جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
هند

اگر می خواهید به کشور زیبای هندوستان سفر کنید، بخوانید! – معرفی هندوستان

در این مقاله از مجله قرمز، به بررسی وضعیت جغرافیایی هندوستان، آب و هوا و فرهنگ مردمان آن پرداخته‌ایم. همچنین به سه تعطیلی ملی و جشن ها در کشور هندوستان و زمان این مراسم اشاره کرده‌ایم. اگر دوست دارید به این کشور سفر کنید و یا در مورد آن بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

جغرافیای هند

هندوستان، بزرگ‌ترین کشور در قسمت جنوب آسیاست که تقریباً در مرکز آسیای جنوبی قرار گرفته است. این کشور در شمال غربی با پاکستان، در شمال با چین و نپال، در شمال شرقی با بوتان و در قسمت شرقی با بنگلادش و میانمار، در جنوب با سریلانکا، در جنوب غربی با مالدیو مرز مشترک دارد و در جنوب شرقی با اندونزی دارای مرز دریایی از طریق اقیانوس هند است.

جمهوری هندوستان از نظر وسعت، هفتمین کشور وسیع در جهان می‌باشد و با یک میلیارد جمعیت، دومین کشور شلوغ جهان (چین در رتبه‌ی اول قرار دارد) به شمار می‌رود. به علت گستردگی این کشور، تنوع در هندوستان بسیار زیاد است؛ چه از نظر زبان و فرهنگ و چه از نظر آب و هوا و جغرافیا.

هندوستان هم دارای جنگل، کو ه و دریا و هم کویر است. در قسمت شمال و شمال غربی این کشور کوه های برفی هیمالیا قرار دارد. در نیمه‌ی غربیِ راجستان (Rajasthan )، کویر Thar قرار دارد. هند دارای کناره‌ی ساحلی بسیار وسیعی نیز می‌باشد. کناره‌ی غربی ساحل، دریای عربستان و در قسمت شرقی ساحل، خلیج بنگال قرار دارد که هر دو، قسمت‌هایی از اقیانوس هند می‌باشند.

هندوستان هم دارای جنگل، کو ه و دریا و هم کویر است.

آب و هوای هندوستان

در این سرزمین، تنها در اوقات خاصی از سال باران می‌بارد یک سامانه‌ی بارشی از ماه ژوئن تا سپتامبر باعث بارش می‌شود و سامانه‌ی دیگر، بین اکتبر تا فوریه باعث بارش می‌گردد. شمال شرق هند، تنها ناحیه‌ای است که این دو سامانه با هم همپوشانی دارند و در نتیجه، در هر دو بازه‌ی زمانی، بارندگی در این ناحیه مشاهده می‌شود. این منطقه، شدیدترین بارش را در جهان دارد.

در کشور هندوستان، سالیانه لااقل ۳ فصل تجربه می‌شود: تابستان، فصل بارش، و زمستان؛ نواحی شمال این کشور در تابستان ها بسیار گرم و در زمستان ها سرد می‌باشد ولی به جز در منطقه‌ی نزدیک هیمالیا، در سایر نقاط به ندرت برف می‌بارد. فصل زمستان، از نوامبر تا ژانویه طول می‌کشد؛ آوریل و ماه مه، گرم‌ترین ماه‌های سال هستند و در این دو ماه، همه منتظر بارانند تا هوا کمی خنک شود. بهار کوتاهی هم در ماه فوریه و مارس در این کشور، خصوصاً نواحی شمالی تجربه می‌شود.

کشور هندوستان

فرهنگ مردم هند

فرهنگ غنی و چند-لایه‌ای هندوستان، دارای پیش‌زمینه‌ی مذهبی و دینی است. واقعیت این است که یک فرهنگ واحد تحت عنوان فرهنگ هندی وجود ندارد، بلکه باید گفت فرهنگ های مختلف، توسط رشته‌های مذهبیِ واحد، به یکدیگر متصل شده‌اند. میراث فرهنگی هندوستان، در اشعار و ادبیات این کشور، در موسیقی آن (هم در موسیقی کلاسیک و هم در موسیقی مدرن)، فیلم‌هایش و رقص محلی و سنتی مردمان هند دیده می‌شود.

