در پاییز امسال عنوان جدیدی از بازی Star Wars در اختیار بازی‌دوستان قرار خواهد گرفت. نسخه‌ی دوم از بازی Star Wars Battlefront یا Star Wars Battlefront 2 که هم اکنون بسیاری از جزئیات آن برای بازی‌دوستان روشن شده است. با این حال همه می‌دانیم که بازی Star Wars دیگری نیز در پستوی مخفی شرکت EA وجود دارد. اثری که اعضای استودیو Visceral Games مشغول کار روی آن هستند و هنوز هیچ جزئیات دقیقی از زیر و بم آن در دست نیست. با این حال به تازگی شاهد فاش شدن اطلاعات تازه‌ای از این بازی ناشناخته هستیم. اطلاعاتی که بد نیست آن‌ها را در ادامه‌ی مطلب پیش رو از نظر بگذرانیم.

تاکنون هر آن‌چه از نسخه‌ی مرموز و بی نام و نشان بازی Star Wars به چشم دیده‌ایم، به چند سکانس کوتاهی محدود می‌شود که در کنفرانس اختصاصی شرکت EA در نمایشگاه E3 2016 پخش شد. سکانس‌هایی که به نکات مبهمی از دستپخت جدید استودیو Visceral Games در دنیای جنگ ستارگان اشاره داشتند . جالب این جاست که با گذشت یک سال از آن نمایش بسیار کوتاه، اعضای شرکت EA در کنفرانس اختصاصی خود در نمایشگاه E3 امسال همچنان دست از خساست بر نداشته و حتی سخن کوتاهی هم از نسخه‌ی جدید بازی Star Wars به میان نیاوردند. در واقع تمام تمرکز آن‌ها در نمایشگاه E3 2017 بر نمایش‌ خیره کننده‌ی نسخه‌ی دوم از بازی Star Wars Battlefront استوار بود.

با این حال نمی‌توان انتظار داشت که در عصر تکنولوژی و ارتباطات اخبار مهم برای مدت طولانی مخفی بمانند. همان‌گونه که مدتی پیش اطلاعات تازه‌ای از بازی Shadow of the Tomb Raider منتشر شد، به تازگی شاهد درز اطلاعاتی از زیر و بم نسخه‌ی جدید بازی Star Wars هستیم. اطلاعاتی که اگرچه هنوز مورد تایید رسمی سازندگان این بازی قرار نگرفته است، اما شاید بتوان توسط آن‌ها حس کنجکاوی هوداران بازی Star Wars را تا حدی برطرف کرد.

جنگ جدید ستارگان

اطلاعات تازه از شخصیت اصلی بازی Star Wars

بخشی از اطلاعات مذکور که به تازگی شاهد فاش شدنشان هستیم، به توصیف قهرمان اصلی بازی Star Wars اختصاص دارد. بر اساس این اطلاعات، شخصیت نخست نسخه‌ی جدید بازی Star Wars فردی است از اهالی آلدران که با نام داجر شناخته می‌شود. البته نام اصلی او در این بازی چیز دیگری است و داجر تنها لقبی است که دیگران برای نامیدن او به کار می‌برند. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که نقش شخصیت داجر در بازی جنگ ستارگان را قرار است تاد استش‌ویک ایفا کند. هنرپیشه‌ای که تاکنون در سریال‌های تلویزیونی مختلفی حضور داشته و در مجموعه‌هایی نظیر نظم و قانون، گاتم و قهرمانان به ایفای نقش پرداخته است.

اطلاعات تازه از داستان بازی Star Wars

با توجه به این‌ موضوع که نسخه‌ی جدید بازی Star Wars تحت نظارت مستقیم کارگردان سابق مجموعه بازی‌های آنچارتد یعنی ایمی هنینگ ساخته می‌شود، بسیاری از بازی‌دوستان از همان ابتدای به گوش رسیدن زمزمه‌های تولید این بازی انتظار بهره‌مندی این اثر از داستانی قدرتمند و شخصیت‌هایی تاثیرگذار را داشتند. انتظاری که به نظر می‌رسد قرار است توسط سازندگان این اثر به طور کامل برآورده شود. در واقع داستان نسخه‌ی جدید بازی Star Wars قرار است مابین رخدادهای دو فیلم A New Hope و The Empire Strikes Back روایت شود و از کیفیتی مشابه با مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان برخوردار باشد.

جنگ ستارگان هنینگ

همان‌گونه که به آن اشاره شد، داستان نسخه‌ی جدید بازی Star Wars حول و حوش شخصیت داجر روایت می‌شود. فردی که به علت عدم همکاری با نیروهای امپراتوری در لیست افراد تحت تعقیب قرار دارد و به همین دلیل باید هویت خود را در کهکشان مخفی نگه دارد. با این حال به موجب برخی کش و قوس‌های داستانی، قهرمان بازی Star Wars این فرصت را می‌یابد تا با دادن رشوه به برخی افراد فاسد حاضر در امپراتوری کهکشان نام خود را از لیست افراد تحت تعقیب خارج کند.

