جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
در سه گام یک مانیکور ساده و زیبا مناسب محیط کار انجام دهید

در سه گام یک مانیکور ساده و زیبا مناسب محیط کار انجام دهید

همه دوست دارند ناخن‌هایی زیبا و مرتب داشته باشند و برای این منظور به مانیکور و لاک زدن روی می‌آورند. اما هر نوع مانیکور و رنگ لاکی برای هر محیطی مناسب نیست مثلا شما نمی‌توانید با ناخن‌‌های بلند و قرمز در محیط کار حاضر شوید و حتی نتوانید با کیبورد خود کار تایپ کردن و نوشتن را هم انجام دهید و انتظار داشته باشید که همکارانتان شما را جدی بگیرند. چیزی که برای محیط کار مناسب است یک مانیکور ساده است که در عین حال زیبا هم باشد و برای محیط کاری شما مناسب باشد. در این مقاله می‌خواهیم شرایط یه مانیکور ساده مناسب برای چنین محیط‌هایی را بیان کنیم و در ادامه توضیح خواهیم داد که چطور این کار را در سه گام ساده انجام دهید.

خانم‌های شاغل معمولا وقت زیادی ندارند و نمی‌توانند هر هفته یکی دو ساعت را در سالن‌های آرایشی بگذارنند یا این که خودشان این کار را به صورت حرفه‌ای و کامل انجام دهند. در نتیجه یک مانیکور ساده و مناسب برای خانم‌های کارمند مراحل کمتری نسبت به مانیکور کامل دارد اما قابل اغماض نیست. شما نمی‌توانید کار زیاد را بهانه کنید و به ناخن‌های خود رسیدگی نکنید، هر کسی بر اساس شرایط و موقعیت خود باید در یک سطحی این کار را انجام دهد چون دست‌ها و ناخن‌ها نشان دهنده سلیقه و بهداشت شخصی شما است و در پذیرش اجتماعی شما هم نقش مهمی دارد. مسلما کسی که همیشه ناخن‌هایی کثیف و نامرتب دارد تصویر مناسبی از خود در جامعه ارائه نمی‌دهد و در مقابل کسی که تفاوت عروسی و محیط کار را درک نمی‌کند نیز روش غلطی را برای این کار انتخاب کرده است. پس همیشه باید جانب اعتدال را رعایت کنید و از افراط و تفریط بپرهیزید.

مانیکور ساده

شما برای طراحی یک مانیکور ساده با چند انتخاب مواجه هستید. انتخاب اول فرم و شکل ناخن است که در این مورد حتما توصیه می‌شود از فرم‌های گرد و ساده کوتاه یا متوسط استفاده کنید. ترجیحا توصیه می‌شود ناخن‌های طبیعی خود را داشته باشید اما اگر به هر دلیلی (مشکل سلامت ناخن یا شکستن آن) از ناخن مصنوعی یا ژلی استفاده می‌کنید حتما انواع کوتاه (حداکثر سه تا چهار میلیمتر بالاتر از صدف ناخن) را انتخاب کنید. این کار هم در ظاهر ساده مانیکور شما نقش دارد و هم محدودیتی در کار کردن و عملکرد روزانه برای شما ایجاد نخواهد کرد (این که هربار موقع استفاده از سوئیچ ماشین یا بستن کمربند نگران شکستن و خم شدن ناخن‌ها باشید و یا غلط‌های تایپی شما به خاطر ناخن‌های بلند افزایش یابد اصلا فکر خوبی نیست!).

انتخاب دوم که مهم‌ترین انتخاب هم هست رنگ لاک ناخن است. کارشناسان توصیه می‌کنند ترجیحا از لاک ناخن استفاده نکنید و سعی کنید با باف کردن ناخن‌ها و شکل دادن زیبا به آن ناخن‌هایی طبیعی داشته باشید. البته استفاده از رنگ‌های خنثی مثل بژ و صورتی کمرنگ برای تنوع می‌تواند جذاب باشد اما ناخن‌های رنگی و بدتر از آن طراحی‌های پیچیده (که نشان می‌دهد شما ساعت‌ها برای آن وقت گذاشته‌اید و اصلا در کار خود جدی نیستید) به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. در هر صورت پس از آن که تصمیم خود را در این دو مورد گرفتید و با مطالعه مقالات مجله قرمز در بخش مانیکور کارهای پایه مانیکور مثل تمیز کردن ناخن و عقب دادن کوتیکول ناخن را انجام دادید نوبت به انجام دادن مانیکور ساده در سه گام می‌رسد، مانیکوری که حتی در خود محیط کار و پشت میز کار خود هم می‌توانید انجام دهید:

