جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
معرفی خودروی مسابقه‌ای Prototype 9

خاطره بازی شرکت Infiniti با ساخت خودروی مسابقه‌ای Prototype 9

خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 یکی از جدیدترین محصولات شرکت Infiniti به شمار می‌رود که به تازگی شاهد معرفی رسمی آن به خودرودوستان عاشق سرعت هستیم. پیشنهاد می‌کنیم که برای آشنایی بیشتر با خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 و قابلیت‌هایی که در پیست مسابقه به نمایش می‌گذارد، در ادامه‌ی این مطلب با مجله قرمز همراه باشید.

شرکت Infiniti که در عمل بازوی اجرایی نیسان در زمینه‌ی ساخت خودروهای لوکس به شمار می‌رود، تا پیش از این فعالیت چندانی در زمینه‌ی تولید خودروهای الکتریکی نداشت و طی مدت اخیر نیز محصول خاصی در این زمینه توسط اعضای این شرکت به خودرودوستان معرفی نشد. با این حال به تازگی شاهد رونمایی از خودروی الکتریکی تازه‌ای در جریان برگزاری رویداد خیریه Pebble Beach Concours d’Elegance در کالیفرنیا توسط اعضای این شرکت هستیم.

پروتوتایپ 9

هدف از تولید خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 چیست؟

خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 (همان گونه که از نام آن پیدا است) تنها یک نمونه‌ی آزمایشی و نمایشی برای معرفی به خودرودوستان به شمار می‌رود و قرار نیست توسط شرکت Infiniti به شکل انبوه وارد خط تولید شود. به نظر می‌رسد که یکی از اهداف مهم سازندگان این نمونه‌ی آزمایشی از تولید آن محک زدن تکنولوژی‌هایی باشد که قرار است خود یا نمونه‌های مشابه با آن‌ها در خودروهای نسل بعدی خانواده‌ی Leaf نیسان مورد استفاده قرار گیرد.

با این حال بنابر نظر نایب رئیس ارشد بخش طراحی جهانی شرکت اینفینیتی یعنی آلفونسو آلبیسا، نخستین جرقه‌ در زمینه‌ی طراحی و تولید خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 هنگام گفتگوی او با مدیر اجرایی بخش بازاریابی این شرکت یعنی آلیسون ویترسپون زده شد. گفتگویی در زمینه‌ی شکل و شمایل و میزان کارایی خودروهای مسابقه‌ای دهه‌ی سی و چهل میلادی که در نهایت به ساخت یک مدل آزمایشی بر اساس خصوصیات ظاهری همان اتومبیل‌ها انجامید. در واقع تمام ویژگی‌های ظاهری خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 با الهام از شکل و شمایل شناخته شده‌ترین خودروهای مسابقه‌ای دهه‌ی چهل میلادی طراحی شده است. اتومبیل‌هایی که با نهایت سرعت، در پیست‌های مسابقه‌ی آن زمان ویراژ می‌دادند و سر و صدا می‌کردند. در آن دوران از شروع فعالیت کمپانی مادر شرکت اینفینیتی یعنی نیسان در صنعت تولید خودرو بیش از چند سال زمان نمی‌گذشت و این شرکت هنوز به شکل رسمی وارد عرصه‌ی طراحی و تولید خودروهای مسابقه‌ای نشده بود.

در این میان ساخت و معرفی خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 به عنوان یک نمونه‌ی آزمایشی، این احتمال را مطرح ساخته که شاید اعضای شرکت اینفینیتی قصد داشته باشند در آینده به تولید نمونه‌های واقعی ملهم از این خودرو بپردازند. احتمالی که آلفونسو آلبیسا آن را رد نموده و به تصریح این نکته پرداخته است که اعضای شرکت اینفینیتی در آینده‌ی نزدیک هیچ برنامه‌ای برای ساخت خودروهای تک سرنشین مسابقه‌ای، که از وجود موتور الکتریکی بهره می‌برند، ندارد.

خودروی آزمایشی

مهم‌ترین ویژگی‌های خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 چیست؟

همان گونه که در سطور پیشین این متن به آن اشاره شد، ظاهر خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 بر اساس نمونه‌های کلاسیک موجود در میدان های مسابقه‌ طراحی شده است. البته نمونه‌های کلاسیکی که بیش از هفت یا هشت دهه قبل در پیست‌های مسابقات سرعت جولان می‌دادند.

بد نیست به این نکته اشاره شود که در ساخت بدنه‌ی این نمونه‌ی آزمایشی از پنل‌های فولادی استفاده شده است. پنل‌های خوش ساختی که به شکل دستی روی قاب‌های فولادی بدنه‌ی این محصول سوار شده‌اند. از دیگر ویژگی‌های ظاهری خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 نیز می‌توان به وجود کاپوت بلند، پیشامدگی کوتاه و چرخ‌های مبتنی بر رینگ پره‌ای اشاره کرد که سر و شکل این خودرو را بیش از پیش به نمونه‌های کلاسیک موجود از خودروهای مسابقه‌ای شبیه ساخته است. افزون بر آن ذکر این نکته نیز لازم است که نوع حرکت این نمونه‌ی آزمایشی در پیست مسابقه، بهره‌گیری از قابلیت چرخ محرک عقب را به نمایش گذاشته است.

