جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
برای کنار گذاشتن سبک پسرانه و لباس پوشیدن مانند مردان به این نکات توجه کنید

برای کنار گذاشتن سبک پسرانه و لباس پوشیدن مانند مردان به این نکات توجه کنید

لباس پوشیدن مانند مردان چه ضرورت و اهمیتی دارد؟ شما با هر نوع تیپ و ظاهری که در اجتماع ظاهر شوید متناسب با همین ظاهر نیز با شما برخورد خواهد شد. مانند تاجران لباس بپوشید و همه با شما مثل یک تاجر برخورد خواهند کرد، مانند هنرمندان لباس بپوشید و همه شما را به چشم یک هنرمند خواهند دید. حال اگر مانند پسربچه‌ها و نوجوانان لباس بپوشید نباید انتظار جدی گرفته شدن را داشته باشید. اولین قدم برای حضور موفق و جدی در اجتماع لباس پوشیدن مانند مردان است. اما چطور می‌توان عادات لباس پوشیدن به سبک پسران را کنار گذاشت و لباس پوشیدن مانند مردان را آغاز کرد؟ در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز با بیان چند نکته خواهیم گفت که چطور این کار را انجام دهید.

با قصد و نیت لباس بپوشید

برخی آقایان ادعا می‌کنند که تیشرت و شلوار جین استایل شخصی آنان است. اما حقیقت چیز دیگری است این مردان کسانی هستند که قصد و نیتی از لباس پوشیدن خود ندارند و فقط هرچیزی را که دم دست باشد و پوشیدن آن راحت باشد انتخاب می‌کنند. شاید فکر کنید این کار چه اشکالی دارد؟ تصور کنید یک پسربچه ۵ ساله با کت و شلوار و کراوات کوچولو به عروسی عمویش می‌رود، او هیچ قصد و نیتی برای این کار نداشته و موقعیتی را که برای آن آماده می‌شده درک نکرده است. حال شما به عنوان یک بزرگسال هیچ فرقی با این کودک ندارید اگر ندانیدد لباسی که می‌پوشید شما را به کجا خواهد برد. پس مهم نیست چه شغل و موقعیتی دارید، حتما لباس‌های خود را با قصد و نیت انتخاب کنید و سن و شرایط خود را در انتخاب لباس در نظر بگیرید.

لباس پوشیدن مانند مردان

مانند پیشگامان و رهبران لباس بپوشید

منظور از این کار داشتن جرات و جسارت برای پیشگام شدن و رهبری کردن یک گروه است، یعنی با اعتماد به نفس وارد یک گروه پر از همکاران همسن خود شوید و به آن‌ها بگویید که چه کاری باید انجام دهند. لباس شما باید نسبت به اعضای این گروه شاخص باشد اما در عین حال با آنان هماهنگ باشد و باید بتواند به نحوی بین این دو فاکتور تعادل برقرار کنید. کافی است نگاهی به روش لباس پوشیدن برترین افراد در صنعت و کار خود بیندازید، آن‌ها چه سبکی برای خود دارند؟ چه چیزی آنان را شاخص کرده است؟ شما باید به تصویری که از خود در ذهن دیگران می‌سازید دقت کنید و آن را با موقعیت خود هماهنگ کنید، مثلا اگر شما یک مهندس مشاور هستید این ویژگی باید در لباس‌های شما هم منعکس شود. آیا یک پرزنت کننده هستید؟ پس لباس‌های شما باید تاحدی چشم‌ها را به سمت خود بکشد و جلب توجه کند.

لباس پوشیدن مانند مردان

برای لباس پوشیدن مانند مردان به جزئیات کوچک توجه داشته باشید

شاید این نکته به نظر تکراری و کلیشه‌ای برسد اما تاثیر چیزهای کوچک گاهی حتی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین چیزها هم بیشتر است. شما نمی‌خواهید مردم تصور کنند که شما هرگز روش واکس زدن کفش را یاد نگرفته‌اید یا چیزی از لباس شستن نمی‌دانید. پس یاد گرفتن و توجه کردن به این جزئیات ضرورت دارد. البته مهارت‌های دیگری هم هست که در سطوح حرفه‌ای حتما باید آن را بدانید و در لباس پوشیدن خود به کار ببرید مثلا این که گره کراوات را چطور ببندید تا قرینه شود. یاد گرفتن این مهارت‌ها نشان خواهد داد که شما روش لباس پوشیدن مانند مردان را به خوبی می‌دانید و در این کار جدی و حرفه‌ای هستید.

لباس پوشیدن مانند مردان

روی لباس‌های اصلی خود تمرکز کنید

هرچه سن شما بیشتر باشد داشتن یک سری لباس‌های اساسی که بخش اصلی استایل شما را تشکیل می‌دهد اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. خوشبختانه لباس‌های اصلی استایل مردانه محدود هستند و بیش از سه یا حداکثر چهار مورد را شامل نمی‌شوند پس شما می‌توانید روی این موارد تمرکز کنید و با کمک آن‌ها بهترین تیپ مردانه و رسمی را برای خود بسازید. برای آشنایی بیشتر با لباس‌های اساسی مردانه و روش ترکیب آن‌ها مقاله مجله قرمز را در این مورد مطالعه کنید.

