جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
 • هالث
 • ۲۶ آذر ۱۳۹۶
 • ۱۱:۵۹
 • 1,388
پاک کننده فرش

پاک کننده فرش خانگی خود را با موادی که در خانه دارید درست کنید

قبل از اینکه فرش خود را به قالیشویی بسپارید، خودتان با محلولهای خانگی یک پاک کننده فرش خانگی درست کنید. آنها حتی بهتر از شامپو فرش صنعتی هستند. پاک کننده فرش خانگی هر نوع لکه‌ای را از لکه رنگ تا ادرار پاک می‌کند.

ماءالشعیرپاک کننده فرش

پاک کردن لکه چای یا قهوه از روی فرش به نظر غیر ممکن می‌آید، اما شما می‌توانید به معنای واقعی کلمه آن را از طریق ریختن کمی ماء الشعیر روی فرش پاک کنید. ماء الشعیر را به آرامی درون مواد فرش بمالید و لکه باید ناپدید شود. ممکن است مجبور شوید این فرایند را چندین بار تکرار کنید تا تمام لکه از بین برود.

آمونیاکپاک کننده فرش

لکه‌ها را از فرش و رومیزی با محلولی که از یک پیمانه آمونیاک در ۲ لیتر آب گرم درست می‌شود، پاک کنید. اگر به طور کامل پاک نشد، دوباره محلول را استفاده کنید.

سرکهپاک کننده فرش

سرکه قهرمان لکه بری است (و تمیز کنندگی در اصل). سعی کنید این فرمولهای متفاوت را برای یک پاک کننده فرش خانگی استفاده کنید تا چندین لکه معمول فرش را پاک کنید.

 • لکه‌های رنگ روشن را با مخلوطی از ۲ قاشق غذاخوری نمک حل شده در ۱/۲ پیمانه سرکه سفید بسایید. اجازه دهید تا محلول خشک شود، سپس روی آن را جاروبرقی بکشید.
 • برای لکه‌های بزرگتر یا تیره‌تر، ۲ قاشق غذاخوری بوراکس به مخلوط اضافه کنید و به همان روش قبلی از آن استفاده کنید.
 • برای هر چیز دیگری از جمله خاک و لکه‌های دیگر، خمیری با یک قاشق غذاخوری سرکه و ۱ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت تهیه کنید و با استفاده از یک پارچه خشک آن را به لکه بمالید. اجازه دهید برای ۲ روز روی لکه بماند، سپس با جاروبرقی آن را پاک کنید.
 • برای رنگی که روی فرش پخش شده، از محلول ۱ و ۱/۲ قاشق چایخوری سرکه، ۱ و ۱/۲ پودر ماشین لباسشویی و دو پیمانه آب اسفنج کنید. اسفنج را در این محلول زده و روی لکه رنگ بزنید، سپس اسفنج را با آب سرد بشویید.
 • برای لکه‌های میوه و آب میوه، ۱ قاشق غذاخوری پودر ماشین لباسشویی را با ۱ و ۱/۲ قاشق غذاخوری سرکه سفید مخلوط کرده و با دو پیمانه آب ترکیب کنید. محلول را به لکه و بخش لکدار بمالید.
 • برای لکه‌های قهوه و چای به میزان مساوی از سرکه و اب را با هم ترکیب و روی لکه بمالید.

پاک کننده فرش با کرم اصلاحپاک کننده فرش

یکی از بچه‌های شما کمی آب میوه روی فرش ریخته است، پس بهتر است که کرم اصلاح را از توی قفسه حمام بردارید. ابتدا روی لکه را یک اسفنج مرطوب بزنید، مقداری کرم اصلاح را روی آن بریزید، سپس با اسفنج مرطوب تمیز کنید. کرم اصلاح همچنین روی لکه‌های چرب و روغنی عالی عمل می‌کند: خیلی راحت کرم را روی لکه بزنید، اجازه دهید خشک شود، یک پارچه نرم مرطوب روی آن بسابید و لکه را بردارید.

پاک کردن فرش با نشاسته ذرتپاک کننده فرش

وای نه جوهر روی فرش! در این مورد کمی شیر ممکن است شما را از عزا گرفتن باز دارد. شیر را با نشاسته ذرت مخلوط کنید تا خمیر شود. این خمیر را بر روی لکه جوهر استفاده کنید. اجازه دهید پاک کننده فرش خانگی چند ساعتی روی فرش بماند و خشک شود، سپس باقی مانده را با مسواک بردارید و روی آن را جارو برقی بکشید تا کاملا برداشته شود. نشاسته ذرت همچنین برای لکه‌های چربی و روغن عالی است. روی لکه‌ها هر چقدر که می‌خواهید نشاسته ذرت بپاشید، اجازه دهید برای چند ساعت بماند و سپس جارو برقی بکشید. پاک کردن لکه جوهر آنقدرها هم سخت نیست.

