جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
اثر کافئین بر کارکرد

قهوه سبز: نکاتی در مورد اثرات این ماده در کاهش وزن و ایمن بودن آن

قهوه سبز یکی از راه هایی است که چندی است که برای کاهش وزن امتحان می شود. البته موثر ترین راه برای از دست دادن وزن ، کاهش مصرف کالری ورودی به بدن و ورزش کردن است اما عصاره دانه قهوه سبز چیست؟ دانه های قهوه سبز، دانه های قهوه هستند که بو داده نشده اند . بسیاری از مردم ادعا می کنند که مصرف عصاره دانه قهوه سبز می تواند به کاهش وزن کمک کند اما هنوز تحقیقات بیشتری باید در مورد اثربخشی این عصاره در کمک به کاهش وزن انجام شود تا این ادعا کامل ثابت شود. در این مقاله در مورد این موضوع بیشتر صحبت می کنیم.

مقدمه ای در مورد قهوه سبز

شما احتمالا بحث هایی را در حوزه سلامت در مورد در نوشیدن قهوه شنیده اید. محققان در مورد اینکه این ماده برای شما خوب یا بد است ، تحقیقات فراوانی کرده اند . همچنین جدای از این موضوع ، بحث در مورد استفاده از دانه های قهوه سبز وجود دارد. آنها به خوبی در بعضی جاها به عنوان یک مکمل کاهش وزن شناخته شده اند.
عصاره دانه قهوه سبز ، دانه های قهوه ای هستند که بو داده و برشته نشده اند . دانه های قهوه حاوی ترکیبات هستند که با نام کلروژنیک اسید شناخته شده اند . در مورد این ترکیبات اعتقاد به فعالیت های آنتی اکسیدانی آنها ، کمک به کاهش فشار خون، و کمک به کاهش وزن وجود دارد. هنگامی که قهوه بو داده است، محتوای کلروژنیک اسید آن تا حد زیادی کاهش می یابد. به همین دلیل است که گمان نمی رود که نوشیدن قهوه ، همان اثرات کاهش وزن ایجاد شده توسط دانه های بوداده نشده ی قهوه را داشته باشد.
عصاره به صورت قرص می تواند در داروخانه ها یافت شده و به فروش برسد. دوز معمولی بین ۶۰-۱۸۵ میلی گرم در روز است. کلروژنیک اسید هنوز به طور گسترده ای به عنوان یک مکمل کاهش وزن در افراد مورد مطالعه قرار نگرفته است. این مطالعه نشان می دهد که چگونه چای سبز ممکن است به طور بالقوه در کمک در فرایند کاهش وزن اثر داشته باشد. با این حال، مستندات در مورد اثر قهوه سبز در کاهش وزن کم بوده و مطالعات بلند مدت نبوده اند. همچنین شواهد کافی برای اینکه بگوییم این مکمل موثر یا ایمن است، وجود ندارد.

اثرات جانبی محتمل برای قهوه سبز:

اثرات جانبی منفی برای عصاره قهوه سبز گزارش شده نشده است ، اما این عصاره ، حاوی کافئین است.

عوارض جانبی شایع کافئین عبارت اند از :

