کنسول PS4 یا Xbox One ؟مقایسه دو کنسول پرطرفدار - مجله قرمز
جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
در سال 2017 به دنبال خرید یک کنسول بازی هستید ؟

کنسول PS4 یا Xbox One ؟مقایسه دو کنسول پرطرفدار

در سال ۲۰۱۷ به دنبال خرید یک کنسول بازی هستید ؟ ما در اینجا دوکنسول پرطرفدار PS4 و Xbox One را از جنبه های مختلف  مقایسه می کنیم تا ببینیم کدام یک بر دیگری برتری دارد .

اگر شما در ابتدای سال ۲۰۱۷ به دنبال یک کنسول بازی هستید انتخاب دشواری در پیش دارید ؛ Sony’s PS4 یا محصول برابر مایکروسافت ، Xbox One .به هرحال در سال ۲۰۱۷ مسئله پیچیده تر شده است . سال گذشته هر شرکت سونی و مایکروسافت محصول خود را  ارزان تر از همیشه عرضه کردند ، محصولی بازبینی شده ؛ PS4 Slim و Xbox One S . سونی همچنین یک محصول ۴K قدرتمندتر که PS4 Pro  نامیده می شود را عرضه کرده ؛ مایکروسافت هم کاری مشابه در اواخر سال انجام خواهد داد .

در هرصورت برای ساده تر کردن مسئله ما کنسول ۴K را از این مقایسه خارج می کنیم و تنها PS4 Slim  و Xbox One S را بررسی خواهیم کرد . با این که هر دوی این محصول ها همچون نسل های قیلی خود قدرتمند هستند، هر دو بسیار پیشرفته تر شده اند . Xbox One S همراه ویژگی ها خاصی عرضه شده است .

حال پس از سال ها از اولین عرضه هر دو کنسول ، بازی های فراونی برای آن ها ساخته شده است و هر دو بازی هایی که در پلتفرم های گوناگون عرضه می شوند را پوشش می دهند ؛ بازی هایی همچون fifa 2017 , Battlefield 1  و Dishonored 2 . اما اگر شما نمی توانید هر دو کنسول را بخرید باید یکی از آن ها را داشته باشید . به همین خاطر است که ما این دو محصول را در کنار هم مقایسه می کنیم .

طراحی کنسول ها

هر دو کنسول به تفریحات دائمی شما تبدیل خواهند شد ، بنابراین بسیار اهمیت دارد که چه طراحی دارند . پس از طرح کلی Play Station 3 ، Play Station 4 به طرح اصلی سونی تبدیل شد . طرحی مرکب از پلاستیک براق و مات ، و یک چراغ که دوبخش را از هم تفکیک می کند . PS4 بسیار منظم و جمع و جور است و در رنگ ایتالیک بسیار شبیه PS2 می باشد .

هر دو کنسول به تفریحات دائمی شما تبدیل خواهند شد

همچنین سونی یک ترانسفورمر را به کنسول بازی تبدیل کرده است ، در واقع شما نیاز به تغییرات برای تامین برق ندارید . PS4 در رنگ های مشکی و سفید یخی عرضه می شود . البته سونی نسخه های محدودی از طراحی هایی که با تیتر های درشت تر ترکیب شده بودند عرضه کرد .

PS4 Slim همان طرح زاویه دار را دارد و حتی آن را جمع و جور تر کرده است . درست مثل مدل قبلی PS4 جدید به دولایه تقسیم می شود و دکمه های لمسی power  و disc eject در مدل های قدیمی با دکمه های فیزیکی جایگزین شده است که اکثرا آن را اینطور ترجیح می دهند . سونی همچنین طرح ترکیب سطح را تمام مات عوض کرده است .

پس از طرح منحنی Xbox 360 ، Xbox One یک جعبه ی مستطیل شکیل است که بیشتر شبیه PC است تا کنسول های مدرن . این به این معنی نیست که یک کنسول زیبا نیست ؛ مایکروسافت ترکیبی از مات و براق استفاده کرده تا آن را به یک کیت ماهرانه تبدیل کند .

