جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
بررسی کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017

هر آن چه از قبل انتظار می‌رفت: نگاهی به کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017

در مطلب پیش رو نگاهی به کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017 خواهیم داشت. رویدادی که به نمایشگاه بازی توکیو مشهور است و هر سال به شکل سنتی در روزهای پایانی تابستان شاهد برگزاری آن هستیم. اگر مایل به کسب آگاهی از کم و کیف کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017 هستید، پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه‌ی این مطلب با مجله قرمز همراه باشید.

با کم رنگ شدن یک‌باره‌ی حضور سونی در نمایشگاه گیمزکام آلمان، عمده توجه این شرکت در طول یکی دو سال اخیر روی دو رویداد شناخته شده‌ی دیگر دنیای بازی‌های کامپیوتری یعنی نمایشگاه بازی توکیو و هفته‌ی بازی‌های کامپیوتری پاریس متمرکز بوده است. بر اساس این استراتژی جدید، امسال نیز شاهد برگزاری کنفرانس اختصاصی شرکت سونی در نمایشگاه بازی‌ توکیو یا TGS بودیم. با این حال کنفرانس اختصاصی امسال سونی در نمایشگاه TGS به آرامی هرچه تمام‌تر برگزار شد و دنبال کنندگان این رویداد شاهد نمایش هیچ گونه سورپرایز ویژه‌ای در آن نبودند. در واقع عمده تمرکز کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017 بر اعلام تاریخ انتشار رسمی تعدادی از عناوین بازسازی شده‌ی این شرکت قرار گرفته بود و در کنار آن، انتشار اطلاعات تازه از بازی‌هایی که بیش از سایر نقاط دنیا در کشور ژاپن طرفدار دارند را نیز شاهد بودیم.

بازی‌های جدید کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017

بازی Left Alive تنها بازی جدیدی بود که در جریان برگزاری کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017 به بازی‌دوستان معرفی شد. این بازی محصول جدیدی از شرکت Square Enix محسوب می‌شود که قرار است در سال ۲۰۱۸ میلادی برای دو پلتفرم PS4 و PC منتشر شود. بنابر توضیح شرکت Square Enix بازی Left Alive اثری اکشن با بهره‌مندی از درونمایه بقا خواهد بود که داستان آن در دنیایی تاریک و پرتنش جریان دارد. همچنین با توجه به نمایش کوتاه معرفی بازی Left Alive در کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017 به نظر می‌رسد که داستان این اثر در آینده‌‌ای نسبتا دور رخ می‌دهد و از تم پسا آخرالزمانی برخوردار خواهد بود.

بازی جدید

در هر حال بازی Left Alive قرار است توسط توشیفومی نابشیما کارگردانی شود. بازی‌سازی که پیش از این کارگردانی آثاری نظیر Armored Core را بر عهده داشت. علاوه بر او یوجی شینکاوا و تاکایوکی یاناسه، که کار روی مجموعه بازی‌های Metal Gear را در کارنامه دارند، نیز در پروسه‌ی ساخت این بازی جدید همکاری خواهند داشت. تهیه کنندگی این بازی نیز بر عهده‌ی شینجی هاشیموتو قرار گرفته است. فردی که علاقه‌مندان به مجموعه بازی‌های فاینال فانتزی قطعا با نام او آشنا هستند. به این ترتیب با توجه به همکاری این افراد در کنار یکدیگر می‌توان به کیفیت بازی Left Alive امیدوار بود. اثری که هنوز اطلاعات کاملی در رابطه با داستان و گیم‌پلی آن در دست نیست.

بازی‌های واقعیت مجازی کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017

پس از معرفی هدست واقعیت مجازی PlayStation VR و آمدن این محصول به بازار در سال گذشته، همواره بخشی از زمان کنفرانس‌های اختصاصی سونی در طول برگزاری نمایشگاه‌های مختلف بازی به معرفی آثار پلتفرم واقعیت مجازی این شرکت اختصاص داشته است. فرآیندی که حین برگزاری کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017 نیز بدون هیچ تغییری اتفاق افتاد.

از جمله آثار شاخص معرفی شده برای هدست واقعیت مجازی PS VR حین برگزاری کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017 می‌توان به نسخه‌ی بازسازی شده از بازی Zone of the Enders: The 2nd Runner اشاره کرد. اثری که برای آخرین بار در قالب کلکسیون اچ دی مجموعه بازی‌های Zone of the Enders برای دو کنسول Xbox 360 و PS3 بازسازی و به بازار عرضه شده بود. حال شاهد بازسازی این اثر در قالب نسخه‌ای جدید هستیم که علاوه بر کیفیت ۴K از تکنولوژی واقعیت مجازی نیز به طور کامل پشتیبانی می‌کند. این بازی قرار است در تابستان سال ۲۰۱۸ میلادی در کشور ژاپن برای کنسول PS4 منتشر شود و از تاریخ انتشار احتمالی آن در سایر نقاط جهان اطلاعی در دست نیست.

شکارچی هیولا

در کنار این اثر، دو بازی Japan Studio VR Music Festival (اثری با محوریت موسیقی) و Neko Atsume (شبیه ساز جمع آوری گربه) نیز در جریان برگزاری کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017 برای هدست واقعیت مجازی PS VR معرفی شدند. آثاری که هر دوی آن‌ها را می‌توان در زمره‌ی بازی‌های کژوال طبقه‌بندی کرد.

