جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
PSA و رقیب آلمانی ان برای تبدیل شدن به یک غول خودروسازی راه دشواری را در پیش دارند .

PSA در توافق شرکت Opel جنرال موتور با موانع سیاسی روبرو شده است

PSA و رقیب آلمانی آن برای تبدیل شدن به یک غول خودروسازی راه دشواری را در پیش دارند . اما قرارداد با گروه PSA فرانسه برای خرید برندهای Opel  و Vauxhall جنرال موتور دشواری های سیاسی را افزایش داده است .

PSA  و Opel

رهبران سیاسی که با یک پوپولیسم راست گرا روبرو هستند ، بسیار مشتاق مداخله در برخی تصمیمات اقتصادی دشوار هستند .

مداخله دولت در جاهایی همچون ایتالیا که قوانین نجات بانک ها به سمت محافظت از سرمایه گذاران متوسط متمایل شده ، افزایش داشته . در بریتانیا ، ترزا می ، نخست وزیر کنونی اخیرا در مورد یک راهبرد صنعتی سخن می گوید .  فرانسه مالکیت شرکت های خود را بلوکه کرده است .

سیاست مداران فهمیده اند که چگونگی تصمیمات شرکت های بزرگ می تواند سبب ایجاد خشم نسبت به مهاجران و جهانی شدن شود و روی کار آمدن دونالد ترامپ در ایالات متحده آن را تشدید کرده است . همه پرسی سال گذشته بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا و نیز سیاست های راست گرایانه ی فرانسه و آلمان هم برآن تاثیر گذاشته است .

برای عملی کردن قرارداد ، PSA باید با مقامات متخب و رهبران آزادی خواه سه کشور بریتانیا ، فرانسه و آلمان مذاکره کند . قرارداد اخیرا بر روی حفظ فرصت های شغلی متمرکز شده است . در یک مکالمه بین Mary T. Barra ، مدیر اجرایی جنرال موتور ، و نخست وزیر بریتانیا بر روی نیاز به حفاظت از گیاهان و نام تجاری وطنی  Vauxhall تاکید شد .

شرکت های خودروسازی به طور ویژه ای ، زمین های حاصل خیزی برای تغییر نظر ناسیونالیست ها تامین کرده اند . تعطیلی یک شرکت خودروسازی معمولا برای جامعه ناامیدکننده است . Opel که از سال ۱۹۲۹ متعلق به جنرال موتور می باشد ، در Rüsselsheim ، در نزدیکی فرانکفورت ، قرار گرفته است . این نام به طور گسترده ای به عنوان یک برند آلمانی شناخته می شود .۱۴ درصد سهام  PSA ، سازنده خودروهای پژو و سیتروئن ، متعلق به دولت فرانسه است .

 David J. Hermanمدیر اجرایی Opel در سال های ۱۹۹۰ می گوید : چه چیزی بهتر از یک شرکت خودروسازی برای نشان دادن صنعت اول فرانسه است؟ ساختن کسب و کار بسیار دشوار خواهد شد .

علاوه بر این چیزی که بر تنش های سیاسی می افزاید این است که فرانسه وآلمان انتخابات ملی را در پیش دارند .  Marine Le Pen  از جبهه ملی راست افراطی شانس بیشتری برای بردن جایگاه ریاست جمهوری در فرانسه دارد . خانم Le Pen در کمپین خود به دنبال سرمایه گذاری بر روی نرخ بالای بیکاری است .

در آلمان که در ماه سپتامبر انتخابات را در پیش خواهد داشت ،Frauke Petry و جایگزین او تلاش می کنند تا حداقل ۵ درصد کرسی های احزاب را در انتخابات کسب کنند ، تا در آستانه نشستن بر صندلی هیئت رئیسه پارلمان قرار گیرند . حزب خانم Petry تلاش کرده تا فروش Opel  در نظر ناسیونالیست ها تغییر دهد . ماه گذشته Paul Hampel ، عضو جایگزین هیئت مدیره سازمان ملی آلمان ، این توافق را شکست دانش آلمان نامید .

زمانی که اتحادیه اروپا زیر بار تهدید بود ، فروش Opel  به PSA توانست روابط  سیاسی مابین بریتانیا ، فرانسه و آلمان را لکه دارکند .

