آخرین نسخه از بازی مهاجم مقبره یعنی بازی Rise of the Tomb Raider اکنون کمتر از یک سال است که برای کنسول PS4 منتشر شده است. با این حال از همان زمان انتشار این بازی برای کنسول انحصاری سونی، زمزمه‌های ساخت نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره از گوشه و کنار شنیده می‌شد. زمزمه‌هایی که هر روز بیشتر و قدرتمندتر از روز قبل به گوش می‌رسند. در مطلب پیش رو قصد داریم به شرح نکاتی تازه از نسخه‌ی جدید بازی Tomb Raider بپردازیم. اگر به دانستن آن‌ها علاقه‌مند هستید، فرصت را از دست ندهید و با مجله قرمز همراه باشید.

نکته‌ی جالب در رابطه با نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره این است که فرآیند ساخت این بازی هنوز به شکل رسمی از سوی ناشر آن یعنی شرکت اسکویر انیکس مورد تایید قرار نگرفته است. با این حال هرازگاه شایعات دست اولی در رابطه با نسخه‌ی جدید بازی Tomb Raider به گوش می‌رسد که ویژگی‌های تازه‌ای از زیر و بم این اثر را برای بازی‌دوستان روشن می‌کند.

نام نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره

به موجب درز کردن همین شایعات است که بسیاری از علاقه‌مندان بازی مهاجم مقبره و قهرمان نام آشنا و همیشگی این مجموعه یعنی لارا کرافت اکنون نام نسخه‌ی جدید بازی Tomb Raider را می‌دانند. این بازی، سایه مهاجم مقبره یا Shadow of the Tomb Raider نام دارد و قرار است بار دیگر لارا کرافت را در محور اصلی داستانی پر هیجان قرار دهد.

مهاجم مقبره جدید

در واقع نام نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره برای نخستین بار سال گذشته در متروی شهر مونترال کانادا بود که کشف شد. آن هم به شکل کاملا تصادفی و به گونه‌ای که نمونه‌ی آن را تنها در فیلم‌های هندی می‌توان سراغ گرفت. به این ترتیب که یکی از علاقه‌مندان دنیای بازی‌های کامپیوتری هنگام رفتن به محل کار خود و حین استفاده از مترو برای این کار، به شکل تصادفی کنار شخصی قرار گرفت که در حال تایپ کردن معرفی‌نامه‌ای برای یک بازی جدید بود. اثری به نام Shadow of the Tomb Raider که او جاسوس‌وار موفق به ثبت تصویری پنهانی از آن شد (از قرار معلوم متروهای فرنگستان هم تفاوت چندانی با متروهای خودمان ندارد!). تصویری که به سرعت برق و باد در فضای اینترنت پخش شد و بسیاری از بازی‌دوستان را نسبت به وجود نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره مطمئن کرد.

سازندگان نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره

کشف نخستین شواهد مرتبط با در دست ساخت بودن بازی مهاجم مقبره در شهر مونترال، ذهن بسیاری از بازی‌دوستان را در نخستین قدم به سمت یکی از شناخته‌ترین استودیوهای بازی‌سازی این شهر یعنی Eidos Montreal هدایت کرد. استودیویی که روابط تنگاتنگی با ناشر بازی مهاجم مقبره یعنی شرکت اسکویر انیکس دارد. به این ترتیب شایعات تازه‌ای به گوش می‌رسید مبنی بر این‌که سازندگان دو نسخه‌ی اخیر مهاجم مقبره یعنی اعضای استودیو کریستال داینامیکس نقشی در تولید بازی Shadow of the Tomb Raider  نخواهند داشت و وظیفه‌ی ساخت بازی مذکور این بار بر عهده‌ی اعضای استودیو Eidos قرار خواهد گرفت. شایعاتی که با اعلام رسمی شرکت اسکویر انیکس طی ماه‌های گذشته، چند قدم به واقعیت نزدیک‌تر‌ شد.

بر اساس این اعلام، اعضای استودیو کریستال داینامیکس در حال حاضر مشغول ساخت بازی جدیدی بر مبنای مجموعه‌ی Avengers شرکت مارول هستند. بنابراین به نظر می‌رسد که این امر تقریبا حتمی است و بازی Shadow of the Tomb Raider توسط آن‌ها ساخته نمی‌شود.

لارا کرافت جدید

تازه‌ترین اطلاعات موجود از نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره

به تازگی اطلاعات تازه‌ای از نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره در اختیار بازی‌دوستان قرار گرفته است که می‌تواند بخش‌هایی از گیم‌پلی و همچنین فضای حاکم بر داستان این اثر را مشخص کند. این اطلاعات به شکل ناخواسته توسط استودیویی به نام تیک‌آف کریتیو منتشر شده است که کارکنان آن همکاری تنگاتنگی با شرکت‌های مختلف بازی‌سازی دارند. کار اصلی این استودیو بر تولید محتوا برای شرکت‌های بازی‌سازی گوناگون تمرکز یافته و کارکنان آن به فعالیت‌هایی نظیر طراحی لوگو و موارد مشابه برای بازی‌های کامپیوتری مشغول هستند.

