جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
رونمایی از بازی X4 Foundations

سلطه بر کهکشان بی انتها با انجام بازی X4 Foundations

علاقه‌مندان پر و پا قرص دنیای بازی‌های کامپیوتری به تازگی شاهد معرفی بازی X4 Foundations هستند. نسخه‌ای جدید از مجموعه بازی‌های X که ظرف چند سال اخیر توانسته است مخاطبان قابل توجهی گرد خود جمع کند و مجموعه‌ای موفق در سبک خود لقب گیرد. در صورت تمایل به آشنایی با زیر و بم بازی X4 Foundations می‌توانید مجله قرمز را در ادامه‌ی این مطلب همراهی کنید.

احتمالا بسیاری از علاقه‌مندان به عناوین شبیه ساز یا آن دسته از گیمرهایی که دوست دارند جستجو در فضا را در قالب بازی‌های کامپیوتری تجربه کنند، با نام مجموعه بازی‌های X آشنا هستند. مجموعه‌ای که در طول سال‌های اخیر نسخه‌های مختلف از آن به شکل منظم توسط اعضای استودیو ایگوسافت تولید شده و در اختیار بازی‌دوستان قرار گرفته است. در واقع تمام فعالیت‌های اعضای استودیو ایگوسافت در طول یک دهه‌ی اخیر بر تولید مجموعه بازی‌های X متمرکز بوده است و بازی‌دوستان طی این مدت ساخت اثر دیگری را به دست آن‌ها شاهد نبوده‌اند. حال اعضای این استودیو به معرفی جدیدترین نسخه از مجموعه بازی‌های X یعنی بازی X4 Foundations پرداخته‌اند. اثری که در حال حاضر هیچ تاریخ انتشار دقیقی برای آن اعلام نشده است. با این حال این بازی نیز قرار است همانند عناوین پیشین مجموعه بازی‌های X تنها روی پلتفرم PC عرضه گردد.

سیطره بر کهکشان در بازی X4 Foundations

گیم‌پلی بازی X4 Foundations بر همان هسته‌ی اصلی و شناخته شده‌ی نسخه‌های پیشین این مجموعه استوار خواهد بود. به بیان دقیق‌تر این بازی نیز همانند اسلاف خود یک شبیه ساز کامل برای مبارزات و معاملات فضایی خواهد بود که در طول تجربه‌ی آن شما می‌توانید فعالیت‌های مختلف و متفاوتی نظیر انجام مبارزات فضایی، ساخت و ساز، انجام معامله و جستجو در کهکشان را تجربه کنید.

بازی فضایی

هدف اصلی از انجام این کارها گسترش قلمرو شما در دل کهکشان و چیره شدن کامل بر تمام گوشه و کنار آن خواهد بود. با این حال گیمرها برای انجا این هدف مجبور به انجام فعالیت خاصی نیستند و می‌توانند هر گونه که خود دوست دارند قلمرو خود را گسترش دهند. به عبارت بهتر شما در طول انجام بازی X4 Foundations از این امکان برخوردار خواهید بود تا با ایجاد یک ناوگان قدرتمند، مبارزات فضایی گسترده‌ای را تجربه کنید و با مشت آهنین خود قلمروتان در گوشه و کنار کهکشان را گسترش دهید. علاوه بر آن می‌توانید از طریق انجام معاملات مختلف با سایر ساکنان کهکشان، از جمله معاملات غیرقانونی پرسود، ثروت فراوانی بیاندوزید و از طریق انباشت پول بر جهان سلطه یابید. در مجموع این که در طول تجربه‌ی بازی X4 Foundations قرار است از چه راهی به هدف اصلی خود دست یابید تنها به خود شما و تصمیماتی که می‌گیرید بستگی خواهد داشت.

برخورداری از ابتکار عمل گسترده در بازی X4 Foundations

هرچند که هسته‌ی اصلی بازی X4 Foundations بر مبنای همان فرمول همیشگی مجموعه بازی‌های X پایه‌ریزی شده است، اما در این اثر شاهد گسترده‌تر شدن امکانات موجود برای رسیدن به هدف اصلی بازی خواهیم بود. از جمله تغییراتی که در این اثر می‌توان شاهد وجود آن بود، تجربه‌ی یک‌پارچه و بدون وقفه‌ی گیم‌پلی این بازی است. به این معنی که شما می‌توانید سوار بر یک سفینه‌ی فضایی رهوار بخشی از کهکشان را زیر پا بگذارید و هنگام فرود روی پایگاه فضایی خود، بدون مواجه شدن با هیچ صحنه‌ی اضافه‌ای بر سفینه‌ی فضایی دیگری سوار شده و بار دیگر به دل کهکشان بزنید.

در کنار فراهم آمدن امکان تجربه‌ی بدون وقفه‌ی بازی X4 Foundations شاهد گسترش قابل توجه لیست سفینه‌های فضایی موجود در این بازی نیز هستیم. در مجموع علاوه بر قابلیت کنترل سفینه‌های بزرگ و مجهز، امکان هدایت سفینه‌های کوچک جستجوگر و حتی پهپادهای فضایی نیز در این بازی مهیا خواهد بود. علاوه بر آن شما می‌توانید در ایستگاه‌های فضایی مختلف یا در محیط پایگاه‌های فضایی خود، هدایت خودروهای مختص باربری را نیز بر عهده بگیرید. بزرگ‌ترین نکته‌ی مثبت این بخش از قضیه آن است که هنگام هدایت تمام سفینه‌های فضایی، علاوه بر نمای بیرون از سفینه، نمای درون کابین نیز قابل دسترس خواهد بود.

