جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
لباس مناسب محیط کاری برای آقایان

لباس مناسب محیط کاری برای آقایان

لباس اداری و لباس مناسب برای کار و حرفه عنصری کلیدی در موفقیت شغلی است. شما با درست لباس پوشیدن برای محیط کار نشان می‌دهید که در کار خود حرفه‌ای و جدی هستید لباس مناسب محیط کاری برای آقایان را در این مطلب بشناسید

سطح محیط کار خود را مشخص کنید

انتخاب لباس بر اساس شرایط محیط کاری: محیط‌های کاری مختلف شرایط متفاوتی دارند و در برخی ادارات لباس متحدالشکل رسمی تعریف شده است اما در برخی دیگر باید با توجه به سطح رسمی بودن اداره و شغل مورد نظر لباس خود را انتخاب کنید مثلا در وزارتخانه‌ها و ادارات دولتی سطح بالا باید از رسمی‌ترین لباس مردانه استفاده شود. همچنین مدیران ادارات حتما باید لباسی رسمی و سطح بالا بپوشند.

شناخت فرهنگ محیط کار: در ادارات و شرکت‌ها بر حسب کاری که انجام می‌شود فرهنگ متفاوتی حکم‌فرماست به طور مثال یک شرکت صادرات و واردات از نظر فرهنگ داخلی محیط کاری تفاوت زیادی با یک شرکت طراحی هنری دارد و طرز لباس پوشیدن کارمندان آن رسمی‌تر و جدی‌تر است.

در نظر گرفتن شرایط فصلی: شرایط لباس پوشیدن در محیط کاری و ادارات بر اساس فصل و منطقه آب و هوایی واقع شده در آن نیز تغییر می‌کند. ساده‌ترن و کم‌خطرترین روش برای تطبیق با شرایط آب و هوایی استفاده از لباس‌هایی با پارچه‌های مناسب برای فصل است. به طور مثال لینن پنبه برای روزهای گرم تابستان مناسب هستند و پشم برای زمستان مناسب است. همچنین در روزهای سرد استفاده از پالتو و نیم‌پالتو روی کت و شلوار و پلیور زیر آن برای استایل رسمی توصیه می‌شود.

انتخاب رنگ لباس: شاید به طور کلی نتوان رنگ خاصی را برای لباس‌های اداری ممنوع دانست اما لباس‌های رسمی معمولا رنگ خنثی دارند. رنگ‌های خنثی دسته رنگ‌هایی مثل سیاه و سفید و خاکستری و طیف‌های قهوه‌ای و سرمه‌ای را شامل می‌شوند. استفاده از پیراهن‌های رنگی و طرح‌دار به شرطی که طرح و رنگ به کار رفته در آن محدود و ساده باشد مجاز است. واضح است که هرچه لباس‌های اداری شما کمتر رسمی باشد دامنه انتخاب رنگ نیز گسترده‌تر می‌شود.

توجه به لباس پوشیدن همکاران: اگر درباره سبک لباس پوشیدن خود برای محیط کاری جدید مطمئن نیستید کافی است به لباس‌های همکاران جدید خود توجه کنید. افرادی را که در یک سطح کاری با شما قرار دارند در نظر بگیرید، سبک لباس پوشیدن و سطح رسمی بودن آن را مد نظر داشته باشید و سعی کنید از ساده‌ترین افراد حاضر هم کمی ساده‌تر باشید. جستجو در اینترنت و مشاهده تصاویر افراد شاغل دیگر هم می‌تواند راهنمای مناسبی برای شما باشد.

رسیدگی به موها و اصلاح مناسب: انتخاب لباس مناسب تنها یک گام در آماده شدن شما برای رفتن به کار است. شما اگر مدل موی نامناسبی داشته باشید یا به بهداشت شخصی و اصلاح صورت خود توجه نکنید قطعا یک کارمند خوش‌لباس و موفق نخواهید بود. دفعات حمام خود را بر اساس شرایط آب و هوایی و جسمی خود تنظیم کنید و مرتب انجام دهید. یک مدل موی ساده و مرتب که ترجیحا مد روز نباشد انتخاب کنید. اگر اصلاح می‌کنید این کار را هر روز انجام دهید. همچنین بوی بد دهان و بوی بدن را جدی بگیرید  برای رفع آن اقدام کنید.

فرهنگ محیط کاری را در نظر بگیرید

لباس رسمی محیط کاری چه شرایطی دارد؟

شناخت ویژگی‌های لباس رسمی کاری: لباس رسمی کاری خوش دوخت و اندازه بدن است و فرمی محافظه کارانه دارد. هرچند جزئیات کوچک آن به وسیله طراحان مد تغییر می‌کند اما فرم کلی آن ثابت باقی می‌ماند. به طور کلی می‌توان استایل رسمی مردانه را در کت و شلوار رسمی و پیراهن رسمی یقه آهاری خلاصه کرد اما در برخی موارد کت‌های اسپورت و یا استایل بدون کت هم قابل قبول است.

انتخاب کت و شلوار: کت و شلواری که برای لباس رسمی مردانه در محیط کار انتخاب می‌کنید باید کاملا اندازه بدن شما و خوش دوخت باشد. اگر در فروشگاه‌ها چیزی را که می‌خواهید پیدا نمی‌کنید می‌توانید آن را به خیاط سفارش دهید. پارچه کت و شلوار باید تک رنگ و از رنگ‌های مجاز مثل مشکی، سرمه‌ای، توسی یا قهوه‌ای باشد.

