جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • هالث
  • ۳ تیر ۱۳۹۷
  • ۲۱:۱۶
  • 478
سخت‌ترین مقاصد گردشگری

سخت‌ترین مقاصد گردشگری اکوتوریسم جهان با ۱۰ مکان منحصر بفرد

گردشگری اکوتوریسم روز به روز از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود اما سخت‌ترین مقاصد گردشگری اکوتوریسم در جهان کجا هستند. این مقاصد گردشگری که در واقع منحصربفردترین مقاصد گردشگری از نظر آب و هوا و عوارض جغرافیایی هستند، هر کدام دارای ویژگی خاص خود هستند از گرمترین و خشکترین و سردترین نقاط جهان هستند که آنها را به عنوان یک مقصد منحصر بفرد در دنیا گزینش کرده است. شاید جالب باشد بدانید که یکی از ترینهای آن در کشور خودمان قرار گرفته است. خب برای آشنایی با سخت‌ترین مقاصد گردشگری اکوتوریسم ادامه مطلب را بخوانید.

شیبدارترین قله جهان: قله تور، نوناووت کاناداسخت‌ترین مقاصد گردشگری

قله تور با ۵۴۹۵ فوت بزرگترین قله جهان نیست اما شیبدارترین است. مشهورترین قله در کانادا و ساخته شده از گرانیت خالص، ۴۱۰۱ فوت شیب عمودی در زاویه متوسط ۱۰۵ درجه دارد. با وجود این که این کوه در ناحیه‌ای دور افتاده قرار دارد اما یک مقصد گردشگری محبوب برای کوهنوردان مشتاق است. اگر رفتن به قله برای شما دشوار است می‌توانید در عوض از سایت و کمپ آن بازدید کنید.

سردترین مکان مسکونی روی زمین: اویمیاکن، روسیهسخت‌ترین مقاصد گردشگری

سردترین مکان مسکونی جهان شهر کوچک اویمیاکون با جمعیتی بالغ بر ۵۰۰ نفر به عنوان محلی برای تبعید سیاسی مورد استفاده قرار می‌گرفت. دماهای زمستان آن به میانگین ۴۵ درجه زیر سفر می‌رسد  که شدیدترین تاثیر را روی عملکرد بدن دارد (سردترین دمای ثبت شده منفی ۷۱ در سال ۱۹۲۴ بود). زمین این ناحیه بطور دائم یخ زده است و این شهر در حال حاضر تنها یک هتل دارد. ورزشهای محبوب عبارتند از اسکی، هاکی روی یخ و ماهیگیری در یخ.

سخت‌ترین مقاصد گردشگردی در خشکترین مکان روی زمین: بیابان آتاکاما، شیلیسخت‌ترین مقاصد گردشگری

اگر قصد سفر به این بیابان را دارید، قطعا نیاز به نوع مناسبی از کرمهای ضد آفتاب خواهید داشت. به گفته ناسا و موسسه نشنال جغرافی، صحرای آکاتاما در شیلی دارای خاکی قابل مقایسه با مریخ است. (یک موضوع جالب: صحنه‌های مربوط به مریخ در سریال تلویزیونی ادیسه فضایی، سفر به سیارات در اینجا فیلمبرداری شده است). از اکتبر ۱۹۰۳ تا ژانویه ۱۹۱۸، کویر آتاکاما طولانیترین دوره بی باران را در کل تاریخ ثبت شده دنیا داشت. کویر کم جمعیت آتاکاما هتلهای متعددی دارد که به مسافران برای کشف این سرزمین توصیه می‌کند.

نزدیکترین مکان به فضا: کوه کیمبورازو، اکوادورسخت‌ترین مقاصد گردشگری

اکثر مردم هرگز فضای بیرون از کره زمین را ندیده‌اند، بنابراین ما دو تا گزینه داریم،  گرفتن تور مجازی بین المللی ایستگاه فضایی یا رفتن به کوه کیمبورازو.این آتشفشان غیر فعال که آخرین فوران آن در سال ۵۵۰ پس از میلاد رخ داد، تقریبا ۲۰ هزار فوت ارتفاع دارد. درست است قله اورست بالای ۲۹۰۰۰ فوت ارتفاع دارد اما به دلیل موقعیت کوه روی سطح زمین، قله کیمبورازو دورترین نقطه از مرکز زمین است. این بدان معناست که ایستادن روی آن نزدیکترین نقطه به فضا است که یک انسان می‌تواند با پای خود به آن برسد. قله آن کاملا بوسیله یخچالهای طبیعی پوشیده است اما این کوه چندین مسیر متفاوت برای کوهنوردان دارد.

سخت‌ترین مقاصد گردشگری با گرمترین مکان روی زمین: کویر لوت، ایرانسخت‌ترین مقاصد گردشگری

اینجا درجه حرارت تا ۷۰ درجه سانتی گراد هم افزایش می‌یابد بنابراین لازم است که یک برنامه ریزی برای خنک نگه داشتن بدن  داشته باشید و در مورد علائم سکته قلبی که ممکن است بر اثر گرما بوجود بیاید، موارد لازم را بدانید. طبق یک افسانه محلی نام دشت لوت در زبان فارسی به معنی «گندم برشته» است که اشاره به یک داستان در مورد یک بار گندم است که به طور تصادفی در بیابان رها شده‌اند و بر اثر گرمای زیاد برشتته شدند. اگر چه برای گردشگرانی که از این سرزمین بیابانی به عنوان یکی از سخت‌ترین مقاصد گردشگری دیدن می‌کنند، چالش زنده ماندن در گرما و خشکی غیر قابل تحمل است.