نمکپاک کننده فرش

از مقداری نمک برای تقویت پاک کننده فرش خانگی‌ که ساخته‌اید استفاده کنید.

 • برای لکه‌های چربی غذا روی فرش، ۱ سهم نمک را با ۴ سهم الکل مالشی ترکیب کنید و آن را محکم روی لکه چربی بمالید. مراقب باشید که در جهت خواب قالی باشد.
 • سس گوجه فرنگی روی فرش ریخته؟ خیلی سریع عمل کنید چون وقتی خشک شود، پاک کردن آن تقریبا غیر ممکن است. نمک را روی بخش ریخته شده بریزید، اجازه دهید برای چند دقیقه بماند و سپس جاروبرقی بکشید. روی آن را اسفنج بکشید و دوباره نمک بپاشید و جارو برقی بکشید، تا زمانی که لکه به طور کامل برداشته شود این کار را تکرار کنید.

پا ک کننده فرش خانگی با بوراکسپاک کننده فرش

تمام بخشهای لکه را مرطوب کنید، سپس مقداری بوراکس را روی آن بمالید. اجازه دهید ناحیه خشک شود، سپس جاروبرقی بکشید یا با محلولی به طور مساوی از سرکه و آب صابون خیس کنید و اجازه دهید خشک شود. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید. فراموش نکنید که برای اولین بار این پاک کننده خانگی را بر روی یک گوشه غیر قابل توجه تست کنید و سپس این کار را روی لکه انجام دهید.

اسپری پاک کننده فرش با روان کننده WD-40پاک کننده فرش

اجازه ندهید لکه مرکب یا لکه‌های دیگر فرش زیبای شما را خراب کند. روی لکه را با WD-40 اسپری کنید، یک یا دو دقیقه منتظر بمانید، سپس از پاک کننده فرش معمولی استفاده کنید یا آن را به آرامی با اسفنج و آب گرم و صابون تمیز کنید. اینکار را ادامه دهید تا زمانی که لکه به طور کامل از بین می‌رود.

هیدروژن پروکسایدپاک کننده فرش

نمی‌توانید بگویید آن لکه چیست؟ هنوز هم می‌خواهید آن لکه را پاک کنید؟ نگران نباشید، پاک کننده فرش خانگی می‌تواند لکه‌های نامعلوم را نیز پاک کند. سعی کنید با این پاک کننده خانگی آن را پاک کنید به این صورت: یک قاشق چایخوری از پراکسید هیدروژن ۳ درصد را با کمی کرم تارتار یا کمی خمیر دندان غیر ژله‌ای مخلوط کنید. خمیر را با استفاده از یک پارچه نرم روی لکه بمالید. لکه هر چه که باشد، باید از بین رفته باشد.

جوش شیرینپاک کننده فرش

همه آن پاک کننده فرشهای خانگی قبلی یک طرف و جوش شیرین هم طرف دیگر. این ماده بهترین گزینه برای تمیز کردن سریع لکه استفراغ یا ادرار از روی فرش است. آنچه از لکه را که می‌توانید پاک کنید سپس روی ناحیه کثیف جوش شیرین بریزید و روی آن را با حوله کاغذی بمالید خیلی آرام. بگذارید مخلوط خانگی به طور کامل خشک شود سپس آنچه باقی مانده با جارو برقی، جارو کنید. جوش شیرین لکه را پاک و ضد عفونی کرده و بوی آن را از بین می‌برد. وقتی جوش شیرین را با نمک با اندازه‌های مساوی ترکیب کنید، می‌توانید جوش شیرین را حتی برای لکه‌ چربی نیز بکار برد. مخلوط را روی لکه چربی بپاشید و از یک برس سفت استفاده کنید تا همه بخشهای لکه را در بر بگیرد. اجازه دهید ۴ تا ۵ ساعت روی لکه باقی بماند و سپس آن را با جارو برقی به طور کامل بردارید. شما می‌توانید حتی شیشه‌های خانه را نیز با استفاده از جوش شیرین تمیز کنید.

