کشور ترکیه یکی از بهترین کشورهایی است که پیشنهاد می‌کنیم حتماً به آنجا سفری داشته باشید. در این کشور جذاب، مناطق دیدنی به قدری زیاد است که پس از رفتن، باز هم دوست دارید مدت زمان سفر خود را تمدید کنید و اندکی بیشتر در کشور ترکیه بمانید. در ادامه، ۹ دلیل را که به نظر ما برای مجاب شدن جهت سفر به این کشور زیبا مهم است، آورده‌ایم.

اگر دوست دارید در مورد کشور ترکیه بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم به این لینک هم سری بزنید.

۹ دلیل برای سفر به کشور ترکیه

۱- مردم ترکیه

جمله‌ی رایجی وجود دارد که بسیاری از مردم در مورد کشورهای زیادی می‌گویند که ” مردم بسیار مهمان‌نوازی دارد و آن‌ها بهترین مردمان جهانند!” و امثال این جملات! اما در مورد کشور ترکیه، این جمله‌ی کلیشه‌ای بسیار درست به نظر می‌رسد و مردمان آن واقعاً از جمله مهمان‌نواز‌ترین افرادی هستند که تا به حال دیده‌اید. بسیاری از آن‌ها برای کمک کردن به شما، از کار خود می‌زنند تا کمکتان کنند، برای صرف چای شما را دعوت می‌کنند یا برای ناهار خوردن، شما را به رستوران می‌برند. تجربه‌ی ما در این کشور چنین بوده که هر زمان که در اتوبوس درون‌شهری ایستاده بودیم، شخصی می‌آمد و با ما صحبت می‌کرد و برای ما چای می‌خرید! مردم ترکیه- از ترک‌ها و کردها گرفته تا هر قومیت دیگری- یکی از بهترین مردمان این کره‌ی خاکی هستند!

۲- غذاهای ترکیه‌ای

غذاها در کشور ترکیه، بسیار خوشمزه هستند. غذاهای این کشور یکی از بهترین غذاهایی بود که تاکنون خورده بودیم؛ کباب‌ها، سوپ‌ها، پیتزاها، نان‌ها و خوراکی‌های محلی، بسیار عالی و خوش‌طعم بودند. اما بهترین قسمت ماجرا اینجا بود که بیشتر وعده‌های غذایی، به همراه دسرهایی مانند سالاد، سوپ، نان و معمولاً یک چای در انتهای غذا، همراه بود و این پیش‌غذاها و دسرها، به رایگان ارائه می‌شد.

غذاهای ترکیه بسیار خوشمزه هستند. ۳- طبیعت بکر و آرامش واقعی

کشور ترکیه، کشور پهناوری است و تنوع زیادی نیز در سراسر نقاط آن به چشم می‌خورد. شما می‌توانید بر طبق سلیقه‌ی خودتان، در هر شهر و مکانی که بیشتر دوست داشتید، وقت بگذرانید و مطمئن باشید که لااقل یک منطقه در این کشور وجود دارد که مطابق میل شما باشد! حتی می‌توانید سوار اتوبوس شوید و به یک مکان به صورت تصادفی بروید؛ مثلاً جایی که یک شهر معروف توریستی نباشد. در این مکان‌هاست که مهمان‌نوازی اصیل و واقعی ترکیه‌ای ها را مشاهده خواهید کرد.

شرق ترکیه، معمولاً خالی از توریست‌هاست و افراد خارجی معمولاً به قسمت‌های شرقی، که کمتر معروفند، نمی‌روند. در این ناحیه، شما بهترین غذاها، مردمان و مناظر را مشاهده خواهید کرد. به شما پیشنهاد می‌کنیم که از مردم محلی این مناطق سوال کنید که بهترین مکان برای بازدید در آن حوالی را به شما پیشنهاد دهند و به توصیه‌ها و پیشنهاد‌های این افراد، عمل کنید.

شرق ترکیه

۴- مکان‌های باستانی (خرابه‌ها یا آلونک‌های قدیمی در Ani)

این مکان‌های قدیمی و دست نخورده، در قسمت شرقی کشور ترکیه، درست در مرز ارمنستان دیده می‌شوند. مناظر این منطقه بسیار جذاب است و آلونک‌ها یا خرابه‌ها، شرایط فوق العاده ای را ایجاد کرده‌اند. طی کردن مسافت زیاد، برای آمدن به این منطقه، به زیبایی‌هایش می‌ارزد. خصوصاً برای کسانی که علاقه به دیدن آثار باقیمانده از دوره‌های گذشته دارند.

