جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
ناخن‌های اومبره و لاک زدن به این سبک با دو روش متفاوت

ناخن‌های اومبره و لاک زدن به این سبک با دو روش متفاوت

یکی از جدیدترین متد‌های آرایشی در سال‌های اخیر متد اومبره بوده است که در آرایش مو و ناخن بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. ناخن‌های اومبره از زیباترین سبک‌ها در لاک زدن هستند که در آن دو یا چند رنگ مختلف به صورت سایه‌وار در هم می‌آمیزند. برخلافه آن‌چه که ظاهر این ناخن‌ها نشان می‌دهد انجام دادن این سبک لاک زدن کار پیچیده و سختی نیست و با داشتن ابزارهای مناسب به سادگی می‌توانید ناخن‌های اومبره داشته باشید. در این مقاله لاک زدن به سبک اومبره را به دو روش به شما آموزش خواهیم داد.

ناخن‌های اومبره با کمک اسفنج

ناخن‌ها را تمیز کنید: برای انجام این مدل از آرایش ناخن می‌توانید مانند مراحل گفته شده در مانیکور عمل کنید و کلیه کارهایی را که برای مانیکور معمولی انجام می‌شود دنبال کنید تا ناخن‌هایی با ظاهر حرفه‌ای داشته باشید اما اگر علاقه‌ای به مانیکور حرفه‌ای ندارید و تنها می‌خواهید با لاک زدن ناخن‌های خود را زیبا کنید فقط کافی است هر گونه لاک قبلی را که روی ناخن‌ها داشته‌اید پاک کنید، زائده‌ها و پوست‌های خشک اطراف ناخن را تمیز کنید و با سوهان کشیدن به ناخن‌های خود فرم بدهید.

بیس کوت شفاف بزنید: یک لایه نازک از لاک بی‌رنگ خود را به عنوان بیس کوت روی ناخن‌ها بزنید. این کار باعث می‌شود ناخن‌ها محکم‌تر شده و سطح آن‌ها صاف و یکدست به نظر برسد و البته لاک شما دوام بیشتری داشته باشد.

رنگ پایه ناخن را بزنید: بسته به ایده‌ای که برای ناخن‌ها اومبره در نظر گرفته‌اید باید رنگ مناسبی را برای رنگ پایه ناخن انتخاب کنید. این رنگ معمولا سفید و یا یک رنگ روشن دیگر است. استفاده از رنگ لاک سفید کمک می‌کند بقیه رنگ‌هایی که روی آن زده می‌شود درخشان‌تر و پررنگ‌تر به نظر برسند. رنگ پایه را یک بار در یک لایه نازک بزنید و پس از آن که خشک شد لایه دوم رنگ پایه را روی آن بزنید.

از یک اسفنج آرایشی استفاده کنید: یک اسفنج آرایشی تمیز با اندازه‌ای حدود دوبرابر عرض ناخن‌ها بردارید، رنگ‌هایی را که برای لاک اومبره انتخاب کرده‌اید کنار دست خود بگذارید و شروع به کار کنید. رنگ‌های لاک را به ترتیبی که می‌خواهید روی ناخن دیده شوند به صورت موازی و مستقیم روی اسفنج بزنید و مطمئن شوید که فضایی روی اسفنج خالی نماند، نگران داخل هم رفتن رنگ‌ها نباشید، این ترکیب ناخن‌های شما را زیباتر خواهد کرد. چند باری لاک را روی اسفنج بزنید تا کاملا پر شود. اگر قبل از زدن لاک روی اسفنج آن را خیس کنید لاک بیش از حد به عمق آن نفوذذ نخواهد کرد و لاک کمتری مصرف خواهد شد، شما از هر نوع لاکی می‌توانید استفاده کنید، لاک براق یا مات، اما استفاده از لاک براق کنار لاک مات توصیه نمی‌شود و بهتر است از رنگ‌هایی استفاده کنید که پررنگ و تند و روشن باشند مثل قرمز و مشکی و سبز و آبی و زرد، همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد.

اسفنج را روی ناخن‌ها بزنید: حال نوبت زدن لاک روی ناخن‌ها است. اسفنج پر از لاک را بردارید و با کمی فشار و حرکات افقی روی ناخن‌ها بزنید، نگران آلوده شدن اطراف ناخن‌ها نباشید، بعدا قرار است آن را پاک کنید. وقتی ناخن‌ها به اندازه کافی پررنگ شد سراغ ناخن بعدی بروید. اگر لاک داخل اسفنج تمام شد مجددا طبق توضیحات مرحله قبل آن را پر کنید.