ناراحتی معده
افزایش ضربان قلب
تکرر ادرار
ایجاد مشکل در خوابیدن
بی قراری
اضطراب

چرا ما باید مراقب باشیم؟

از زمانی که دانه های قهوه سبز محبوب شد، کمیسیون تجارت فدرال (FTC) حداقل یک شرکت  را برای بازاریابی نادرست جریمه کرد که ادعا های غیر واقعی در مورد کاهش وزن داشت . همچنین ترویج این محصول به عنوان یک “معجزه” برای کمک به کاهش وزن بدون حمایت کافی علمی زیر سوال رفته است .
هر دو FTC و سازمان غذا و دارو (FDA) توصیه به انجام تحقیق و احتیاط در هنگام استفاده از این مکمل می کنند. ادعاهای مکمل غذایی باید بر اساس تحقیقات علمی، و شما باید با دیده شک و تردید به محصولاتی بنگرید که ادعا می کنند که به شما کمک می کنند که بدون تغییر عادات غذایی یا سبک زندگی ، کاهش وزن سریعی را داشته باشید.
FTC مسئول اطمینان از این است که شرکت های توزیع کننده مواد غذایی از زبانی گمراه کننده برای به گول زدن و فریب مصرف کنندگان استفاده نمی کنند ، و FDA به طور منظم بر اجرا محصولات و برچسب محصول نظارت می کند. با این حال، مکمل های غذایی قبل از اینکه به بازار بیایند، لازم نیست که توسط FDA تایید شده باشد. شرکت های خصوصی مسئول انجام تحقیق و آزمایش بر روی محصولات خود هستند . FDA ممکن است تا زمانی که ادعایی نادرست یا عوارض جانبی خطرناک از این مکمل گزارش نشده است، خود را درگیر نمی کند.
مانند بسیاری از مکمل های دیگر، دانه های قهوه سبز ممکن است به عنوان یک راه حل طبیعی برای از دست دادن وزن به بازار عرضه شده باشد . اصطلاح “طبیعی” در صنعت مکمل رایج است، اما لزوما به معنای اینکه یک محصول بی خطر است، نیست. در واقع، هیچ تعریف قانونی از “طبیعی ” وجود ندارد. بسیاری از گیاهان که در طبیعت رشد می کنند، می توانند کشنده باشند، و مکمل های طبیعی هنوز هم می تواند حاوی ، مواد غیر طبیعی باشند.
اگر شما در حال فکر کردن در مورد خرید دانه های قهوه سبز به عنوان بخشی از برنامه کاهش وزن خود هستید ، شرکت مورد نظر را در وب سایت FTC را برای اینکه مطمئن شوید، بررسی کنید که آنها متهم به تقلب و یا آلودگی با سایر مواد نشده باشند . همچنین اگر شما از ناخوشی هایی، مانند فشار خون بالا و یا دیابت رنج می برید و یا داروهایی استفاده می کنید، بهتر است که در   زمینه استفاده از این مکمل ، با پزشک خود مشورت کنید.
بجز استفاده از قهوه سبز چه راه های دیگری برای کاهش وزن وجود دارد ؟
از دست دادن وزن در دراز مدت در گروه اتخاذ یک شیوه  زندگی سالم است. عصاره دانه قهوه سبز ممکن است به طور بالقوه برخی اثرات را برای کمک به کاهش وزن و لاغری داشته باشد، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که هیچ جایگزینی برای یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، وجود ندارد. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) برای کاهش وزن در افراد دچار چای یا اضافه وزن، توصیه به کاهش مصرف کالری روزانه به مقدار ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری و انجام ۶۰ تا ۹۰ دقیقه فعالیت بدنی متوسط در بیشتر روزهای هفته می کند.

قهوه سبز و ایمن بودن آن

نتیجه گیری

تحقیقات بیشتری باید در مورد اثربخشی عصاره دانه قهوه سبز در کمک به کاهش وزن انجام شود. یک مصرف کننده باید قبل از مصرف این مکمل تحقیق کند و با دیده شک و تردید به مصرف این مکمل نگاه کند و تنها پس از اطمینان از ایمن و موثر بودن آن اقدام به مصرف کند. مثل همیشه، با دکتر خود صحبت قبل از مصرف این مکمل ، مشورت کنید. آنها می توانند به شما در تصمیم گیری برای این که آیا شما باید آنها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید یا نه کمک کنند ، و همچنین آنها می توانند در مورد چگونه راه های درست و البته سالم از دست دادن وزن شما را راهنمایی کنند .

منبع: HEALTH LINE
این مقاله توسط مجله قرمز به صورت اختصاصی، ترجمه شده است. در صورتی که این مطلب، مورد پسند و رضایت شما بود ، لطفا نظرات، انتقادات و موضوعات مورد علاقه پیشنهادی خود را با مابرای ارائه هرچه بهتر مطالب ، به اشتراک بگذارید.َ

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
175
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
97
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
208
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
403
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
815
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
233

مقالات سلامت

ورم پس از زایمان
ورم پس از زایمان را با درمانهای طبیعی و خانگی رفع کنید
13
دندانهای حساس
دندانهای حساس خود را با رعایت این ۸ قانون بهبود داده و درد آنها را کاهش دهید
65
داروی تری فلوئوپرازین: معرفی ویژگی ها، کارکرد، نحوه مصرف و عوارض جانبی
90
علائم لوسمی کودکان
شایعترین علائم لوسمی کودکان و علائم اولیه این بیماری چه هستند؟
132
داروی آلزایمر و پارکینسون چیست
معرفی کامل داروی اکسلون (Exelon) یا ریواستیگمین (Rivastigmine) – بهبود زوال عقل
153
تومور ویلمز
تومور ویلمز یا سرطان کلیه کودکان؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روشهای درمانی
133

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
90
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
100
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
189
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
374
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,316
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
763

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
116
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
262
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
410
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
558
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
388
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
534