جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
چگونه بدون آرایش کردن لب‌های قرمز و خوشرنگ داشته باشیم؟

چگونه بدون آرایش کردن لب‌های قرمز و خوشرنگ داشته باشیم؟

داشتن لب‌های قرمز و خوشرنگ به چهره شما جذابیت و شادابی خاصی می‌دهد اما ضرورتی ندارد برای داشتن چنین لب‌هایی حتما از آرایش و رژ لب استفاده کنید. اگر به طور طبیعی لب‌های قرمز و خوشرنگی دارید باید بگوییم بسیار خوش شانس بوده‌اید و می‌توانید رژ زدن را هم از برنامه آرایش روزانه خود حذف کنید و فقط از بالم لب استفاده کنید. به هر حال اگر این شانس را نداشته‌اید روش‌های مختلفی وجود دارد که به کمک آن‌ها بدون استفاده از لوازم آرایش خواهید توانست لب‌های خود را قرمزتر و زیباتر کنید. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز با این روش‌ها و مراحل انجام آن‌ها و همچنین اصول مراقبت از لب‌ها برای داشتن لب‌هایی زیبا و خوشرنگ آشنا می‌شوید.

آماده کردن لب‌ها

از اسکراب شکر استفاده کنید: مهم‌ترین عاملی که مانع از دیده شدن رنگ طبیعی و قرمز لب‌های شما می‌شود پوسته‌های خشک و سلول‌های مرده روی آن است که باید جدا شوند چون این سطوح خشک لب‌ها را کدر و کمرنگ نشان می‌دهند. برای این کار بهتر است از یک اسکراب خانگی استفاده کنید که از شکر تهیه می‌شود. برای ساختن این اسکراب ابتدا یک قاشق شکر را با یک قاشق عسل یا روغن زیتون مخلوط کنید و این مخلوط را روی لب‌ها بمالید و آن‌ها را با انگشتانتان و با حرکات دورانی ماساژ دهید. سپس لب‌ها را آبکشی کنید و در صورت نیاز تا تمیز شدن کامل پوسته‌های خشک این کار را تکرار کنید.

لب‌ها را با مسواک برس بکشید: اگر  لب‌های شما به اندازه‌ای خشک و پوسته پوسته شده‌اند که اسکراب ساده جوابگوی آن نیست بهتر است از مسواک برای جدا کردن پوسته‌ها استفاده کنید. ابتدا لب‌ها را با اسکراب بپوشانید (یا در حمام وقتی لب‌ها نرم شده‌اند) یک مسواک با برس نرم را بردارید و مرطوب کنید و با حرکات دورانی روی لب‌ها بکشید. معمولا ۲۰ تا ۳۰ ثانیه ماساژ برای تمیز شدن لب‌ها کافی است.

لب‌های قرمز طبیعی

با سرم لب‌ها را نرم و حجیم کنید: حال که سطح طبیعی لب‌های شما بیرون آمده و لایه برداری شده است با یک سرم طبیعی سطح لب‌ها را بپوشانید تا رطوبت سطح آن حفظ شود و نتیجه بهتری بگیرید. این سرم‌های طبیعی می‌تواند روغن نارگیل، روغن بادام، روغن زیتون یا روغن جوجوبا باشد. البته می‌توانید از بالم لب معمولی خود هم استفاده کنید.

حجم دهنده لب تهیه کنید یا خودتان آن را بسازید: حتما می‌دانید که نیشگون گرفتن گونه‌ها باعث سرخ شدن آن می‌شود چون جریان خود در آن افزایش می‌یابد. در لب‌ها نیز می‌توان از این خاصیت استفاده کرد و برای داشتن لب‌های قرمز جریان خون را در آن افزایش داد. برای این کار می‌توانید حجم دهنده لب برای خودتان بسازید که اثر قرمز کنندگی هم دارد. شما به سه روش می‌توانید این کار را انجام دهید:

  • یک چهارم قاشق چای خوری دارچین یا فلفل قرمز را با مقدار کافی روغن زیتون مخلوط کنید تا خمیری شود. این خمیر را روی لب‌ها بمالید و پس از پنج دقیقه بشویید.
  • پنج قطره عصاره فلفل را با نصف قاشق روغن زیتون مخلوط کنید و آن را روی لب بمالید و پس از پنج دقیقه بشویید.
  • یک عدد زنجبیل تازه یا گیاه جالاپینو را برش دهید و به مدت ۵ دقیقه روی لب‌ها بمالید.

لب‌ها را مرطوب کنید: برای داشتن لب‌های قرمز ضروری است که لب‌ها را مرطوب نگه دارید. اگر لب‌های شما به سرعت خشک می‌شود طبیعتا مات و بیرنگ هم به نظر خواهد رسید و ضروری است که مرتب از بالم لب استفاده کنید تا از خشک شدن لب‌ها جلوگیری شود. بالم لب را می‌توانید خودتان بسازید. برای این کار یک قاشق غذاخوری موم زنبور عسل را با سه قاشق روغن نارگیل در ظرفی ذوب کنید. در صورت دلخواه می‌توانید چند قطره روغن عصاره فلفل (برای اثر حجم دهندگی) هم داخل این ترکیب بریزید. ترکیب حاصل را در ظرف خالی بالم لب بریزید و پس از این که جامد شد استفاده کنید.

