جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

داشتن قد کوتاه و جثه کوچک و لاغر کار انتخاب لباس را برای آقایان بسیار مشکل می‌کند مثلا انتخاب پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر بسیار مشکل‌تر از انتخاب یک مدل پیراهن برای فردی است که قد متوسط و جثه متوسط دارد چون طراحان و تولیدکنندگان همیشه اکثریت افراد جامعه را در نظر می‌گیرند و بر اساس آن‌ها الگو طراحی می‌کنند اما این به معنای ناامیدی برای آقایان قدکوتاه و لاغر نیست. برندها مختلفی افراد ریزجثه را به عنوان مشتریان هدف خود در نظر گرفته‌اند و با خرید از آن برندها می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید. در این مقاله می‌خوانید که پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا خوش‌فرم و شکیل روی تن آن‌ها بایستد.

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر باید اندازه آن‌ها باشد

منظور ما از اندازه بودن خریدن لباس‌هایی نیست که سایزبندی اسمال یا ایکس اسمال دارند، این نوع لباس‌ها برای آقایانی طراحی شده‌اند که جثه متوسط و استانداردی دارند اما لاغرتر هستند در نتیجه شما باید به دنبال لباس‌هایی باشید که تناسبات متفاوتی نسبت به لباس‌های معمولی دارند که چنین لباس‌هایی در هر برندی پیدا نمی‌شود. برخی برندهای خاص لباس‌های سایزکوچک مخصوص افراد ریزجثه تولید می‌کنند که شناختن این برندها و فروشگاه‌های مرتبط با آن‌ها می‌تواند به مشکل شما را حل کند. این نکته را هم مد نظر داشته باشید تناسبات لباس‌ها در کشورهایی مثل آمریکا با ژاپن تفاوت زیادی دارد چون ژاپنی‌ها ریزجثه‌تر از آمریکایی‌ها هستند بنابراین شاید میان برندهای ژاپنی یا کره‌ای شما شانس بیشتری برای پیدا کردن پیراهن مردانه اندازه خود داشته باشید. قصد توهن نداریم اما ممکن است میان پوشاک نوجوانان هم شانسی برای پیدا کردن یک پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر وجود داشته باشد.

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر

پیراهن را با نیازهای خود تطبیق دهید

فراموش نکنید که لباس باید با نیازهای شما تطبیق پیدا کند نه این که شما با لباس تطبیق پیدا کنید. اگر این فرصت و شانس را دارید که یک پیراهن دست دوز به خیاط سفارش دهید حتما این کار را انجام دهید، این کار شاید هزینه و وقت بیشتری را بطلبد و به سادگی خرید از فروشگاه نباشد اما نتیجه همیشه عالی خواهد بود و چنین پیراهنی کاملا اندازه شما می‌شود به شرطی که خیاطی ماهر برای این کار پیدا کرده باشید. همیشه هم لازم نیست یک لباس کامل به خیاط سفارش دهید، اگر لباس آماده‌ای خریده‌اید که در قسمت سینه کمی گشاد است یا یقه آن زیادی باز است و یا آستین‌های بلندی دارد اما بقیه قسمت‌های آن مشکلی ندارد می‌توانید آن را به خیاط بدهید تا بر اساس اندازه‌های بدن شما آن را تغییر دهد تا کاملا مناسب تن شما شود.

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر باید یقه باریکی داشته باشد

یقه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های پیراهن مردانه است و انواع مختلفی دارد. دلیل این مدل‌ها متنوع و مختلف این است که بتوان برای هر نوع جثه  و فرم اندام یقه مناسبی را انتخاب کرد. آقایان لاغر و قدکوتاه با فرم‌های عمودی و ظریف بیشتر و بهتر تطبیق پیدا می‌کنند در نتیجه یقه‌ای برای آن‌ها مناسب است که باریک‌تر و کوتاه‌تر باشد.یک یقه با بال‌های باز که نوک آن به سمت بیرون متمایل شده است توجه را به سمت گردن شما متمایل می‌کند و کمک می‌کند درشت‌تر و هیکلی‌تر از آنچه که هستید به نظر برسید. یقه‌های باریک‌تر که نوک آن به سمت پایین متمایل شده باشد توجه را به سمت صورت شما متمایل می‌کند و در نتیجه شما بلندتر به نظر می‌رسید. به طور کلی قانون خاصی در این مورد نمی‌توان تعیین کرد اما یقه پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر نباید در گوشه‌ها دکمه داشته باشد در ضمن از یقه‌های نامرتب و شل هم اجتناب کنید، یقه‌های آهار زده و مرتب و دکمه شده شما را بلندتر نشان می‌دهند. کراوات باریک‌تر و کوتاه‌تر را نیز فراموش نکنید.

