جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
ناخن‌های اومبره و لاک زدن به این سبک با دو روش متفاوت

ناخن‌های اومبره و لاک زدن به این سبک با دو روش متفاوت

یکی از جدیدترین متد‌های آرایشی در سال‌های اخیر متد اومبره بوده است که در آرایش مو و ناخن بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. ناخن‌های اومبره از زیباترین سبک‌ها در لاک زدن هستند که در آن دو یا چند رنگ مختلف به صورت سایه‌وار در هم می‌آمیزند. برخلافه آن‌چه که ظاهر این ناخن‌ها نشان می‌دهد انجام دادن این سبک لاک زدن کار پیچیده و سختی نیست و با داشتن ابزارهای مناسب به سادگی می‌توانید ناخن‌های اومبره داشته باشید. در این مقاله لاک زدن به سبک اومبره را به دو روش به شما آموزش خواهیم داد.

ناخن‌های اومبره با کمک اسفنج

ناخن‌ها را تمیز کنید: برای انجام این مدل از آرایش ناخن می‌توانید مانند مراحل گفته شده در مانیکور عمل کنید و کلیه کارهایی را که برای مانیکور معمولی انجام می‌شود دنبال کنید تا ناخن‌هایی با ظاهر حرفه‌ای داشته باشید اما اگر علاقه‌ای به مانیکور حرفه‌ای ندارید و تنها می‌خواهید با لاک زدن ناخن‌های خود را زیبا کنید فقط کافی است هر گونه لاک قبلی را که روی ناخن‌ها داشته‌اید پاک کنید، زائده‌ها و پوست‌های خشک اطراف ناخن را تمیز کنید و با سوهان کشیدن به ناخن‌های خود فرم بدهید.

بیس کوت شفاف بزنید: یک لایه نازک از لاک بی‌رنگ خود را به عنوان بیس کوت روی ناخن‌ها بزنید. این کار باعث می‌شود ناخن‌ها محکم‌تر شده و سطح آن‌ها صاف و یکدست به نظر برسد و البته لاک شما دوام بیشتری داشته باشد.

رنگ پایه ناخن را بزنید: بسته به ایده‌ای که برای ناخن‌ها اومبره در نظر گرفته‌اید باید رنگ مناسبی را برای رنگ پایه ناخن انتخاب کنید. این رنگ معمولا سفید و یا یک رنگ روشن دیگر است. استفاده از رنگ لاک سفید کمک می‌کند بقیه رنگ‌هایی که روی آن زده می‌شود درخشان‌تر و پررنگ‌تر به نظر برسند. رنگ پایه را یک بار در یک لایه نازک بزنید و پس از آن که خشک شد لایه دوم رنگ پایه را روی آن بزنید.

از یک اسفنج آرایشی استفاده کنید: یک اسفنج آرایشی تمیز با اندازه‌ای حدود دوبرابر عرض ناخن‌ها بردارید، رنگ‌هایی را که برای لاک اومبره انتخاب کرده‌اید کنار دست خود بگذارید و شروع به کار کنید. رنگ‌های لاک را به ترتیبی که می‌خواهید روی ناخن دیده شوند به صورت موازی و مستقیم روی اسفنج بزنید و مطمئن شوید که فضایی روی اسفنج خالی نماند، نگران داخل هم رفتن رنگ‌ها نباشید، این ترکیب ناخن‌های شما را زیباتر خواهد کرد. چند باری لاک را روی اسفنج بزنید تا کاملا پر شود. اگر قبل از زدن لاک روی اسفنج آن را خیس کنید لاک بیش از حد به عمق آن نفوذذ نخواهد کرد و لاک کمتری مصرف خواهد شد، شما از هر نوع لاکی می‌توانید استفاده کنید، لاک براق یا مات، اما استفاده از لاک براق کنار لاک مات توصیه نمی‌شود و بهتر است از رنگ‌هایی استفاده کنید که پررنگ و تند و روشن باشند مثل قرمز و مشکی و سبز و آبی و زرد، همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد.

اسفنج را روی ناخن‌ها بزنید: حال نوبت زدن لاک روی ناخن‌ها است. اسفنج پر از لاک را بردارید و با کمی فشار و حرکات افقی روی ناخن‌ها بزنید، نگران آلوده شدن اطراف ناخن‌ها نباشید، بعدا قرار است آن را پاک کنید. وقتی ناخن‌ها به اندازه کافی پررنگ شد سراغ ناخن بعدی بروید. اگر لاک داخل اسفنج تمام شد مجددا طبق توضیحات مرحله قبل آن را پر کنید.

تاپ کوت بزنید: وقتی نتیجه راضی کننده بود کار لاک زدن شما تمام شده است و حالا نوبت به فوت آخر کوزه‌گری می‌رسد. پس از این که لاک روی ناخن‌های اومبره خشک شد تاپ کوت را بردارید و روی ناخن‌ها بزنید تا سطح آن کاملا یکدست و براق شود. اگر از لاک مات اسفاده کرده‌اید می‌توانید از تاپ کوت مات استفاده کنید یا اصلا تاپ کوت نزنید.

اطراف ناخن‌ها را تمیز کنید: اسفنج زدن به روی ناخن حسابی اطراف ناخن‌ها را به لاک آغشته می‌کند. پس از اتمام کار یک گوش پاک کن بردارید و آن را به لاک پاک کن آغشته کنید و به اطراف ناخن‌ها بزنید، مراقب باشید که به سطح ناخن برخورد نکنید. حالا ناخن‌های اومبره شما آماده است.

