اکسسوری‌ها اگرچه بخش استایل استایل شما نیستند ولی نقش مهمی در کامل کردن آن دارند. اکسسوری‌های زیبا و هماهنگ با استایل شما می‌توانند آن را از سادگی و یکنواختی درآورند و تنوع بیشتری به ترکیب لباس‌های شما بدهند. کیف، کفش، شال، کلاه، دستکش، جواهرات و … مجموعه‌ای از اکسسوری‌های زیبا و کاربردی هستند که هر کسی به آن‌ها نیاز دارد اما برخی از این اکسسوری‌ها مخصوص فصل زمستان به شمار می‌روند مثل شال زمستانی، کلاه، دستکش و چیزهایی از این دست که همه شما برای کامل کردن استایل زمستانی خود به آن‌ها نیاز دارید. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز مجموعه‌ای از اکسسوری‌های زیبا و کاربردی را به شما معرفی خواهیم کرد که در استایل زمستانی شما را کامل می‌کنند. در ادامه نیز با مد روزترین و زیباترین مدل‌های کلاه زمستانی زنانه برای امسال آشنا خواهیم شد.

نکته مهمی که در مورد اکسسوری‌های زمستانی صادق است این است که این اکسسوری‌های زیبا را می‌توان برای مدت چند سال استفاده کرد. به این دلیل که ترندهای این اکسسوری‌ها عمر بیشتری دارند و در واقع به جای این که هر سال مدل‌های جدیدی از آن‌ها معرفی شو هر چند سال یک بار این اتفاق رخ می‌دهد. اما در هر صورت تنوع مدل این اکسسوری‌ها هم بسیار زیاد است و گاهی انتخاب بین دو مدل از کلاه یا دستکش می‌تواند شما را سردرگم کند. اما اگر نکات مربوط به انتخاب اکسسوری‌های زیبا و کاربردی را در فصل زمستان بدانید این کار برای شما ساده‌تر خواهد شد. در ادامه این نکات را برای شما بیان خواهیم کرد و لیستی از اکسسوری‌های زیبا و ضروری برای این فصل را برخواهیم شمرد.

نکاتی برای انتخاب اکسسوری‌های زمستانی

خرید اکسسوری‌های زمستانی هم مثل هر نوع اکسسوری و پوشاک دیگری چالش برانگیز است. نکات بسیاری هست که شما باید هنگام خرید آن‌ها مد نظر داشته باشید، در غیر این صورت ممکن است انتخاب درستی انجام ندهید و نتوانید استایل کامل و زیبایی داشته باشید. انتخاب یک مجموعه از اکسسوری‌های زیبا و کاربردی به چند عامل بستگی دارد که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توان انتخاب موفقی داشت، در ادامه این عوامل را برخواهیم شمرد.

از کاربردی بودن آن‌ها مطمئن شوید: همه ما به اکسسوری‌های زیبا که ظاهری جذاب دارند علاقمند هستیم و با دیدن آن‌ها پشت ویترین مغازه‌ها هوس خریدن آن‌ها به سرمان می‌زند. اما چیزی که شما قبل از خرید هر اکسسوری باید مد نظر داشته باشید کاربردی بودن آن است. برخی اکسسوری‌ها صرفا جنبه تزئینی دارند و به درد گرم نگه داشتن بدن نمی‌خورند مثل یک شال خیلی باریک یا جوراب‌های نه چندان ضخیم. این اکسسوری‌ها اگرچه زیبا هستند ولی از نظر کاربردی ارزشی ندارند.

با آن‌ها امکان تحرک و فعالیت داشته باشید: اکسسوری‌ها علاوه بر زیبایی و شیک بودن باید گرم باشند اما مهم‌تر از همه این‌ها راحتی در هنگام استفاده از آن‌ها است. اگر یک اکسسوری بیش از حد سنگین باشد یا حرکت کردن را برای شما محدود کند به جای استفاده کرده از آن مجبور خواهید شد این اکسسوری را در دست خود حمل کنید. پس همیشه از سبک بودن و راحت بودن و انعطاف پذیر بودن اکسسوری‌هایی که تهیه می‌کنید مطمئن شوید.

