جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
پس از ماه ها صبر ، Nintendo Switch هم اکنون در دسترس است .

Nintendo Switch ؛ قابلیت حمل و طراحی چند منظوره همراه تجهیزات گران قیمت و برخی مشکلات اجرایی

پس از ماه ها صبر ، Nintendo Switch هم اکنون در دسترس است . همراه با طراحی ترکیبی امکان بازی کردن هم بر روی کنسول و هم بدون آن را فراهم کرده است . آیا کنسول های جدید Nintendo Switch واقعا هیجان انگیزند یا تنها یک شگرد تبلیغاتی است ؟ ما چندین هفته وقت صرف کردیم و بازی با این کنسول را تجربه کردیم تا جواب این سوال را بیابیم . و این نتیجه بررسی ماست .

Nintendo Switch ؛طراحی وساخت

Nintendo Switch شبیه هیچ یک از کنسول هایی که دیده ایم نیست . صحبت در مورد طراحی این کنسول کمی دشوار است و این به خاطر این است که سوییچ طوری طراحی شده تا شما بتوانید از آن با روش های مختلف استفاده کنید . اینطور نیست که تنها ان را به یک تلویزیون متصل کنید و شروع به بازی کنید .

حالت تلویزیون

بخش اصلی و ضروری این بازی یک تبلت است ، بنابراین نیازمند اتصال است تا آن را به یک کنسول برای بازی تبدیل کند .

بخش اصلی و ضروری این بازی یک تبلت است ، بنابراین نیازمند اتصال است تا آن را به یک کنسول برای بازی تبدیل کند . دیگر حالت ها ؛ دستی و رومیزی است که در پایین باهم آنها را بررسی می کنیم . اتصال یک تبلت بسیار آسان است ؛ حتی شما می توانید این کار در میان بازی بدون نیاز به متوقف کردن بازی انجام دهید . تنها یک لحظه زمان کافی است تا صفحه نمایش را از یک تبلت به نمایشگر تلویزیون تغییر دهید .

در هنگام اتصال شما می توانید از دسته های موقت این دستگاه استفاده کنید که شبیه دسته های معمول است . یا از آنها  برای بازی های چند نفره استفاده کنید .

حالت رومیزی

با قطع کردن اتصالات و بدون متصل کردن دسته های Joy Con شما حالت رومیزی را خواهید داشت .

با قطع کردن اتصالات و بدون متصل کردن دسته های Joy Con شما حالت رومیزی را خواهید داشت . با پایه ای که برای این دستگاه طراحی شده شما به راحتی می توانید آن را بر روی هر سطحی قرار داده و شروع به بازی کنید .

این یک ویژگی فوق العاده است که شما آن را در Play Station  یا Xbox  نمی بینید . ولی بازی کردن در یک صفحه نمایش ۶٫۲ اینچی به مدت طولانی خیلی خسته کننده است و شما نمی توانید براحتی بنشینید .

دسته های Joy Con کمی کوچک هستند که این باعث شده بازی با آنها کمی خسته کننده باشد . نگه داشتن آنها به شکل یه وری! به دلیل کوچک بودن دسته و قرار گرفتن دکمه نزدیک به هم ، کاری خسته کننده است . با جدا کردن دسته های چپ و راست شما فرصتی برای امتحان کردن هر دو دسته ندارید مگر هنگام استفاده از دکمه های ضروری . خود پایه هم خیلی سبک و خسته کننده به نظر می رسد . به اندازه کافی برای سطح میز صاف است ولی ممکن است در هنگام بازی کردن در خودرو یا هواپیما مشکل ایجاد کند . خوشبختانه یک ویژگی مثبت این است که در صورت افتادن نمایشگر و قطع شدن اتصالات اگر خوش شانس باشید می توانید بازی خود را برگردانید .

حالت دستی

حالت دستی Nintendo Switch حالتی که آن را از دیگر کنسول های Play Station  و Xbox متمایز کرده است .

حالت دستی Nintendo Switch حالتی که آن را از دیگر کنسول های Play Station  و Xbox متمایز کرده است . با اینکه سونی گزینه Remote Play  را برای بازی در  کامپیوتر و مک بوک و مایکروسافت گزینه ای برای Xbox را پیشنهاد یم دهد ، اما هیچ کدام نمی توانند تجربه ی یک بازی قابل حمل تمام عیار را به اندازه Nintendo Switch به شما نمی دهند . Nintendo Switch با دوسته Joy Con و وزن بسیار سبک برای حمل کردن کاملا مناسب است . این کنسول با پد زیبا و باریک خود به همراه نمایشگر ۷۲۰ پیکسلی HD و دکمه استاندارد ABXY بر روی دسته های آن ، یک کنسول تمام غیار را به ما نشان می دهد . لبه های سوییتچ با دسته های Joy Con دارای انحنا است که به شما اجازه می دهد تا برای مدت طولانی بدون احساس ناراحتی بازی کنید . تجربه بازی کردن سوییتچ در حالت دستی فوق العاده است ؛ بدون هیچ گونه تغییری در کیفیت نمایش بازی ها به همراه باتری قابل شارژ آن .

دسته های Joy Con

این دسته ها بر خلاف نام عجیب شان بسیار جالب و هیجان انگیز هستند

این دسته ها بر خلاف نام عجیب شان بسیار جالب و هیجان انگیز هستند . مخصوصا موتور پیشرفته HD آن که دارای دقتی مشابه موتور لمسی اپل است .