ناخن‌های اومبره می توانند دو یا چند رنگ باشند

ناخن‌های اومبره به سبک اکلیلی

ناخن‌ها را تمیز کنید: در این مرحله مانند روش قبلی عمل کنید، یا تنها به پاک کردن لاک و سوهان کشیده بسنده کنید و یا کلیه مراحل مانیکور را به صورت حرفه‌ای انجام دهید.

بیس کوت شفاف بزنید: در این مرحله نیز مانند روش قبلی عمل می‌شود و بیس کوت تنها نقش حفاظتی و صاف کننده سطح ناخن را دارد.

رنگ پایه ناخن را بزنید: برای رنگ پایه ناخن اومبره اکلیلی از هر رنگی می‌توانید استفاده کنید و همه چیز به سلیقه و سبکی که برای طراحی ناخن‌های اومبره خود انتخاب کرده‌اید بستگی دارد، رنگ‌های روشن، تیره و … همگی انتخاب خوبی برای رنگ لاک شما هستند به شرطی که از دو لایه نازک لاک روی هم به جای یک لایه ضخیم استفاده کنید تا لاک حالت خمیری پیدا نکند. چند دقیقه صبر کنید تا لاک کاملا خشک شود، معمولا ۵ تا ده دقیقه کافی است.

اولین لایه اکلیل را بزنید: برای این مرحله شما به یک لاک اکلیلی نیاز دارید، این لاک می‌تواند بدوون رنگ باشد. در لاک را باز کنید و برس آن را به لبه‌های ظرف لاک فشار دهید تا بیشتر ذرات اکلیل آن جدا شود، این مقدار برای مرحله اول کافی است. کل سطح ناخن را با این لاک بپوشانید و چند دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود.

دومین لایه اکلیل را بزنید: در این مرحله برس لاک را کمتر به لبه ظرف فشار دهید تا اکلیل کمتری جدا شود. حال نیمه بالایی یا پایینی ناخن‌ها را لاک بزنید ودقت کنید تا اکلیل بیشتری بر لبه ناخن بنشیند تا وسط آن.

تاپ کوت بزنید: مانند روش قبلی روی ناخن‌ها تاپ کوت بزنید تا سطح آن صاف شود و برجستگی‌های اکلیل مشخص نباشد و از طرف دیگر اکلیل‌ها جدا نشوند. به این ترکیب ناخن‌های اومبره اکلیلی شما آماده است.

ناخن‌های اومبره اکلیلی

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه دست و ناخن مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WikiHow (ترجمه اختصاصی از مجله قرمز)

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

عطر مناسب مزاج و شخصیت خود را به این روش انتخاب کنید
عطر مناسب مزاج و شخصیت خود را به این روش انتخاب کنید
37
جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
59
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
148
چند مدل ساده طراحی ناخن که خودتان در منزل می‌توانید انجام دهید
چند مدل ساده طراحی ناخن که خودتان در منزل می‌توانید انجام دهید
167
پنج روش جدید برای پاکسازی پوست که هیچ عارضه‌ای برای پوست شما ندارند
پنج روش جدید برای پاکسازی پوست که هیچ عارضه‌ای برای پوست شما ندارند
143
این ترفندها را رعایت کنید تا آرایش درست و بی نقصی داشته باشید
این ترفندها را رعایت کنید تا آرایش درست و بی نقصی داشته باشید
171

مقالات سلامت

جراحی لثه
جراحی لثه یا پریودنتال و انواع روشهای آن چگونه انجام می‌شود؟
24
ماساژ سنگ داغ
ماساژ سنگ داغ چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
31
معرفی عفونت مثانه
عفونت مثانه: علل ابتلا به آن، علائم بیماری، پیشگیری و درمان
22
خواص پسته
پسته و معرفی ۹ مورد از مزایای شگفت‌انگیز ناشی از مصرف این ماده غذایی
60
معرفی داروی ویوانس
داروی ویوانس و معرفی ویژگی‌ها، نکات مورد حین مصرف و عوارض جانبی
35
آرد بادام
آرد بادام و معرفی ۸ مورد از مزایای باورنکردنی این ماده غذایی
63

مقالات آشپزی

شیرینی مربایی
شیرینی مربایی لینزر ؛ شیرینی مخصوص عید نوروز
42
دلمه 11
طرز تهیه دلمه کلم به بهترین روش به همراه نکات مربوط به پخت
50
سس مارینارا خانگی
سس مارینارا خانگی برای انواع پاستا و سایر غذاها؛ بدون گلوتن و وگان
55
کیک هویج تخته‌ای
کیک هویج تخته‌ای با تزئین پنیر خامه‌ای و هویج واقعی (شیت کیک هویج)
39
سینه مرغ سوخاری مغزدار
طرز تهیه سینه مرغ سوخاری مغزدار؛ چیکن کیف ساده
69
نان گوجه
نان گوجه و سبزی با گوجه برشته و سبزی معطر (نان ایتالیایی)
30

مقالات تغذیه

بهترین چای گیاهی
بهترین چای برای سلامتی کدام است و چه اثراتی روی بدن دارند؟
24
خواص پسته
پسته و معرفی ۹ مورد از مزایای شگفت‌انگیز ناشی از مصرف این ماده غذایی
60
آرد بادام
آرد بادام و معرفی ۸ مورد از مزایای باورنکردنی این ماده غذایی
63
معرفی ماده کوئرستین
کوئرستین و معرفی ۷ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده آنتی اکسیدان
44
معرفی تربچه سیاه
تربچه سیاه و معرفی ۷ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده غذایی
253
آب هنداونه
آب هندوانه و معرفی ۶ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این نوشیدنی محبوب
75