روش‌های طبیعی برای داشتن لب‌های قرمز

از آب میوه قرمز رنگ استفاده کنید: مواد طبیعی زیادی هستند که رنگ قرمز دارند مثل آلبالو، انار و توت فرنگی که می‌توانید عصاره آن‌ها را بگیرید و با پنبه روی لب‌هایتان بمالید یا موقع خوردن آن‌ها کمی هم روی لب‌های خود بزنید. سپس اجازه دهید خشک شود.

از چغندر قرمز استفاده کنید: چغندر قرمز یا همان لبو از خوشرنگ‌ترین سبزیجات است که رنگی قرمز متمایل به صورتی دارد. چغندر را می‌توانید به صورت پخته یا به شکل پودر استفاده کرده و روی لب‌ها بمالید و صبر کنید خشک شود سپس روی آن بالم لب بزنید تا اثری ماندگارتر داشته باشد.

لب‌های قرمز طبیعی

آب نبات یا بستنی یخی قرمز بخورید: آب نبات قرمز یا بستنی یخی قرمز حاوی موادی رنگی است که باعث رنگ گرفتن لب‌های شما می‌شود و حالتی طبیعی و قرمز به لب‌های شما می‌دهد. سعی کنید این مواد غذایی را آهسته بخورید و موقع خوردن مقداری از آن را به لب‌ها بمالید. البته می‌توانید بستنی یخی را ذوب کنید و بدون خوردن مستقیم روی لب بزنید.

بالم لب رنگی مخصوص خودتان را بسازید: در مرحله قبلی روش ساخت بالم لب بیرنگ را آموزش دادیم اما شما با یک تغییر کوچک می‌توانید بالم لب رنگی هم بسازید فقط کافی است مقداری پودر رنگی غذایی هم به این مخلوط اضافه کنید و آن را به عنوان خوشرنگ کننده لب خود به کار ببرید تا لب‌های قرمز و زیبایی داشته باشید.

مراقبت از لب‌ها

از لب‌ها در مقابل آفتاب محافظت کنید: بیشتر افراد فراموش می‌کنند که لب‌های آن‌ها هم نیاز به محافظت در مقابل آفتاب دارد. نور خورشید نه تنها برای لب‌ها خطرناک است بلکه باعث تغییر رنگ لب‌ها و ایجاد نقاط تیره روی آن‌ها می‌شود. پس لازم است از بالم لبی استفاده کنید که حاوی ضدآفتاب هم باشد و SpF آن حداقل ۱۵ باشد و آن را در تمام طول سال نه فقط تابستان استفاده کنید.

لب‌ها را مرطوب نگه دارید: مرطوب کردن لب‌ها آن‌ها را براق و خوشرنگ می‌کند و از پوسته پوسته شدن و خشک شدن لب‌ها پیشگیری می‌کند. پس از هربار لایه برداری لب‌ها یک یالم لب مغذی و قوی روی لب‌ها بزنید و اگر از خشکی لب رنج می‌برید در محیط زندگی خود از دستگاه بخور استفاده کنید.

آب کافی بنوشید: اگر بدن شما دچار کم آبی شود اولین نشانه‌های آن روی لب‌های شما مشخص خواهد شد. هر روز را با نوشیدن یک لیوان آب شروع کنید و در طول روز ۶ تا ۸ لیوان آب مصرف کنید. اگر در محیط‌های خشک و گرم فعالیت می‌کنید و تعریق زیاد دارید یا غذاهای شور مصرف می‌کنید این مقدار را افزایش دهید.

سیگار نکشید: سیگار کشیدن و دود حاصل از سوختن تنباکو باعث بیرنگ شدن لب‌ها می‌شود و همچنین باعث چروک روی لب و نازک شدن آن هم می‌شود. پس اگر می‌خواهید لب‌های قرمز و زیبایی داشته باشید هرچه سریع‌تر سیگار را ترک کنید.

لب‌های قرمز طبیعی

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WikiHow (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
155
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
86
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
183
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
356
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
721
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
218

مقالات سلامت

داروی تری فلوئوپرازین: معرفی ویژگی ها، کارکرد، نحوه مصرف و عوارض جانبی
61
علائم لوسمی کودکان
شایعترین علائم لوسمی کودکان و علائم اولیه این بیماری چه هستند؟
116
داروی آلزایمر و پارکینسون چیست
معرفی کامل داروی اکسلون (Exelon) یا ریواستیگمین (Rivastigmine) – بهبود زوال عقل
136
تومور ویلمز
تومور ویلمز یا سرطان کلیه کودکان؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روشهای درمانی
121
فیبروم رحم
علائم خاموش فیبروم رحم با ۸ علامت هشدار دهنده و انواع روشهای درمان فیبروم
797
رقیق کننده‌های خون
رقیق کننده‌های خون طبیعی با انواع مختلف که از تشکیل لخته خون جلوگیری می‌کنند
356

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
84
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
84
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
185
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
364
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,285
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
757

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
102
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
249
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
396
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
550
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
386
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
523