بازی های هزینه بر را ارزان تر بخرید . ما پول زیادی را برای Xbox ، Ply Station  ،  کامپیوتر های بازی و هر وسیله ی دیگری که با تلویزیون متصل می شود می پردازیم . اگر بخواهیم به صورت آنلاین بازی کنیم احتمالا باید برای یک اینترنت پرسرعت و قابل اعتماد پول بدهیم . اگر دسته های اضافی یا کیبورد LED و یا موس ۸۲۰۰ DPL مخصوص گیمینگ بخواهیم ، باید کیف پول پر تری داشته باشیم . پس از تمام این پول ها ، ما هنوز بازی نداریم تا در مورد آن صحبت کنیم مگر اینکه بازی solitaire  در کامپیوتر را هم به حساب بیاریم . با توجه به اینکه سخت افزار چقدر می ارزد ، کار بعدی که باید بکنیم این  است که مقدار زیادی پول برای هر بازی که می خواهیم به مجموعه خود اضافه کنیم خرج کنیم . خوشبختانه راه هایی وجود دارد که می توانید بازی های خود را بدون اینکه بانک بزنید داشته باشید .

بدون توجه به اینکه شما با کنسول ها بازی می کنید یا با کامپیوتر راه های زیادی وجود دارد که می توانید با بازی هایی که می خرید پول خود را نگه دارید . بعضی راه ها ساده است و برخی دیگر درگیری بیشتری نیاز دارد . اما همه ی آنها کمک خواهند کرد تا از دادن ۶۰ دلار برای هر بازی خودداری کنید .

درست پس از منتشر شدن بازی ، آن را نخرید

بازی ها درست زمانی که عرضه می شوند قیمت بالایی دارند . بنابراین افراد زیادی که این بازی ها را درست در زمان عرضه آنها می خرند خیلی کار به صرفه ای انجام نمی دهند . بنابراین این کار را نکنید . مگر اینکه شما به شدت می خواهید تجربه آن بازی را درست پس از عرضه آن داشته باشید . شما می توانید با کمی صبر کردن پول زیادی را صرفه جویی کنید . صبر کردن می توانید فواید دیگری هم داشته باشد . اگر بازی مورد نظر شما عنوان مطرحی است و بازی آنلاین هم دارد با گذشت زمان ممکن است با باگ های مختلفی روبرو شود . شما باید مدت زمان زیادی ا برای دانلود بازی صرف کنید چون همزمان افراد زیادی در حال دانلود بازی هستند . برای گیمر هایی که با کامپیوتر بازی می کنند صبر کردن برای خرید بازی می تواند به عنوان ذخیره کردن برای تامین هر بروزرسانی سخت افزاری که نیاز دارید است .

بازی های خود را ، نو نخرید

بازی های دست دوم هم ، بازی هستند .

بازی های دست دوم هم ، بازی هستند . فروشگاه های آنلاین محلی خود را بررسی کنید تا از بازی های دست دوم باخبر شوید . این بهترین و راخت ترین راه برای صرف جویی در پولتان است . حتی زمانی که شما تنها پول اندکی را در بازی های با عنوان مطرح تر صرفه جویی می کنید . پیدا کردن بازی هایی که تازه منتشر شده اند در بازار دست دوم کار دشواری است . چون افراد زیادی تازه وارد بازی شده اند و خیلی از مردم تازه بازی را دانلود کرده اند ، بنابراین نسخه دست دومی وجود ندارد تا در فروشگاه های آنلاین فروخته شود . گیمر هایی که با کامپیوتر بازی می کنند شانس کمتری دارند . چون تقریبا هیچ فروشگاهی وجود ندارد که بازی های دست دوم کامپیوتر را پس بگیرد . گشتن در بین فروشگاه های مختلف برای پیدا کردن نسخه دست دوم همچنین می تواند باعث شود که کمی بیشتر صبر کنید تا نسخه های ارزان تر بازی هم عرضه شوند .

بازی ها را به صورت زمان دار نخرید

آیا تابحال بازی خریده اید که احساس کنید ارزش 60 دلار را نداشته است ؟

آیا تابحال بازی خریده اید که احساس کنید ارزش ۶۰ دلار را نداشته است ؟ مطمئنا تعداد زیادی از این بازی ها وجود دارد . برای یک چیز ، شما باید بررسی آن بازی را هنگامی که عرضه می شود خوب بخوانید . گاهی تبلیغی که برای یک بازی می شود گمراه کننده است و تریلر های بازی ممکن است آن جیزی که می خرید را متفاوت نشان دهند . بعضی وقت ها بازی ها ممکن است به همراه ایراد هایی منتشر شوند و زمانی که ان را می خریم فقط باید امیدوار باشیم که بازی را درست کنند . بعضی وقت ها ممکن است که بازی کوتاه باشد و ارزش پاسخ نداشت باشد . در اینگونه موارد فقط بازی را کرایه کنید . مگر اینکه نیاز وافری به داشتن دیسک بازی داشته باشید . پس از اینکه آن بازی را انجام دادید تقریبا دلیلی وجود ندارد که دیسک بازی را نزد خودتان نگه دارید و علاقه ای به بازی کردن آن نخواهید داشت . اگر هم خواستید که ده سال بعد دوباره آن را بازی کنید ده سال بعد آن را کرایه کنید .

منتظر حراج های دوره ای باشید

بسیاری از فروشگاه های بازی های ویدیویی حراج های دوره ای خواهند داشت

بسیاری از فروشگاه های بازی های ویدیویی حراج های دوره ای خواهند داشت . Steam همواره دوره های فروش بزرگی در طول تابستان داشته است . دیگر فروشنده ها هم حراج های دوره ای خود را خواهند داشت . اگر شما یکی از این حراج های دوره ای را می شناسید که پیش رو هستند بهترین راه برای صرفه جویی در پول خود این است که صبر کنید و پول خود را برای این حراج ها جمع کنید . اگر مطمئن نیستید که این حراج ها چه زمانی آغاز می شوند یک جستجوی سریع در گوگل به همراه نام فروشگاه مورد نظرتان یا بازی مورد نظرتان به همراه کلمه حراج به شما در پیدا کردن آن کمک خواهد کرد . حتیی بازی های جدید هم می توانند با تخفیف های ویژه ای در این حراج ها عرضه شوند ، پس آماده باشید . فقط بازی هایی که می دانید تنها برای چند هفته ان را بازی خواهید کرد نخرید .

به دنبال مجموعه ها باشید

خریدن چند محصول در یک زمان ممکن است به نظر برسد که پول زیادی را خرج می کند

خریدن چند محصول در یک زمان ممکن است اینطور به نظر برسد که پول زیادی را خرج می کند اما اگر فکر می کنید که همه آنها را بالاخره خواهید خرید ، خریدن همه آنها به صورت یکجا به صرفه تر به نظر می رسد . بسیاری از منتشر کنندگان بازی ها وقتی بازی را منتشر می کنند مجموعه های مختلفی را هم در کنار آنها می فروشند . مطمئنا خریدن این مجموعه ها همان مقدار پولی که مد نظر دارید را صرفه جویی نخواهد کرد . در عوض گشتن به دنبال مجموعه های ویژه ای که تخفیفاتی را به دنبال دارند مناسب تر به نظر می رسند . این مجموعه ها به صورت دوره ای ارائه می شوند و شما می توانید بسیاری از آنها را در طول حراج های ویژه بیابید .

منبع : cheatsheet

کاری از تیم مترجمین مجله قرمز