جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
این قوانین استایل مردانه را فقط تازه‌کارها رعایت می‌کنند

این قوانین استایل مردانه را فقط تازه‌کارها رعایت می‌کنند

در دنیای مد و شیکپوشی به خصوص شیکپوشی مردانه قوانینی وجود دارند که قدمت آن‌ها به چندین دهه می‌رسد و شاید وقت آن رسیده باشد که این قوانین کنار گذاشته شوند. قبل از هرچیز باید بگوییم که این قوانین استایل مردانه غلط نیستند و رعایت کردن آن‌ها به معنای بدتیپ شدن نیست یا جزو اشتباهات مد مردانه محسوب نمی‌شود. مساله این است که این قوانین استایل مردانه تا حدی قدیمی شده‌اند و پایبندی سفت و سخت به آن‌ها می‌تواند جلوی خلاقیت شما و یافتن راه‌های جدید برای شیکپوشی را بگیرد. پس اگر مرحله تازه‌کار بودن در مد و فشن را پشت سر گذاشته‌اید و خودتان را یک نیمه متخصص در شیکپوشی می‌دانید بهتر است این قوانین استایل مردانه را کنار بگذارید و روش‌های جدیدی را برای شیکپوشی ابداع کنید.

همان طور که بارها گفته‌ایم یکی از نشانه‌های شیکپوشی داشتن استایل شخصی است و زمانی که شما به یک سری قوانین سفت و سخت پوشش پایبند باشید نمی‌توانید استایل شخصی خود را مخصوص به خودتان بسازید. بنابراین لازم است بدانید که این قوانین استایل مردانه تنها مخصوص تازه‌کارها هستند تا بتوانند اصول اولیه مد را فرابگیرند. اما برای کسانی که به این اصول مسلط هستند رعایت این قوانین ضروری نیست و حتی ممکن است مانع از شیکپوشی و امتحان روش‌های جدید شود. بنابراین اگر قصد تغییر و تحول در استایل خود را دارید یا می‌خواهید سبک شخصی خودتان را بسازید این ۵ قانون استایل مردانه قدیمی را نادیده بگیرید.

قانون اول برای تازه کارها: اکسسوری‌های فلزی و اکسسوری‌های چرم شما باید با هم ست باشند

قوانین استایل مردانه

طبق این قانون همه قسمت‌های فلزی لباس‌ها و اکسسوری‌های شما مثل ساعت مچی، انگشتر، سگک کمربند و … باید همرنگ با هم باشند. از طرف دیگر همه اکسسوری‌ها و لباس‌های چرمی شما نیز باید از یک رنگ تهیه شوند. رعایت این قانون به طور عمومی ضروری و مناسب است اما شما باید استثناها را بشناسید. به طور مثال اگر متاهل هستید و حلقه ازدواج دارید و حلقه شما از طلای زرد است ضرورتی ندارد همه قسمت‌های فلزی اکسسوری‌های شما هم زرد باشد چون زرد ممکن است به رنگ پوست شما نیاید یا این که ساعت مچی محبوب شما نقره‌ای باشد و نه طلایی (البته فراموش نکنید که در این قانون رنگ فلز مطرح است نه جنس آن یعنی برنز و برنج هم در دسته زرد قرار می‌گیرند و استیل و تیتانیوم هم با نقره همرنگ هستند) پس برای ارتقای این قانون و تطبیق آن با سبک حرفه‌ای شما می‌توانید تن طلایی و نقره‌ای را همزمان با هم استفاده کنید، استفاده از فلزات با رنگ مشکی و قهوه‌ای هم گزینه مناسبی برای این ترکیب است. البته اگر از اکسسوری‌های چوبی استفاده می‌کنید بهتر است آن را با فلزات تن زرد و طلایی همراه کنید. این قانون در مورد چرم هم صادق است. این نکته را هم مد نظر داشته باشید که رنگ فلز باید با رنگ پوست شما هماهنگ شود یعنی اگر پوست گرمی دارید از فلزات با تن زرد و قهوه‌ای و اگر پوست سردی دارید از فلزات با تن نقره‌ای و استیل استفاده کنید.

قوانین استایل مردانه برای تازه‌کارها، قانون دوم: پیراهن رسمی سفید یا آبی شما حتما باید ساده باشد

قوانین استایل مردانه

پیراهن سفید یا آبی ساده جزو گزینه‌های کلاسیک و بدون ریسک است که هماهنگی بالایی با همه لباس‌ها دارد و با این انتخاب امکان خطا وجود ندارد به همین دلیل است که تازه‌کارها همیشه از همین رنگ‌ها استفاده می‌کنند. اما اگر شما تازه کار نیستید برای ارتقاء سطح استایل می‌توانید خطر کنید و از پیراهن‌های رسمی طرح‌دار هم استفاده کنید چون حرفه‌ای‌ها خود را به رنگ‌های سفید و آبی ساده محدود نمی‌کنند. رنگ‌های صورتی روشن، طلایی، شیری، یاسی یا طیف‌های سبز گزینه‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید (رنگ شیری برای کسانی که دندان‌های سفیدی ندارند انتخاب بسیار مناسبی است). در مورد طرح هم می‌توانید ابتدا سراغ طرح‌های راه راه که فقط کمی غیررسمی‌تر از پیراهن ساده هستند بروید اما مطمدن شوید که عرض این راه‌ها با عرض راه راه‌های کت و شلوار یا کراوات شما متفاوت باشد. پیراهن چهارخانه کمی غیررسمی‌تر است اما همچنان گزینه مناسبی برای لباس‌هایی است که برای کار و تجارت استفاده می‌شود. به طور کلی در پوشاک مردانه هرچه طرح لباس ریزتر باشد آن لباس رسمی‌تر است. اگر اهل تفریح و بازی با استایل هستید و می‌خواهید شخصیت شوخ طبع و خاص خود را به نمایش بگذارید پیراهن‌های رنگارنگ با طرح‌های گلدار و … هم می‌تواند انتخاب جالبی باشد.