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر

طرح‌های عمودی بر بقیه طرح‌ها اولویت دارند

حتما این قانون را شنیده‌اید که خطوط عمودی باعث بلندتر و کشیده تر شدن اندام شما خواهند شد. این قانون در مورد پیراهن‌های مردانه هم صادق است و هر مردی باید یک پیراهن با خطوط راه راه عمودی در کمد لباس‌های خود داشته باشد، این نوع پیراهن می‌تواند در دسته پیراهن‌های رسمی هم دسته بندی شود به شرطی که رنگ بندی ساده‌تر و خطوط باریک‌تری داشته باشد بنابراین پراهن راه راه عمودی را می‌توانید با هر تیپ و لباسی بپوشید و مورد قبول اجتماع باشید. اما در استفاده از این خطوط عمودی زیاده روی نکنید و طرح‌های تکرنگ و باریک را انتخاب کنید وو سراغ طرح‌های چندرنگ با خطوط قطور و ضخیم نروید تا توجه مخاطب کمتر به لباس‌های شما جلب شود و آن‌ها متوجه تلاشی که شما برای بلندتر و درشت‌تر به نظر رسیدن کرده‌اید نشوند.

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر

از جزئیات غیر ضروری اجتناب کنید

یکی از رازهای شیک‌پوشی سادگی است که افراد با شرایط خاص مثل آقایان قدکوتاه و ریزجثه باید بیش از بقیه به آن توجه داشته باشند و در انتخاب لباس‌های خود آن را رعایت کنند. البته بسیاری از لباس‌های آماده امروز جزئیات زیادی روی خود دارند مثل جیب پاکتی روی سینه و یا گلدوزی‌های لوگو که روی یقه و سینه انجام می‌شود و نمی‌توان کاری برای آن‌ها کرد. در این مورد اهمیت و ضرورت سفارش دادن لباس به خیاط بیشتر خود را نشان می‌دهد مثلا می‌توانید به خیاط توصیه کنید که برای پیراهن شما جیب نگذارد یا از دکمه‌های همرنگ استفاده کند تا جلب توجه نکنند. خودتا هم باید این نکته را مد نظر داشته باشید و حتی داخل جیب پاکتی خود خودکار هم قرارندهید (هرچند این کار به هیچ یک از آقایان شیکپوش توصیه نمی‌شود) چون این جزئیات باعث پرت شدن حواس مخاطب از سادگی لباس‌ها می‌شود و باعث می‌شود شما نامرتب و قدکوتاه به نظر برسید.

پیراهن را داخل شلوار قرار دهید

آخرین توصیه برایا انتخاب یک پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر در مورد پوشیدن آن است. اگر پیراهن مناسبی را پیدا کردید که به شما می‌آید و شما را درشت‌تر و بلندتر نشان می‌دهد اما آن را داخل شلوار خود قرار ندادید راه را اشتباه رفته‌اید. آقایان لاغر و قدکوتاه حتما باید پیراهن خود را داخل شلوار قرار دهند. حتی در شرایطی که از نظر استایل و شرایط اجتماعی هم قرار دادن پیراهن داخل شلوار ضروری نیست لازم است که شما این کار را انجام دهید چون آویزان بودن لبه‌های پیراهن از اطراف شلوار باعث تقسیم شدن بدن به دو قسمت و کوتاه و لاغر به نظر رسیدن شما خواهد شد، حتی اگر پیراهن شما آنقدر بلند نیست که آویزان شود باز هم آن را داخل شلوار قرار دهید چون تنها در این صورت است که پیراهن اندازه بدن شما به نظر خواهد رسید.

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه پوشاک آقایان مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Men Real Style (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

چند مدل موی نیمه باز زیبا، جدیدترین مدل مو برای تابستان امسال
چند مدل موی نیمه باز زیبا، جدیدترین مدل مو برای تابستان امسال
120
خرید آنلاین عطر را با موفقیت و عاقلانه انجام دهید
خرید آنلاین عطر را با موفقیت و عاقلانه انجام دهید
122
قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
219
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
186
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
382
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوان‌تر شدن شما می‌شود
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوانتر شدن شما می‌شود
313

مقالات سلامت

درمان طبیعی نیش پشه
نیش پشه و خارش و درد ناشی از آن را با ۷ درمان خانگی تسکین دهید
161
کرایولیپولیز
کرایولیپولیز چیست و چه فواید و عوارضی برای بدن دارد؟
152
چای بابونه
چای بابونه چگونه به سلامت بدن و درمان بیماریها کمک می‌کند
208
معرفی آب مروارید
آب مروارید ( کاتاراکت ) : انواع مختلف ، علل پیدایش و علائم ابتلا
285
سوختگی دهان
سوختگی دهان را با ۷ درمان طبیعی در خانه درمان کنید
266
روش آنژیوگرافی
آنژیوگرافی (رگ نگاری) عروق کرونر: تعریف و نحوه انجام این روش
322

مقالات آشپزی

سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
16
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
729
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
477
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
866
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
413
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
3,482

مقالات تغذیه

بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
104
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
340
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
274
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
299
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
635
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
960