جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
چه لباس‌هایی را نباید در سفرهای هوایی و فرودگاه بپوشیم؟

چه لباس‌هایی را نباید در سفرهای هوایی و فرودگاه بپوشیم؟

سفرهای هوایی از سریع‌ترین و راحت‌ترین انواع سفرها هستند ولی کمتر پیش می‌‌آید به لباس‌هایی که در این سفرها می‌پوشیم توجه کنیم. فضای فرودگاه و هواپیما شرایط خاصی دارد که تنها شیک‌پوشی در آن مطرح نیست بلکه باید به موارد متعدد دیگری در انتخاب لباس‌های خود دقت کنید تا سفری راحت و ایمن داشته باشید و البته شیک‌پوش و خوش‌لباس هم باشید. شما در یک سفر هوایی در ارتفاع چند هزارپایی پرواز می‌کنید در نتیجه در شرایط عادی و روزمره نیستید پس باید نکات خاصی را رعایت کنید. در این مقاله می‌خوانید که کدام لباس‌ها برای سفرهای هوایی مناسب نیستند و به جای آن‌ها بهتر است چه لباس‌هایی بپوشید.

حتما تیپ زیبای سلبریتی‌ها در سفرهای متعددی که دارند توجه شما را جلب کرده و بارها سعی کرده‌اید از آن‌ها تقلید کنید اما قبل از هرگونه تصمیم برای خرید آن کفش‌های زیبای پاشنه بلند یا پالتوی شیک رنگی باید بدانید که چه شرایطی را باید در لباس‌های خود رعایت کنید و جای برخی از لباس‌ها در چمدان و ساک سفری شما بهتر است تا بر تن شما در هواپیما. برخی از این توصیه‌ها جزو قوانین فرودگاه‌ها و هواپیماها هستند و رعایت آن‌ها ضروری است اما برخی دیگر بر اساس شرایط ایمنی و راحتی تنظیم شده‌اند و بهتر است که جدی گرفته‌شوند. این توصیه‌ها را در ادامه مقاله می‌خوانید.

هرگونه لباس تنگ و نامناسب

شاید تصور کنید یک مانتوی تنگ یا شلوار چرم زیباست و شما را شیک و خوش لباس خواهد کرد، شاید روی زمین این عقیده درست باشد (هرچند همان هم محل تردید است) اما شما باید طوری لباس‌های خود را انتخاب کنید که در هواپیما کاملا راحت باشید پس یک لباس تنگ نه تنها از نظر پوشیدگی و وقار مناسب چنین موقعیتی نیست بلکه از نظر راحتی هم شرایط مناسبی را برای شما فراهم نمی‌آورد چون لباس‌های تنگ جریان خون را محدود می‌کنند و باعث ورم در قسمت‌های مختلف بدن می‌شوند که این شرایط در ارتفاع بالا شدیدتر هم می‌شود و وممکن است باعث اختلال عروقی شدید به خصوص در پاها شود. هرچند شما قرار است تمام مدت روی صندلی بنشینید اما کمی حرکت هم خواهید داشت و لباس شما باید طوری باشد که مانع حرکت و آزادی نشود به خصوص اگر با یک سفر طولانی چند ساعته روبرو هستید مثلا به جای شلوار با کمربند سفت شلوار یا کمربند کشی بپوشید یا به جای شلوار جین تنگ ساپورت راحتی بپوشید تا دچار مشکل نشوید.

لباس مناسب سفرهای هوایی

لباس‌های قابل اشتعال

شاید خطر آتش سوزی چیزی نباشد که در یک سفر هوایی حس شود اما زمانی که برای سوار شدن به هواپیما آماده می‌شوید باید این نکته را مد نظر داشته باشید و برای هر شرایطی آماده باشید. برخی از لباس‌ها به راحتی آتش می‌گیرند و دودهای سمی و خطرناکی تولید می‌کنند که نه فقط برای شما بلکه برای بقیه مسافران هم مرگ آفرین خواهد بود. البته قصد ترساندن شما را نداریم اما حادثه خبر نمی‌کند و چنین چیز ساده و قابل پیش بینی نباید باعث باعث خطرات بزرگ‌تری شود. پس حتما در سفرهای هوایی از پوشیدن لباس‌هایی که جنس پلاستیکی دارند مثل نایلون و پلی استر اجتناب کنید و لباس‌هایی با الیاف طبیعی مثل نخ و پشم بپوشید. توصیه می‌کنیم همیشه در هواپیما لباس آستین بلند و شلوار بلند و به طور کلی لباس‌های پوشیده به تن داشته باشید چون گاهی ممکن است با فرودهای اضطراری و پرتنشی مواجه شوید که در این صورت بدن در برخورد با اشیاء مختلف دچار خراش و آسیب نخواهد شد.