دور افتاده‌ترین مکان روی زمین: جزیره تریستا دکوناسخت‌ترین مقاصد گردشگری

به دنبال فرار از روزمرگی هستید؟ پس این جزیره گریز محبوب را فراموش نکنید (جزیره گریز نام یک سریال تلویزیونی قدیمی است). این جزیره خیلی دور از دسترس است. درست است که به لحاظ قانونی بخشی از قلمرو خارجی بریتانیا است اما جزیره تریستا دا کونها بیش از ۱۷۵۰ مایل دورتر از نزدیکترین خشکی در آفریقا است. این جزیره در سال ۱۵۰۶ توسط تریستائو دا کونای پرتقالی کشف شد و کمتر از ۳۰۰ نفر جمعیت دارد و هیچ فرودگاهی ندارد. تریستا دا کونا فقط از طریق دریا قابل دستیابی ست.

قدیمی‌ترین قاره روی زمین: قطب جنوبسخت‌ترین مقاصد گردشگری

این قاره با جمعیتی حدود ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر، پنجمین قاره جهان، سخت‌ترین مقصد گردشگری سردترین و خشکترین قاره روی کره زمین است. گردشگران تنها می‌توانند از طریق کشتی‌های یخ شکن که مخصوص دریاهای سخت است به آنجا سفر کنند. اگر چه این مکان بخاطر مناظر نفس گیر خود شناخته شده است، اما بازدید کنندگانی که به این سرزمین وحشی سفر می‌کنند یا باید از قبل آمادگی کامل را داشته باشند یا یک راهنمای تور که بخوبی منطقه را بشناسد، به همراه خود داشته باشند.

مرطوبترین مکان روی زمین: ماسینرام، هندسخت‌ترین مقاصد گردشگری

این شهر کوچک هندی هر سال بطور میانگین ۱۱۲۰ سانتی متر بارندگی دارد. در سال ۱۹۸۵، کتاب رکورد گینس عنوان مرطوبترین نقطه جهان را پس از ۲/۵ متر بارندگی در طول یک سال، به آن نسبت داد. ماسینرام که به دلیل آب و هوای نیمه گرمسیری و اقلیم مونسون، هم مکانی دشوار برای زندگی و هم یکی از سخت‌ترین مقاصد گردشگری برای توریستهاست.

بلندترین آبشار جهان: آبشار آنجل، ونزوئلاسخت‌ترین مقاصد گردشگری

اگر چه آبشار آنجل در ناحیه‌ای جنگلی دور افتاده است و به آسانی نمی‌توان به آن دست پیدا کرد، اما به عنوان یکی از سخت‌ترین مقاصد گردشگری، در صدر مکانهای توریستی کشور ونزوئلا است و تصاویری که از آن می‌بینید براحتی به شما می‌گویند که چرا این مکان یکی از سخت‌ترین مقاصد گردشگری است. آبشار در حدود ۹۸۰ متر ارتفاع دارد و شامل ۸۰۷ متر شیب تند و ۴۰۲ متر آبشار در سطحی پایینتر و البته با شیبی باز هم تند است. بنابراین رفتن به این مکان بسیار سخت‌تر از آن است که بتوان تصور کرد. جالب بدانید که نام این آبشار از نام خلبان هلیکوپتری گرفته شد که اولین بار این آبشار را کشف کرد و در فیلم سینمایی معناگرای سنجاقک با بازی کوین کاستنر این مکان نقشی مهم در داستان فیلم دارد.

خطرناکترین آبهای روی زمین: گانسابی، آفریقای جنوبیسخت‌ترین مقاصد گردشگری

از سال ۱۹۹۵، غواصی در قفس همراه با کوسه‌های سفید تبدیل به یکی از بزرگترین جاذبه‌های توریستی مهم در گانسابی آفریقای جنوبی شده است. احتمالا در سالهای گذشته مستندهایی از رویارویی غواصان با کوسه‌های سفید دیده‌اید. گانسابی یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری برای مشاهده موجوداتی مرگبار از فاصله‌ای نزدیک است. اگر می‌خواهید که یک تفریح بی خطر داشته باشید و از این قاتلان سفید دور باشید، می‌توانید به تماشای نهنگهای عنبر در که در همین ساحل زیبا هستند، بروید.

ترجمه و تالیف اختصاصی توسط مجله قرمز

منبع: ریدرز دایجست

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
44
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
647
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
318
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
327
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
829
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
330

مقالات سلامت

حساسیت به هیستامین
حساسیت به هیستامین (histamine intolerance) چیست و چه دلایلی دارد؟
138
آزمایش CRP چیست؟
آزمایش CRP یا همان پروتئین واکنشی C چیست و چه کاربرد تشخیصی دارد؟
261
نگاهی به داروی سیمتیکون
داروی سیمتیکون و نگاهی جامع به کارکردهای این دارو
143
اختلال پیکا
اختلال پیکا موردی برای بیماران با عادات غذایی عجیب
123
گرفتگی عضله
گرفتگی عضله دردناک اما قابل رفع به روشهایی آسان
244
واكسن سينوفارم
واکسن سینوفارم ؛ میزان اثربخشی طبق داده‌های علمی و پاسخ به پرسش‌ها در مورد آن
362

مقالات آشپزی

نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
442
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
150
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
215
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
506
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
542
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
986

مقالات تغذیه

چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
208
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
129
مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
113
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
116
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
379
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
185