مانیکور ساده

گام اول برای یک مانیکور ساده: از دستمال‌های لاک پاک کن استفاده کنید

اولین گام برای هر مانیکوری پاک کردن لاک ناخن قبلی شما است. حتی اگر تصور می‌کنید که مدت زیادی از لاک قبلی شما گذشته و همه آن خود به خود کنده شده است باز هم باید از لاک پاک کن استفاده کنید. مشکل اصلی در استفاده از لاک پاک کن برای بیشتر خانم‌ها بوی تند استون آن است و بدتر از آن، مشکلاتی که این ماده برای ناخن ایجاد می‌کند. استفاده مکرر از لاک پاک کن‌های حاوی استون باعث خشک شدن ناخن و پوسته پوسته شدن آن و بافت اطراف ناخن می‌شود. برای برطرف کردن این مشکل بهتر است از لاک پاک کن‌های غیراستونی که ترکیبی چرب دارند استفاده کنید. این لاک پاک کن‌ها نه تنها ناخن را خشک نمی‌کنند بلکه خاصیت مرطوب کنندگی هم دارند. دستمال‌های لاک پاک کن که به صورت بسته‌های آماده در بازار موجود هستند کاربرد بسیار ساده‌ای دارند و بهترین انتخاب برای شما هستند و بهتر است یک عدد از آن‌ها را همیشه در کیف خود داشته باشید تا در صورت لزوم استفاده کنید.

گام دوم برای یک مانیکور ساده: از یک سوهان ناخن فلزی استفاده کنید

مرحله دوم در یک مانیکور ساده سوهان کشین  ناخن‌ها است. ناخن‌ها همیشه بر اثر رشد کردن و یا لب پر شدن و شکستن دچار زائده‌هایی می‌شوند که اگر به آن‌ها رسیدگی نشود ممکن است به شکستن ناخن بیانجامند. البته استفاده از سوهان ناخن می‌تواند تنها برای کوتاه کردن یا شکل دادن ناخن هم باشد. پس ابتدا در مورد فرم ناخن خود تصمیم بگیرید و با سوهان آن را به شکل دلخواه خود (گرد، بیضی یا مربعی و یا ترکیبی از این‌ها) درآورید. بهتر است سوهان ناخن خود را حتما در کیف خود داشته باشید چون معلوم نیست چه زمانی به آن احتیاج پیدا خواهید کرد تا به محض لب پر شدن و شکستن ناخن‌ها از آن استفاده کرده و سطح ناخن را صاف کنید تا زائده‌های ناخن به لباس‌ها گیر نکند و مشکلات جدی‌تری پیش نیاید.

مانیکور ساده

گام سوم برای یک مانیکور ساده: لاک بزنید

این مرحله دلخواه است و شما می‌توانیید اصلا لاک نزنید یا این که تنها از برق ناخن استفاده کنید. در هر صورت رنگ لاکی که برای محیط کار انتخاب می‌کنید باید مناسب این محیط باشد، قبلا هم گفتیم بهترین انتخاب، رنگ‌های خنثی مثل صورتی کمرنگ و بژ هستند که چندان توی چشم نباشند اما در شرایط خاصی می‌توان از رنگ‌های دیگر هم استفاده کرد که در ادامه به بررسی این رنگ‌ها می‌پردازیم:

رنگ قرمز: این انتخاب بستگی به محیط کار شما دارد، اگر در محیطی شاد و غیررسمی کار می‌کنید احتمالا می‌توانید لاک قرمز هم بزنید اما برای بیشتر محیط‌های کاری رنگ قرمز و طیف آن مثل نارنجی و زرشکی و صورتی تند مناسب نیست.

رنگ زرد: زرد تندترین رنگ است و بیش از هر رنگ دیگری چشم‌ها را به خود جلب می‌کند پس برای هر محیط کاری که تصور کنید رنگ زرد و طیف آن مثل فسفری و سبز انتخاب خوبی نیست.

رنگ آبی: این رنگ تنوع طیف بالایی دارد، آبی تند رنگی نیست که برای محیط‌های کاری به خصوص محیط‌های رسمی مناسب باشد اما آبی آسمانی و کمرنگ که مایل به خاکستری باشد انتخاب مناسبی برای مانیکور ساده شما است. در مورد طیف‌های دیگر آبی مثل بنفش هم این قضیه صادق است و بهتر است به جای بنفش جیغ از بنفش یاسی مایل به خاکستری استفاده کنید.

مانیکور ساده

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه دست و ناخن مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
155
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
86
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
184
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
356
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
724
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
219

مقالات سلامت

داروی تری فلوئوپرازین: معرفی ویژگی ها، کارکرد، نحوه مصرف و عوارض جانبی
64
علائم لوسمی کودکان
شایعترین علائم لوسمی کودکان و علائم اولیه این بیماری چه هستند؟
117
داروی آلزایمر و پارکینسون چیست
معرفی کامل داروی اکسلون (Exelon) یا ریواستیگمین (Rivastigmine) – بهبود زوال عقل
136
تومور ویلمز
تومور ویلمز یا سرطان کلیه کودکان؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روشهای درمانی
121
فیبروم رحم
علائم خاموش فیبروم رحم با ۸ علامت هشدار دهنده و انواع روشهای درمان فیبروم
798
رقیق کننده‌های خون
رقیق کننده‌های خون طبیعی با انواع مختلف که از تشکیل لخته خون جلوگیری می‌کنند
357

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
84
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
86
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
185
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
366
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,286
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
757

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
102
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
249
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
396
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
550
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
386
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
524