جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
لباس پوشیدن یک مرد موفق ، حرفهای و قدرتمند چه ویژگیهایی دارد؟

لباس پوشیدن یک مرد موفق ، حرفه‌ای و قدرتمند چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک ضرب‌المثل خارجی می‌گوید که نباید محتوای کتاب را از جلد آن قضاوت کنید اما این اصل در مورد انسان‌ها چندان صادق نیست. شما یک مرد موفق و قدرتمند را تنها می‌توانید در لباس‌هایی شیک و خاص تصور کنید و هرگز چنین فردی لباس‌هایی مندرس و یا پرزرق و برق نمی‌پوشد. اگر شما نیز اهداف بزرگی در سر دارید و قصد دارید به یک فرد موفق و حرفه‌ای در شغل و زندگی تبدیل شوید باید سبک لباس پوشیدن خود را نیز با این ویژگی‌ها تطبیق دهید و درواقع از ظاهر شروع کنید. در این مقاله ویژگی‌های لباس پوشیدن یک مرد موفق و قدرتمند را بیان خواهیم نمود.

کت‌های با سرآستین بازشونده

سرآستین کت‌های مردانه دو نوع است، انواعی که دکمه‌های آن تنها جنبه تزئینی دارد و انواعی که دکمه‌های آن کاربردی است و باز می‌شود. نوع دوم را به عنوان سرآستین جراحی هم می‌شناسیم چون تاریخچه آن به زمانی برمی‌گردد که در جنگ جهانی یک جراح لباس‌هایی با سرآستین‌های بازشونده طراحی کرد تا در هنگام جراحی راحت‌تر بتواند آستین‌های خود را بالا بزند بدون آن که لازم باشد کت را درآورد. این ایده، طراحان کت را تحت تاثیر قرار داد و کت‌هایی طراحی کردند که دکمه‌های سرآستین آن باز می‌شود و می‌توان آستین کت را نیز مانند پیراهن بالا زد و این سرآستین‌ها به سرآستین جراحی معروف شد. حالت کاربردی این سرآستین‌ها به کت حالتی کلاسیک و حرفه‌ای می‌دهد که مناسب یک مرد موفق و کارشناس است که برای هر موقعیتی آماده است و به جزئیات اهمیت می‌دهد و در ارتباطات شغلی خود موفق است.

کت با سرآستین بازشونده نشانه یک مرد موفق

اکسسوری‌هایی با ظاهر گران‌قیمت

اگر صادقانه قضاوت کنیم استفاده از تکسسوری‌ها و جواهرات مردانه گران‌قیمت این ذهنیت را در ما تداعی می‌کند که صاحب آن فردی قدرتمند و بانفوذ است. اکسسوری‌های خوش‌ساخت با طراحی ظریف و هنرمندانه می‌تواند یک استایل و تیپ معمولی را به چیزی خاص و متفاوت و به یاد ماندنی تبدیل کند. هرچند از ظاهر این اکسسوری‌ها به سادگی می‌توان دریافت که ارزان هستند یا گران اما شما می‌توانید بدون آن که ورشکست شوید اکسسوری‌هایی تهیه کنید که ظاهری فوق‌العاده دارند. در این میان دو اکسسوری از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار هستند:

ساعت: اگر توانایی خرید یک ساعت گران‌قیمت را دارید که بحثی نیست اما اگر بودجه محدودی دارید به دنبال ساعتی باشید که ظاهری گران‌قیمت دارد. در چنین ساعتی عناصر طراحی به زیبایی به کار رفته است، عناصری مانند بند چرم و سگک بادوام و باکیفیت. ساعتی که سنگین باشد گران‌تر به نظر می‌رسد و نشانه دوام و کیفیت ساخت بالای آن است. به جزئیات نیز دقت کنید مانند جزئیات صفحه ساعت مثل سه موتوره بودن، تاریخ و تقویم و کورنومتر و تزئیناتی که باعث گران به نظر رسیدن ساعت می‌شود.

پوشت و دستمال گردن: در این اکسسوری‌های پارچه‌ای به کیفیت و جنس پارچه و طرح آن بسیار دقت کنید و هرچیزی را به عنوان اکسسوری کلاس بالا نپذیرید. پارچه‌های ضخیم با طرح‌هایی خاص و استثنایی که کمتر دیده شده و البته با شخصیت و تیپ شما نیز هماهنگی دارد ظاهر شما را قدرتمند و حرفه‌ای نشان خواهد داد. جنس این پارچه‌ها باید صددرصد کتان یا ابریشم باشد و سنگینی کافی داشته باشد تا به خوبی بایستد. به دوخت کناره‌های این پارچه‌ها هم دقت کنید، دستمال‌گردن و پوشت دست‌دوز ظاهر جذاب‌تری دارد و مناسب یک مرد موفق است.

