جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
بهترین ویتامین‌ها برای سلامت پوست

بهترین ویتامین‌ها برای کمک به داشتن پوستی زیبا و سالم

بهترین ویتامین‌ها برای سلامت پوست کدام هستند؟ شما در مورد مصرف سبزی‌ها و میوه‌ها منظم و دقیق هستید، اما روال مراقبت از پوست شما هنوز فاقد ویتامین‌ها برای بهتر شدن است. تحقیقات نشان می‌دهد که مواد مغذی خاص برای پیشگیری و معکوس نشانه‌های بسیاری از پیری پوست ضروری هستند. در این زمینه داشتن رژیم غذایی متعادل بسیار مهم است؛ البته خوردن انواع غذاهای سالم کمک می‌کند تا پوست را درخشان و نرم نگه‌دارید؛ اما مری لپو، پزشک متخصص و استاد بالینی پوست در دانشکده پزشکی دانشگاه Tulane، می‌گوید: "بدن تنها درصد معینی از ویتامین‌ها را به پوست شما می‌دهد و مهم نیست چقدر مصرف می‌کنید". به‌علاوه، هیچ راهی برای ارسال آن‌ها به‌طور مستقیم به پاهای زاغ مانند یا لکه‌های قهوه‌ای شما وجود ندارد. راه‌حل این مسئله اعمال بهترین ویتامین‌ها به‌صورت موضعی برای ارائه حداکثر مزایای ضد پیری اعمال بهبود بافت و تن و محو سیاهی و حلقه های زیر چشم است. توصیه‌های موجود در این مقاله را به کاربندید تا پوست شما بهتر از همیشه به نظر برسد.

ویتامین A از بهترین ویتامین‌ها برای رفع چین‌وچروک صورت

این ویتامین یکی از بهترین ریز مغذی هایی است که با سن مقابله می کند.

آن را کجا می توانید پیدا کنید: لوسیون ها و کرم شبانه (مشتقات ویتامین A که به عنوان رتینوئید شناخته می شود) و محصولات تجویزی

دوریس دی پزشک متخصص، استاد دانشکده پوست در دانشگاه نیویورک Langone Medical در این باره می گوید: ثابت شده است که این ویتامین باعث کاهش چین و چروک، لکه های قهوه ای محو و صافی زبری صورت می شود. "بیش از ۷۰۰ مورد از مطالعات منتشر شده بر روی رتینوئید وجود دارد که ثابت شده است این ویتامین مواد تشکیل دهنده اش آزمایش شده و درست هستند. هرکسی که می خواهد پوست جوان تری را تجربه کند از آن استفاده می کند".

نحوه استفاده: رتینوئید را باید در طول شبانه‌روز مصرف کنید. نور خورشید اکثر اشکال ویتامین A را غیرفعال می‌کند. رتینوئید تجویزشده در طول چهارتا هشت هفته سریع‌ترین تأثیر را دارد.

ضعف: آن‌ها باعث تحریک، باعث قرمزی و پوسته‌پوسته شدن پوست می‌شوند که این حالت شاید هفته‌ها یا بیشتر طول می‌کشد. محصولات OTC برای شروع‌کنندگان مناسب است و عوارض جانبی پوستی کمتری را این افراد تجربه خواهند کرد زیرا رتینول به‌آرامی به اسید رتینوئیک تبدیل می‌شود (ماده فعال در کرم تجویزشده). برای جلوگیری از تحریک، در شب دوم یا سوم، حداقل برای دو هفته اول، رتینوئید OTC یا نسخه تجویز می‌شود و تا مصرف شبانه شود. مقدار کمی از این دارو به‌اندازه دانه نخود برای پوشش کل چهره شما کافی است.

ویتامین A از بهترین ویتامین‌ها برای پوست

ویتامین B3 (نیاسین) مفید در افزایش هیدراتاسیون از بین بردن قرمزی

آن را کجا می توانید پیدا کنید: لوسیون، کرم و سرم. اغلب به نام niacinamide در برچسب نامیده می شود.

اثبات شده است: افزایش تولید سرامید و اسیدهای چرب، دو عنصر کلیدی در لایه محافظ خارجی پوست شما هستند. لسلی باومن، پزشک متخصص و مدیر دانشگاه Miami Cosmetic Medicine در این باره می گوید: "همانطور که این لایه  تقویت می شود، پوست بهتر است که بتواند رطوبت را حفظ کند و تحریک کننده های پوستی را از بین ببرد، اگر پوست شما خشک یا حساس باشد، B3 برای رفع این حالت یک گزینه عالی است. در یک مطالعه، با استفاده از یک مرطوب کننده با نیاسین آمید، سوزش و التهاب روده بهبود بخشیده شد که یک بیماری شایع است که می تواند با سن افزایش یابد.  یکی دیگر از مزایای مراقبت از پوست با ویتامین B3، انتقال رنگدانه ها به سلول های پوست را مهار می کند و لکه های تیره را به حداقل می رساند.

