بازی Immortal Unchained از جمله آثار مستقل و جدیدی بود که در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶ برای نخستین بار به نمایش درآمد و به بازی دوستان معرفی شد. اثری که در صورت پرداخت درست ایده‌های سازندگانش می‌تواند به یک بازی قابل تامل تبدیل شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بازی Immortal Unchained و کشف برخی از پتانسیل‌های این اثر می‌توانید در ادامه‌ی مطلب پیش رو با مجله‌ی قرمز همراه باشید.

هرچند که در جریان برگزاری نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶ شاهد رونمایی از بازی‌های بزرگ و اسم و رسم دار نبودیم، اما در عین حال عناوین مستقل کم و نام و نشان فراوانی در این نمایشگاه برای نخستین بار به بازی‌دوستان معرفی شدند. آثاری که برخی از آن‌ها از ایده‌های متفاوت و گاه جذابی در ساختار خود بهره می‌بردند. بازی Immortal Unchained را نیز می‌توان در ردیف همین دسته از آثار طبقه‌بندی کرد. اثر جدیدی که شاید بتواند به زودی نام خود را به عنوان یک بازی موفق مطرح کند.

به دنبال سرگذشت مرد گم گشته در بازی Immortal Unchained

بازی Immortal Unchained با آزاد شدن قهرمان اصلی داستان از غل و زنجیر توسط نگهبان زندان آغاز می‌شود. با این توضیح مختصر از سوی او که دنیا در حال پایان یافتن است و تنها مهارت‌های او (این فرد اسیر) است که شاید بتواند کورسوی امیدی برای نجات باقی نگه دارد. با این حال قهرمان داستان چیزی از گذشته‌ و ماهیت خود به یاد ندارد و حتی نمی‌داند به چه دلیل در اسارت بوده است. به همین دلیل باید با جستجو در دنیای بازی و هم کلام شدن با سایر شخصیت‌ها از نام و نشان و دلایل وجودی خود سر در بیاورد. در مجموع داستان و نوع روایت بازی Immortal Unchained بسیار به منبع الهام این اثر یعنی مجموعه بازی‌های دارک سولز شباهت دارد. مجموعه‌ای که سازندگان بازی Immortal Unchained آن را آغازگر یک سبک جدید در دنیای بازی‌های کامپیوتری می‌دانند. سبکی که قرار است بازی Immortal Unchained نیز از آن پیروی کند.

بازی ایمورتال

بازی Immortal Unchained توسط اعضای استودیو Toadman Interactive در دست تولید است. استودیوی بازی‌سازی مستقلی واقع در کشور سوئد که طیف قابل توجهی از اعضای آن پیش از پیوستن به این استودیو در تکمیل پروژه‌های مهمی نظیر The Witcher، Killzone Shadow Fall، Fable، Just Cause و سایر موارد مشابه دخیل بوده‌اند و در مجموع بازی‌سازان کارکشته‌ای محسوب می‌شوند.

جایگزینی شمشیر با تفنگ در بازی Immortal Unchained

با وجود شباهت‌های تماتیک فراوان میان بازی Immortal Unchained و مجموعه بازی‌های دارک سولز و همچنین بهره‌گیری این بازی از زاویه دوربین سوم شخص نظیر عناوین حاضر در سری سولز، بازی Immortal Unchained برخلاف منبع الهام خود اثری شوتر محسوب می‌شود. با این حال بنابر تایید سازندگان این بازی، دشمنان حاضر در محیط این اثر نیز همانند موارد مشابه در سری سولز بسیار سرسخت و سمج هستند و از بین بردن آن‌ها کار چندان راحتی نخواهد بود.

در واقع برای از بین بردن دشمنان موجود در این بازی، علاوه بر هدف‌گیری درست و سریع، جاخالی دادن به موقع نیز بسیار لازم است و این امر باید در کنار جاگیری درست در محیط این اثر، مد نظر گیمرها قرار گیرد. موضوعی که موجب می‌شود تجربه‌کنندگان این اثر همانند تجربیات پیشین خود با عناوین مختلف سری سولز، در طول انجام این بازی هم مرگ را به دفعات متعدد در آغوش بگیرند.

بازی رها شده

با این حال در دنیای بازی Immortal Unchained شما توسط ستون‌های باستانی یک‌پارچه‌ای تحت محافظت قرار دارید و به نوعی یک موجود نامیرا محسوب می‌شوید. این ستون‌ها وظیفه ی نظارت بر جریان سیال کیهان را دارند و می‌توانند شما را بارها و بارها پس از مرگ، به زندگی بازگردانند. با این حال همانند الگوی مشهور مجموعه بازی‌های سولز، پس از هر بار کشته شدن، تمام ساز و برگ شما در محل مرگ باقی خواهد ماند و برای بازپس‌گیری آن‌ها دوباره باید به همان محل بازگردید.

به طور کل در دنیای بازی Immortal Unchained نیز همانند منبع الهام خود سرزمین‌های قابل توجهی برای کند و کاو، بازدید و کشف اسرار پنهان داستان این اثر وجود دارد. اسراری که به طور کامل در تار و پود این بازی در هم تنیده شده‌اند و اکتشاف آن‌ها نیاز به دقت و توجه فراوانی خواهد داشت. در مجموع با توجه به این نکته که داستان بازی Immortal Unchained توسط نویسندگانی نظیر آن تول (دخیل در نگارش داستان The Witcher) و آدرین ورشینین (دخیل در نگارش داستان دو بازی Killzone Shadow Fall و Battlefield 1) به رشته‌ی تحریر در آمده است، می‌توان نسبت به کیفیت کلی آن امیدوار بود.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی Immortal Unchained در میانه‌های سال ۲۰۱۸ میلادی برای سه پلتفرم PC، PS4 و Xbox One منتشر خواهد شد. اثری که در صورت به بار نشستن کامل ویژگی‌های برجسته‌ی داستانی و گیم‌پلی آن می‌تواند یکی از بهترین شوترهای علمی تخیلی سال آینده لقب گیرد.

برای آگاهی از رویدادهای کنفرانس اختصاصی شرکت مایکروسافت در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید و در این مطلب نیز از اتفاقات کنفرانس اختصاصی شرکت EA باخبر شوید.

منبع: پلی استیشن بلاگ (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.