مردمان هند، برای خانواده بسیار اهمیت قائل هستند. خانواده‌های معمولی در هند، شبیه چیزی هستند که غربی‌ها به آن خانواده‌ی توسعه‌یافته می‌گویند؛ هندی‌ها معمولاً تا پایان عمر به همراه خانواده‌ی خود زندگی می‌کنند؛ پسران تا پایان عمربه همراه خانواده زندگی می‌کنند و دخترها تا زمانی که ازدواج کنند. رابطه بین افراد خانواده در هند، معمولاً صمیمی است. والدین، بیشتر از مدت زمانی که در غرب رواج دارد، از فرزندان خود حمایت و پشتیبانی می‌کنند، خواهران و برادران پشتیبان همدیگر هستند و از بچه‌ها انتظار می‌رود که عصای دست پدر و مادرشان در دوران پیری ان‌ها باشند و از آن‌ها به نحو احسن مراقبت کنند. زندگی با خانواده در هند، بر خلاف آمریکا، کاری شرم آور محسوب نمی‌گردد. البته باید اشاره کرد که در سال‌های اخیر، ترک خانواده به دلیل تحصیل یا کار در مکانی دیگر در حال رواج پیدا کردن است. اما می‌توان گفت که استحکام خانواده همچنان به قوت خود باقی است و هندی‌ها، حتی آن‌هایی که با خانواده‌ی خود در یک مکان زندگی نمی‌کنند نیز همچنان پشتیبان افراد خانواده شان هستند.

اگرچه زندگی قبیله‌ای دیگر در هندوستان به قوت قبل دیده نمی‌شود؛ اما جامعه‌ی هند، هنوز یک جامعه‌ی طبقه‌بندی شده است. هندی‌ها هنوز به پیشینه‌ی هر فرد، سوابق خانوادگی او و موقعیت اجتماعی‌اش اهمیت زیادی می‌دهند اما از نظر رنگ پوست، تبعیضی در دیدگاه مردم و جامعه وجود ندارد.

تعطیلات هند

تعطیلات ملی و جشن ها در کشور هندوستان

۳ تعطیلی ملی و مهم در این کشور وجود دارد: روز جمهوری (۲۶ ژانویه)، روز استقلال (۱۵ آگوست) و روز گاندی (۲ اکتبر)؛ که هر ساله در روزهای ثابتی می‌باشند. همچنین سه دسته جشن مهم در سراسر کشور برگزار می‌شود که البته روزهای آن‌ها در سال ثابت نبوده و متغیر است و عبارتند از:

۱- هُلی (Holi) ؛ در ماه فوریه یا مارس

فستیوال یا جشن رنگ، جشنی است که بیشتر در قسمت های شمال، غرب و شرق هندوستان رواج دارد. در اولین روز، مردم به معابد رفته و شمع روشن می‌کنند. اما در دومین روز، بازی با آب و رنگ را شاهد خواهید بود. شما نمی‌توانید فقط تماشاگر این جشن باشید؛ چرا که به عنوان یک هدف، برای پاشیدن آب و رنگ بر رویتان، توجه را جلب خواهید کرد. بنابراین، دو انتخاب دارید؛ یا اینکه سنگر بگیرید تا دیده نشوید و فقط تماشاگر بازی به طور نامحسوس باشید و یا اینکه لباس مخصوص پوشیده و در جشن آن‌ها شرکت کنید و روی بقیه آب و رنگ بپاشید. این جشن در قسمت جنوب هندوستان به ندرت دیده می‌شود.

۲-  (Durga Puja / Navarathri/ Dussehara)؛ در سپتامبر- اکتبر

این جشن، یک فستیوالِ ۹ روزه است که در روز مقدس داسارا (Dasara) – روزی که افراد محلی به عبادت پروردگارشان می‌پردازند- به اوج خودش می‌رسد. در این روز به کارمندان شیرینی، لباس نو، هدایا و پاداش نقدی می‌دهند. برای فعالان کسب و کار و تجارت، این روز آغاز سال جدیدی است. در برخی از مکان‌ها مانند غرب بنگال، جشن Durga Puja ، مهم‌ترین جشن به حساب می‌آید. در نواحی شمالی، جشن Dussehara برگزار می‌شود. در گجرات و قسمت‌های جنوبی هندوستان، جشن Navarathri برگزار می‌شود که همراه با رقص با آهنگ‌های مذهبی و مراسم مذهبی مانند روزه گرفتن در چند روز است.

جمهوری هندوستان از نظر وسعت، هفتمین کشور وسیع در جهان می‌باشد

۳- دیوالی (Diwali/ Deepavali)؛ در اکتبر- نوامبر

این جشن، یک فستیوال نورانی است که به مناسبت بازگشت پادشاه راما به پایتخت امپراطوری‌اش، بعد از ۱۴ سال تبعید، برگزار می‌شود. می‌توان این جشن را به عنوان باشکوه‌ترین جشن در هندوستان برشمرد و برای آمریکایی‌ها، یادآور جشن شکرگزاریشان (Thanksgiving ) و همچنین خرید کردن و هدیه گرفتن به مناسبت جشن کریسمس در کشورشان می‌باشد. مردم خانه‌ها را مرتب می‌کنند و به قول معروف، برق می‌اندازند و در خیابان‌ها، فشفشه های زیادی را در سراسر شهر خواهید دید.

