های ویدیویی هر روز تر محبوب تر می شوند . بعضی از مشهور ترین کانال های یوتیوب بر اساس فیلم های ضبط شده از بازی های ویدیویی عمل می کنند . اگر شما هم می خواهید وارد این کار شوید و فیلم های خود را با دوستان وطرفداران خود به اشتراک بگذارید ، راه های مختلفی وجود دارد که بازی های ویدیویی خود را ضبط کنید . اگر شما با play station 4 یا  xbox one بازی می کنید می توانید از ویژگی پیش فرض این کنسول ها استفاده کنید و به راحتی بازی های خود را ضبط کنید . اگر شما با کامپیوتر بازی می کنید برخی نرم افزار های رایگان وجود دارند که با کمی تلاش به شما کمک می کنند تا بازی های خود را ضبط کنید . همچنین می توانید از دستگاه های مختلف فیلم برداری برای ضبط بازی های خود از هر کنسولی استفاده کنید .

ما در اینجا روش ضبط و اشتراک گذاری فیلم در Play Station  را به شما آموزش می دهیم .

ضبط و اشتراک گذاری بازی ها در Play Station

Play Station 4 همواره در حال ضبط بازی های شما است . ضبط از لحظه ای که شما شروع به بازی می کنید آغاز می شود ، همیشه ۱۵ دقیقه آخر بازی شما در دسترس می باشد . برخی بازی ها اجازه ضبط فیلم در بخش های خاص را نمی دهند . این ویژگی براساس بازی های مختلف متفاوت است.

دکمه اشتراک گذاری را در هنگام بازی کردن فشار دهید تا ۱۵ دقیقه انتهایی بازی خود را ذخیره کنید . منوی اشتراک گذاری باز می شود . دکمه مربع را بزنید تا ویدیو را ذخیره کنید . ۱۵ دقیقه پایانی بازی شما بر روی هارد دیسک PS4 ذخیره می شود . شما بعدا می توانید آن را ویرایش کنید و به اشتراک بگذارید . با زدن دکمه تنظیمات در منوی اشتراک گذاری می توانید حجم ذخیره ویدیو را تنظیم کنید .

 منوی اشتراک گذاری باز می شود . دکمه مربع را بزنید تا ویدیو را ذخیره کنید

با دوبار کلیک کردن دکمه اشتراک گذاری می توانید یک ویدیو جدید را شروع کنید . این کار تمام ویدیو های در حال ضبط را متوقف می کند . با یک فشار دادن دکمه اشتراک گذاری می توانید ضبط را متوقف کنید . ضبط پس از   دقیقه به طور خودکار متوقف می شود . ویدیو بر روی درایو شما ذخیره می شود .

شما می توانید در طول ذخیره ویدیو صدای خود را هم ضبط کنید . این ویژگی مناسب فیلم های چند نفره یا Lets Play می باشد . دکمه تنظیمات را در منوی اشتراک گذاری بزنید و مسیر زیر را دنبال کنید

Share Settings >Video clip Setting >Include microphone Audio in Video Clip

فیلم ضبط شده ی بعدی شما دارای قابلیت ذخیره صدا نیز می باشد .

نرم افزار Capture Gallery  کلیپ ها اسکرین شات های شما را مدیریت می کند . شما می توانید این نرم افزار را در ردیف اصلی آیکون های PS4 یا در بخش library بیابید .

نرم افزار Capture Gallery کلیپ ها اسکرین شات های شما را مدیریت می کند

این نرم افزار فایل های شما را بر اساس عنوان بازی ها مدیریت می کند . در میان عنوان ها به دنبال بازی مورد نظر خود بگردید تا ویدیوی مدنظر خود را بیابید . تمام فیلم ها و اسکرین های شما از ان بازی به شما نشان داده می شود .

Play Station شما همراه یک نرم افزار به نام Share Factory عرضه می شود . شما می توانید از این نرم افزار برای وایرایش و گذاشتن افکت هایی بر روی ویدیو های خود استفاده کنید و آن ها را حرفه ای تر به نمایش بگذارید . شما هم می توانید ویدیوی خود را در Share Factory  از طریق Capture Gallery و هم از طریق خود نرم افزار در بخش a new project ویدیو خود را ویرایش کنید . شما می توانید از طریق Share factory  بیش از ۴۰ بخش مختلف از ویدیو های خود را به هم بچسبانید و تا سقف ۲۰ دقیقه ویدیوی دلخواه خود را بسازید .

دستگاه Play Station به شمااین امکان را می دهد تا ویدیوی خود را بر روی YouTube  و FaceBook آپلود کنید . برای آپلود کردن یک ویدیو آن را در Capture Gallery انتخاب کنید و دکمه اشتراک گذاری را بزنید . Upload Video Clip  را بزنید و سپس سرویس مورد نظر را از لیست  انتخاب کنید .

دستگاه Play Station به شما اجازه می دهد تا ویدیوی خود را بر روی YouTube و FaceBook آپلود کنید

منبع : WikiHow

اگر از این مقاله لذت بردید می توانید از دیگر مقالات ما در بخش بازی مجله قرمز استفاده کنید

کاری از تیم ترجمه مجله قرمز