نحوه استفاده: برای به دست آوردن حداکثر نتایج، ویتامین B3 را در صبح و عصر استفاده کنید. برای کاهش سوزش ناشی از رتینوئید، از نیاسینامید استفاده کنید. باومن می‌گوید: "قبل از استفاده آن‌ها را در کف دست خود قرار دهید و آن‌ها همدیگر را غیرفعال نخواهند کرد." علاوه بر کاهش عوارض جانبی، ترکیب این دو عنصر مفید مزایای ضد پیری را به برای مصرف‌کننده ارمغان می‌آورد.

ویتامین C از بهترین ویتامین‌ها برای لکه‌های پوستی

آن را در کجا می‌توانید پیدا کنید: مرطوب‌کننده هایی که برای حفظ ویتامین C پایدار طراحی‌شده‌اند (ظروف کدر با هوادهی ایده آل هستند). هما سوندارام پزشک یک متخصص پوست در منطقه واشنگتن دی سی، توصیه می‌کند که در مواد تشکیل‌دهنده داروی مصرفی از غلظت ۵٪ یا بالاتر موردنیاز برای داشتن مزایای مراقبت از پوست، اطمینان حاصل کنید.

ثابت‌شده است که: این ویتامین که از مفید ترین و بهترین ویتامین‌ها  هستند، رادیکال‌های آزاد را که موجب چروک شدن، تضعیف و سایر تغییرات منجر به پیری می‌شوند را از بین می‌برد. ویتامین C همچنین به داشتن پوستی نرم و صاف و محو لکه‌های قهوه‌ای کمک می‌کند. در یک مطالعه، زنانی باپوستی آسیب‌دیده با آفتاب را با یک کرم حاوی ویتامین C برای شش ماه تحت درمان قراردادند و بهبود چشمگیری در خطوط صورت و تغییر رنگ پوست داشتند. گرچه مزایای رتینوئید (ویتامین A) و ویتامین C شبیه هم است، با استفاده از هر دو، درصد موفقیت بیشتر می‌شود. دکتر لپو می‌گوید: "پیر شدن پوست بهروش‌های مختلفی صورت می‌گیرد، بنابراین شما نیاز به چندین نوع از روش‌های نگهداری و مرمت پوست‌دارید".

نحوه استفاده: در صبح روز قبل از مصرف کرم ضد آفتاب، ویتامین C را مصرف کنید تا پوست شمارا از هرگونه رادیکال‌های آزاد تولیدشده توسط UV محافظت کند.

ویتامین c از بهترین ویتامین‌ها برای پوست

ویتامین E از بهترین ویتامین‌ها برای حفظ رطوبت پوست

کجا می‌توانید آن را پیدا کنید: کرم‌های ضد آفتاب و محصولات استفاده‌شده پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید. این محصولات ضد پیری حاوی حداقل ۱٪ ویتامین E است.

اثبات‌شده است: که می‌توانید خشکی پوست خود را با کمک مرطوب‌کننده های طبیعی کاهش دهید. همچنین توانایی قوی ویتامین E برای خنثی‌سازی رادیکال‌های مضر آزاد، باعث می‌شود که از آن به‌عنوان "محافظ" یاد شود. در تعداد زیادی از مطالعات که در مورد مراقبت از پوست، انجام می‌شود مفید بودن این ویتامین را نشان می‌دهند. در یک مطالعه، ویتامین E تعداد مولکول‌های ناپایدار ایجادشده پس از قرار گرفتن در معرض سیگار را به‌طور قابل‌توجهی کاهش داد. همچنین دیگر مطالعه‌ها نشان می‌دهند که زمانی که قبل از قرار گرفتن در معرض اشعه UV از این ویتامین استفاده شود، پوست شما کمتر قرمز، تورم و خشک می‌شود.

نحوه استفاده: محصولات دارای این ویتامین را قبل و بعد از قرار گرفتن در معرض نور شدید استفاده کنید. یک تابش قوی اشعه UV می‌تواند نیمی از مقدار طبیعی موجود ویتامین E در پوست شمارا از بین ببرد، بنابراین قبل از رفتن در معرض نور خورشید، با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب حاوی E و C، از پوست شما محافظت می‌شود. جانس تایل، متخصص پوست در مورد ویتامین E، می‌گوید: یک مرهم تسکین‌دهنده حاوی این ویتامین پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز در این زمینه کمک می‌کند. بعضی از مطالعات نشان می‌دهد که اقدامات ضدالتهابی در کاهش خسارت حتی پس‌ازاینکه شما در خورشید بوده‌اید، نیز مؤثر است.

