جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
بازی City of Brass برای PC

ماجراجویی در دنیای هزار و یک شب: نخستین نگاه به بازی City of Brass

بازی City of Brass تازه‌ترین تجربه‌ی تعدادی از سازندگان سابق مجموعه بازی‌های بایوشاک در دنیای بازی‌های کامپیوتری به شمار می‌رود. افرادی که پس از جدا شدن از استودیو Irrational اکنون مدتی است در استودیو Uppercut Games گرد هم آمده‌اند تا ساخت عناوین تازه‌ای را تجربه کنند. عناوینی که روند ساخت آن‌ها با بازی City of Brass آغاز خواهد شد و در صورت مساعد بودن اوضاع احتمالا ادامه خواهد یافت. با توجه به تجربه و سابقه‌ا‌ی که اعضای این استودیو از آن برخوردارند، در مطلب پیش رو نگاهی به زیر و بم بازی در دست ساخت آن‌ها خواهیم داشت. پس پیشنهاد می‌کنیم که همچنان با مجله قرمز همراه باشید.

اطلاعات موجود از داستان بازی City of Brass در حال حاضر چندان مفصل نیست و بیش از هر چیز موارد کلی را در بر می‌گیرد. در واقع بسیاری از جزئیات نهفته در داستان این اثر هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با این حال بد نیست که این کلیات را به اتفاق یکدیگر از نظر بگذرانیم تا عیار بازی City of Brass تا حدی مشخص شود.

سفر به سرزمین هزار و یک شب با بازی City of Brass

داستان بازی City of Brass روایتگر ماجراجویی‌های دزد کهنه‌کاری است که در پی یافتن یک گنج افسانه‌ای به قلب یک شهر قدیمی جادویی و تاریخی با نام Brass می‌زند (البته در مشرق زمین بهتر است چنین افرادی را عیار نامید). جای‌جای این شهر مرموز پر شده از موجودات غریبی که نمونه‌ی مشابه‌ آن‌ها را تنها می‌توان در افسانه‌های پر رمز و راز هزار و یک شب یافت. موجوداتی نظیر جن و دیو و پری که برخی از آن‌ها دوست قهرمان داستان به شمار می‌روند، اما اکثرشان دشمنان او محسوب شده و در طول بازی در برابرش می‌ایستند.

شهر جدید برس

در مجموع می‌توان گفت که تمام گوشه و کنار شهر Brass (به لحاظ معماری و شکل ظاهری) مانند شهرهای قدیمی خاورمیانه طراحی شده است. در واقع با توجه به تم داستان این بازی، موسیقی آن و نوع طراحی محیط، گشت و گذار در شهر مذکور یادآور داستان‌های جادویی هزار و یک شب خواهد بود.

به دست گرفتن شلاق ایندیانا جونز در بازی City of Brass

از جمله نکات مهمی که می‌توان در رابطه با گیم‌پلی بازی City of Brass به آن اشاره کرد، لوکیشن‌های این بازی است که به شکل تصادفی ایجاد می‌شود. به عبارت بهتر، همانند بسیاری از عناوین سبک جانبی روگ لایک، شما پس از هر بار مردن در بازی City of Brass به محیط کاملا جدیدی وارد می‌شوید که مکان قرارگیری تله‌ها یا محل حضور دشمنان در آن محیط کاملا متفاوت با تجربیات پیشین خواهد بود. به این ترتیب ارزش تکرار این بازی و میزان تنوع آن به میزان قابل توجهی بالا می‌رود. همچنین از آن‌جا که شما در بازی City of Brass همانند بسیاری از عناوین سبک جانبی روگ لایک مرگ را به دفعات فراوان تجربه خواهید کرد، قابلیت مذکور می‌تواند از میزان ناخوشایند بودن مرگ‌های پیاپی در این بازی بکاهد.

جدیدترین شهر برس

در واقع دنیای بازی City of Brass دنیای نامهربانی خواهد بود که در هر کنج و کنار آن خطری به کمین شما نشسته است. به این ترتیب که علاوه بر تله‌های متعددی که در گوشه و کنار شهر Brass وجود دارد، دشمنان حاضر در محیط این بازی نیز خطر بزرگی برای شما به شمار می‌روند. البته برای مقابله با این دشمنان امکانات فراوانی در اختیار خواهید داشت که مهم‌ترین آن‌ها یک شلاق بلند و یک شمشیر تیغه پهن خواهد بود. این دو سلاح در مجموع مکملی برای یکدیگر محسوب می‌شوند. به این معنی که شما می‌توانید توسط ضربات شلاق دشمنان خود را خلع سلاح کرده و به کمک شمشیر آن‌‌ها را از پا در بیاورید.