لباس مناسب سفرهای هوایی

کفش پاشنه بلند و صندل و کفش پشت باز

همیشه تصمیم برای انتخاب کفش در سفر تصمیم مشکلی است اما ما با یک توصیه ساده این تصمیم را در سفرهای هوایی برای شما ساده می‌کنیم. فقط کافی است دو انتخاب را از گزینه‌های خود حذف کنید یعنی کفش‌های پاشنه بلند و کفش‌های پشت باز یا به اصطلاح دمپایی، چون این نوع کفش‌ها از نظر ایمنی گزینه مناسبی نیستند، با کفش‌های پشت باز به راحتی نمی‌توان از پله‌ها بالا رفت و تردد کرد چون به راحتی از پا خارج می‌شوند و کفش پاشنه بلند هم ممکن است به خروج‌های اضطراری هواپیما و یا به افراد دیگر آسیب برساند. به طوری که در شرایط اضطراری هواپیما شما مجبور خواهید شد کفش‌های پاشنه بلند خود را درآورید پس بهتر است از ابتدا آن‌ها را نپوشید. در ضمن بیشتر کفش‌های پاشنه بلند داخل خود میخی دارند که عبور از گیت بدون اعلان هشدار را غیرممکن می‌کند. علاوه بر این پوشیدن صندل هم گزینه مناسبی نیست و توصیه نمی‌شود چون پوشش کاملی ندارد. بهترین کفش برای سفر هوایی کفش تخت راحت و پوشیده است.

لباس مناسب سفرهای هوایی

جواهرات و یراق آلات فلزی

اگر کفش‌ها یا سایر لباس‌های شما یراق آلات فلزی دارد که عبور شما از گیت امنیتی را کند و وقت شما و دیگران را تلف خواهد کرد ترجیحا آن را نپوشید. در مورد جواهرات فلزی بزرگ هم شرایط به همین ترتیب است و توصیه می‌شود قبل از ورود به فرودگاه‌ آن‌ها را درآورید و در کیف خود قرار دهید. در برخی موارد حتی شکل جواهرات هم ممکن است دردسرساز شود، جواهراتی که می‌توان از آن به عنوان سلاح سرد استفاده کرد مثل اشیای تیز و یا انگشتر چندانگشتی امکان ورود به هواپیما را ندارند. حتی طلا هم در برخی موارد ممکن است باعث دردسر شود پس چه بهتر که از قبل از دردسر پیشگیری کنیم.

روی هم نپوشیدن لباس‌ها در سفرهای هوایی

یکی از اشتباهات رایج در سفرهای هوایی نپوشیدن لباس کافی است. همیشه محیط هواپیما از چیزی که تصور می‌کنید سردتر است و با افزایش ارتفاع دما بیشتر کاهش می‌یابد. پس اگر با یک تیشرت و یا مانتوی تابستانی سوار هواپیما شدید انتظار این را داشته باشید که از سرما بلرزید. عکس این مطلب هم گاهی پیش می‌آید و افراد لباس‌های ضخیمی می‌پوشند که نمی‌توانند خارج کنند و در نتیجه از شدت گرما اذیت می‌شوند. علاوه بر این هوای مقصد را هم باید درنظر بگیرید چون اگر سفر طولانی باشد ممکن است با شرایط دمایی کاملا متفاوتی روبرو شوید که باید برای آن آماده باشید. چاره کار روی هم پوشیدن دو سه لایه لباس است تا بر اساس شرایط بتوانید آن‌ها را تنظیم کنید و در طول سفر بتوانید بخوابید و راحت باشید.

لباس مناسب سفرهای هوایی

چه لباس‌هایی را در سفرهای هوایی بپوشیم؟

پس به خاطر داشته باشید که روی هم پوشیدن لباس در هواپیما اهمیت دارد و علاوه بر آن هیچ قسمتی از بدن نباید عریان و نپوشیده باقی بماند (اعم از بازوها و پاها). یک لباس راحت که تنگ نباشد، شلوار با کمر کشی که بلند و دست و پاگیر نباشد و یک کفش راحتی تخت که خود به خود از پاهایتان خارج نشود بهترین انتخاب‌ها برای سفر هوایی شما خواهد بود. یک جفت جوراب اضافی و یک شال پشمی برای سرد شدن هوا هم در کیف خود داشته باشید. جنس لباس‌ها را نیز از پنبه یا پشم و الیاف غیرشیمیایی انتخاب کنید تا سفری راحت و آرام را تجربه کنید.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه اصول شیک پوشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WhoWhatWear (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
219
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
110
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
233
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
453
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
933
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
256

مقالات سلامت

علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
58
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
63
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
73
بسته شدن مجرای اشکی
بسته شدن مجرای اشکی در کودکان به چه علت رخ می‌دهد و چگونه درمان می‌شود؟
98
ورم پس از زایمان
ورم پس از زایمان را با درمانهای طبیعی و خانگی رفع کنید
78
دندانهای حساس
دندانهای حساس خود را با رعایت این ۸ قانون بهبود داده و درد آنها را کاهش دهید
140

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
95
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
119
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
198
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
386
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,351
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
778

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
137
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
287
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
423
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
564
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
399
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
551