جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
مانترا های انگیزه بخش

۱۱ مانترا برای کسانیکه انگیزه خود را از دست داده‌اند

مانترا ها، یکسری عبارت یا جملاتی هستند که  زیرلب با خودتان تکرار می‌کنید. قطعا شده که بارها حس کنید تمام دنیا بر ضد شما شده، کارهایتان خوابیده و انگیزه‌ای که باید شما را به جلو حرکت دهد، ناپدید شده است. این حس بد، چه در کسب و کار باشد، چه در روابط، بارها به سراغ همه‌ی ما آمده است، پس بهتر است بدانید شما تنها کسی نبوده و نیستید که این حس را داشته.  همه‌ی ما زمانی در این حالت بوده ایم. این حالت،  بخشی از روند زندگی‌ست.

جالب است بدانید این اتفاق درست در زمانی رخ می‌دهد که شما در یک قدمی‌ موفقیت هستید. پس نیاز به چیزی دارید به شما انگیزه بدهد.  این ۱۱ مانترا بر همین اساس طراحی شده‌اند که به شما انگیزه بدهند تا دوباره وارد مسیر حرکتتان شوید.

مانترا های انگیزه بخش

۱-  با کسانی دمخور می‌شوم که بهترین حس را به من بدهند 

کسانیکه شما بیشترین  زمان خود را با آنها می‌گذرانید، همانهایی هستند که بیشترین تاثیرگذاری را در زندگی شما دارند. اگر زمانتان را با افرادی بگذرانید که مرتبا درباره اهداف و ایده‌ها حرف می‌زنند و از ایده‌های همدیگر حمایت می‌کنند، برایتان مفید تر است تا زمانتان را با افرادی بگذرانید که دائم پشت سر دیگران حرف می‌زنند یا از هر چیزی شکایت دارند.  سپری کردن زمان با گروه اول ، احتمال رسیدن شما به اهدافتان را بیشتر می‌سازد.

۲-  زندگی یعنی هم از دست دادن و هم بدست آوردن

گاهی باید برخی چیزها را در زندگی رها کنید. چیزهایی که دیگر به کارتان نمی‌آیند. اگر به هدفی چسبیده‌اید که تاریخ مصرفش تمام شده یا اگر در رابطه‌ای هستید که به جای اینکه باعث رشد شما شود،  باعث ایجاد استرس در شما شده،  بهتر است از آنها دور شوید. یک مرور مجدد بر روی چیزهایی که در زندگی به آنها چسبیده‌اید داشته باشید و ببینید آیا ارزش اینکه هنوز هم در زندگیتان باشند را دارند یا بهتر است آنها را رها کنید.

۳-  طول زندگی مهم نیست، عمق آن مهم است

در سراسر کره زمین، انسانها شبیه به شکارچی‌هایی هستند که دائم به دنبال مواد غذایی سالم، مواد  تقویتی و  هر آنچه که باعث طول عمرشان شود، می‌گردند. ما به دنبال داروهای گیاهی،  ویتامین‌ها و طب‌های مکمل هستیم تا شاید چند سالی به طول عمرمان افزوده شود. اما از همین زندگی که هم اکنون داریم لذت نمی بریم. اینجاست که نیاز داریم به خاطر آوریم بایستی در زمان حال زندگی کنیم .  انجام دادن کارها در همین امروز است که به فردای ما ارزش می‌ بخشد. پس لحظه‌ی حال مهم است.

۴-  کارهای بزرگ را با قدم های کوچک انجام می‌دهم

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، شاید هدفی در زندگی خود دارید. شاید هدفتان این است که بخواهید درآمد مالی خود را در طی یک مدت زمانی افرایش دهید.  شاید بخواهید تا ۱۰ سال آینده  به تعداد زیادی از کشورهای دنیا سفر کنید. شاید نوشتن یک کتاب یا صحبت کردن به یک زبان جدید هدف زندگی شما باشد. بله داشتن هدف در زندگی مهم است.  اما آنچه مهم تر از هدفهای ماست، گامهایی ست که ذره به ذره بر می‌داریم تا آن رویا را به واقعیت تبدیل کنیم.

۵-  فقط خودم هستم که می‌توانم خودم را آزار دهم

این مانترا، به شما یادآوری می‌کند تنها کسی که می‌تواند شما را در راه رسیدن به اهدافتان متوقف کند، کسی است که وقتی به آینه نگاه می‌کنید چشمان به آن می‌ افتد.یعنی خودتان.   تنها کسی که مانع از این می‌شود وزنتان را کم کنید، خود شما هستید.  تنها کسی که اجازه کسب مهارت مورد نیاز برای کارتان را به شما نمی‌دهد، خودتان هستید.  تنها کسی که باعث ساختن یک قربانی از شما می‌شود، خودتان هستید.  این مانترا را وقتی که حس می‌کنید همه‌ی دنیا در مقابل شما ایستاده،  به کار برید تا متوجه شوید تنها خودتان هستید که مقابل خودتان ایستاده‌اید.

۶-  در مانترا به خودتان بگویید یک جنگجو باش نه یک ترسو

مانتراهایی که به صورت شعر باشند عالی هستند چون خیلی ساده حفظ می‌شوند.  چرا قهرمانهای فیلمها را دوست داریم؟ جنگجوهایی که همه چیز را برای بدست آوردن چیزی بزرگتر از خودشان خرج می‌کنند؟ آنها آدمهای انعطاف پذیری هستد.  آنها به ترس‌هایشان اجازه نمی‌دهند مانع آنها شود.