اکسسوری‌های زیبا

به کیفیت پارچه توجه کنید: بیشتر اکسسوری‌های زمستانی در تماس مستقیم با پوست شما هستند پس اگر به نوع خاصی از الیاف مثل پشم و … حساسیت دارید هنگام خرید به برچسب روی این اکسسوری‌ها توجه کنید. اگر چیزی حاوی الیافی باشد که باعث خارش پوست و واکنش‌های آلرژیک در شما می‌شوند ارزش هزینه کردن ندارد چون سلامتی و راحتی شما بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد.

چیزی بخرید که زمستان سال بعد هم بتوانید استفاده کنید: همان طور که گفتیم ترندهای اکسسوری‌ها عمر بیشتری دارند اما اگر چیزی چند سال است که مد شده است این احتمال وجود دارد که سال آینده قدیمی شده باشد. در این شرایط بهتر است اکسسوری‌های مد روز تهیه کنید اما مناسب‌ترین راه، انتخاب اکسسوری‌های کلاسیک است، اکسسوری‌هایی که وابسته به زمان نیستند. اکسسوری‌های باکیفیت که از جنس چرم، پشم کشمیر و … هستند دوام بیشتری هم خواهند داشت و شما می‌توانید مدت طولانی‌تری از آن‌ها استفاده کنید.

حتما آن‌ها را امتحان کنید: شاید این مورد کمی پیش پا افتاده به نظر برسد اما وقتی نوبت به خرید اکسسوری‌های زمستانی می‌رسد ما بسیاری از مواقع بدون امتحان کردن، آن‌ها را می‌خریم. اما هنگام پوشیدن متوجه می‌شویم که این اکسسوری به ما نمی‌آید یا راحت و اندازه یا به اندازه کافی گرم نیست. اگر قصد خرید اینترنتی را هم دارید و نمی‌توانید اکسسوری را قبل از خرید امتحان کنید حتما از سایت‌هایی این خرید را انجام دهید که بدون سوال و بهانه محصول را از شما پس می‌گیرند.

اکسسوری‌های زیبا

لیست اکسسوری‌های زیبا و کاربردی در فصل زمستان

چیزهای مختلفی را می‌توان در فصل زمستان به عنوان اکسسوری به کار برد اما همه آن‌ها لزوما ضروری و کاربردی نیستند. به طور کلی می‌توان اکسسوری‌های ضروری زمستانی را در چهار دسته خلاصه کرد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

شال: اولین چیزی که در انتخاب یک شال مناسب اهمیت دارد اندازه آن است، اگر شال را بدون کلاه استفاده می‌کنید بهتر است سراغ انواع عریض‌تر و بزرگ‌تر آن بروید. شال هرچه ضخیم‌تر باشد گرم‌تر است اما انعطاف پذیری آن هم کمتر خواهد شد. برای تنوع و زیبایی بیشتر استایل خود، به جای شال‌های تیره از شال‌های طرح‌دار و رنگی استفاده کنید.

اکسسوری‌های زیبا

دستکش: دستکشی مناسب شما است که کاملا اندازه باشد و دستان شما در آن احساس راحتی و آزادی حرکت داشته باشند. مدل دستکش به استایل و موقعیت استفاده از آن بستگی دارد اما یک جفت دستکش چرم همیشه شیک و مد روز است و هر خانمی به یک جفت از آن نیاز دارد.

اکسسوری‌های زیبا اکسسوری‌های زیبا

کلاه: کلاهی انتخاب کنید که با استایل کلی شما هماهنگی دارد، اگر کاربردی بودن کلاه برای شما اهمیت دارد سراغ مدل‌هایی مثل بافتنی و شکاری و … بروید و اگر شیک پوشی اولویت شما است مدل‌های خز و فرانسوی و … انتخاب بهتری هستند. اگر با این مدل‌ها آشنایی ندارید در ادامه این مقاله مطالب بیشتری در مورد انواع کلاه‌های زمستانی زنانه بیان خواهیم کرد.

اکسسوری‌های زیبا

جوراب زمستانی: جوراب زمستانی پاهای شما را گرم نگه می‌دارد و از این نظر با جوراب‌هایم معمولی کمی متفاوت است. علاوه بر این، جوراب زمستانی ضخیم باعث می‌شود که پوشیدن پوتین هم راحت‌تر شود. شما بسته به شرایط خود می توانید از جوراب‌های کوتاه یا بلند زمستانی و حتی جوراب شلواری ضخیم هم استفاده کنید.