زمانی که اتحادیه اروپا زیر بار تهدید بود ، فروش Opel  به PSA توانست روابط  سیاسی مابین بریتانیا ، فرانسه و آلمان را لکه دارکند . آنها تلاش می کردند تا اطمینان دهند که هر مشکلی بر همسایگان یکدیگر هم تحمیل خواهد شد . کارخانه های PSA’s Peugeot and Citroën در فرانسه متمرکز شده اند ، این درحالی است که بزرگترین کارخانه های Opel  و  Vauxhall در آلمان و انگلستان قرار گرفته اند .

باور اینکه انتقال  Opel به  PSA که منجر به ایجاد دومین خودروسازی بزرگ  اروپا بعد از Volkswagen می شود ، با  کاهش فرصت های شغلی و تعطیلی برخی شرکت  همراه نباشد ، دشوار است . Opel از سال هی ۱۹۹۰ سوداوری نداشته است . و هر دوشرکت بیش از از نیاز خود کارحانه دارند . فضاهای کارخانه ای بلااستفاده برای یک شرکت خودروسازی مرگ اور است . چون نیازمند هزینه نگه داری است در حالی که هیچ بازدهی هم ندارد .

آقای هرمن می گوید : طرح این است که توافق یک رقیب قدرتمند برای VW ایجاد خواهد کرد . اما آنها نیازمند پول هستند .

دو شرکت بریتانیایی Opel   و  Vauxhall ممکن است تحت فشار های سیاسی و اقتصادی آسیب پذیر شوند . همه پرسی بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا به این معنی است که خودروهای صادر شده به این قاره می تواند با تعرفه جدید روبرو شود .

به گفته Peter Wells ، کارشناس خودرو در دانشگاه کاردیف ولز، Tavares ( رئیس هیئت مدیره PSA) از حفظ ۲۰ میلیارد دلار سخن می گوید .

فشار روی خودروسازان صنعت را به یک نقطه مشاجره در مذاکرات برگزیت تبدیل کرده بود .

خانم می ، نخست وزیر ، امتیازات نامعلومی برای تشویق نیسان تعیین کرد تا با ساخت دو وسیله نققلیه جدید در کارخانه خود در ساندرلند موافقت کند . اتحادیه های کارگری تلاش می کنند تا از کاهش شاغلین توسط فورد در یک شرکت موتورسازی در بریدگند ولز جلوگیری کنند .

 Len McCluskey ، دبیر کل اتحادیه می گوید : بلاتکلیفی که با برگزیت بوجود آمد سبب آسیب زدن به بخش خودروسازی شده است . ما نیازمند مساعدت از سوی دولت هستیم تا به این بخش یک فرصت دیگر داده شود .

این موارد سبب شد تا خانم می با یک سیاست صنعتی سخن بگوید ، برخلاف سال هایی که با سیسات محافظه کارانه پیش می رفت .

در ماه ژانویه نخست وزیر، یک راهبرد جدید صنعتی را به عنوان طرح خود برای آینده بریتانیای خارج شده از اتحادیه اروپا اعلام کرد . دولت ازین پس دیگر بی تفاوت نخواهد بود . بلکه گام به گام به سمت قوانین جدیدی می رود تا اقتصاد را بازگرداند .

دولت فرانسه مالکیت Opel برای  PSA را بازگرداند که یک نقطه روشن در اقتصاد غم انگیز است . رئیس جمهود ، فرانسوا اولاند ، اتحاد شکل گرفته را تحسین کرد و از آن به عنوان تولد قهرمانان صنعت خودروسازی اروپا یاد کرد .

این توافق نشان دهنده یک چرخش قابل توجه برای PSA می باشد . که در چهار سال گذشته با یک شکست روبرو شده بود . با رهایی از محدودیت های اعمال شده از سوی جنرال موتور ، Opel می تواند حضوری پرثمرتری در آسیا و امریکای جنوبی داشته باشد . این بخش ها دارای ظرفیت لازم برای کاهش وابستگی شدید به بازار اروپا را دارند .