پیراهن با برند گلدوزی شده

هیچ چیز مانند شخصی سازی استایل، شما را قدرتمند و حرفه‌ای نشان نخواهد داد، این یعنی شما یک فرد خاص هستید که از هیچ کسی تقلید نمی‌کند و راه و روش خود را دارد. اگر به پیراهن‌های مردانه دقت کرده باشید روی برخی از این پیراهن‌ها در قسمت‌های خاصی لوگو یا نوشته‌ای گلدوزی شده است که این دوخت مونوگرام نامیده می‌شود. پیراهن‌های باکیفیت از برندهای شناخته شده این مونوگرام‌ها را دارند و استفاده از آن‌ها نشانه کلاس بالای شماست. اما در سطوح بالاتر، افراد موفق پیراهن‌های خود را به خیاط‌های حرفه‌ای سفارش می‌دهند و لوگو یا نام خود را روی آن می‌دوزند که این کار هزینه بالایی هم دارد و شاید هرکسی از عهده آن برنیاید. این مونوگرام‌ها نه تنها روی سرآستین پیراهن بلکه روی جیب آن نیز دوخته می‌شود و گاهی با یک سنجاق یقه کامل می‌شود. البته همان‌طور که گفتیم این کارها هزینه زیادی دارد و اگر در مراحل اولیه کار خود هستید و بودجه محدودی دارید فعلا از پیراهن‌های مونوگرام‌دار آماده در بازار استفاده کنید.

وضعیت بدنی مناسب نشانه یک مرد موفق

در راه تبدیل شدن به یک مرد موفق همه چیز به لباس شما مربوط نمی‌شود. شاید شما هزینه‌های گزافی را متحمل شوید و لباس‌های شیک و گران‌قیمت تهیه کنید اما کسی شما را به عنوان یک مرد موفق نپذیرد به این دلیل که شما به وضعیت بدنی و نحوه ایستادن و نشستن و راه رفتن خود توجه نداشته اید. این مسائل حتی بیش از لباس در ظاهر شما موثر هستند. مردان موفق در هنگام ایستادن و نشستن از این روش‌ها استفاده می‌کنند:

  • ایستادن با پاهای کمی باز و گذاشتن یک دست روی باسن
  • ایستادن با پاهای کمی باز و قرار دادن یک دست روی میز یا پیشخوان
  • نشستن روی صندلی با پاهای کمی باز و کف پاهای صاف و مستحکم روی زمین
  • نشستن روی صندلی و روی هم انداختن پاها و قرار دادن دست‌ها پشت سر

این حالت‌ها نشانه قدرت هستند و باعث کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس می‌شوند، علاوه بر این حالت‌ها در نشستن و ایستادن، شما باید ظاهر راحتی داشته باشید و نباید این طور به نظر برسد که معذب هستید و در حال نقش بازی کردن هستید.

دستان قوی و ارتباط چشمی مناسب

علاوه بر لباس پوشیدن و وضعیت بدنی مناسب نحوه ارتباط فیزیکی شما با افراد در درک قدرت و موفقیت شما نقش دارد. شما باید قدرت خود را به صورت فیزیکی به فرد مقابل انتقال دهید، این حس قدرت با دست دادن محکم (اما نه خیلی محکم) منتقل می‌شود در حالی که دست دادن نرم و بدون قدرت نشانه کمبود اعتماد به نفس است.

طبق آمار افراد در هنگام صحبت کردن ۷۵% مواقع به چشمان طرف مقابل خود نگاه می‌کنند اما در هنگام گوش دادن این مقدار تنها ۴۰% است. پس زمانی که ارتباط چشمی برقرار نمی‌کنید یعنی به او بی توجه هستید و این حالت اثری منفی در فرد مقابل به جا می‌گذارد. ارتباط چشمی را فراموش نکنید اما زل نزنید و پلک بزنید، سر خو را تکان دهید و حالت‌های بیان‌گر در صورت خود داشته باشید تا یک مرد موفق و تاثیرگذار به نظر برسید.

برای این که یک مرد موفق به نظر برسید ارتباط چشمی برقرار کنید

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه پوشاک آقایان مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Men Real Style (ترجمه اختصاصی از مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
120
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
75
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
159
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
302
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
608
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
193

مقالات سلامت

داروی تری فلوئوپرازین: معرفی ویژگی ها، کارکرد، نحوه مصرف و عوارض جانبی
19
علائم لوسمی کودکان
شایعترین علائم لوسمی کودکان و علائم اولیه این بیماری چه هستند؟
96
داروی آلزایمر و پارکینسون چیست
معرفی کامل داروی اکسلون (Exelon) یا ریواستیگمین (Rivastigmine) – بهبود زوال عقل
110
تومور ویلمز
تومور ویلمز یا سرطان کلیه کودکان؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روشهای درمانی
98
فیبروم رحم
علائم خاموش فیبروم رحم با ۸ علامت هشدار دهنده و انواع روشهای درمان فیبروم
614
رقیق کننده‌های خون
رقیق کننده‌های خون طبیعی با انواع مختلف که از تشکیل لخته خون جلوگیری می‌کنند
310

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
18
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
65
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
168
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
346
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,252
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
737

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
75
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
222
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
381
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
538
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
382
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
505