سایر آثار کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017

بی‌شک پس از معرفی بازی Left Alive مهم‌ترین اتفاق کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017 مشخص شدن تاریخ انتشار بازی Monster Hunter World بود. از آن جا که پس از مدت‌ها شاهد انتشار نسخه‌ای از مجموعه بازی‌های شکارچی هیولا روی پلتفرمی به غیر از پلتفرم‌های انحصاری شرکت نینتندو هستیم، مشخص شدن تاریخ انتشار بازی Monster Hunter World از اهمیت فراوانی برای چشم انتظاران این بازی برخوردار بود. اتفاقی که در کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017 رخ داد و روز ششم بهمن ماه امسال به عنوان تاریخ رسمی انتشار این بازی اعلام شد.

علاوه بر هواداران مجموعه بازی‌های شکارچی هیولا، علاقه‌مندان به مجموعه بازی‌های فاینال فانتزی نیز شاهد رونمایی از برخی عناوین جدید این مجموعه هنگام برگزاری کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017 بودند. به عنوان مثال می‌توان به معرفی نسخه‌ای بازسازی شده از بازی Final Fantasy IX برای کنسول PS4 اشاره کرد. نسخه‌ی اصلی این بازی حدود هفده سال قبل برای نخستین کنسول انحصاری شرکت سونی یعنی کنسول PlayStation عرضه شد و سال گذشته نیز شاهد انتشار این بازی برای پلتفرم PC و پلتفرم‌های موبایل بودیم. حال بازی Final Fantasy IX حدود هفت سال پس از حضور خود در کنسول‌ خانگی PS3 و کنسول دستی PSP (در قالب نسخه‌ای بازسازی شده) حضور در کنسول PS4 را در قالب یک بازسازی جدید تجربه می‌کند. اثری که علاوه بر جنبه‌های گرافیکی در بخش گیم‌‌پلی نیز تحولاتی را به خود می‌بیند و قرار است خاطرات قدیمی هواداران مجموعه بازی‌های فاینال فانتزی را دوباره زنده کند.

فاینال فانتزی

علاوه بر معرفی این بازی، در جریان برگزاری کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017، حضور شخصیت اصلی بازی Final Fantasy XV یعنی ناکتیس نیز در بازی Dissidia Final Fantasy NT مورد تایید قرار گرفت. در واقع شخصیت ناکتیس قرار است همراه با سایر قهرمان محبوب نسخه‌های پیشین مجموعه بازی‌های فاینال فانتزی نظیر کلاود و لایتنینگ، حضور باشکوهی را در بازی Dissidia Final Fantasy NT تجربه کند.

سوای این آثار می‌توان به نمایش بازی‌هایی نظیر نسخه‌ی بازسازی شده از بازی Shadow of the colossus، بازی Earth Defense Force 5، بازی Bravo Team، بازی Hidden Agenda، بازی  ۱۳ Sentinels، بازی Dragon’s Crown Pro و بازی Detroit: Become Human نیز در جریان برگزاری کنفرانس سونی در نمایشگاه TGS 2017 اشاره کرد. نمایش‌هایی که اغلب آن‌ها اطلاعات تازه‌ای را از این آثار در اختیار مخاطبان ژاپنی قرار می‌دادند و حتی برخی از آن‌ها قرار است به طور ویژه در کشور ژاپن در اختیار مخاطبان اصلی خود قرار گیرند.

در مجموع می‌توان گفت که شرکت سونی در نمایشگاه TGS 2017 کم و بیش همان سیاست همیشگی و سالانه‌ی خود در قبال نمایشگاه بازی توکیو را پیاده کرد. به این معنی که بیش از معرفی آثار جدید و تدارک دیدن سورپرایزهای تازه برای هوادران بازی‌های کامپیوتری، به انتشار اطلاعات تکمیلی از آثاری پرداخت که اکثر آن‌ها پیش از این به بازی‌دوستان معرفی شده بودند. به خصوص بازی‌هایی نظیر Monster Hunter World که بیش از هر نقطه‌ی دیگری از دنیا در خانه یعنی در کشور ژاپن طرفدار دارند.

این مطلب به شکل اختصاصی توسط نویسندگان مجله قرمز تهیه شده است.

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.

دسته ها:
دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
118
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
74
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
159
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
297
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
595
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
192

مقالات سلامت

داروی تری فلوئوپرازین: معرفی ویژگی ها، کارکرد، نحوه مصرف و عوارض جانبی
15
علائم لوسمی کودکان
شایعترین علائم لوسمی کودکان و علائم اولیه این بیماری چه هستند؟
96
داروی آلزایمر و پارکینسون چیست
معرفی کامل داروی اکسلون (Exelon) یا ریواستیگمین (Rivastigmine) – بهبود زوال عقل
109
تومور ویلمز
تومور ویلمز یا سرطان کلیه کودکان؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روشهای درمانی
95
فیبروم رحم
علائم خاموش فیبروم رحم با ۸ علامت هشدار دهنده و انواع روشهای درمان فیبروم
605
رقیق کننده‌های خون
رقیق کننده‌های خون طبیعی با انواع مختلف که از تشکیل لخته خون جلوگیری می‌کنند
308

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
10
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
65
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
168
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
346
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,252
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
737

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
72
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
222
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
381
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
537
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
382
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
505