ویتامینk از بهترین ویتامین‌ها برای بین بردن حلقه های سیاه

کجا می‌توانید آن را پیدا کنید: در کرم چشمی که همچنین حاوی رتینول است.

اثبات‌شده است: احتمالاً این ویتامین به رفع حلقه‌های زیر چشم کمک می‌کند. مویرگ شکننده که اجازه می‌دهند خون به پوست برسد، یکی از علل حلقه‌های زیر چشم می‌باشند و ویتامین K (به‌عنوان‌مثال فیتونادیا) ممکن است با کنترل لخته شدن خون، این لکه‌ها را از بین ببرد. مصرف روزانه این کرم پس از ۴ ماه در یک مطالعه نشان داده شد که باعث بهبود در این مسئله می‌شود، اما چون کرم حاوی رتینول بود، محققان مطمئن نیستند که کدام عنصر تأثیرگذار درروند بهبودی است. چون رتینول تنها پوست زیر چشم را ضخیم می‌کند (و دیدن رگ‌های خونی تیره در زیر آن را سخت‌تر می‌کند) و ملانین پوست را بهبود می‌بخشد تا دایره‌ها روشن‌تر به نظر بیایند. بااین‌حال با توجه به نظر دکتر باومن، این امر نمی‌تواند مانعی برای این باشد که از کرمی که حاوی ویتامین K و رتینول است، استفاده شود چون رتینول ممکن است توانایی K را برای نفوذ به پوست افزایش دهد و تیرگی پوست را از بین ببرد.

نحوه استفاده: از محصولات حاوی این ویتامین در شب‌ها استفاده کنید. ابتدا پوست را مأنوس به استفاده از رتینول کنید (یک یا دو بار در هفته اول) و سپس هر هفته یک‌بار به‌طور شبانه استفاده از ویتامین k را اضافه کنید.

منبع: prevention.com این مقاله توسط مجله قرمز به صورت اختصاصی، ترجمه و تالیف شده است.

دیدگاه ها 0
2000
  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
711
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,007
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
2,956
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
2,902
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
3,906
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
1,454

مقالات سلامت

قانقاریای فورنیه
قانقاریای فورنیه (گانگرن فورنیه)، علل، علائم، تشخیص و درمان
280
نگاهی به داروی پروپوفول
داروی پروپوفول و معرفی مکانیسم اثر و نکات طلایی در مصرف آن
210
سندرم شوگرن
سندرم شوگرن ؛ علتها، علائم، تشخیص، انواع روشهای درمان و تغذیه مخصوص
391
داروی سینمت و نگاهی جامع به اثرات و نحوه عملکرد این دارو
473
رالوکسیفن
داروی رالوکسیفن و نگاهی به ویژگی های اساسی این دارو
389
تست ALT
تست ALT یا SGPT آزمایش خون؛ مقدار نرمال و درمان وضعیت غیر نرمال
819

مقالات آشپزی

موس شکلات
بهترین موس شکلات با طعمی عالی و بافتی لطیف
139
رولت کدو حلوایی
رولت کدو حلوایی با طعم و رنگی عالی برای مهمانی‌های گرم زمستانه
277
کاری مرغ
طرز تهیه خورش کاری مرغ به دو روش و شرح کامل ادویه مخصوص
502
مافین کدو
مافین کدو حلوایی با رنگ زیبا برای صبح‌های سرد زمستان
559
مواد غذایی برای صبحانه
۴ دسته بندی ضروری از مواد غذایی برای داشتن صبحانه سالم
407
نان سیب زمینی
طرز تهیه نان سیب زمینی نرم و لطیف مرحله به مرحله
678

مقالات تغذیه

تغذیه در سفر
آنچه باید درباره تغذیه در سفر بدانیم
114
خرما
۵ خاصیت اثبات شده مصرف خرما که بدون شک باید با آن‌ها آشنا شد
104
بهترین و بدترین رژیم غذایی برای قلب
بهترین و بدترین رژیم غذایی برای قلب و عروق کدام هستند؟
208
خواص لبو
خواص لبو (ریشه چغندر) و عوارض آن بر پایه تحقیقات علمی و روشهای استفاده
217
معرفی خواص مولیبدنوم
خواص مولیبدنوم و معرفی چند مورد شگفت انگیز از این خواص
694
میوه پوملو
میوه پوملو (گریپ فروت چینی) و معرفی فواید شگفت انگیز مصرف آن
622