در برابر دکمه های PS4 ، Xbox One دارای یک Power منحصر به فرد است . در هر صورت Xbox فاقد سیستم ترانزیستور است ؛ یعنی شما باید تغییراتی در اتاق خود ایجاد کنید تا آن مناسب برای استفاده باشد .

Xbox One S تمام مشکلات نسل های قبل را برطرف کرده است . این محصول کوچک ، شکیل و جمع و جور است و بر خلاف Xbox One  قدیمی نیازمند پاور تغذیه سنگین و جدا نیست .

نتیجه: هردو

در حالی PS4 کنسول بسیار زیباتر از نسل اول Xbox One می باشد ، همه چیز بسیار نزدیک بهم اند . PS4 بسیار منظم و مرتب است ؛ اما Xbox One S هم به همان اندازه جمع و جور و منظم است و بیشتر شبیه اسکاندیناویایی است.

بازی های اختصاصی

با اینکه بسیاری از بازی ها برای هر دو کنسول منتشر می شوند برخی نسخه ها تنها در یکی از آن ها قابل دسترسی است . به طور مثال سری بازی های Halo , Forza Motorsport  و Gear of War تنها در Xbox One  قابل دسترسی هستند . یا Bloodborne , Uncharted  و No Mans Sky تنها در PS4 قابل بازی کردن هستند . همانطور که می دانید بازی های شخص ثالث مثل Fifa , Fallout 4 و Destiny در هردو کنسول قابل بازی کردن هستند .

بسیاری از بازی ها برای هر دو کنسول منتشر می شوند

عادلانه است که بگوییم هر دو کنسول سهم برابری از بازی های جذاب مختص خود را دارند و تقریبا با هم برابرند . سونی تمایل دارد نسخه های اختصاصی بیشنری را عرضه کند ؛ زیرا دارای استودیو های بیشتری نسبت به مایکروسافت است . طبق سیاست های استقلال طلبانه سونی ، بیشتر تمایل دارد تا نسخه های مستقل تر از مایکرو سافت را عرضه دهد . در هر صورت بستگی به تمایل شما دارد که کدام بازی را دوست دارید انجام دهید . در زمینه ی بازی های اختصاصی بیشتر سونی پیشتر از مایکروسافت می باشد .

کنترل ها

کنترل ها محبوب ترین و شخصی ترین بخش هر کنسول بازی هستند .

کنترل ها محبوب ترین و شخصی ترین بخش هر کنسول بازی هستند . آن ها بخش هایی از کنسول هستند که شما در دست می گیرید ، آن ها پیوند بین شما و گیمی که بازی می کنید را برقرار می کنند . بنابراین آنها باید فوق العاده باشند .

کنترل های PlayStation 4 یکی از بزرگترین تغییرات نسبت به نسل های قبلی PS هستند . تمام اجزای کلیدی مثل آنالوگ ها و دکمه های L1 L2 R1 R2 پابرجا مانده اند ام تمام آنها در یک پکیج ارگونومیک زیبا جمع آوری شده اند . سونی مشکل دسته های DualShock در PS3 را حل کرده است . دارندگان نسخه Seasoned  متوجه شده اند که تمام صفحه کلید کنترل دیجیتالی شده اند ؛ برخلاف آنچه که از نسل PS2 به بعد به صورت دکمه های نرم ارائه می شد .

همانطور که انتظار می رفت سونی در نسل جدید کنترل های خود ویژگی های جدیدی افزوده است .  یک صفحه تاچ قابل لمس در جای دکمه های Home در نسل Play station ۳ قرار گرفته است . همچنین یک اسپیکر در این کنترل ها قرار گرفته است .

هر کنترل PS4 دارای یک چراغ رنگی در روبرو است که برای دوربین play station استفاده می شود تا مشخص شود هر بازیکن کدام کنترل را در دست دارد . در حالی که برخی بازی ها از آن برای اندازه گیری سلامت بازیکنان استفاده می کنند ؛از آن برای Play Station VR در شناسایی مکان قرارگیری دست های بازیکنان در هنگام استفاده از بخش واقعیت مجازی استفاده می شود .