پودر ترد کننده گوشتپاک کننده فرش

زانوی شما خراشیده شده و خون روی فرش ریخته؟ پاک کردن لکه خون از روی فرش چطور انجام می‌شود؟ خب لکه‌ها را با مقداری مساوی از آب سرد و پودر ترد کننده گوشت بپوشانید و اجازه بدهید که این پاک کننده فرش خانگی برای ۳۰ دقیقه روی لکه بماند. آن را با آب سرد و اسفنج تمیز کنید.

آب گازدارپاک کننده فرش

آب گازدار روی لکه ادرار حیوانات و روی لکه‌های دیگر اثر گذار است. خیلی فوری اضافی ادرار را با حوله کاغذی پاک کنید؛ سپس با آب گازدار خیس کنید، بمالید و با شامپو فرش بسایید. آب گازدار لکه قهوه و چای را نیز برمی‌دارد. هر قدر می‌خواهید روی لکه بریزید و تمیز کنید تا خشک شود.

دستمال مرطوب بچهپاک کننده فرش

از دستمال مرطوب بچه روی فرش یا گلیم برای پاک کردن لکه‌ها استفاده کنید. آنها یک تمیز کننده فرش خانگی عالی را درست می‌کنند، آنها هم لکه و هم آب را به خود جذب می‌کنند. از دستمال مرطوب همچنین می‌توانید به عنوان یک پاک کننده خانگی در هنگام ریختن آب و مایعات روی لباس و مایعات استفاده کنید.

مسواکپاک کننده فرش

برداشتن لکه می‌تواند یک زجر باشد به خصوص که اگر مایع روی بافتهای نرم فرو رفته باشد. برای برداشتن آن لکه‌های عمیق، سعی کنید از یک مسواک نایلون نرم استفاده کنید، سعی کنید آن را به آرامی همراه با پاک کننده لکه  (سفید کننده یا سرکه برای مثال) به کار ببرید تا زمانی که لکه از بین برود.

یخپاک کننده فرش

آدامس گاهی اوقات روی فرش می‌افتد، چه باید کرد؟ خب قطعات یخ را می‌توان به عنوان پاک کننده فرش خانگی استفاده کرد. قطعات یخ را در کیسه پلاستیکی بریزید و روی لکه استفاده کنید، سپس با یک چاقوی کره آن را بردارید و با تری کلرو اتیلن که یک مایع پاک کننده خشک است، پاک کنید.

مایع پاک کننده خشکپاک کننده فرش

مایع پاک کننده خشک یا همان مایع چند منظوره برای پاک کردن لکه چربی، رژلب، کره و لکه‌های چرب نامعلوم عالی هستند. روغن اضافی را با یک حوله کاغذی بردارید و سپس مایع چند منظوره را روی لکه استفاده کنید. آنها را از لبه‌ها به مرکز حرکت دهید.

پاک کننده رنگپاک کننده فرش

برای پاک کردن لاک ناخن، رنگ یا مرکب با پاک کننده رنگ به آرامی روی لکه را پاک کنید، اگر اینکار انجام نشد، سعی کنید که پاک کردن را با پاک کننده چند منظوره انجام دهید.

ترجمه و تالیف اختصاصی توسط مجله قرمز

منبع: ریدرز دایجست

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

چند مدل موی نیمه باز زیبا، جدیدترین مدل مو برای تابستان امسال
چند مدل موی نیمه باز زیبا، جدیدترین مدل مو برای تابستان امسال
86
خرید آنلاین عطر را با موفقیت و عاقلانه انجام دهید
خرید آنلاین عطر را با موفقیت و عاقلانه انجام دهید
117
قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
213
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
180
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
371
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوان‌تر شدن شما می‌شود
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوانتر شدن شما می‌شود
303

مقالات سلامت

درمان طبیعی نیش پشه
نیش پشه و خارش و درد ناشی از آن را با ۷ درمان خانگی تسکین دهید
149
کرایولیپولیز
کرایولیپولیز چیست و چه فواید و عوارضی برای بدن دارد؟
148
چای بابونه
چای بابونه چگونه به سلامت بدن و درمان بیماریها کمک می‌کند
198
معرفی آب مروارید
آب مروارید ( کاتاراکت ) : انواع مختلف ، علل پیدایش و علائم ابتلا
274
سوختگی دهان
سوختگی دهان را با ۷ درمان طبیعی در خانه درمان کنید
250
روش آنژیوگرافی
آنژیوگرافی (رگ نگاری) عروق کرونر: تعریف و نحوه انجام این روش
314

مقالات آشپزی

شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
720
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
471
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
861
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
413
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
3,464
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
1,252

مقالات تغذیه

بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
82
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
336
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
273
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
296
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
634
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
958