بر اساس طرح‌های مفهومی منتشر شده در وب‌سایت رسمی استودیو تیک‌آف کریتیو (که آن‌ها را در قالب تصویر زیر مشاهده می‌کنید)، علاوه بر تایید دوباره‌ی نام Shadow of the Tomb Rider برای نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره، محل شکل‌گیری داستان این بازی نیز تا حدی مشخص جلوه می‌کند. با توجه به طرح‌های مذکور به نظر می‌رسد که داستان نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره در سرزمینی رخ می‌دهد که سازه‌هایی به شکل هرم در آن وجود دارد. حال این سرزمین می‌تواند مصر باشد یا سرزمین‌های حوزه‌ی کاراییب و امریکای مرکزی که اهرام مربوط به قوم آزتک را در دل خود جای داده‌اند.

البته علاوه بر وجود هرم، سلاح‌های جدید قهرمان اصلی داستان یعنی لارا کرافت نیز در این تصاویر قابل مشاهده است. سلاح‌هایی نظیر شمشیر کوتاه، قمه، نیزه و کارد شکار که امکان وجود هر کدام از آن‌ها در نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره وجود دارد. نکته‌ی مهم و قابل توجه در رابطه با اسلحه‌های اشاره شده این است که اکثر آن‌ها سلاح‌های جدیدی به شمار می‌روند و در نسخه‌های پیشین مجموعه بازی مهاجم مقبره امکان استفاده از آن‌ها وجود نداشت (البته مقصود  اصلی ما دو نسخه‌ی‌ اخیر و ریبوت محور این مجموعه هستند). به این ترتیب می‌توان شاهد وجود مکانیزم‌های نسبتا تازه‌ای در گیم‌پلی نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره بود. امری که به طور قطع این بازی را نسبت به اسلاف خود متنوع‌تر و سرگرم کننده‌تر جلوه خواهد داد.

تومب ریدر جدید

جالب این‌جاست که اندکی پس از منتشر شدن اطلاعات یاد شده توسط استودیو تیک‌آف کریتیو، وب‌سایت این استودیو برای مدتی از دسترس خارج شد و اطلاعات مذکور از روی آن برداشته شدند. حرکت دیگری که به شکل غیر مستقیم بر صحت این اطلاعات مهر تایید می‌زند. در هر حال اعضای شرکت اسکویر انیکس تا این لحظه هیچ اشاره‌ای به نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره نکرده‌اند و انتظارها برای معرفی رسمی این بازی همچنان ادامه دارد. شاید دو نمایشگاه مهم پیش رو یعنی گیمزکام آلمان یا نمایشگاه بازی توکیو در کشور ژاپن فرصت مناسبی برای معرفی این بازی توسط ناشر آن یعنی اسکویر انیکس باشد. شرکتی که امسال برخلاف دو سال گذشته اقدام به برگزاری کنفرانس اختصاصی در نمایشگاه E3 نکرد.

پلتفرم‌های مقصد نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره

با توجه به عدم معرفی رسمی بازی Shadow of the Tomb Raider پلتفرم‌های مقصد این بازی نیز هنوز به طور کامل مشخص نیستند. با این حال می‌توان انتظار داشت که نسخه‌ی جدید بازی مهاجم مقبره نیز همانند نسخه‌ی پیشین این مجموعه یعنی بازی Rise of the Tomb Raider برای پلتفرم‌هایی نظیر PC ،  Xbox One و PS4 منتشر شود. در واقع بازی Rise of the Tomb Raider به مدت چند ماه عنوانی انحصاری برای کنسول Xbox One محسوب می‌شد. اما در نهایت با چند ماه تاخیر برای پلتفرم PC و با یک سال وقفه برای کنسول PS4 نیز منتشر شد.

در عین حال این احتمال هم وجود دارد که بازی Shadow of the Tomb Raider همانند بازی Tomb Raider به شکل همزمان برای تمام پلتفرم‌های مقصد خود عرضه شود. همچنین گفته می‌شود که این بازی در ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی به بازار خواهد آمد. در صورت به حقیقت پیوستن این تاریخ باید به زودی منتظر معرفی رسمی این بازی باشیم. در هر حال باید دید که تازه‌ترین ماجراجویی لارا کرافت در دنیای بازی‌های کامپیوتری قرار است به چه ترتیبی رقم بخورد.

منبع: نئوگف (مقاله‌ای که از نظر گذراندید تحلیل اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز بود از شایعه‌ای که در منبع یاد شده ذکر آن رفت)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.