تاپ کوت بزنید: وقتی نتیجه راضی کننده بود کار لاک زدن شما تمام شده است و حالا نوبت به فوت آخر کوزه‌گری می‌رسد. پس از این که لاک روی ناخن‌های اومبره خشک شد تاپ کوت را بردارید و روی ناخن‌ها بزنید تا سطح آن کاملا یکدست و براق شود. اگر از لاک مات اسفاده کرده‌اید می‌توانید از تاپ کوت مات استفاده کنید یا اصلا تاپ کوت نزنید.

اطراف ناخن‌ها را تمیز کنید: اسفنج زدن به روی ناخن حسابی اطراف ناخن‌ها را به لاک آغشته می‌کند. پس از اتمام کار یک گوش پاک کن بردارید و آن را به لاک پاک کن آغشته کنید و به اطراف ناخن‌ها بزنید، مراقب باشید که به سطح ناخن برخورد نکنید. حالا ناخن‌های اومبره شما آماده است.

ناخن‌های اومبره می توانند دو یا چند رنگ باشند

ناخن‌های اومبره به سبک اکلیلی

ناخن‌ها را تمیز کنید: در این مرحله مانند روش قبلی عمل کنید، یا تنها به پاک کردن لاک و سوهان کشیده بسنده کنید و یا کلیه مراحل مانیکور را به صورت حرفه‌ای انجام دهید.

بیس کوت شفاف بزنید: در این مرحله نیز مانند روش قبلی عمل می‌شود و بیس کوت تنها نقش حفاظتی و صاف کننده سطح ناخن را دارد.

رنگ پایه ناخن را بزنید: برای رنگ پایه ناخن اومبره اکلیلی از هر رنگی می‌توانید استفاده کنید و همه چیز به سلیقه و سبکی که برای طراحی ناخن‌های اومبره خود انتخاب کرده‌اید بستگی دارد، رنگ‌های روشن، تیره و … همگی انتخاب خوبی برای رنگ لاک شما هستند به شرطی که از دو لایه نازک لاک روی هم به جای یک لایه ضخیم استفاده کنید تا لاک حالت خمیری پیدا نکند. چند دقیقه صبر کنید تا لاک کاملا خشک شود، معمولا ۵ تا ده دقیقه کافی است.

اولین لایه اکلیل را بزنید: برای این مرحله شما به یک لاک اکلیلی نیاز دارید، این لاک می‌تواند بدوون رنگ باشد. در لاک را باز کنید و برس آن را به لبه‌های ظرف لاک فشار دهید تا بیشتر ذرات اکلیل آن جدا شود، این مقدار برای مرحله اول کافی است. کل سطح ناخن را با این لاک بپوشانید و چند دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود.

دومین لایه اکلیل را بزنید: در این مرحله برس لاک را کمتر به لبه ظرف فشار دهید تا اکلیل کمتری جدا شود. حال نیمه بالایی یا پایینی ناخن‌ها را لاک بزنید ودقت کنید تا اکلیل بیشتری بر لبه ناخن بنشیند تا وسط آن.

تاپ کوت بزنید: مانند روش قبلی روی ناخن‌ها تاپ کوت بزنید تا سطح آن صاف شود و برجستگی‌های اکلیل مشخص نباشد و از طرف دیگر اکلیل‌ها جدا نشوند. به این ترکیب ناخن‌های اومبره اکلیلی شما آماده است.

ناخن‌های اومبره اکلیلی

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه دست و ناخن مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WikiHow (ترجمه اختصاصی از مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
219
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
111
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
233
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
455
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
942
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
257

مقالات سلامت

علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
63
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
72
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
75
بسته شدن مجرای اشکی
بسته شدن مجرای اشکی در کودکان به چه علت رخ می‌دهد و چگونه درمان می‌شود؟
98
ورم پس از زایمان
ورم پس از زایمان را با درمانهای طبیعی و خانگی رفع کنید
79
دندانهای حساس
دندانهای حساس خود را با رعایت این ۸ قانون بهبود داده و درد آنها را کاهش دهید
141

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
97
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
120
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
198
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
386
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,352
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
778

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
137
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
287
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
423
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
564
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
399
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
551