 

لباس‌های کمتری داشته باشید

برای لباس پوشیدن مانند مردان ابتدا باید بدانید چه لباس‌هایی احتیاج دارید، وقت بگذارید و کمد لباس‌های خود را به طور کامل بررسی کنید و لباس‌هایی را که به سبک پسرانه نزدیک است دور بریزید (یا به کسی که احتیاج دارد بدهید) تا حدی که تعداد لباس‌های شما کمتر شود. هرچه لباس‌های کمتری داشته باشید انتخاب لباس و ترکیب آن برای شما راحت‌تر خواهد بود و البته هزینه کمتری هم برای خرید و نگهداری از پوشاک خواهید پرداخت.

لباس پوشیدن مانند مردان

آزمون و خطا برای لباس پوشیدن مانند مردان

وقتی کمد لباس خود را بررسی کردید و لباس‌های غیرقابل استفاده در سبک مردانه را کنار گذاشتید حال وقت آزمون و خطا با لباس‌هایی است که دارید. همه لباس‌های خوب و باکیفیت خود را بررسی کنید و ببینید که چطور می‌توانید آن‌ها را با هم بپوشید. ترکیب‌های مختلف را امتحان کنید و خودتان را در آینه ببینید. آیا این ترکیب زیبا است؟ آیا مناسب من است؟ آیا مرا شبیه به مردان جدی و بالغ می‌کند؟ اگر پاسخ مثبت است این ترکیب را به خاطر بسپارید (درصورت لزوم یادداشت کنید) و در موقعیت مناسب استفاده کنید.

بهترین لباس‌هایی را که می‌توانید تهیه کنید

اگر با بررسی‌هایی که در گام‌های قبلی انجام دادید متوجه شدید تعدادی لباس کم دارید باید برای تهیه لباس‌های جدید اقدام کنید. در خرید لباس‌های جدید سعی کنید بر اساس بودجه خود بهترین چیزی را که می‌توانید بخرید. اما برای این کار باید دو نکته را مد نظر داشته باشید:

۱- هرچیزی که گران است لزوما خوب نیست. گاهی ممکن است قیمت لباسی به خاطر اجاره مغازه یا برند لاکچری ان بالا باشد و کیفیت آن با لباسی که نصف این قیمت را دارد تفاوتی نداشته باشد.

۲- اگر می‌توانید صبر کنید پولتان را برای خرید چیزهای بهتر پس‌انداز کنید. اگر نیاز فوری به لباسی ندارید می‌توانید مدتی را صبر کنید و بودجه مورد نیاز خود را جمع کنید تا چیزی با قیمت بالاتر و کیفیت بهتر را تهیه کنید که دوام بیشتری هم داشته باشد.

لباس پوشیدن مانند مردان

تمرین کنید

برای لباس پوشیدن به سبک مردان شما باید مهارت پیدا کنید و هر مهارتی با تمرین به دست می‌آید پس تا می‌توانید مطالعه کنید و سطح اطلاعات خود را درباره مد مردانه بالا ببرید، به تیپ بقیه دقت کنید، ترکیب‌های متنوع‌تر را امتحان کنید و سعی کنید بهترین باشید.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه پوشاک آقایان مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Men Real Style (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
119
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
136
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
269
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوان‌تر شدن شما می‌شود
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوانتر شدن شما می‌شود
239
موثرترین درمان‌های غیرجراحی کلینیکی برای زیبایی پوست
موثرترین درمان‌های غیرجراحی کلینیکی برای زیبایی پوست
221
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
316

مقالات سلامت

کرایولیپولیز
کرایولیپولیز چیست و چه فواید و عوارضی برای بدن دارد؟
9
چای بابونه
چای بابونه چگونه به سلامت بدن و درمان بیماریها کمک می‌کند
72
معرفی آب مروارید
آب مروارید ( کاتاراکت ) : انواع مختلف ، علل پیدایش و علائم ابتلا
203
سوختگی دهان
سوختگی دهان را با ۷ درمان طبیعی در خانه درمان کنید
186
روش آنژیوگرافی
آنژیوگرافی (رگ نگاری) عروق کرونر: تعریف و نحوه انجام این روش
263
شقاق مقعد یا فیشر
شقاق مقعد (Fissure) چیست؟ معرفی کامل، علائم، پیشگیری و درمان شقاق مقعد
505

مقالات آشپزی

شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
660
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
440
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
807
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
404
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
3,299
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
1,174

مقالات تغذیه

تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
303
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
250
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
266
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
616
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
936
فواید چای نعناع
چای نعناع و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی مفید
1,170