اما نیازمند کار است . در بازخورد مشکلات ، جنرال موتور  بخش عملیاتی اروپا را فقط به ارزش ۲٫۳ میلیارد دلار به فروش می رساند . در حالی که از دست دادن یک برگ از توفق بیش از ۴٫۵ میلیارد دلار هزینه به دنبال دارد . ( PSA حدود ۱٫۸۵ میلیارد دلار با BNP Paribas هزینه می کند تا در ازای بخشی از گروه مالی خود به دیگران ضربه بزند )

آقای Tavares در یک کنفرانس خبری اعلام کرد : فکر می کنیم ، با فروتنی اما با یک اعتماد قطعی می توانیم به Opel کمک کنیم تا به بازسازی خود را سرعت ببخشد . ما مشاهده کردیم که بین مشکلاتی که Opel با آن روبرو است و مشکلاتی که  PSA چهار سال پیش با آن روبرو بود ، شباهت هایی وجود دارد .

دولت فرانسه مطمئنا درصورت وجود احتمال از بین رفتن فرصت های شغلی توسط PSA  در فرانسه ، از زیر بار این طرح طفره خواهد رفت . در میان اعتراضات گسترده ، PSA کارخانه پژو سیتروئن Aulnay-sous-Bois ، یک ناحیه اقتصادی در پاریس ، را تعطیل کرد . به دنبال آن ۳۰۰۰ فرصت شغلی از بین رفت و به تنش های کنونی این ناحیه افزود .

دولت فرانسه اخیرا اعلام کرد که ، حداقل در دوران انتخابات ، در این اجرا دخالت می کند تا از فرصت های شغلی حمایت کند . دولت اولاند سال ها پیش به خاطر ملی کردن یک شرکت تولید کننده فولاد که توسط  ArcelorMittal اداره می شد دچار تهدید شد . با اینکه شرکت متعهد شد تا ۴۰۰ فرصت شغلی به یک منطقه ی شمالی در فرانسه بازگردانده می شود ، دولت اصرار داشت که سایت گشوده بماند و سپس یک سفارش چند میلیارد یورویی را بوجود آورد تا عملیات را به اجرا درآورد .

آقای Tavares بسیار تاکید کرد که توافق Opel مبتنی بر از بین بردن فرصت های شغلی نیست . تعطیل کردن یک شرکت کار ساده ای است . تنها چیزی که مارا حفظ می کند کارآرایی است .

اما سیاست مداران نمی توانند تا همیشه از اقتصاد سرپیچی کنند . بدون رشد کردن PSA چاره ای جز از بین بردن فرصت های شغلی ندارد .

منبع : New York Times

ترجمه توسط تیم مترجمین مجله قرمز 

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
15
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
62
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
98
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
69
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
192
موهای زائد بدن را به این روش اصلاح کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
موهای زائد بدن را به این روش اصلاح کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
169

مقالات سلامت

قطره چشم خانگی
قطره چشم خانگی را با موادی ساده و ارزان در خانه درست کنید
10
فولیک اسید برای درمان کم خونی
معرفی کامل داروی فولیک اسید (Folic Acid) برای درمان کم خونی
51
درمان زخم معده
درمان زخم معده با درمانهای سنتی و خانگی طبق تحقیقات و انواع درمانهای دارویی
97
هموروئید خارجی
هموروئید خارجی به چه علت بوجود می‌آید، انواع درمانهای پزشکی و خانگی آن چیست؟
90
معرفی داروی کوئتیاپین
داروی کوئتیاپین ( کوتیاپین) و معرفی ویژگی ها و نکات کلیدی در مصرف آن
77
فوروزماید چیست و چه کاربردی دارد؟
معرفی کامل داروی مُدِر فوروزماید (Furosemide) – درمان حبس آب و فشار خون
61

مقالات آشپزی

سالسا
طرز تهیه سالسا به سبک رستوران به همراه چندین دستورالعمل متنوع اضافی
36
شیره خرما
طرز تهیه شیره خرما بهترین و سالمترین جایگزین عسل برای گیاهخواران
308
نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
186
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
306
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
333
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
545

مقالات تغذیه

فواید آب زغال اخته
آب زغال اخته چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد و چگونه از بیماریها پیشگیری می‌کند؟
89
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با 25 ماده غذایی متنوع
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با ۲۵ ماده غذایی متنوع و روش استفاده
355
کاهش نفخ
کاهش نفخ به ۱۸ روش متنوع با راه حلهای کوتاه مدت و بلند مدت
409
غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
291
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
572
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
603