قانون سوم برای تازه‌کارها: فقط لباس‌هایی بپوشید که در آن احساس اعتماد به نفس دارید

قوانین استایل مردانه

شاید این قانون جزو قوانین اولین در استایل و شیکپوشی باشد اما طبق اصول جدید شما باید از منطقه راحتی خود خارج شوید. کارشناسان مد و لباس به آقایان توصیه می‌کنند که اشتباهات مد بیشتری مرتکب شوند چون این اشتباهات و آزمون خطا می‌تواند سود زیادی برایشان داشته باشد و به دستیابی به استایل شخصی منجر شود. لباس‌هایی که در آن‌ها احساس راحتی و اعتماد به نفس دارید معمولا چنین ویژگی‌هایی ندارند و ممکن است شما در آن‌ها به بهترین شکل دیده نشوید. اگر لباسی را دوست دارید اما در آن احساس راحتی (راحتی از نظر روانی) ندارید آن را امتحان کنید، پوشیدن آن را تمرین کنید، ابتدا در خانه و کنار دوستان و آشنایان آن را بپوشید سپس با آن به سر کوچه بروید و خرید کنید تا به تدریج احساس راحتی روانی به سراغ شما بیاید و به استایل شخصی خود نزدیک‌تر شوید.

قانون چهارم برای تازه‌کارها: یک کمد لباس با لباس‌های قابل جابجایی و با بیشترین هماهنگی برای خودتان بسازید

قوانین استایل مردانه

حتما در مقالات قبلی مجله قرمز درباره کمد لباس تطبیق پذیر با کمترین تعداد لباس خوانده‌اید. داشتن چنین کمد لباسی از جهات بسیاری سودمند است چون شما می‌توانید با داشتن کمترین تعداد لباس ترکیب‌های متنوعی بسازید. اما برای کسی که در مد و فشن خبره شده است و قصد دارد چیزهای تازه را امتحان کند این کمد با رنگ‌های خنثی و مدل‌های تکراری می‌تواند یک محدودیت جدی باشد. اما لزومی ندارد همین الان کمدتان را خالی کنید، کافی است چند لباس خاص و ویژه به آن اضافه کنید. این لباس‌ها می‌توانند یک پیراهن طرح‌دار و رنگی و یا اکسسوری‌های جذاب مثل کراوات و … باشند تا به کمد لباس‌های شما تنوع و رنگ و رو ببخشد.

قوانین استایل مردانه برای تازه‌کارها، قانون پنجم: یک عطر شاخص برای خودتان داشته باشید

قوانین استایل مردانه

این توصیه را حتما بارها و بارها شنیده‌اید و احتمالا تاکنون چنین عطری را برای خودتان انتخاب کرده‌اید اما در سطوح بالای شیکپوشی تکرار معنایی ندارد و اعمال چنین محدویتی شما را از امتحان و یاد گرفتن چیزهای تازه بازمی‌دارد. شما می‌توانید هر تعداد عطری که می‌خواهید داشته باشید و استفاده کنید. برای اینکه کمتر هزینه کنید از عطرهای جیبی کوچک استفاده کنید و بوهایی را امتحان کنید که قبلا هرگز امتحان نکرده‌اید. به این ترتیب می‌توانید به یک متخصص در عطر و ادکلن و اصطلاحات مربوط به آن تبدیل شوید و از این به بعد انتخابی آگاهانه و حرفه‌ای داشته باشید.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه پوشاک آقایان مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Men Real Style (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
120
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
76
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
160
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
303
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
611
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
193

مقالات سلامت

داروی تری فلوئوپرازین: معرفی ویژگی ها، کارکرد، نحوه مصرف و عوارض جانبی
19
علائم لوسمی کودکان
شایعترین علائم لوسمی کودکان و علائم اولیه این بیماری چه هستند؟
96
داروی آلزایمر و پارکینسون چیست
معرفی کامل داروی اکسلون (Exelon) یا ریواستیگمین (Rivastigmine) – بهبود زوال عقل
112
تومور ویلمز
تومور ویلمز یا سرطان کلیه کودکان؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روشهای درمانی
99
فیبروم رحم
علائم خاموش فیبروم رحم با ۸ علامت هشدار دهنده و انواع روشهای درمان فیبروم
623
رقیق کننده‌های خون
رقیق کننده‌های خون طبیعی با انواع مختلف که از تشکیل لخته خون جلوگیری می‌کنند
310

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
20
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
65
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
171
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
346
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,254
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
737

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
77
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
222
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
381
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
538
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
382
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
505