شبیه ساز

از دیگر تغییرات بازی X4 Foundations نسبت به نسخه‌های پیشین مجموعه بازی‌های X می‌توان به گسترش بخش ساخت و ساز و همچنین بهبود یافتن سیستم اقتصادی این بازی اشاره کرد. پایه و اساس بخش ساخت و ساز این بازی هم‌اکنون بر قابلیت ساخت سازه‌های مجزا استوار شده است. سازه‌هایی با کارکردهای متفاوت که با گسترش آن‌ها می‌توانید بر قابلیت‌های پایگاه فضایی‌تان بیافزایید و سیطره‌ی خود بر کهکشان را افزایش دهید. نظیر همین قابلیت را می‌توان در ساختار سفینه‌های فضایی بازی X4 Foundations نیز مشاهده کرد. به این معنی که سفینه‌های فضایی این بازی نیز از بخش‌های مجزای فراوانی تشکیل شده‌اند که با ارتقا دادن هر کدام از آن‌ها می‌توانید بر قدرت و توان ناوگان فضایی خود بیافزایید.

افزایش قدرت ناوگان فضایی شما از نظر تعداد و توان می‌تواند منجر به فعال شدن امکانات تازه‌ای در زمینه‌ی تحقیق و توسعه گردد. با انجام تحقیق و توسعه می‌توانید قابلیت‌های جدیدی را برای ناوگان خود فعال کنید. قابلیت‌هایی نظیر امکان جابه‌جایی سریع میان سفینه‌های مختلف که در میان نبردهای سنگین و نفس‌گیر می‌تواند بسیار مفید و کارآمد جلوه کند. به کمک این قابلیت شما می‌توانید در هر زمان دلخواه میان سفینه‌های مختلف ناوگان خود جابه‌جا شوید و دستورات مد نظر خود را به خلبانان این سفینه‌ها ابلاغ کنید. افزون بر آن می‌توانید کنترل هر کدام از این سفینه‌ها را خود بر عهده بگیرید.

در پایان بد نیست اشاره‌ای هم به سیستم اقتصادی این بازی جدید صورت گیرد. در بازی X4 Foundations شاهد وجود حالت طبیعی‌تر و پویاتری در سیستم اقتصادی، نسبت به نسخه‌های پیشین این مجموعه، هستیم. به این معنی که اکنون تمام جنبه‌های مربوط به فعالیت‌های اقتصادی بازی بر پایه منابعی که در دسترس شما یا سایر شخصیت‌ها و گروه‌های حاضر در دنیای این اثر قرار دارد، تعریف شده است. در واقع اکنون شما می‌توانید با توجه به منابعی که در دست دارید به داد و ستد تمام موارد کاربردی این بازی نظیر اسلحه، مهمات، پایگاه فضایی، سفینه یا سایر اجزای مورد نیاز خود بپردازید.

در مجموع می‌توان انتظار داشت که بازی X4 Foundations با عملی ساختن ویژگی‌های مهمی که در این متن به آن‌ها اشاره شد، بتواند بیش از نسخه‌های پیشین مجموعه بازی‌های X توجه علاقه‌مندان به عناوین شبیه‌ساز فضایی را به خود جلب کند.

منبع: وب سایت رسمی این بازی (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

موی نازک
اگر موی نازک دارید این ۹ اشتباه آرایش مو را انجام ندهید
95
ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
1,217
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,713
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
6,329
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,673
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
5,534

مقالات سلامت

رفع جوش چرکی
رفع جوش چرکی با ۴ درمان طبیعی و سریع و روشهای موثر دیگر
32
آمیلوئیدوز
آمیلوئیدوز بر چند نوع است، روشهای تشخیص و درمان آن چگونه است؟
34
داروی رمدسیویر درمانی قدرتمند برای غلبه بر بیماری کرونا
85
داروی نیزاتیدین و نگاهی جامع به نحوه عملکرد و کارایی این دارو در بهبود سلامت
84
پانکراتیت
پانکراتیت یا التهاب لوزالمعده؛ علل، علائم و درمان
113
علائم تیروئید
علائم تیروئید با ۱۳ مورد مهم که باید به آنها توجه کرد
290

مقالات آشپزی

خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
29
سیب زمینی برشته در فر
سیب زمینی برشته در فر با حداقل روغن و سرشار از ادویه
153
طرز تهیه نان خامه ای
طرز تهیه نان خامه ای به صورت حرفه‌ای و با ارائه همه نکات لازم
195
پنیر موزارلا
طرز تهیه پنیر موزارلا تازه و خانگی برای انواع غذاها با همه نکات لازم
276
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
415
نان سفید خانگی
نان سفید خانگی به روشی آسان برای تهیه انواع ساندویچ و اسنک
340

مقالات تغذیه

سلامت ریه
سلامت ریه را با این ۲۰ خوراکی تضمین کنید
10
کلسیم پیروات
کلسیم پیروات چه فوایدی دارد و چگونه مصرف می‌شود؟
28
خواص ریحان
ریحان گیاهی شگفت انگیز با خواصی بی نظیر طبق بررسی های علمی
50
خواص جوانه
خواص جوانه حبوبات و غلات و طرز تهیه آنها در خانه به چندین روش متنوع
68
مکمل ملاتونین
مکمل ملاتونین چه فوایدی دارد، دوز توصیه شده و عوارض آن چیست؟  
132
کمبود ویتامین B12
علائم کمبود ویتامین B12 که باید به آنها توجه کرد
230