جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
روش های داشتن پوست سالم

پوست سالم و ۸ گام برای داشتن آن در هر سنی

پوست سالم ، یکی از مواردی است که در  زیبایی و احساس نشاط  و  طراوت در فرد بسیار موثر است. آیا شما از خشکی پوست ، آکنه و­ یا  چین و چروک رنج می برید؟  در اینجا  راه حل های  آسانی را  برای جلوگیری و مقابله با بیماری های پوستی  و داشتن پوست سالم به شما ارائه می دهیم  که باعث می شود که شما، سال ها پوست خود را در بهترین حالت ممکن، حفظ کنید.

وقتی که شما در سن ۳۰ سالگی هستید : از بین بردن برجستگی ها و آکنه

مشکلات پوستی مرتبط با هورمون فقط مخصوص  نوجوانان نیست. افزایش پروژسترون و تستوسترون قبل از دوره مخصوص خود، می تواند باعث فوران  آکنه در  بزرگسالان در اطراف دهان، چانه و بینی شود. و همچنین، استرس هورمونی می تواند باعث  اگزمای خشک شود و تحریک  پوست را تشدید کند که  اغلب این موارد در صورت و دست، اتفاق می افتد.

به گفته گری گلدنبرگ، پزشک متخصص و استادیار گروه  پوست در مدرسه ی پزشکی سینای ، در شهر نیویورک است برای درمان آکنه بزرگسالان، که معمولا در ۳۰ سالگی عود می کند و  این عارضه ،التهابی بیش از دانه های سرسیاه و سرسفید نوجوان است، برای این التهابات پوستی، اغلب ، بنزوئیل پراکسید و رتینول یا رتین-A  تجویز می شود. تسکین اگزما با استفاده از پاک کننده های  بدون عطرملایم انجام می گیرد؛  و اگر مشکل ادامه داشت، شما ممکن است  به تجویز، یک کورتیکواستروئید موضعی نیاز داشته باشید.

استفاده از کرم های محافظت کننده برای داشتن پوست سالم

وقتی که شما در سن ۳۰ سالگی هستید : پوست خود را جوان نگه دارید

برای شروع و تشکیل  یک خانواده، آماده هستید؟ پوست شما ممکن است در هنگامی  که شما باردار هستید، روشن تر از همیشه باشد که این حالت  به لطف استروژن فراوان است. اما تغییرات پی در پی هورمونی  در زمان بارداری می تواند، باعث  یکسری  مسائل مربوط به پوست، مانند ملاسما (لکه تغییر رنگ تیره روی صورت) شود  که باید بعد از زایمان از روی صورت شما، محو شود.

اگر  این مورد، شما را اذیت می کند ، پزشک شما، ممکن است یک کرم با عوامل روشن کننده پوست را برای  محو شدن لکه، برای شما تجویز کند. همچنین بثورات خارش دار به نام PUPPP (پاپول کهیری خارش دار و پلاک ناشی  از حاملگی)، که ممکن است در سه ماهه سوم نشان دهد، نیز از عوارض پوستی رایج است. اگر حمام سرد و استفاده از  مرطوب کننده ،باعث تسکین خارش پوستی شما نشد، شما ممکن است  به یک کرم استروئید و یا آنتی هیستامین خوراکی برای داشتن پوست سالم ، نیاز داشته باشید.

وقتی که شما در سن ۴۰ سالگی هستید : خود را چک کنید

در سنین میان سالی ، آسیب وارده به پوست شما در دهه های قبل، شروع به  نشان دادن خود می کند  و  این می تواند اولین نشانه های سرطان پوست، باشد.  در این باره، خبر خوب این است  وقتی که  این نشانه ها زود تشخیص داده شد ، تا  ۹۹ درصد قابل درمان است. بنابراین  به طور ماهانه خود را  در مورد  خال های  هشدار دهنده و یا هرچیز مشکوک چک کنید. جنیفر لیندر، پزشک متخصص و استادیار بالینی پوست در دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو، در این باره توصیه می کند:  ” در مقابل یک آینه، تمام بدن خود را، از پوست سر تا (استفاده از یک آینه دستی) به کف پا را، بررسی کنید”.

وقتی که شما در سن ۴۰ سالگی هستید : برای داشتن پوست سالم ، محصولات مناسب را انتخاب کنید

بابی بوکا، پزشک متخصص و  یک متخصص پوست  در شهر نیویورک در این باره می گوید: تجویز  یک رتینوئید مانند ترتینوئین را  برای داشتن پوست سالم و به حداقل رساندن علائم پیری مانند ناهمواری پوست، چین و چروک، و لکه های  مربوط به سن را در نظر بگیرید. دکتر بوکا همچنین محصولاتی که برای  مراقبت از پوست به کار می رود که همراه  با ترکیبات گیاهی هستند ، مانند داروهای گل مینا و ریشه شیرین بیان را پیشنهاد می کند و در مورد آنها می گوید: ” آنها دارای فعالیت آنتی اکسیدانی برای مبارزه با آسیب  های ناشی از اشعه ماورا ء بنفش (UV ) هستند”.

وقتی که شما در سن ۴۰ سالگی هستید : سرخی را از روی پوست خود حذف کنید

گوید لورا اسکل شوک ، پزشک متخصص  و یک متخصص پوست در بوکا راتون، در این باره می گوید : اگر شما توسط   رگ های خونی عنکبوت مانند، دچار پلاک های قرمز و  برآمدگی کوچک بر روی صورت خود شده اید، پوست  شما ممکن است مبتلا به آکنه  روزاسه شده باشد که  یک بیماری شایع پوستی  است که اغلب از راه  در معرض آفتاب قرار گرفتن ، استرس، الکل، غذاهای ادویه دار، و آب و هوای گرم ایجاد می شود. این بیماری  احتمالا با افزایش  سن، پیشرفت می کند.