باید اشاره کرد که Ani شهری قدیمی در آناتولیای شرقی است که در گذشته، پایتخت امپراطوری ارمنستان بوده است.

۵- پیاده‌روی در کپادوسیه

منطقه‌ی کپادوسیه، واقعاً مکان بسیار جالب توجه و زیبایی است و شما می‌توانید در میان دره‌ها و تخته‌سنگ‌هایی که هر کدام به شکل و رنگ‌های مختلفی هستند، به گردش بپردازید و پیاده‌روی نمائید.

کپادوسیه در ترکیه۶- ارزش پول

به دلیل اینکه قسمت‌هایی از کشور ترکیه، متعلق به قاره‌ی اروپاست، مردم معمولاً فکر می‌کنند که سفر کردن به این کشور پرهزینه می‌باشد. اما واقعیت به گونه‌ی دیگری است؛ درست است که به هر حال، باید برای سفر کردن به ترکیه هزینه کرد؛ اما این هزینه نسبت به کشورهای مشابه، بسیار پایین است. کیفیت اسکان، غذا، حمل و نقل و مکان‌ها، واقعاً می‌ارزد ک مدت بیشتری در این کشور بمانید و اندکی بیشتر هزینه کنید.

۷- بازارهای ترکیه

می‌شود یک روز کامل را به تماشای بازارهای کشور ترکیه پرداخت. جنبش و تکاپو در این بازارها، مردم و انرژی موجود در این بازارها، بسیار جالب و دیدنی است. بازارهای این کشور – از بازار بزرگ استانبول گرفته تا بازارهای ساکت‌تر در شرق که توریست‌ها کمتر به آنجا مراجعه می‌کنند- همه بسیار جالب و هیجان‌برانگیز می‌باشد.

بازارهای کشور ترکیه، بسیار جالب و هیجان‌برانگیز می‌باشد.

۸- حمام‌های عمومی قدیمی در ترکیه

حمام‌های قدیمی در کشور ترکیه، سالیان سال است که پابرجا هستند. یک سری حمام‌های شخصی وجود دارد که می‌توانید به آنجا رفته و استحمام کنید. همچنین می‌توانید پول بیشتری پرداخت کنید تا یک شخص، بدن شما را تمیز کند و کیسه بکشد. احساس تازگی و تمیزی بعد از این حمام‌ها، واقعاً فوق العاده است.

۹- دریای مدیترانه

آب آرامش‌بخش دریای مدیترانه، فوق العاده است. می‌توانید به کبک (Kabak)، دره‌ی پروانه (Butterfly valley)، اولودنیز (oludeniz) یا Olympos رفته و از ساحل زیبا و آب آرامش‌بخش این دریا لذت ببرید.

دریای مدیترانه در ترکیه

اگر از آن دسته افرادی هستید که مایلید مکان‌هایی که توریست‌ها کمتر به آنجا می‌روند و زیاد شناخته شده نیستند، بروید و یا به دیدن آثار تاریخی و قدیمی علاقه‌مندید، پیشنهاد می‌کنیم که به نواحی شرقی ترکیه، سری بزنید (مخصوصاً Ani و Sunliurfa). اما چنانچه دوست دارید از شهرهای بزرگ ترکیه دیدن کنید یا به شهرهای ساحلی در کناره‌ی دریای مدیترانه بروید و پیاده‌روی کنید، بهتر است در قسمت‌های غربی ترکیه بمانید.

ما به دلیل کمبود بودجه، از غرب به شرق ترکیه را با اتوبوس طی کردیم؛ اما اگر شما از نظر مالی مشکلی ندارید، می‌توانید با هواپیما مسافت غرب به شرق یا برعکس را طی کنید. در هر صورت، ما پیشنهاد می‌کنیم که حداقل یک ماه را برای دیدن زیبایی‌های این کشور جذاب، در نظر بگیرید.به نظر ما، سفر به ترکیه باید جزء لیست کارهایی باشد که هر فردی، بهتر است لااقل یک بار در زندگی خود انجام دهد!

آیا شما هم تا به حال به کشور ترکیه سفر کرده‌اید؟ به نظر شما این کشور چگونه است؟ تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما و خواننده‌های مجله قرمز در میان گذارید.

ترجمه ی اختصاصی مجله قرمز / با اندک تصرف و تلخیص

بر اساس مطلبی منتشر شده  از منبع : goatsontheroad.com