جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • مهشید
  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۶
  • ۱۴:۱۵
  • 515
شش نکته مهم برای ترکیب لباس‌های طرح‌دار و پوشیدن آن‌ها باهم

شش نکته مهم برای ترکیب لباس‌های طرح‌دار و پوشیدن آن‌ها باهم

تا همین چند سال قبل پوشیدن لباس‌های طرح‌دار در کنار هم از اشتباهات مد شمرده می‌شد و شما مجبور به ترکیب لباس‌های طرح‌دار با لباس‌های ساده و یا ست کردن همه طرح‌ها و رنگ‌ها با یکدیگر بودید. اما با ورود افراد خلاق‌تر و جسورتر به دنیای مد ترکیب طرح‌ها اکنون یکی از زیبایی‌های دنیای مد محسوب می‌شود که جای خلاقیت زیادی را برای استایلیست‌ها به وجود آورده است. اما ترکیب لباس‌های طرح‌دار نیاز به مهارت در این کار دارد و هر لباس طرح‌داری را نمی‌توانید با لباس‌های طرح‌دار دیگر بپوشید و باید بر اساس اصول تعریف شده عمل کنید تا تیپ شما شلوغ و نامتعادل نشود. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز شش نکته مهم برای ترکیب لباس‌های طرح‌دار را بیان خواهیم نمود که با رعایت آن‌ها شما هم می‌توانید در این هنر مهارت پیدا کنید.

هرچند همه ما پوشیدن لباس‌های ساده را به لباس‌های طرح‌دار ترجیح می‌دهیم و سعی می‌کنیم اکثر لباس‌های خود به خصوص لباس‌های اساسی را از انواع بدون طرح و ساده انتخاب کنیم اما سادگی بیش از حد باعث تکراری شدن و کسل کننده شدن استایل می‌شود و باید بپذیرید که طرح‌ها و رنگ‌های متنوع هم زیبایی‌های خود را دارند و می‌توانند جذابیت بیشتری به تیپ شما اضافه کنند. اما چیزی که ما را از انتخاب لباس‌های طرح‌دار برحذر می‌دارد همین ترس از ترکیب لباس‌ها است چون نگران هستیم که نتوانیم لباس هماهنگی را با آن پیدا کنیم و در نتیجه لباس طرح‌دار بلااستفاده باقی بماند یا موقعیت مناسبی برای پوشیدنشان پیدا نشود. نگاهی به استایل چهره‌های مد معروف مثل اولیویا پالرمو، الکسا چانگ و جسیکا آلبا نشان می‌دهد که این ترس بی‌مورد است. این چهره‌های مد توانسته‌اند لباس‌های طرح‌دار و شلوغ را با هم بپوشند و همزمان شیک و خوش‌لباس به نظر برسند. شما هم می‌توانید در ترکیب لباس‌های طرح‌دار موفق باشید به شرطی که اصول زیر را رعایت کنید:

ترکیب لباس‌های طرح‌دار

نکته اول: گام به گام جلو بروید

انتظار نداشته باشید که پس از یک عمر پوشیدن لباس‌های ساده ناگهان تیپ خود را تغییر دهید و لباس‌های طرح‌دار و رنگارنگ را با هم بپوشید. این کار نیاز به تمرین دارد و شما باید گام به گام جلو بروید. ابتدا از اضافه کردن یک لباس طرح‌دار به استایل خود شروع کنید. این لباس را از انواع ساده‌تر مثل چهارخانه، راه راه یا خالدار انتخاب کنید که هماهنگ کردن آن‌ها با لباس‌های ساده مشکل نباشد. مرحله بعدی کمک گرفتن از اکسسوری‌ها است، اگر از ترکیب لباس‌های طرح‌دار مطمئن نیستید این کار را با اکسسوری‌ها انجام دهید تا مهارت خود را افزایش دهید. پس از آن می‌توانید انتخاب‌های پیچیده‌تری را روبروی خود قرار دهید مثلا از لباس گلدار همراه با لباس ساده و بافت‌دار استفاده کنید و در مراحل نهایی طرح‌های شلوغ‌تر را انتخاب کرده و با هم هماهنگ کنید.

نکته دوم: لباس راه راه مناسب خودتان را پیدا کنید

اگر در ترکیب لباس‌های طرح‌دار مهارت ندارید بهترین روش برای شروع کار این است که از لباس‌های راه راه استفاده کنید. لباس‌های راه راه انواع مختلفی دارند، راه راه افقی یا عمودی با تراکم خطوط و عرض خطوط متنوع. فراموش نکنید که لباس راه راه فقط سیاه و سفید نیست و رنگ‌های دیگری هم می‌تواند داشته باشد. لباس‌های راه راه در مقایسه با لباس‌های طرح‌دار دیگر ساده‌تر هستند و توجه کمتری را به خود جلب می‌کنند اما اثر بصری خود را دارند. لباس‌های راه راه بهترین ترکیب را با لباس‌های طرح‌دار شلوغ به وجود می‌آیند. کافی است بلوز گلدار خود را با یک دامن راه راه ساده بپوشید و به حقیقت این موضوع پی ببرید.