۷-  این همان چیزی ست که به خاطرش اینجام

آیا برای یک شغل جدید ثبت نام کرده اید؟  آیا برای شرکت در مسابقه دوی ماراتن اقدام کرده اید؟  آیا برای سخنرانی در یک مراسم، دارید آماده می‌شوید؟  اگر استرس دارید به خاطر آورید  این کار همانی است که برایش تا اینجا آمده اید.  شما از قبل با علم اینکه اینکار  می‌توانسته  چالش انگیز باشد، دست به عمل زده اید.  شما به سمتی دری گام برداشته‌اید که می‌دانسته اید  ممکن است موانعی در انتظار شما باشند.  هر گاه با  چنین چالشی روبرو شدید،  به خودتان  خاطرنشان کنید که من برای همین اینجا آمده‌ام.

به خاطر داشته باشید که آن سوی این چالش ها، موفقیت در انتظار شماست.

۸-  ترسها با عمل از بین می‌روند

ترس،  چیزی ست که همه را  فلج می‌کند.  اما کسانی که یاد گرفته اند  با وجود ترس ، دست به عمل بزنند، آدمهایی هستند که از ترس خود استفاده مفید می‌کنند.  بایستی تلاش کنیم با ترسهایمان چالش داشته باشیم.  بابستی بتوانیم به طور عمیق بررسی کنیم که چه چیزی باعث این ترس شده  نه اینکه  طبق غریزه قدیمی‌ مان که از زمان  غار نشینی داشته ایم، به محض ترس فرار کنیم.

بهترین راه برای غلبه بر بزرگترین ترس‌ها، این است که به دل آنها برویم.

۹-  مردن با خاطرات خوب، بهتر از مردن با پیشمانی‌ها ست

یکی از اشتباهاتی که بشر انجام می‌دهد این است که مرگ را فراموش کرده. همیشه طوری رفتار می‌کنیم  انگار تا ابد زنده هستیم. ولی ما در واقعیت موجودات فناپذیری هستیم.  پس بهتر است تلاش کنیم یک زندگی با خاطرات خوش داشته باشیم به جای یک زندگی پر از پشیمانی برای آنچه انجام نداده‌ایم.

۱۰-  یک مانترا قوی : این هم می‌گذرد

هیچ چیز تا ابد پایدار نیست.  دردها، دست و پا زدن ها،  شکست ها، ماندنی نیستند.  اگر فکر می‌کنید سختی ها روی سرتان آوار شده، به خاطر آورید که هیچ چیز در زندگی ماندگار نیست. این مانترا یکی از قوی ترین عبارت‌هایی که وقتی همه چیز غیرقابل تحمل می‌شود، یا در یک رابطه‌ی سخت هستید،  می‌توانید با خودتان تکرار کنید.

۱۱-  یا یک راه پیدا می‌کنم، یا یک راه می‌سازم

این مانترا، بر این مسئله تمرکز دارد که به جای اینکه مشکلات را ببینید و روی آنها زوم کنید،  به دنبال راه حل‌ها باشید.  بله البته خیلی ساده‌تر است که به هنگام بروز یک مشکل،  متوقف شوید و به دنبال راه حلی نروید  چون تغییر نگرش و دست به عمل زدن، سخت است.

اگر این مقاله را مفید یافتید، این مانتراها را از بر کنید و هر گاه در لحظات سخت و دشوار زندگی قرار گرفتید، چند لحظه‌ای با خود خلوت کرده و یکی از این عبارات را چندین بار تکرار نمایید تا نیروی تازه‌ای به خود ببخشید. به طور کلی، مانتراها یک چیز شخصی هستند.  هر کسی با یک مانترای خاصی راحت تر است و بیشترین انگیزه را می‌گیرد. شما هم مانترای خودتان را پیدا کنید و توسط آن، پر انگیزه باقی بمانید. 

مانترا برای انگیزه بخشی

ترجمه اختصاصی مجله قرمز از مقاله Ross Simmonds

منبع : success

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
138
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
81
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
170
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
331
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
672
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
207

مقالات سلامت

داروی تری فلوئوپرازین: معرفی ویژگی ها، کارکرد، نحوه مصرف و عوارض جانبی
51
علائم لوسمی کودکان
شایعترین علائم لوسمی کودکان و علائم اولیه این بیماری چه هستند؟
106
داروی آلزایمر و پارکینسون چیست
معرفی کامل داروی اکسلون (Exelon) یا ریواستیگمین (Rivastigmine) – بهبود زوال عقل
123
تومور ویلمز
تومور ویلمز یا سرطان کلیه کودکان؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روشهای درمانی
112
فیبروم رحم
علائم خاموش فیبروم رحم با ۸ علامت هشدار دهنده و انواع روشهای درمان فیبروم
714
رقیق کننده‌های خون
رقیق کننده‌های خون طبیعی با انواع مختلف که از تشکیل لخته خون جلوگیری می‌کنند
332

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
69
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
77
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
181
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
358
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,272
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
750

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
85
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
238
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
391
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
545
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
383
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
513