برای این که BMW سری ۳ ، Audi A4 و مرسدس بنز کلاس C را کنار بزنید به چیزی ویژه نیاز دارید ؛ Alfa Romeo Giulia می تواند این کار را بکند . مطمئنا این خودرو طراحی خاصی دارد که نه تنها رقبای آلمانی آن ، در حال از دست دادن آن هستند . این خودرو حتی می تواند ،در طراحی ظاهری ،خودروی بریتانیایی Jaguar XE را کنار بزند .

Alfa Romeo Giulia

به هرحال سوال اصلی در اینجا این است که آیا این تالار چهاردر چیزی برای رقابت دارد . Giulia با دو آپشن انتخابی دیزل و بنزینی و تنها با جعبه دنده اتوماتیک ، در نظر دارد تا Alfa Romeo را دوباره به دور باز گرداند ؛ از این رو آن را برای Stelvio SUV پیش رو آماده می کند .

فضا

صندوق عقب Alfa Romeo Giulia با سه رقیب آلمانی آن برابر است و بزرگ تر از Jaguar XE است . درهای آن خیلی بزرگ نیست . برای افزایش بخش بار خودرو می توانید سه صندلی را تا کنید ، در این صورت باید این را به عنوان یک آپشن اضافی داشته باشید .

فضای سرنشینان فوق العاده است ، جای کافی و فضای مناسب برای پاها برای یک شخص قدبلند وجود دارد تا در پشت یک سرنشین براحتی بنشیند . صندلی وسط نیز ثابت است و سرنشین باید بر روی یک سطح بزرگ بنشیند ، بنابراین به نظر می رسد رقبا در بخش چهارسرنشین بهتر عمل کرده اند .در جلو یک سقف بزرگ وجود دارد . با این حال فضای داخلی در حد معمولی است ، دستگیره ، درباز کن و یک فضای کوچک همگی در یک سطح کوچک قرار گرفته اند .

راحتی

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia از نظر قرار دادن صندلی های خود برای سرنشینان، بدون ایجاد هیچگونه ناراحتی در سفرهای طولانی ، موفق عمل کرده است . همچنین در تنظیم فرمان تنظیمات بسیاری قرار داده شده است تا یک حالت مناسب برای رانندگی فراهم کند .

صدای چرخ ها به اندازه ی Audi A4 کاهش نیافته اما با BMW  سری ۳ و Jaguar XE برابری می کند . موتور ۲٫۲ لیتری دیزل و ۲لیتری بنزینی در هنگام حرکت کاملا بی سروصدا هستند . (مدل دیزل در حالت آماده به کار صدای خیلی کمی تولید می کند )

ما تاکنون این خودرو را با چرخ های ۱۸ اینچی و تایرهای runflat و سیستم تعلیق انطباقی رانده ایم . با اینکه به نرمی رانندگی با مرسدس بنز کلاس C یا Jaguar XE نمی رسد ولی همچنان مناسب رانندگی در جاده های بریتانیا می باشد . در نهایت انتظار داریم استفاده از چرخ های ۱۷ اینچی انطباق بیشتری با برجستگی های تیز دارد ، حتی با آلیاژهای بزرگتر ، Giulia انطباق بیشتری با جاده ها پیدا می کند .

طرح داشبورد

Alfa Romeo Giulia

با اینکه در این ضمبنه پیشرفت زیادی داشته است اما همچنان با طراحی های آلمانی ها برابری نمی کند . سازنده مدعی است که Alfa Romeo Giulia ، با یک صفحه صاف (که شامل کنترل مرکزی دیجیتال است ) فضای کافی برای گذراندن زمان فراهم کرده است .

سیستم سرگرمی با دواندازه نمایشگر در دسترس است ، که هر دو از یک کنترلر چرخشی شبیه iDrive در BMW بهره می بند . سیستم مقصدیاب بسیار کاربردی است و متناسب با تغییر سرعت تغییر می کند .

سهولت در رانندگی

Alfa Romeo Giulia

به دلیل اینکه تمام خودروهای Alfa Romeo Giulia از سیستم دنده تمام اتوماتیک بهره می برند رانندگی با این خودروها بسیار آسان و روان است . سیستم ۸ سرعته به نرمی تغییر دنده می دهد و در هنگام گاز دادن زیاد سریع پاسخ می دهد . سیستم هدایت این خودرو هم از دیگر ویژگی های مثبت این خودرو می باشد .

سیستم هدایت این خودرو فوق العاده است و با Jaguar از نظر دقت برابری می کند . دید روبرو تعریفی ندارد و ما استفاده از دوربین rear-view را پیشنهاد می کنیم .

افرادی که در مناطق برف خیز زندگی می کنند باید توجه کنند که Giulia برخلاف رقبایش برای رانندگی در این مسیرها مناسب نیست .

