بازی Phantom Doctrine از جمله آثاری است که به تازگی و در جریان برگزاری نمایشگاه گیمزکام آلمان شاهد رونمایی و معرفی آن به بازی‌دوستان بودیم. بازی جدیدی که مراحل تولید آن همچنان در دست انجام است و داستان آن در دوران جنگ سرد روایت می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از بازی Phantom Doctrine می‌توانید مجله قرمز را در ادامه‌ی این مطلب همراهی کنید.

بازی Phantom Doctrine جدیدترین اثر ساخته شده توسط بازی‌سازان فعال در استودیو CreativeForge Games به شمار می‌رود. استودیوی بازی‌سازی مستقلی واقع در شهر ورشو و کشور لهستان که بازی‌سازان فعال در آن پیش از این سابقه‌ی ساخت آثاری نظیر Hard West و Ancient Space را در کارنامه‌ی خود به ثبت رسانده‌اند. حال قرار است آن‌ها در جدیدترین تجربه‌ی خود در دنیای بازی‌های کامپیوتری، بازی Phantom Doctrine را با کمک استودیو Good Sheperd Entertainment، به عنوان ناشر این اثر، به بازار عرضه کنند.

یکی از نکات مثبت بازی Phantom Doctrine همکاری مارسین پریبلویچ با گروه سازنده‌ی این بازی به منظور طراحی موسیقی آن است. آهنگ‌سازی که پیش از این کار ساخت موسیقی بازی The Witcher 3: Wild Hunt را در کارنامه‌ی خود به ثبت رسانده بود. فعالیتی که تحسین‌ها و جوایز متعددی را از سوی منابع مختلف نثار او کرد. به این ترتیب می‌توان از هم‌اکنون نسبت به کیفیت بخش شنیداری بازی Phantom Doctrine خاطرجمع بود.

جاسوس بازی در بازی Phantom Doctrine

داستان بازی Phantom Doctrine در سال ۱۹۸۳ میلادی و در دوران جنگ سرد روایت می‌شود. با این حال این بازی قرار است برشی خیالی از  مقطع تاریخی مذکور را در معرض دید مخاطبان خود قرار ‌دهد. برشی که در آن شما وظیفه‌ی سرپرستی یک سازمان جاسوسی مخفی به نام Cabal را بر عهده دارید. هدف اصلی از تاسیس این سازمان مبارزه با دسیسه‌ای بین‌المللی است که به منظور کنترل جهان، به شکل سازمان یافته‌ای برای رهبران شناخته شده‌ی جهانی پاپوش درست می‌کند تا ملت‌ها را به جان هم بیاندازد.

فانتوم دکترین

برای مقابله با این تهدید، شما به عنوان رهبر سازمان مخفی یاد شده هیچ چاره‌ای جز جاسوس بازی و انجام فعالیت‌هایی نظیر تکمیل ماموریت‌های مخفی، تحقیق روی فایل‌های محرمانه و بازجویی از ماموران مخفی دشمن ندارید. فعالیت‌هایی که موجب می‌شود بتوانید از لایه‌های زیرین دسیسه‌ای که به آن اشاره شد آگاه شده و راهی برای مقابله با آن و نجات جهان بیابید.

در مجموع نوع داستان سرایی در بازی Phantom Doctrine می‌تواند ارزش تکرار این اثر را بسیار بالا ببرد. چرا که در همان ابتدای بازی شما باید ماهیت خود را انتخاب کرده و از بین دو شاخه‌ی اصلی داستان یکی را به دلخواه برگزینید. این که قصد دارید داستان را در قامت یک مامور KGB آغاز کنید یا این که در جلد ماموری از سازمان CIA فرو روید و مراحل بازی را به ترتیب دیگری در پیش بگیرید. در مجموع با انتخاب هر کدام از این دو مورد می‌توان داستان بازی Phantom Doctrine را از زاویه‌ای متفاوت به نظاره نشست.

شیوه‌های جاسوس بازی در بازی Phantom Doctrine

گیم‌پلی بازی Phantom Doctrine، به خصوص مبارزات آن، در حالت کلی بسیار به بازی XCOM شباهت دارد. به این معنی که مبارزات در بازی Phantom Doctrine از سبک و سیاق نوبتی پیروی می‌کند و به طور کل می‌توان این بازی را یک بازی استراتژی نوبتی نامید. هرچند که در گیم‌پلی این بازی شاهد وجود برخی المان‌های نقش آفرینی و حتی جزئیاتی خواهیم بود که این بازی را به آثار اکشن مخفی‌کاری نزدیک می‌کند. در واقع با توجه به فضای جاسوسی بازی Phantom Doctrine، بسیاری از ماموریت‌های این بازی را باید به شکل مخفیانه انجام داد و از این منظر گیم‌پلی این اثر گاه به برخی مراحل مخفی‌کاری موجود در مجموعه‌ بازی‌های خاطره‌انگیز کماندوز شباهت می‌یابد.

