جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
خرید اپلیکیشن Tbh توسط فیسبوک

یک اپلیکیشن محبوب دیگر نیز از میدان به در شد: فیسبوک اپلیکیشن Tbh را خرید

آن دسته از کسانی که ظرف هفته‌های اخیر به کار با اپلیکیشن Tbh مشغول بودند، از این پس باید خود را کاربر یکی از اپلیکیشن‌های جدید شرکت فیسبوک قلمداد کنند. به عبارت بهتر از این پس باید اپلیکیشن Tbh را نیز همانند بسیاری از نمونه‌های مشابه در لیست دارایی‌های فیسبوک به ثبت رساند. برای کسب آگاهی بیشتر از جزئیات مرتبط با خرید جدید فیسبوک می‌توانید در ادامه‌‌ی این مطلب با مجله قرمز همراه باشید.

معمولا روال کاری آشنای فیسبوک به این ترتیب است که اپلیکیشن‌های محبوبی که به نوعی از ساختار شبکه‌های اجتماعی برخوردار هستند و در مجموع پیوند دهنده‌ی انسان‌ها با یکدیگر به شمار می‌روند را شناسایی کرده و با خرید این ابزار‌ها (و شرکت‌های سازنده‌ی آن‌ها) اپلیکیشن‌های مذکور را از آن خود می‌سازد. استراتژی آشنایی که تا کنون در مورد بسیاری از اپلیکیشن‌های شناخته شده نظیر WhatsApp و اینستاگرام به کار رفته است و همچنان توسط فیسبوک مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال سران فیسبوک این بار زودتر از همیشه دست به کار شد‌ند و اپلیکیشن Tbh را پیش از آن که به طور کامل توسط کاربران جهان شناخته شود، به فهرست دارایی‌های خود افزودند.

دانستی‌های مهم در رابطه با اپلیکیشن Tbh

اپلیکیشن Tbh که نام خود را از شکل مخفف شده‌ی عبارت To be honest قرض گرفته است، اپلیکیشن جدیدی به شمار می‌رود که تنها دو ماه از عرضه شدن عمومی آن زمان می‌گذرد و در حال حاضر تنها روی سیستم عامل iOS در دسترس کاربران تلفن‌های هوشمند قرار دارد. با این حال این اپلیکیشن نوظهور تنها در همین مدت کوتاه توانسته بسیار موفق ظاهر شود و مخاطبان بسیاری برای خود دست و پا کند. به گونه‌ای که تا کنون چیزی نزدیک به ۵ میلیون نفر این اپلیکیشن جدید را دانلود کرده‌اند و از وجود آن روی دستگاه‌های هوشمند iOS خود بهره می‌برند. بنابر ادعای سازندگان اپلیکیشن Tbh (که هم‌اینک مالکیت ابزار خود را به فیسبوک واگذار کرده‌اند) تا این لحظه چیزی بیش از یک میلیارد پیام مختلف توسط این اپلیکیشن پرمخاطب رد و بدل شده است.

گفتنی است که پیام‌های ارسالی توسط اپلیکیشن Tbh تنها پیام‌های از پیش تعیین شده را در بر می‌گیرد و به طور کل مواردی را شامل می‌شود که از بار کاملا مثبت برخوردار هستند. به طور مثال شما می‌توانید برای افرادی که در لیست مخاطبانتان قرار دارند پیام‌هایی با مضمون چه کسی بیش از همه تو را به خنده وا می‌دارد یا چه کسی زیباترین لبخند دنیا را دارد ارسال کنید. جالب این جا است که این پیام‌ها توسط اپلیکیشن Tbh به شکل ناشناخته ارسال می‌شود و برای مخاطبان این ابزار حکم پیامی از غیب را می‌یابد.

اپلیکیشن جدید

در مجموع هدف اصلی از ساخت اپلیکیشن Tbh دادن انگیزه و امید به نوجوانان کم سن و سال یا به قول معروف تین ایجرها عنوان شده است. نوجوانانی که نیاز دارند به طور ویژه از حس مهم بودن در نزد دیگران و اهمیت داشتن برای آن‌ها برخوردار شوند. از همین رو عمده کاربران اپلیکیشن Tbh را نوجوانان تشکیل می‌دهند و این اپلیکیشن جدید در همین مدت کوتاه توانسته است به یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های ارسال پیام‌های ناشناخته در نزد کاربران امریکایی تبدیل شود.

بی‌شک یکی از مهم‌ترین نکات و ویژگی‌هایی که توجه شرکت فیسبوک را به سوی اپلیکیشن Tbh جلب کرده ماهیت کلی این اپلیکیشن و نحوه‌ی ارسال پیام توسط آن است. در واقع سازندگان اپلیکیشن Tbh به دلیل جلوگیری از سو استفاده‌ی افراد مختلف از ویژگی ناشناخته‌ بودن ماهیت ارسال کنندگان پیام‌ در این ابزار، تنها امکان ارسال پیام‌های از پیش تعیین شده‌ و نمونه‌های کاملا مثبت را برای کاربران اپلیکیشن Tbh فراهم نموده‌اند. این امر موجب می‌شود تا کسی نتواند از وجود این ابزار جدید برای آزار دیگران یا سر کار گذاشتن آن‌ها استفاده کند.