به منظور به دست آوردن پول لازم برای انجام این کار، داجر به خدمت جابا (از شخصیت‌های شناخته شده‌ی مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان) در می‌آید تا با انجام تعدادی ماموریت برای او در ازای دریافت دستمزد، هویت خود را به طور کامل پاک کند. اما در حین انجام این ماموریت‌ها او با سلاح ویژه‌ای آشنا می‌شود که ارتش امپراتوری قصد بهره گرفتن از آن بر ضد مخالفان خود را دارد. این جاست که داجر با بخش مهم و تاثیرگذاری از گذشته‌ی خود که با نابودی خانه و کاشانه‌اش به دست نیروهای امپراتوری پیوند خورده روبرو می‌شود. فعل و انفعالی که او را وادار به همکاری با شورشی‌ها و فعالیت بر ضد نیروهای امپراتوری می‌کند.

بر اساس اطلاعات فاش شده از نسخه‌ی جدید بازی Star Wars به نظر می‌رسد که داستان این بازی با ماجرای انفجار ایستگاه فضایی ستاره‌ی مرگ نیز پیوندهایی دارد. از آن‌جا که این ماجرا یکی از هیجان‌انگیزترین روایت‌های مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان محسوب می‌شود، می‌توان انتظار داشت که پیوند آن با داستان بازی Star Wars موجب هر چه غنی‌تر شدن داستان این اثر شود. از قرار معلوم هواداران جنگ ستارگان شاهد تولد شخصیتی زیرک و چند بعدی در بازی جدید استودیو Visceral Games خواهد بود. شخصیتی که با حضور در داستانی پر ماجرا می‌تواند کیفیت بخش داستانی نسخه‌ی جدید بازی Star Wars را تضمین کند.

بازی جنگ ستارگان جدید

اطلاعات تازه از گیم‌پلی بازی Star Wars

تاکنون بیشتر اطلاعاتی که از نسخه‌ی جدید بازی Star Wars در اختیار بازی‌دوستان قرار گرفته، بر بخش داستانی این بازی تمرکز دارد. با این حال مختصر اطلاعاتی از بخش گیم‌پلی این اثر نیز به خارج از دیوارهای استودیو Visceral Games درز کرده است. اطلاعاتی که تنها شرح سلاح‌های اصلی قهرمان داستان را شامل می‌شود. از قرار معلوم در نسخه‌ی جدید بازی Star Wars دو سلاح اصلی وجود دارد که ترکیب آن‌ها می‌تواند صحنه‌های جالبی را در این بازی پدید آورد.

نخستین آن‌ها یک شلاق نورانی خواهد بود که به نظر می‌رسد کم و بیش همان کارکرد شمشیرهای نورانی مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان را خواهد داشت. حتی شاید این شلاق کاربردهای دیگری هم در گیم‌پلی نسخه‌ی جدید بازی Star Wars داشته باشد که در حال حاضر اطلاع چندانی از آن‌ در دست نیست. سلاح دیگری که وجود آن در این بازی محتمل به نظر می‌رسد، همان تفنگ معروف نیروهای طوفان (استورم تروپرها) یعنی تفنگ انفجاری یا تفنگ بلستر خواهد بود.

آن گونه که از شواهد امر پیدا است، به کمک این دو سلاح می‌توان حرکات ترکیبی متنوعی را روی دشمنان پیاده کرد. به این معنی که شما می‌توانید توسط شلاقی که در دست چپ داجر قرار می‌گیرد، دشمنان را به سوی خود کشیده و توسط سلاح موجود در دست راست او یا همان بلستر کلک آن‌ها را بکنید.

به هر حال تا این لحظه در رابطه با نسخه‌ی جدید بازی Star Wars تنها همین اطلاعاتی که در متن پیش رو به آن‌‌ها اشاره شد در اختیار بازی‌دوستان قرار گرفته است. در واقع هنوز به طور دقیق مشخص نیست که در چه زمانی شاهد تایید این اطلاعات توسط اعضای استودیو Visceral Games یا سران شرکت EA خواهیم بود. با توجه به بهره‌ای که بازی‌های Star Wars شرکت EA قرار است از تبلیغات سری جدید مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان ببرند، می‌توان انتظار داشت که نسخه‌ی جدید بازی Star Wars در تاریخی مابین ماه آوریل سال ۲۰۱۸ و ماه می سال ۲۰۱۹ به بازار بیاید. همچنین کاملا محتمل است که این بازی روی پلتفرم‌هایی نظیر PC، PS4 و Xbox One منتشر شود. باید دید که نخستین رونمایی از نسخه‌ی جدید بازی Star Wars در چه تاریخی رقم خواهد خورد.

منبع: ساختن جنگ ستارگان (همراه با تحلیل، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.