به منظور اجرای هرچه بهتر مراحل این بازی به شکل مخفی‌کاری، بسیاری از سلاح‌های موجود در این بازی را اسلحه‌های بی‌صدا تشکیل داده اند. همچنین برای از پا درآوردن مخفیانه و بی سر و صدای سربازان دشمن نیز امکانات فراوانی در این بازی وجود دارد. به طور کل با جستجوی مخفیانه در محیط این بازی و کند و کاو آن به منظور یافتن مدارک یا فایل‌های محرمانه، شما می‌توانید ماموریت‌های جدیدی را آزاد کنید و با انجام آن‌ها تجربه‌ای متفاوت را از بازی Phantom Doctrine شاهد باشید.

بازی فانتوم

در مجموع ریزه‌کاری‌های مختلفی در نوع اجرای ماموریت‌های بازی Phantom Doctrine وجود دارد که شما را به شکل ناخودآگاه به انجام مخفیانه و بی سر و صدای آن‌ها تشویق می‌کند. به عنوان مثال با نفوذ مخفیانه به پایگاه دشمن می‌توان اطلاعات مهمی را از قدرت نیروهای حریف و نحوه‌ی چینش آن‌ها در طول نقشه به دست آورد. اطلاعاتی که می‌تواند در انجام درست بسیاری از ماموریت‌های بازی Phantom Doctrine به کارتان بیاید و تکمیل مراحل این اثر را ساده‌تر از حالت عادی سازد.

در طول انجام ماموریت‌های مختلف بازی Phantom Doctrine گاه ممکن است مشکلاتی برایتان به وجود آید و کارتان گره بخورد. در چنین مواقعی می‌توانید از وجود نیروهای کمکی بهره بگیرید تا به شکل راحت‌تری از پس دشمنان بر بیایید. اما همواره باید به این نکته توجه داشته باشید که دشمنان نیز می‌توانند از وجود چنین امکانی بهره ببرند و اقدام به فراخوانی نیروهای کمکی نمایند. نیروهایی نظیر نیروهای پشتیبانی هوایی یا گروه‌های ضربت کارکشته که از وجود سلاح‌های سنگین بهره می‌گیرند و می‌توانند سرنوشت درگیری‌های رو در رو را به نفع خود تغییر دهند. بنابراین هنگام کمک گرفتن از نیروهای پشتیبانی یا مقابله‌ی رو در رو با دشمنان در طول انجام مراحل بازی Phantom Doctrine باید همواره به این نکته توجه داشته باشید که دست دشمنان نیز در استفاده از توان چنین نیروهایی کاملا باز است و معمولا در این زمینه نسبت به شما برتری محسوسی خواهند داشت.

در این میان شما به عنوان سرپرست اصلی سازمان جاسوسی Cabal قادر به برقراری ارتباط با ماموران مخفی سایر سازمان‌های جاسوسی و استفاده از توانایی آن‌ها برای پیش بردن اهداف خود خواهید بود. به عنوان مثال می‌توانید برخی از ماموران مخفی سازمان CIA، سازمان KGB و حتی سازمان‌های زیرزمینی خلافکار را، به عنوان جاسوس دو جانبه یا چند جانبه، به خدمت خود درآورید و ماموریت‌های مد نظرتان را همراه با آن‌ها تجربه کنید. برای انجام این کار می‌توانید از دور اوضاع را تحت کنترل خود درآورید یا این که همانند جک بائر همراه با همکاران و افراد تحت سرپرستی خود به قلب دشمن زده و از نزدیک هدایت و فرماندهی ماموریت‌های مهم را بر عهده بگیرید.

بازی جاسوسی

در این میان امکانات فراوانی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید ماموران خود را از مواجه شدن با خطرهای ریز و درشت برهانید. امکاناتی نظیر قابلیت تغییر چهره و جعل اسناد و مدارک مربوط به شناسایی هویت که می‌توان توسط آن‌ها جاسوسان را از خطر شناسایی توسط نیروهای دشمن نجات داد و ماموریت‌های مهم را با موفقیت به انجام رساند.

بر طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط ناشر و سازندگان بازی Phantom Doctrine این بازی در تاریخ (فعلا) نامشخصی از سال ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم PC و کنسول‌های خانگی منتشر خواهد شد. همچنین سازندگان بازی Phantom Doctrine حداقل مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز برای اجرای این اثر در پلتفرم PC را نیز اعلام کرده‌اند که در انتهای متن پیش رو می‌توانید آن را از نظر بگذرانید. گرچه این مشخصات ممکن است تا پیش از انتشار رسمی بازی Phantom Doctrine دستخوش تغییر شود، اما به نظر نمی‌رسد که تغییر این مشخصات با تحول جدی همراه گردد.

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Phantom Doctrine

  • سیستم عامل: Windows 7, 8, 10
  • پردازنده: Intel i5 Series
  • کارت گرافیک: NVIDIA GTX
  • حافظه رم: ۸ گیگابایت
  • فضای مورد نیاز برای نصب: ۲۰ گیگابایت

برای آگاهی از رویدادهای کنفرانس اختصاصی شرکت مایکروسافت در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید و در این مطلب نیز از اتفاقات کنفرانس اختصاصی شرکت EA باخبر شوید.

مقاله‌ای که از نظر گذراندید تحلیل اختصاصی نویسندگان مجله قرمز از خبری بود که در این مطلب به نگارش در آمده است.

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.