کنترل هاى Xbox ۳۶۰ یکى از بهترین کنترل هاى بازار در طول زمان نسل قبل بود . محل قرارگیری دکمه ها عالى بود ، شوکرهاى آن حالت فنرى داشتند در دست حالت خوشایندى داشتند . تغییر کامل این کنترل ها در Xbox One کارى احمقانه براى مایکروسافت بود . اما خوشبختانه این بار تغییر در تکامل طرح هاى واحد ها بوده .

D-Pad پیشرفته تر شده و میزان پاسخگویى آن را بیش از پیش کرده . بزرگترین افزونه به padهاى مایکروسافت سیستم بازخورد Xbox one  مى باشد . با اینکه فریبکارانه به نظر مى آید ، در برخى بازى ها براى نشان دادن آتش اسلحه ها و لگد آن استفاده مى شود . و براى شناسایى مسیر حرکت در بازى هاى مسابقه اى بسیار مناسب اند .

همچون دیگر چیزها طرح کنترل ها فریبکارانه است و بیشتر به تماسل افراد بستگى دارد . واضح است که دسته هاى سونى داراى ویژگى هاى بسیارى هستند ؛ اما آنها به مراتب کمتر از ترفندهاى ساده مایکروسافت استفاده مى کنند . آیا آیا این یک دسته را متمایز تر مى کند ؟ دشوار است که در اینباره حرف بزنیم . چون هر دو دسته براى بازى هاى طولانى مدت بسیار مناسب اند ؛ حتى اگر دسته هاى سونى نیاز به شارژ کردن هاى متوالى داشته باشد . پس ما این بخش را به عهده شما مى گذاریم تا خود انتخاب کنید .

بازى هاى آنلاین

همه مى دانند که بازى هاى آنلاین کامپیوترى حدود سى سال است که مرسوم شده اند

همه مى دانند که بازى هاى آنلاین کامپیوترى حدود سى سال است که مرسوم شده اند ، پس خیلى سخت نیست که به بازى کردن بازى هایى همچون likkes of Halo و Killzone به صورت آنلاین در PS4 و Xbox one عادت داشته باشیم .اما چیزى سرویس هاى آنلاین ارائه مى دهند خیلى گسترده تر مى باشد ؛ سیستم آنلاین Live Gold  مایکروسافت در Xbox  یا Play Station Plus  سونى؟

قیمت هردو تقریبا ۴٠ پوند براى استفاده ١٢ ماهه مى باشد ، هر دو سرویس طیف وسیعى از مزایا را براى خدمات آنلاین پولى ارائه مى دهند . آن دسته از افرادى که هم اکنون از Play Station ۳و Play Station سرویس اشتراک آن تقریبا بى دردسر است . هر ماه شرکت سونى ۶ بازى play Station را در سه فرمت ارائه مى کند که تقریبا دوتاى آن مختص play Station ۴ است . این تعداد ممکن است به دلیل رقابت بین شرکت ها افزایش داشته باشد .

 Microsoft هم در هر ماه ٢ بازى را به صورت رایگان در پکیج طلایى خود ارائه مى دهد .  در هر حال همچون گذشته مایکروسافت هر ماه دوبازی Xbox One را که سازگار با Xbox ۳۶۰ نیز می باشد ارائه می دهد . برخلاف سونی ، که تمام بازی ها را همزمان ارائه می کند ، مایکروسافت این کار در دو بازه زمانی دوهفته عرضه می کند ، به این معنی که  شما باید مدام چک کنید تا از بازی های جدید آگاه شوید . هر دو شرکت تخفیف های ویژه ای ارائه می دهند .

سرویس های سونی همراه یک بخش اضافی کوچک عرضه می شوند : Share Play . این بخش به شما اجازه می دهد یازی های خود را با دوستانتان که هیچ نسخه ای از آن بازی را ندارند به اشتراک بزارید . یعنی شما و دوستانتان می توانید بازی مشترک Far Cry 4 را برای چند ساعت باهم بازی کنید .

چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که سرویس های سونی در مقایسه با مایکروسافت از هر چند مدت از روی سیستم برداشته می شوند . در حالی که این قضیه زیاد هم ازار دهنده نیست ولی اگر شما نتوانید این بخش را چک نکنید ، به مدت یک روز  نمی توانید به صورت آنلاین بازی کنید .

در حالی که سرویس ها پیش می روند سیستم Xbox Live مایکروسافت بیشتر تکامل می یابد ، اما با وجود برخی برنامه های هوشمندانه سونی بخش Play Station Olus هم تقریبا همین روند را دارد .

نرم افزار ها

در سال ۲۰۱۷ کنسول ها تنها برای بازی کردن نیستند . در کنار ویژگی های اجتماعی و توانایی مدیریت بازی های ذخیره شده و محتواهای دانلود شده ، هر دو کنسول Xbox One  و Play Station 4  با نرم افزار های مختلفی سازگار هستند . از BBC iPlayer  تا Spotify . یعنی اگر شما تلویزیون هوشمند نداشته باشید کنسول بازی شما می تواند دریچه ای به حجم عظیمی از اطلاعات باشد .

هر دو کنسول از نظر نرم افزار برابری می کنند . با اینکه نرم افزار هایی منتشر شده اند که مختص یک کنسول خاص هستند مثل Spotify  در Play Station  و NFL در Xbox ؛ هر دو برخی سرویس های اصلی همچون Netflix و BBC iPlayer را پوشش می دهند . علاوه بر سرویس های جاری ،  Xbox One همچنین به شما این اجازه را می دهد تا اطلاعات را از طریق یک دستگاه ست تاپ باکس یا دستگاه پخش کننده به آن انتقال دهید در نتیجه شما می توانید از Xbox One خود به عنوان یک دستگاه PVR کامل همراه EPG استفاده کنید .

اگر شما علاقه مند به برنامه های Streaming هستید می توانید از نرم افزار هایی همچون Twitch و YouTube استفاده کنید تا بازی های خود را به صورت برنامه ها تلویزیونی منتشر کنید .

گرافیک و کارایی

از آنجایی که بسیاری از بازی ها در هر دو کنسول قابل اجرا هستند ، خیلی دشوار نیست که سطح گرافیکی آنها را با هم مقایسه کنیم . PS4 قادر به پخش تصاویری با رزولوشن ۱۰۸۰ و ۹۲۰ پیکسل است که بازی را بسیار قدرتمند و زیبا نمایش می دهد . در حالی که به نظر می رسد Xbox One  می تواند از نظر نمایش با PS4 برابری می کند ، در بسیاری از نمایش های براق PS4 دچار مشکل می شود . این کنسول بیشتر تمایل دارد تا بازی ها را در رزولوشون ۱۰۸۰ پیکسل به جای تصاویر ارتقا یافته نمایش دهد . یعنی بیشتر تصاویر ظریف را به جای افکت های نوری نمایش می دهند که نتیجه نهایی این است که تصویری است که کمتر اصلاح شده است .

همچنین هر دو کنسول دارای ظرفیت HDR هستند ؛ بنابراین مطمئنا در صورت داشتن تلویزیون سازگار می توانند تصاویر عریض تر ، با طیف بیشتری از رنگ ها را نمایش دهند .

قیمت

PS4 بسیار ارزان تر Xbox One عرضه می شد . اما در سال ۲۰۱۷ از نظر قیمت با هم برابری می کنند . شما می توانید با ۲۸۰ پوند یک دستگاه ایکس بکس وان S یک ترابایتی همراه Gear Of War4 را داشته باشید . با همین میزان پول می توانید یک PS4 یک ترابایتی slim همراه دو بازی بخرید .