البته کاربرد شلاق در بازی City of Brass تنها به خلع سلاح یا آسیب زدن به دشمنان محدود نمی‌شود. بلکه می‌توان توسط آن اجسام دور از دسترس را هم در اختیار گرفت یا همانند چنگک بتمن از آن برای باز کردن مسیرهای جدید استفاده کرد. علاوه بر آن شما می‌توانید توسط ضربات پیاپی شلاق، دشمنان را از خود دور کرده و آن‌ها را در دام تله‌های موجود در محیط گرفتار کنید. تله‌هایی که اگر مراقب نباشید خود نیز به شکل ناغافل در آن‌ها گرفتار خواهید شد.

شاید در برخی از موقعیت‌های حساس سلاح‌های در دسترس شما برای از پا در آوردن دشمنان چندان کارآمد به نظر نرسد. در چنین موقعیت‌هایی می‌توان از وجود سلاح‌های دیگری نظیر بمب‌های انفجاری استفاده کرد. همچنین این امکان وجود دارد تا با پرتاب اشیا مختلف به سمت دشمنان حواس آن‌ها را پرت کرد یا این‌که چشمانشان را از کار انداخت. به این ترتیب شما در طول تجربه‌ی مراحل بازی City of Brass مجموعه‌ای از سلاح‌های مختلف را در اختیار خواهید داشت که به کمک ترکیب آن‌ها با یکدیگر می‌توانید هر دشمنی را از پا در بیاورید.

بازی جدید شهر

البته علاوه بر ترکیب سلاح‌های در دسترس، می‌توان از ترکیب حرکات موجود نیز برای حفظ برتری خود بر دشمنان بهره جست. حرکاتی نظیر دویدن، خم شدن یا سر خوردن روی زمین که هنگام ترکیب با اسلحه‌های مختلف موجود در بازی City of Brass امکان انجام مانورهای گوناگونی برای رویارویی با دشمنان در اختیار گیمر قرار خواهد گرفت.

دوستی با غول چراغ جادو در بازی City of Brass

بخش مهمی از گیم‌پلی بازی City of Brass به جمع‌آوری آیتم‌های موجود در محیط اختصاص خواهد داشت. اشیا و وسایل گران‌بهایی که شما می‌توانید با ربودن و جمع‌آوری آن‌ها توانایی‌های خود را ارتقا داده یا قابلیت‌های جدیدی به دست آورید. این امر از راه مراجعه به چراغ‌های جادو و غول‌های درون آن امکان‌پذیر خواهد بود. غول‌هایی که دوست شما محسوب می‌شوند و با دریافت آیتم‌هایی که در اختیار دارید آن‌ها را به ساز و برگ اضافه تبدیل کرده یا توسط آن‌ها به ارتقای توانایی‌های شما خواهند پرداخت.

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که بازی City of Brass قرار است برای هر سه پلتفرم PC، PS4 و Xbox One منتشر شود. با این حال هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار این بازی از سوی سازندگان آن اعلام نشده است. هرچند که گفته می‌شود این بازی در پاییز امسال برای کامپیوترهای خانگی عرضه می‌گردد و فرآیند انتشار آن برای کنسول‌های خانگی نیز در سال آینده یعنی سال ۲۰۱۸ رقم خواهد خورد.

منبع: وب‌سایت رسمی این بازی (مطلبی که از نظر گذراندید تحلیل اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز بود از مقاله‌ای که در منبع یاد شده به نگارش در آمده است)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
106
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوان‌تر شدن شما می‌شود
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوانتر شدن شما می‌شود
142
موثرترین درمان‌های غیرجراحی کلینیکی برای زیبایی پوست
موثرترین درمان‌های غیرجراحی کلینیکی برای زیبایی پوست
164
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
229
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
214
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
465

مقالات سلامت

سوختگی دهان
سوختگی دهان را با ۷ درمان طبیعی در خانه درمان کنید
5
روش آنژیوگرافی
آنژیوگرافی (رگ نگاری) عروق کرونر: تعریف و نحوه انجام این روش
213
شقاق مقعد یا فیشر
شقاق مقعد (Fissure) چیست؟ معرفی کامل، علائم، پیشگیری و درمان شقاق مقعد
375
آکنه پیشانی
آکنه پیشانی به چه علت بوجود می‌آید و چگونه درمان می‌شود؟
307
درد گوش موقع بلعیدن
درد گوش موقع بلعیدن به چه علت بوجود می‌آید؟
281
معرفی داروی اتودولاک یا لودین
معرفی کامل داروی اتودولاک (Etodolac) یا لودین (Lodine)
231

مقالات آشپزی

شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
573
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
412
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
765
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
388
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
3,138
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
1,097

مقالات تغذیه

تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
273
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
218
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
221
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
585
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
903
فواید چای نعناع
چای نعناع و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی مفید
1,108