این دسته ها نه تنها دارای ویبره ی تقویت شده ی استاندارد هستند بلکه سبک کاملا جدیدی از بازی را به شما معرفی می کنند . در هر صورت دسته های Joy Con هم ویژگی های منفی خود را دارند . طراحی انها کمی مشکل دارد . مخصوصا که مشغول بازی برخی بازی های چند نفره هستید جایی که هر بازیکن یک Joy Con رد دست دارد . از انجایی که دسته های راست و چپ به صورت جدا از هم هستند دکمه ها آنالوگ روی هر دسته در جاهای متفاوتی قرار گرفته اند . در حالی که محل قرارگیری دکمه های یک بازیکن بسیار مناسب است دسته بازیکن دیگری کاملا خسته کننده است و این باعث ایجاد ناراحتی در هنگام بازی می شود .

دسته های چسبیده Joy Con

همان طور که اشاره شد یکی از روش های استفاده از دسته های Joy Con ، و اصلی ترین روش بازی زمانی است که در حالت کنسول قرار گرفته و با دسته های چسبیده Joy Con بازی می کنید . با متصل کردن هر دسته به بخش اصلی می توانید حالت چسبیده را درست کنید . با اینکار دسته سنتی کنسول ها را که می توانید آن را با دو دست بگیرید ساخته می شود ؛ اما این یکی کاملا فرق دارد . با اینکه خیلی راحت به نظر می رسد می رسد اما دسته ها همچنان کوچک است و بخش مرکزی زیادی باریک است و باعث می شود دست های شما بیش از حد نزدیک به هم قرار گیرند . این مسئله در ابتدا مشکلی نیست اما کسی که می خواهد به مدت طولانی بازی های خاصی را انجام دهد باید هزینه اضافی را پرداخت کند و دسته های پرو را هم تهیه کند .

خجالت آور است که بخش مرکزی دسته های Joy Con را شارژ نمی کند و فقط آنها را در یک نقطه نگه می دارد . Nintendo Switch هم چنین نسخه قابل شارژ آن را هم تهیه کرده اما متاسفانه آن هم به صورت جداگانه به فروش می رسد . خوشبختانه دسته های Joy Con از یک باطری اب طول عمر ۲۰ ساعته بهره می برد و هر موقع که به کنسول اصلی متصل می شود شروع به شارژ شدن می کند . تا کنون این دسته مشکل شارژ نداشته اند .

همان طور که اشاره شد یکی از روش های استفاده از دسته های Joy Con ، و اصلی ترین روش بازی زمانی است

دسته های چسبیده یک مشکل اتصال مشخص دارند که ما و دیگر بررسی کنندگان به آن پی برده ایم . گاهی اوقات دسته ها اتصال بلوتوثی خود را با کنسول از دست می دهند که در این لحظه تلاش می کند تا به آخرین اتصال خود متصل شود . پس از چند ثانیه اتصال برقرار می شود ام در بازی هایی همچون Zelda یک لحظه کافی است تا شما بازی را از دست دهید .

مشکل دائمی نیست اما به اندازه است که مارا از استفاده دسته متصل منصرف کند که به نظر می رسد اتصال دسته هارا بدتر می کند . ما خوشبین هستیم که این مشکلی است که Nintendo Switch از پس حل کردن آن با یک بسته نرم افزاری بر می آید . اما اگر ثابت شود که یک مشکل بنیادی سخت افزاری است ، مانع بزرگی بر سر راه Nintendo Switch می باشد .

منبع : pcadvisor

این مقاله توسط تیم ترجمه مجله قرمز ترجمه شده ؛ برا دیدن دیگر مقالات در زمینه بازی کلیک کنید .

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
52
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
128
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
314
راز داشتن یک لبخند زیبا و جذاب در این چند کار ساده است
راز داشتن یک لبخند زیبا و جذاب در این چند کار ساده است
262
مانیکور شاد ،مدل‌های شاد و جذاب آرایش ناخن برای تابستان
مانیکور شاد ،مدل‌های شاد و جذاب آرایش ناخن برای تابستان
252
زنان خاندان‌های سلطنتی چگونه از پوست خود مراقبت می‌کنند؟
زنان خاندان‌های سلطنتی چگونه از پوست خود مراقبت می‌کنند؟
483

مقالات سلامت

شقاق مقعد یا فیشر
شقاق مقعد (Fissure) چیست؟ معرفی کامل، علائم، پیشگیری و درمان شقاق مقعد
217
آکنه پیشانی
آکنه پیشانی به چه علت بوجود می‌آید و چگونه درمان می‌شود؟
193
درد گوش موقع بلعیدن
درد گوش موقع بلعیدن به چه علت بوجود می‌آید؟
178
معرفی داروی اتودولاک یا لودین
معرفی کامل داروی اتودولاک (Etodolac) یا لودین (Lodine)
184
عارضه گرمازدگی چیست؟
عارضه گرمازدگی چیست ؟ معرفی علائم، علل ایجاد، پیشگیری و درمان آن
260
دندان ترک خورده
دندان ترک خورده چگونه تشخیص داده شده و ترمیم می‌شود؟
329

مقالات آشپزی

شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
246
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
372
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
704
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
370
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
2,879
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
990

مقالات تغذیه

تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
233
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
179
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
179
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
540
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
864
فواید چای نعناع
چای نعناع و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی مفید
1,027