نتیجه گیری

در نهایت بهتر است کدام کنسول را بخرید ؟ Xbox One یا Play Station 4 ؟

در نهایت بهتر است کدام کنسول را بخرید ؟ Xbox One  یا Play Station ۴ ؟ هر دو کنسول به یک اندازه زیبا هستند ام عرضه Xbox One S انتخاب را دشوار تر کرده است و این به خاطر این است که این نسخه دارای پخش کننده Ultra HD  بلوری است . با اینکه هیچ کدام از کنسول ها نمی توانند بازی را با کیفیت ۴K پخش کنند ، ظرفیت پخش Ultra HD بلوری Xbox One S را در همان قیمت قبلی خود قرار داده است و شاید ارزش آن را داشته باشد که شما این کنسول را در صورت داشتن تلویزیون ۴K انتخاب کنید . هر دو نسخه Pro و slim پلی استیشن فاقد ظرفیت    ۴K Bluray  هستند که قابل تامل است .

با کنار گذاشتن ویژگی بلوری PS4 همچنان در صدر است . اگر از ابتدا هر دو کنسول را داشته باشید مجموعه ی بازی های سونی Play Station ۴ بسیار بهتر از رقیب خود است . اگر می خواهید تمام ویژگی های مثبت را داشته باشید Xbox One S و Play Station Pro را بخرید ؛ اما اگر فقط یکی را می توانید داشته باشید ، Play Station 4 یا نسخه بهتر ، PS4 Pro را تهیه کنید .

کاری از تیم ترجمه مجله قرمز

منبع : alphr

 

برچسب ها:
دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

ماسک زردچوبه بهترین درمان طبیعی برای از بین بردن تیرگی زیر چشم
ماسک زردچوبه بهترین درمان طبیعی برای از بین بردن تیرگی زیر چشم
38
آرایش بدون آرایش ، ترفندهایی برای آرایشی که کاملا طبیعی به نظر می‌رسد
آرایش بدون آرایش ، ترفندهایی برای آرایشی که کاملا طبیعی به نظر می‌رسد
81
زیباترین رنگ‌های لاک ناخن تابستانی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین رنگ‌های لاک ناخن تابستانی که امسال می‌توانید امتحان کنید
45
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
81
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
134
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
154

مقالات سلامت

آلرژی به هندوانه
آلرژی به هندوانه چیست و علائم و درمان حساسیتهای خفیف تا شدید چگونه است؟
21
فواید اهدای خون
اهدای خون و ۵ مورد از مزایای شگفت انگیز آن برای سلامتی
32
درمان خشکی چشم
درمان خشکی چشم با انواع ویتامینهای مناسب چشم و درمانهای خانگی موثر
31
کیست واژن
کیست واژن به چه علت بروز می‌کند، انواع روشهای درمانی آن چیست؟
40
معرفی داروی اوزمپیک
داروی اوزمپیک ( سماگلوتاید) و معرفی ویژگی ها و نکات حین مصرف
28
سرطان گلو
سرطان گلو ؛ انواع، علائم، روشهای تشخیص و انواع درمانها و مراقبتهای پس از درمان
40

مقالات آشپزی

سالسا
طرز تهیه سالسا به سبک رستوران به همراه چندین دستورالعمل متنوع اضافی
275
شیره خرما
طرز تهیه شیره خرما بهترین و سالمترین جایگزین عسل برای گیاهخواران
329
نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
196
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
321
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
345
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
559

مقالات تغذیه

غذاهای صاف کننده شکم با انواع متنوع که در کوچک کردن شکم به شما کمک می‌کنند
غذاهای صاف کننده شکم با انواع متنوع که در کوچک کردن شکم به شما کمک می‌کنند
88
فواید آب زغال اخته
آب زغال اخته چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد و چگونه از بیماریها پیشگیری می‌کند؟
107
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با 25 ماده غذایی متنوع
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با ۲۵ ماده غذایی متنوع و روش استفاده
377
کاهش نفخ
کاهش نفخ به ۱۸ روش متنوع با راه حلهای کوتاه مدت و بلند مدت
443
غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
304
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
602