سیاست‌های فیسبوک در قبال اپلیکیشن Tbh

گرچه از رقمی که سران فیسبوک برای خرید اپلیکیشن Tbh صرف کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست، اما از گوشه و کنار شنیده می‌شود که مبلغ صرف شده برای در اختیار گرفتن کامل این اپلیکیشن جدید رقمی کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار بوده است. در واقع سران فیسبوک با مشاهده‌ی رشد روزافزون مخاطبان اپلیکیشن Tbh و پتانسیل بالای این ابزار جدید اجتماعی برای کسب محبوبیت در میان مخاطبان، خیلی زود دست به کار شدند و پیش از آن که این اپلیکیشن به سوددهی بالایی برسد و ارزش آن در بازار سیر صعودی پیدا کند به معامله با صاحبان این ابزار پرداختند و امتیاز آن را به طور کامل از آن خود نمودند. در مجموع به نظر می‌رسد که سیاست فیسبوک در قبال اپلیکیشن Tbh همان سیاستی خواهد بود که این شرکت پیش از این آن را در قبال اپلیکیشن‌هایی نظیر WhatsApp و Instagram اتخاذ کرده است.

در پایان بد نیست به این نکته هم اشاره کرد که اپلیکیشن Tbh تنها اپلیکیشن پرمخاطبی که امکان ارسال پیام را به شکل مخفیانه و بی نام و نشان در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد به شمار نمی‌رود و پیش از این اپلیکیشن‌های دیگری هم با همین ساختار و سبک و سیاق در اختیار مخاطبان قرار گرفته‌ بودند. اپلیکیشن‌هایی که از میان آن‌ها می‌توان به نمونه‌هایی نظیر Yik Yak و Sarahah اشاره کرد. با این حال برخلاف اپلیکیشن Tbh که به طور عمده تنها نظرات مثبت را به سوی خود جلب کرده‌ است، دو اپلیکیشن یاد شده مخالفان فراوانی در میان مخاطبان خود داشته و دارند. مخالفانی که اپلیکیشن‌های مذکور را ابزاری برای انجام قلدری‌های اینترنتی و مجازی تلقی می‌کنند. حتی شدت نظرهای منفی در رابطه با اپلیکیشن Yik Yak به حدی بود که این ابزار در آستانه‌ی انتشار اپلیکیشن Tbh یعنی در ماه اوت امسال به کار خود پایان داد.

به هر حال سران فیسبوک بار دیگر توانستند با خرید یک اپلیکیشن محبوب و در حال رشد جدید، رقیب تازه‌ای را از میدان به در کرده و مالکیت آن را به طور کامل تحت اختیار خود بگیرند. باید دید که شکار بعدی فیسبوک در میان اپلیکیشن‌های مبتنی بر ساختار شبکه‌های اجتماعی چه ابزاری خواهد بود و این شکار دقیقا در چه زمانی رقم خواهد خورد.

منبع: تلگراف (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش فناوری مجله قرمز یاری کنید.

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

برای داشتن اعتماد به نفس کامل این نکات آرایشی را رعایت کنید
برای داشتن اعتماد به نفس کامل این نکات آرایشی را رعایت کنید
158
جایگزین بوتاکس
۷ جایگزین بوتاکس که چروکها را درمان می‌کنند با بررسی مزایا و معایب
356
چند مدل موی زنانه ساده و زیبا برای باریک نشان دادن صورت
چند مدل موی زنانه ساده و زیبا برای باریک نشان دادن صورت
205
عطر مناسب مزاج و شخصیت خود را به این روش انتخاب کنید
عطر مناسب مزاج و شخصیت خود را به این روش انتخاب کنید
143
جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
141
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
333

مقالات سلامت

مصرف همزمان داروها
مصرف همزمان داروها و مکملها را در این ۱۳ مورد انجام ندهید
19
انواع بیماری‌های روماتیسمی
بیماری‌های روماتیسمی: معرفی انواع این بیماری‌ها، نشانه‌های ابتلا و تشخیص آن‌ها
48
سرطان دهانه رحم
سرطان دهانه رحم ؛ علائم، تشخیص، درمان و پیشگیری
60
عفونت تاتو ؛ علائم آن چیست و چگونه درمان می‌شود؟
141
معرفی عفونت کلیه
عفونت کلیه (پیلونفریت): معرفی، علائم ابتلا، پیشگیری و درمان بیماری
81
استفاده از چای کیسه‌ای
روش استفاده از چای کیسه‌ای برای چشمان و انواع مناسب آن برای همه مشکلات چشم
106

مقالات آشپزی

خمیر پیتزا
بهترین خمیر پیتزا ساده و بدون روغن با آموزش مرحله به مرحله و تصویری
18
کاپ کیک آناناس
طرز تهیه کاپ کیک آناناس وارونه با تزئین خامه و آلبالو
39
ساندویچ فیلی چیز استیک
فیلی چیز استیک با سیب زمینی برشته (ساندویچ چیز استیک فیلادلفیا)
61
ماکارون نارگیل
ماکارون نارگیل ساده و عسلی؛ شیرینی بدون گلوتن و بدون غلات
60
خورش گوشت بره
خورش گوشت بره و سبزیجات؛ پخت خورش گوشت در فر
59
شیرینی مربایی
شیرینی مربایی لینزر ؛ شیرینی مخصوص عید نوروز
94

مقالات تغذیه

معرفی هویج سیاه
هویج سیاه و معرفی ۵ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده غذایی
41
معرفی سیب زمینی
سیب زمینی و معرفی ۱۱ مورد از مزایای باورنکردنی این ماده غذایی
40
توت سفید
توت سفید و معرفی ۸ مورد از خواص شگفت انگیز این میوه
50
معرفی گوشت بره
گوشت بره و معرفی ۸ مورد از فواید مصرف این ماده غذایی پرطرفدار
117
بهترین چای گیاهی
بهترین چای برای سلامتی کدام است و چه اثراتی روی بدن دارند؟
83
خواص پسته
پسته و معرفی ۹ مورد از مزایای شگفت‌انگیز ناشی از مصرف این ماده غذایی
155