اکسسوری‌های زیبا

هفت نوع کلاه‌های زمستانی زیبا و کاربردی

کلاه یکی از مهم‌ترین اکسسوری‌های زمستانی است که سر و گوش‌ها را گرم نگه می‌دارد و از سرماخوردن شما جلوگیری می‌کند. اما این اکسسوری‌های زیبا از نظر استایل و شیک پوشی هم اهمیت دارند و می‌توانند باعث زیباتر شدن و کامل شدن تیپ شما شوند. کلاه‌های زمستانی زنانه مدل‌های متنوعی دارند که برای امسال این مدل‌ها، به عنوان مدل‌های محبوب و پرطرفدار انتخاب شده‌اند.

کلاه‌های بافتنی مدل جدید: از سال ۲۰۱۴ کلاه‌های بافتنی مدل جدید وارد دنیای مد شدند و به عنوان یک اکسسوری شیک مطرح شدند. هنوز هم این کلاه‌های راحت و زیبا، مد روز محسوب می‌شوند و شما می‌توانید استایل زمستانی خود را از هر نوعی که باشد با این کلاه‌های بافتنی کامل کنید.

اکسسوری‌های زیبا اکسسوری‌های زیبا اکسسوری‌های زیبا

کلاه بره یا فرانسوی: برای کسانی که به استایل فرانسوی علاقه دارند کلاه‌های بره یک اکسسوری آشنا و جذاب است. این کلاه‌ها به عنوان یکی از نمادهای استایل فرانسوی شناخته می‌شود که کلاسیک است و هرگز از مد نمی‌افتد اما امسال مدل‌های چهارخانه این کلاه‌ها بسیار محبوب شده است.

اکسسوری‌های زیبا اکسسوری‌های زیبا اکسسوری‌های زیبا

کلاه فدورا یا لبه دار: بیشتر خانم‌ها نمی‌توانند کلاه لبه‌دار یا فدورا را به عنوان یک اکسسوری زمستانی بپذیرند اما وقت آن رسیده که نظر خود را تغییر دهند. این کلاه‌های زیبا و کاربردی می‌توانند استایل ساده و معمولی شما را چند مرتبه ارتقاء دهند و به جذابیت آن بیفزایند.

اکسسوری‌های زیبا اکسسوری‌های زیبا

کلاه کاسکت زمستانی: کلاه‌های کاسکت زمستانی یا کلاه‌های بیکربوی را می توان نوع خاصی از کلاه بره به شمار آورد که در قسمت جلوی آن سایبان دارد. این کلاه‌ها هم شیک‌تر از کلاه‌های بافتنی هستند و هم کاربردی‌تر از کلاه‌های بره به شمار می‌روند و با هر استایلی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

اکسسوری‌های زیبا اکسسوری‌های زیبا اکسسوری‌های زیبا

کلاه‌های خز: کلاه‌های کوزاک یا کلاه‌های روسی به طور کامل از خز ساخته می‌شوند و اکنون که لباس‌های خز بسیار محبوب شده‌اند می‌توانند کلاه مد روز و شیک شما در زمستان باشند. این کلاه‌ها هم گرم و راحت هستند و هم زیبایی انکارناپذیری دارند که به همه می‌آید.

اکسسوری‌های زیبا اکسسوری‌های زیبا اکسسوری‌های زیبا

کلاه‌های سطلی: این نام از فرم خاص این کلاه‌ها ناشی می‌شود که شبیه سطل است و بیشتر به عنوان کلاه‌های تابستانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما نوع زمستانی این کلاه‌ها هم ضخیم‌تر است و ضدآب است و می‌تواند شما را از بارش برف و باران حفظ کند.

اکسسوری‌های زیبا اکسسوری‌های زیبا

کلاه‌های شکاری: کلاه شکاری به کلاه‌هایی گفته می‌شود که در گذشته توسط شکارچیان مورد استفاده قرار می‌گرفت و پوشش مخصوصی برای گوش هم دارد. این کلاه برای زمستان‌های خیلی سرد که شال و کلاه معمولی جوابگو نیست می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

اکسسوری‌های زیبا اکسسوری‌های زیبا

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه مدل‌های جدید لباس و جواهرات و اکسسوری مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WhoWhatWear (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)