کارشناسان توصیه می کنند برای داشتن پوست سالم ، اگر شما مستعد ابتلا به عود این بیماری ها هستید ، محصولات  که مخصوص پوست های حساس هستند مانند  آرایش های سبز رنگ که قرمزی را می پوشاند و سرم   های ضد قرمزی ضد همراه با کافئین، مانند  سرم های کمک های اولیه آرایشی ضد قرمزی را،  استعمال کنید.

وقتی که شما در سن ۴۰ سالگی هستید : نقاط مشکل  دار را حذف کنید

دکتر گلدنبرگ در این باره می گوید: برای یک زن  ۴۰ ساله،   آکنه  کراتوز خشک، قرمز، نقاط پوسته پوسته، اغلب بر روی پیشانی، گونه ها و یا بینی، شایع و معمول نیست. یکی دیگر از نتایج آسیب های نور خورشید، این است که آنها اگر حذف نشوند، می توانند  سرطانی شوند ، پس اگر شما، فکر می کنید ممکن است این بیماری را داشته باشید،  برای داشتن پوست سالم ، به دکتر پوست خود مراجعه کنید.

دو عارضه  دیگر که شایع است  (و اغلب باید به  دنبال موارد مشابه آن باشیم ) نقاط مشکل دار نظیر:  کراتوز سبورئیک (زگیل، ضایعات زرد یا قهوه ای رنگ که  معمولا در پشت و قفسه سینه ایجاد می شود) و  پلاک های پوستی ( که اغلب بر روی پلک، زیر بغل، گردن، یا کشاله ران وجود دارند ) هستند. این دو ممکن است، ناخوشایند به نظر برسند ، ولی خوش خیم هستند و همچنین می تواند در مطب دکتر برداشته شوند.

اگر که شما بیش از ۵۰ سال سن دارید : تشنگی خود را رفع کنید

هنگامی که سطح استروژن شما پایین آمده و تولید چربی، کاهش می یابد، پوست می تواند نازک تر، خشک تر شود  و اغلب همراه با خارش باشد. حمام کردن  که در اغلب موارد، با آب که بیش از حد گرم، و همراه با صابون های خشن و یا بیش از حد صابون کشیدن  است ، می تواند همه چیز را بدتر کند. کم کاری تیروئید (کم کاری غده تیروئید است)، که  بیشتر در بالای ۵۰ سال شایع تر است، می تواند باعث بیش از خشکی بیش از حد و  خارش پوست شود.  بنابراین  اگر شما سایر علائم شایع مانند خستگی، افسردگی، افزایش وزن غیر قابل توضیح یا درد عضلانی را داشتید به دکتر پوست مراجعه کنید.

اگر که شما بیش از ۵۰ سال سن دارید : پاهای خود را دوست داشته باشید

تقریبا نیمی از زنان بالای ۵۰ سال یک واریس  یا  رگ عنکبوت شکل  (عروق خونی بزرگ بر روی پوست که قابل مشاهده است)،  که معمولا در پاها وجود دارد، را دارند. گرانش، پیری، و ژنتیک همه  در این مورد نقش دارند، اما زنانی  زمان زیادی را سراپا هستند، بیشتر در معرض خطر هستند. راه حل این مشکل ، شامل اسکلروتراپی (آب بندی کردن رگ) و لیزر درمانی است.

واریس و یا وریدهای عنکبوتی به ندرت نشان دهنده  مشکل  در گردش خون هستند، اما اگر متورم، گرم، قرمز، و یا حساس به لمس شدند  یا اگر جوش یا زخم در نزدیکی آن در حال پیشرفت است، به دکتر مراجعه کنید تا از  یک لخته خون خطرناک، جلوگیری کند. برای کمک به  از عود بهبود و جلوگیر وریدهای  عنکبوت و رگهای واریسی  در پاهای شما، از نشستن بر روی  پاها،  برای مدت زمان طولانی خودداری کنید و. همچنین  به طور منظم ورزش کرده  و وزن خود را در محدوده ای که مناسب است حفظ کنید.

منبع : HEALTH

این مقاله توسط Louise Sloan به رشته تحریر در آمده است و توسط مجله قرمز به صورت اختصاصی، ترجمه شده است. در صورتی که این مطلب، برای شما مفید بود، لطفا نظرات، انتقادات و موضوعات مورد علاقه پیشنهادی خود را با ما به اشتراک بگذارید.َ

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
62
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
89
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
258
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
139
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
267
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
548

مقالات سلامت

علتهای پا درد
پا درد چه علتهایی دارد و چه موقعی جدی می‌شود؛ بررسی ۷ نوع پا درد و درمان آن
110
تست کراتینین خون
تست کراتینین آزمایش خون به چه منظور انجام می‌شود و میزان نرمال آن چقدر است؟
127
علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
257
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
146
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
105
بسته شدن مجرای اشکی
بسته شدن مجرای اشکی در کودکان به چه علت رخ می‌دهد و چگونه درمان می‌شود؟
145

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
108
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
141
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
218
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
402
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,393
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
794

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
166
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
333
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
453
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
586
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
409
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
581