سوای برخورداری از ظاهر کلاسیک، مشخصات فنی خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 نیز کم و بیش همچون خودروهای مسابقه‌ای قدیمی طراحی شده است. به گونه‌ای که در مجموع نمی‌توان از این نمونه‌ی آزمایشی انتظار رقابت با اتومبیل‌های مسابقه‌ای حال حاضر را داشت و در عمل این خودرو شاید تنها بتواند از پس همان خودروهای مسابقه‌ای کلاسیک دهه‌ی چهل میلادی بر بیاید.

خودروی اینفینیتی

یکی از مهم‌ترین دلایل این امر را می‌توان در ویژگی‌های موتور این نمونه‌ی آزمایشی و نمایشی جستجو کرد. به بیان دقیق‌تر موتور خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 موتوری الکتریکی است که به احتمال فراوان نمونه‌های مشابه با آن و نزدیک به آن در خودروهای نسل بعدی Leaf نیسان، که به زودی شاهد رونمایی از نخستین مدل آن‌ها خواهیم بود، مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این موتور الکتریکی از توانی معادل ۱۴۸ اسب بخار برخوردار بوده و گشتاور آن نیز حول و حوش ۳۲۰ نیوتن متر است. با بهره‌مندی از چنین مشخصاتی، خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 قادر است با وزن ۸۹۰ کیلوگرمی خود، در مدت زمان ۵.۵ ثانیه شتاب صفر تا صد را پر کند.

مشخصات یاد شده می‌تواند سرعت قابل قبولی را برای این محصول الکتریکی آزمایشی رقم بزند. گرچه خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 به لحاظ تئوری قادر است به حداکثر سرعت ۲۰۹.۲ کیلومتر در ساعت دست یابد، اما در عمل حداکثر سرعت این خودروی آزمایشی (توسط مهندسان اینفینیتی) روی رقم ۱۶۹ کیلومتر در ساعت محدود شده است. در این میان مهندسان شرکت اینفینیتی در حال طراحی پک باتری ۳۰ کیلو وات ساعتی برای خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 هستند تا توسط بهره‌مندی از توان آن، این نمونه‌ی آزمایشی بتواند (بر اساس حداکثر سرعت یاد شده) به مدت ۲۰ دقیقه در پیست اتومبیل‌رانی باقی مانده و به ویراژ دادن ادامه دهد.

به هر حال علاقه‌مندان دنیای خودرو باید چند هفته‌ی دیگر نیز به انتظار بنشینند تا بتوانند به طور دقیق از این موضوع آگاه شوند که مشخصات فنی نخستین مدل از نسل بعدی خانواده‌ی Leaf نیسان تا چه حد به مشخصات فنی نمونه‌ی آزمایشی و نمایشی تولید شده توسط شرکت اینفینیتی یعنی خودروی مسابقه‌ای Prototype 9 نزدیک خواهد بود.

برای آشنایی با ده خودروی لوکس سال ۲۰۱۷ میلادی می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

منبع: لس انجلس تایمز (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش خودروی مجله قرمز یاری کنید.

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
52
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
128
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
314
راز داشتن یک لبخند زیبا و جذاب در این چند کار ساده است
راز داشتن یک لبخند زیبا و جذاب در این چند کار ساده است
263
مانیکور شاد ،مدل‌های شاد و جذاب آرایش ناخن برای تابستان
مانیکور شاد ،مدل‌های شاد و جذاب آرایش ناخن برای تابستان
252
زنان خاندان‌های سلطنتی چگونه از پوست خود مراقبت می‌کنند؟
زنان خاندان‌های سلطنتی چگونه از پوست خود مراقبت می‌کنند؟
485

مقالات سلامت

شقاق مقعد یا فیشر
شقاق مقعد (Fissure) چیست؟ معرفی کامل، علائم، پیشگیری و درمان شقاق مقعد
218
آکنه پیشانی
آکنه پیشانی به چه علت بوجود می‌آید و چگونه درمان می‌شود؟
193
درد گوش موقع بلعیدن
درد گوش موقع بلعیدن به چه علت بوجود می‌آید؟
178
معرفی داروی اتودولاک یا لودین
معرفی کامل داروی اتودولاک (Etodolac) یا لودین (Lodine)
184
عارضه گرمازدگی چیست؟
عارضه گرمازدگی چیست ؟ معرفی علائم، علل ایجاد، پیشگیری و درمان آن
260
دندان ترک خورده
دندان ترک خورده چگونه تشخیص داده شده و ترمیم می‌شود؟
329

مقالات آشپزی

شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
246
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
372
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
704
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
370
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
2,879
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
990

مقالات تغذیه

تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
233
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
179
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
179
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
541
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
864
فواید چای نعناع
چای نعناع و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی مفید
1,027