علاوه بر این جشن‌های ملی، هر ایالت یا استان نیز فستیوال یا جشن مخصوص به خود را دارد. جالب است بدانید که تعطیلات مذهبی، در روزهای مختلفی از سال برگزار می‌شود و در یک روزِ ثابت در هر سال نیست. این موضوع به دلیل این است که برخی از جشن‌های هندی‌ها و مسلمانان، بر اساس تقویم خودشان، و نه تقویم اکثر غربی ها می‌باشد. بسیاری از جشن‌های مورد نظر نیز فقط در چند ایالت خاص برگزار می‌شوند؛ بنابراین اگر می‌خواهید این جشن‌های ایالتی را نیز در هندوستان ببینید، بهتر است قبل از سفر، در مورد اینکه در کدام شهر چه جشن‌هایی برگزار می‌شود، اطلاعات موثقی به دست آورید. همچنین در مناطق مختلف، یک جشن ممکن است به صورت‌های مختلفی اجرا شود و برگزار گردد.

در آینده مطالب بیشتری را در مورد کشور هندوستان برای شما خواهیم نوشت.

ترجمه ی اختصاصی مجله قرمز / با اندک تصرف و تلخیص

بر اساس مطلبی منتشر شده از منبع :wikitravel.org

آیا شما هم تا به حال به کشور هند سفر کرده‌اید؟ به نظر شما این کشور چگونه است؟ تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما و خواننده‌های مجله قرمز در میان گذارید.

۰ ۰ vote
Article Rating
دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

درمان جوش صورت؛ راهنمای کامل درمان جوش با اصلاح رژیم غذایی
38
روغن رزهیپ
روغن رزهیپ ؛ ضد چروک برای همه و ضد آکنه برای پوست‌های مستعد آکنه!
116
ضد جوش قوی
این سرم ویتامین سی یک ضد جوش قوی و طبیعی است!
105
جوان سازی پوست
بهترین سرم ویتامین سی کدام است و چه ویژگی‌هایی دارد؟
126
درمان جوش
چگونه برای همیشه جوش و آکنه را ازبین ببریم؟
294
آکنه چیست
رژیم غذایی ضد آکنه؛ مقصر اصلی هورمون‌ها هستند یا رژیم غذایی شما؟
127

مقالات سلامت

مراقبت از بیمار کرونایی
۸ روش مراقبت از خود به هنگام وجود بیمار کرونایی در خانه
51
کمبود خواب
کمبود خواب و هورمون‌ها؛ آیا مقصر کمبود خواب ما هورمون‌هایمان هستند؟
97
پریکاردیت
پریکاردیت چیست و چگونه می‌توان آن را درمان کرد؟
126
نوشیدن زیاد آب
نوشیدن زیاد آب و مصرف آب اضافه بر نیاز را با این ۹ علامت شناسایی کنید
125
ورزش و اختلالات هورمونی
اثر ورزش بر اختلالات هورمونی زنان مانند تنبلی تخمدان و کم کاری تیروئید هاشیموتو
164
خستگی آدرنال
خستگی آدرنال؛ بلایی که استرس مزمن سر جسم و روح ما می‌آورد!
139

مقالات آشپزی

اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
23
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
333
خشک کردن ریحان
خشک کردن ریحان به چندین روش مختلف برای افراد مبتدی
1,912
کدو سبز شکم پر
کدو سبز شکم پر با رویه پنیری برای میانه تابستان
583
خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
690
سیب زمینی برشته در فر
سیب زمینی برشته در فر با حداقل روغن و سرشار از ادویه
1,195

مقالات تغذیه

رژیم لاغری
رژیم لاغری کاملا رایگان
22
درمان جوش صورت؛ راهنمای کامل درمان جوش با اصلاح رژیم غذایی
38
دلیل پرخوری
زنان و گرسنگی کاذب؛ آیا پرخوری ما گردن هورمون هایمان است؟
55
رژیم تنبلی تخمدان
رژیم تنبلی تخمدان؛ آیا با تغییر در رژیم غذایی می‌توان این سندروم را کنترل کرد؟
197
آکنه چیست
رژیم غذایی ضد آکنه؛ مقصر اصلی هورمون‌ها هستند یا رژیم غذایی شما؟
127
فیبر غذایی
فیبر غذایی چیست و میزان مصرف توصیه شده آن چقدر است؟
100