جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
خبرهای خوب

خبر های خوب و خبر های بد، برای شما که اهدافی در سر دارید

شاید بهتر باشد ابتدا با  چند خبر بد شروع ‌کنیم. نگران نباشید تمام خبر های خوب و بد در این مقاله،باعث می‌شوند شما بهتر بتوانید به اهدافی که در سر دارید برسید.  فقط کافی‌ست هر خبر را به خوبی بخوانید، در موردش فکر کنید و مطمئن باشید موفقیت با شماست.

  • خبر بد اول اینکه، یک دشمن وجود دارد

زمین بازی شما که باید در آنجا، بازی زندگی خود را انجام دهید و به بُرد یا باخت برسید، یک زمین مسطح و هموار نیست. این زمین بازی، در واقع یک کوه بزرگ است که در مقابل شما قد علم کرده. در  سراسر زمین زندگی‌ شما، یک دشمن واقعی وجود دارد که اگر قصد دارید در هر کاری موفق شوید، ابتدا باید آن دشمن را شکست دهید. آیا می‌دانید آن دشمن کیست؟

  • خبر بد دوم این است که آن دشمن، خود شما هستید

دشمن شما یک نیروی مقاومت کننده در درون شماست. تمام مقاومتهایی که در درون هر فرد وجود دارند، همان دشمنان درونی او هستند که اجازه نمی‌دهند آن فرد به اهدافش دست یابد.

مقاومتهایی از قبیل: تنبلی، خود ویرانگری، ترس،  غرور کاذب،  نداشتن اعتماد به نفس و غیره... اینها دشمنانی هستند که در درون شما زندگی می‌کنند. در خارج از وجود شما، هیچ دشمنی وجود ندارد که شما را به درگیری و شکست بکشاند.  دشمن شما، در درون خودتان است. این دشمن از زمانیکه زاده شده‌اید، همراه شما زاده شده است. این دشمن بخشی از وجود خود شماست. به نظر خبر بدی است نه؟ اما خبر بدتری هم در راه است.

  • خبر بد سوم این است که این دشمن درونی، شما را خواهد کشت

اگر این حرف را قبول ندارید کافی‌ست نگاهی بیندازید به دور و برتان، نگاهی بیندازید به دوستان یا آشنایانی که سرشار از نبوغ و استعداد هستند و سالهاست که فکرهای بزرگی در سر دارند اما چه بر سر آنها آمده؟ آن فکرهای بزرگ چه شده‌اند؟ آن آدمها الان چه کار می‌کنند؟

آنها یا معتاد به الکل شده‌اند که یادشان برود چه فکرهایی داشتند، یا درحال درجا زدن  و خودخوری  هستند و خودشان و کسانی  که دوستشان دارند را آزار می‌دهند.

این آدمها زندگی نمی‌کنند، فقط زندگیشان را هدر می‌دهند چون نمی‌توانند از این دور باطل خارج شوند و آن فکر بزرگ یا آن کاری را که دوست داشته‌اند و برایش پا به این دنیا گذاشته‌اند را انجام دهند.

یک خبر خوب در میان این چند خبر بد اینکه: باور کنید هرگز نمی‌توانید به اهدافتان دست یابید مگر اینکه یاد بگیرید که باید به زندگی و کارهایتان نظم بدهید. باید یاد بگیرید با صدایی که در سرتان به عناوین مختلف از قبیل تنبلی و کار امروز را به فردا بیفکن، حرف می‌زند روبرو شوید،  و بر آن صدا غلبه نمایید. این صدا، همان صدای مقاومتهای درونی شماست که  هر بار به روشهای متفاوتی با شما حرف می‌‌زند.

... و حالا می‌رسیم به خبر های خوب

خبر
  • خبر خوب اول این است که شما تنها کسی نیستید که این طور است

شما آدم بد یا آدم ناجوری نیستید اگر صدای درون سرتان، بزرگترین و بدترین دشمن شماست.  اگر این صدا می‌گوید تو ضعیف هستی، به این معنی نیست که واقعا ضعیف هستید. شما آدم ضعیفی نیستید.  شما آدم بیماری نیستید. این فقط صدای مقاومتهای درونی شماست.  صدایی‌ست که همه‌ی آدمها در سرشان می‌شنوند و آن را بارها و بارها تجربه کرده‌اند.

صدای مقاومت  درونی در یک انسان،  یکی از ویژگی‌های فطری اوست که همراه با او زاده شده‌است. درست شبیه به قانون جاذبه است ؛ صدای مقاومت درونی نیز مانند یکی از قوانین طبیعت است که نمی‌توان آنرا دست‌کاری کرد و تغییرش داد. ولی می‌توان با آن مبارزه کرد.