پیراهن رسمی: پیراهن رسمی برای لباس اداری ساده، تک رنگ و در اکثر مواقع به رنگ سفید است. این پیراهن باید کاملا اندازه اتو شده باشد. پیراهن آستین بلند رسمی‌تر از پیراهن آستین کوتاه مردانه است اما در فصل تابستان می‌توان از پیراهن آستین کوتاه هم استفاده کرد.

انتخاب کفش و جوراب: کفش رسمی محیط کاری کفشی باکیفیت در مدل‌های رسمی مثل آکسفورد و معمولا از جنس چرم یا ماده باکیفیت دیگری است که رنگ مشکی مناسب‌ترین رنگ برای آن به شمار می‌رود ولی می‌توان از قهوه‌ای هم استفاده کرد. جوراب سفید نخی برای محیط کاری قابل قبول نیست. رنگ جوراب باید از رنگ کفش شما تیره‌تر و ترجیحا همرنگ شلوار شما باشد.

برای کت و شلوار از رنگ های خنثی استفاده کنید

اشتباهات رایج

خرید نکردن از فروشگاه‌های معتبر: برای این که استایل هماهنگ و ساخته شده از لباس‌های باکیفیت و بادوام داشته باشید بهتر است همه خرید خود را از فروشگاه‌های معتبر لباس مردانه انجام دهید. شاید این کار هزینه بیشتری داشته باشد اما در درازمدت از نظر اقتصادی به نفع شما خواهد بود. به سلیقه فروشنده‌ها اعتماد نکنید اما این فروشگاه‌ها معمولا کارشناس خرید دارند و شما را در انتخاب بهتر راهنمایی می‌کنند.

شلوار جین آبی: در بیشتر ادارات رسمی و دولتی شلوار جین آبی لباس مناسبی برای محیط کاری محسوب نمی‌شود. اما در اداراتی که محدودیت زیادی وجود ندارد می‌توانید از رنگ‌های تیره‌تر شلوار جین مثل مشکی استفاده کنید.

استفاده بیش از حد و نادرست از اکسسوری‌ها: اشتباهی که بیشتر آقایان مرتکب می‌شوند استفاده نادرست از اکسسوری‌ها از جمله ساعت مچی است. ساعت مچی استایل رسمی باید رسمی، عقربه‌دار و کلاسیک باشد و هرگز نباید از ساعت‌های اسپورت همراه کت و شلوار اداری استفاده کنید. در استفاده از اکسسوری‌ها مثل انگشتر و دستبند و ساعت هم دقت کنید و آن‌ها را به تعداد محدود و با محور قرار دادن یک عنصر مثل ساعت استفاده کنید.

مراقبت نکردن از لباس‌ اداری: همیشه لباس‌ها را تمیز و اتوکرده نگه‌داری کنید. برنامه منظمی برای خشکشویی و اتوشویی لباس‌ها داشته باشید و آن‌ها را در کمد لباس و در فضایی خشک و خنک نگهداری کنید.

پوشیدن لباس تکراری و نداشتن لباس اضافی: شما باید هر هفته لباس کاری خود را عوض کنید چون پوشیدن یک دست لباس به صورت مکرر در بیش از ۷ روز متوالی مجاز نیست. به همین دلیل باید بیش از یک دست لباس رسمی و کت و شلوار برای محیط کار داشته باشید.

منبع: WikiHow

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
43
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
126
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
297
راز داشتن یک لبخند زیبا و جذاب در این چند کار ساده است
راز داشتن یک لبخند زیبا و جذاب در این چند کار ساده است
252
مانیکور شاد ،مدل‌های شاد و جذاب آرایش ناخن برای تابستان
مانیکور شاد ،مدل‌های شاد و جذاب آرایش ناخن برای تابستان
252
زنان خاندان‌های سلطنتی چگونه از پوست خود مراقبت می‌کنند؟
زنان خاندان‌های سلطنتی چگونه از پوست خود مراقبت می‌کنند؟
473

مقالات سلامت

شقاق مقعد یا فیشر
شقاق مقعد (Fissure) چیست؟ معرفی کامل، علائم، پیشگیری و درمان شقاق مقعد
207
آکنه پیشانی
آکنه پیشانی به چه علت بوجود می‌آید و چگونه درمان می‌شود؟
184
درد گوش موقع بلعیدن
درد گوش موقع بلعیدن به چه علت بوجود می‌آید؟
174
معرفی داروی اتودولاک یا لودین
معرفی کامل داروی اتودولاک (Etodolac) یا لودین (Lodine)
182
عارضه گرمازدگی چیست؟
عارضه گرمازدگی چیست ؟ معرفی علائم، علل ایجاد، پیشگیری و درمان آن
257
دندان ترک خورده
دندان ترک خورده چگونه تشخیص داده شده و ترمیم می‌شود؟
326

مقالات آشپزی

شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
231
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
372
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
702
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
369
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
2,868
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
981

مقالات تغذیه

تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
231
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
177
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
176
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
540
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
863
فواید چای نعناع
چای نعناع و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی مفید
1,026