نکته سوم: از اکسسوری‌ها هم کمک بگیرید

ترکیب لباس‌های طرح‌دار

برای تازه‌کارها بهترین راه افزایش مهارت در ترکیب طرح‌ها استفاده از اکسسوری‌ها است. اکسسوری‌ها در واقع لباس‌های شما در مقیاس کوچک‌تر هستند و ترکیب کردن آن‌ها کمتر از لباس‌های اصلی چالش برانگیز است. برای این کار به جای این که سراغ ترکیب طرحرهای لباس‌های اصلی بروید ابتدا یک لباس طرح‌دار (مثلا دامن سیاه و سفید گرافیکی) را به عنوان نقطه کانونی استایل خود انتخاب کنید و آن را با یک بلوز سفید و اکسسوری‌های مناسب (صندل رنگی) همراه کنید. از آنجایی که دامن و صندل شما از نظر بصری از هم دور هستند تیپ شما هماهنگ و متعادل به نظر خواهد رسید.

نکته چهارم: از یک محدوده مشخص رنگ خارج نشوید

مهم‌ترین نکته در ترکیب طرح‌ها کمک گرفتن از رنگ‌ها است. رنگ‌ها کمک می‌کنند طرح‌های متنوعی که انتخاب کرده‌اید با هم هماهنگ به نظر برسند و این روش در لباس‌هایی که از نظر بصری نزدیک هم هستند (مثل کت و بلوز یا مانتو و شلوار) کارایی زیادی دارد. برای این کار شما باید تعداد محدودی رنگ برای لباس‌های خود در نظر بگیرید و از این محدوده خارج نشوید مثلا یک حداقل رنگ در طرح همه لباس‌های شما تکرار شده باشد و آن‌ها را متحد نشان دهد. البته این به معنای همرنگ کردن همه طرح‌های لباس‌ها نیست و هنر واقعی، ترکیب کردن رنگ‌های متفاوت در عین هماهنگی است مثلا پوشیدن مانتوی چهارخانه خاکستری و آبی با شال گلدار آبی و سفید و شلوار جین آبی.

نکته پنجم: طرح‌هایی با سایز مختلف را با هم ترکیب کنید

ترکیب لباس‌های طرح‌دار

تضاد همیشه عامل زیبایی است و این قانون طلایی در ترکیب طرح‌ها نیز صدق می‌کند. پس برای داشتن ترکیبی زیباتر از لباس‌های طرح‌دار با طرح‌هایی در سایز متفاوت کنار هم استفاده کنید. مثلا طرح چهارخانه درشت در کنار طرح سینوسی پراکنده و یا طرح چهارخانه ریز در کنار گل‌های درشت نوعی هارمونی و زیبایی به وجود می‌آورد که راز داشتن ترکیب طرح هنرمندانه و زیبا است.

نکته ششم: در ترکیب لباس‌های طرح‌دار ریسک کنید

ترکیب لباس‌های طرح‌دار

ترکیب لباس‌های طرح‌دار باید سرگرم‌کننده و جذاب باشد و برای تفریح کردن همیشه باید قوانین را کنار گذاشت و خطر کرد. پس اگر احساس می‌کنید اعتماد به نفس و مهارت کافی را برای ترکیب طرح‌ها به دست آوریده‌اید می‌توانید هرچیزی را در کنار هم امتحان کنید. اگر نتیجه به دست آمده چشمگیر و زیبا باشد پس شما موفق شده‌اید مثلا ترکیب دامن خالدار درشت شما کنار تیشرت راه راه افقی و کفش پلنگی هم می‌تواند زیبا باشد. اما همیشه سعی کنید از حدود فراتر نروید و اصل ساده بودن را در کنار ریسک و سرگرمی رعایت کنید.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه اصول شیک‌پوشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: The Every Girl (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
1,109
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,559
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
5,396
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,471
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
5,025
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
1,803

مقالات سلامت

بزرگی دهلیز چپ به چه علتهایی بوجود می‌آید و چه عواقبی را به دنبال دارد؟
36
کمبود ویتامین B12
علائم کمبود ویتامین B12 که باید به آنها توجه کرد
63
اندومتریوز
اندومتریوز ؛ علائم، علتها، تشخیص و درمانهای طبی و سنتی
48
آب آلو
آب آلو و معرفی ۱۱ مورد از فواید شگفت انگیز این نوشیدنی
94
شیوه صحیح پوشیدن ماسک
پوشیدن ماسک به شیوه صحیح و بررسی ۱۱ اشتباه در این مورد
61
رنگ ادرار
رنگ ادرار چگونه از وجود مشکلات سلامتی در بدن خبر می‌دهد
81

مقالات آشپزی

پنیر موزارلا
طرز تهیه پنیر موزارلا تازه و خانگی برای انواع غذاها با همه نکات لازم
78
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
172
نان سفید خانگی
نان سفید خانگی به روشی آسان برای تهیه انواع ساندویچ و اسنک
217
طرز تهیه بامیه در فر
طرز تهیه شیرینی بامیه در فر با چند طعم مختلف و بدون نیاز به سرخ کردن
3,857
بهترین کیک هویج
بهترین کیک هویج که می‌توانید با موادی ساده در خانه درست کنید
621
نان تورتیلا خانگی
نان تورتیلا خانگی با آرد گندم، بدون نیاز به فر و مخمر
1,606

مقالات تغذیه

کمبود ویتامین B12
علائم کمبود ویتامین B12 که باید به آنها توجه کرد
63
آب آلو
آب آلو و معرفی ۱۱ مورد از فواید شگفت انگیز این نوشیدنی
94
درمان بیماری خروسک
بیماری خروسک و هشت اسانس برای درمان سرفه های شدید ناشی از این بیماری
154
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
172
آب سیب زمینی
آب سیب زمینی و نگاهی به چندین مورد از خواص این ماده غذایی
138
مقاله اسید فسفریک
اسید فسفریک چیست؟ نگاهی به ویژگی ها و نکات مهم در مواجهه با این ماده
147