لذت از رانندگی

Alfa Romeo Giulia

Giulia ا انتظار شما برای یک رانندگی اسپورت و هیجان انگیز را برآورده کرده . با رانندگی مدل دیزلی و بنزینی لبخند بر لبان شما خواهد نشست و این در تغییر جهت بسیار خوب عمل می کند .

در هنگام گاز دادن هیچ کدام از مدل های Giulia کم نمی آورند ام اگر شما به دنبال یک اجرای فوق العاده هستید مدل Quadrifoglio گل سرسبد این شرکت است و شبیه مدل چهاردر فراری است که صدای فوق العاده یا ایجاد می کند .

جلب اعتماد

Giulia دارای دوسال گارانتی بدون هیچ محدودیت در میزان مسیر طی شده می باشد که به اندازه ی گارانتی سه ساله رقبای خود نیست . (Audi دارای محدودیت ۶۰۰۰۰ می باشد .)

در هر صورت سطح جلب اعتماد Alfa Romeo بهترین نیست . همواره در انتهای لیست JD Power جلب رضایت مشتریان و لیست Warranty Diect’s Reliability قرار می گیرد . در نهایت با این که Giulia یک خودروی جدید است و در یک شرکت نوپا ساخته شده است تنها نقد وارده می تواند به فرایند جلب اعتماد آن وارد شود .

مصرف سوخت

Alfa Romeo Giulia

روی کاغذ مصرف سوخت Giulia   بسیار مناسب است اما به سطح مصرف رقبای خود نمی رسد که این به خاطر این است که تنها با جعبه دنده اتومات عرضه می شود . موتور ۲٫۲ لیتری دیزلی ۲۸٫۶ کیلومتر بر لیتر مصرف می کند  در حالی که مدل بنزینی ۲۰٫۳ کیلومتر بر لیتر مصرف سوخت دارد . این میزان را با مصرف ۳۱٫۸ کیلومتر بهترین مدل دیزلی آئودی و ۲۲٫۵ کیلومتر بهترین مدل بنزینی مقایسه کنید . کاملا روشن است که آلفا با میزان بهینه همچنان فاصله دارد .

ارزش خرید

Alfa Romeo Giulia

قیمت Alfa Romeo با رقبای خود به شدت رقابت می کند به خصوص این که دارای جعبه دنده اتومات است . میزان آلایندگی بسایر عالی است با در نظر گرفتن این نکته که مدل دیزلی بهتر از بنزینی کار می کند و پیش بینی می شود که فروش بیشتری داشته باشد .

پیش بینی می شود این خودرو ارزش پیش فروش مجدد را داشته باشد ام نه به اندازه BMW ,Audi یا Mercedes به همین دلیل کرایه کردن این مدل ارزش بیشتری دارد.

در هر صورت لیست قیمت ها ، میزان آلایندگی معقول و دیگر ویژگی ها نشان دهنده این است که این خودرو ارزش خرید برای خودرو های شرکتی را دارد .

ایمنی

Euro NCAP ، سازمان استاندارد سنجی صنایع ، به Giulia از پنج ستاره پنج ستاره داده است . این خودرو تقریبا امتیاز کامل برای ایمنی بزرگسال را دریافت کرده است . و در بخش ایمنی کودکان ، عابران و ایمنی فعال با رقیبان خود فاصله زیادی ندارد . تمام مدل ها همراه هشدار خروج از لاین و سیستم ترمز اضطراری ، که جاده را بررسی می کند و در صورت وجود احتمال برخورد با عابر یا خودرو هشدار می دهد،عرضه می شوند . اگر راننده در پاسخ به موقع موفق نباشد خودرو به صورت خودکار ترمز می گیرد تا از برخورد جلوگیری کند . آپشن های کروز کنترل انطباقی و نمایشگر نقاط کور به صورت اختیاری در دسترس می باشد .

تنظیمات استاندارد

محدوده از Giulia ساده شروع می شود که دارای چرخ های آلیاژی ۱۶ اینچی ، کنترل آب وهوا دو نقطه ای ، به اضافه نمایشگر ۶٫۵ اینچی بلوتوث دار  و رادیو DAB می باشد .به روزرسانی به تنظیمات پیشرفته چرخ های ۱۷ اینچی ، نمایشگر بزرگتر ۸٫۸ اینچی همراه سیستم مقصد یاب ، صندلی های نیم چرم و سیستم تغییر دنده پدالی را همراه دارد .

مدل های دارای تنظیمات فوق پیشرفته دارای صندلی های تمام چرم و تجهیزات داخلی آلومینیومی می باشند .

نتیجه گیری

Alfa Romeo Giulia

شک داریم که Giulia بهترین خودروی تولیدی Alfa Romeo  باشد . این خودرو با رقبای آلمانی در بیشتر زمینه ها خود شانه به شانه است و رانندگی با آن لذت بخش تر از دیگر خودرو هاست .

کاری از تیم ترجمه مجله قرمز

منبع : Telegraph