  • خبر خوب دوم این است که دشمن درونی شما می‌تواند شکست بخورد

برای شکست دادن و مغلوب کردن این دشمن درونی، هیچ گونه گلوله‌ی جادویی در کار نیست.  شاید به نظر برسد یک خبر بد است چون هیچ راه میان‌بری وجود ندارد.  باید بارها شکست بخورید تا یاد بگرید شکست نخورید. هیچ کلاس و آموزشگاهی نیست که همه‌ی اینها را سریعا به شما بیاموزاند.  هیچ نکته‌ی خاصی هم وجود ندارد که با به کار بردنش بتوانید مقاومت درونی را سریعا شکست دهید.   اما اگر  به مرور در طی زندگی، به  دانش صحیح و عزم راسخ مجهز شوید، می‌توانید از طریق‌های مختلف، مقاومت درونی‌تان را به زانو درآورید.

روشهایی که می‌توانید دشمن درونی را شکست دهید ساده است.  مثلا از طریق انگیزه دادن به خوتان. یا از طریق باورکردن خودتان.  این دو عامل، بسیار مهم هستند تا با وجود همه‌ی حواس پرتی‌هایی که مقاومت درونی‌تان برای شما می‌تراشد، همچنان از نظر ذهنی و فکری روی کارتان متمرکز باقی بمانید.  حتی اگر یک وقتهایی نیز تمرکزتان را از دست ‌دهید باز هم می‌توانید دوباره آنرا به دست آورید.

  • خبر خوب سوم اینکه شما سر بزنگاه رسیده‎اید

هر آنچه باعث شده این مقاله را بخوانید یا برسید به این نقطه‌ای که الان هستید و در حال خواندن مقاله‌اید،  یعنی درست به موقع به داد خودتان رسیده‌اید.  با ما باشید.  در آینده  منابع زیادی در دستتان قرار خواهد گرفت تا به شما کمک نماید به جنگ دشمن درونی‌تان بروید، با آن مبارزه کنید و در نهایت آنرا شکست دهید.

خبر خوب واقعی این است که مهم نیست شما بعنوان چه شخصی قصد شکست این نیروی بزرگ را دارید. مهم نیست هدفتان چیست و می‌خواهید به چه دستاوردی برسید،  یا مهم نیست شغلتان چیست یا چه شغلی را می‌خواهید انتخاب کنید.  برای همه‌ی آدمها یک  دشمن درونی واحد وجود دارد و فرمول واحد نیز برای شکست دادن آن وجود دارد. پس خیالتان راحت که این نیروی کمک دهنده‌ برای همه‌ی آدمها یکسان است. چه یک هنرمند باشید، چه یک نویسنده، چه یک کارآفرین.


ترجمه اختصاصی مجله قرمز از مقاله Steven Press field

منبع: stevenpressfield

مقالات زیبایی

ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
713
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,007
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
2,964
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
2,902
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
3,912
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
1,454

مقالات سلامت

قانقاریای فورنیه
قانقاریای فورنیه (گانگرن فورنیه)، علل، علائم، تشخیص و درمان
310
نگاهی به داروی پروپوفول
داروی پروپوفول و معرفی مکانیسم اثر و نکات طلایی در مصرف آن
212
سندرم شوگرن
سندرم شوگرن ؛ علتها، علائم، تشخیص، انواع روشهای درمان و تغذیه مخصوص
392
داروی سینمت و نگاهی جامع به اثرات و نحوه عملکرد این دارو
475
رالوکسیفن
داروی رالوکسیفن و نگاهی به ویژگی های اساسی این دارو
389
تست ALT
تست ALT یا SGPT آزمایش خون؛ مقدار نرمال و درمان وضعیت غیر نرمال
826

مقالات آشپزی

موس شکلات
بهترین موس شکلات با طعمی عالی و بافتی لطیف
142
رولت کدو حلوایی
رولت کدو حلوایی با طعم و رنگی عالی برای مهمانی‌های گرم زمستانه
281
کاری مرغ
طرز تهیه خورش کاری مرغ به دو روش و شرح کامل ادویه مخصوص
506
مافین کدو
مافین کدو حلوایی با رنگ زیبا برای صبح‌های سرد زمستان
561
مواد غذایی برای صبحانه
۴ دسته بندی ضروری از مواد غذایی برای داشتن صبحانه سالم
407
نان سیب زمینی
طرز تهیه نان سیب زمینی نرم و لطیف مرحله به مرحله
680

مقالات تغذیه

تغذیه در سفر
آنچه باید درباره تغذیه در سفر بدانیم
117
خرما
۵ خاصیت اثبات شده مصرف خرما که بدون شک باید با آن‌ها آشنا شد
104
بهترین و بدترین رژیم غذایی برای قلب
بهترین و بدترین رژیم غذایی برای قلب و عروق کدام هستند؟
210
خواص لبو
خواص لبو (ریشه چغندر) و عوارض آن بر پایه تحقیقات علمی و روشهای استفاده
217
معرفی خواص مولیبدنوم
خواص مولیبدنوم و معرفی چند مورد شگفت انگیز از این خواص
694
میوه پوملو
میوه پوملو (گریپ فروت چینی) و معرفی فواید شگفت انگیز مصرف آن
624