جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
این لباس‌های غیررسمی برای هر نوع فرم اندام مردانه مناسب هستند

این لباس‌های غیررسمی برای هر نوع فرم اندام مردانه مناسب هستند

اگر قصد ارتقاء استایل خود را دارید و همین الان هم یک دست کت و شلوار و لباس رسمی سطح بالا برای خودتان تهیه کرده‌اید که از هر جهت مناسب شماست، به فرم اندام مردانه شما می‌آید و شما را خوش تیپ نشان می‌دهد در کار خود موفق بوده‌اید. اما برای موقعیت‌های دیگر چه خواهید کرد؟ همیشه که نمی‌توان کت و شلوار و لباس رسمی پوشید. شما به لباس‌های روزمره و دم دستی هم نیاز دارید و این لباس‌ها هم باید برای فرم اندام مردانه شما مناسب باشند و نشان دهند که شما فردی خوش لباس و شیکپوش هستید. در این مقاله از مجله قرمز لباس‌هایی را معرفی خواهیم کرد که برای هر نوع فرم اندام مردانه مناسب هستند و شما می‌توانید به عنوان لباس‌های روزمره و دم دستی خود از آن‌ها استفاده کنید.

وقتی صحبت از تیپ غیررسمی مردانه می‌شود لباس‌های بدفرم و گشاد که اندازه بدن هم نیستند به ذهن متبادر می‌شود اما دلیلی برای این ناهماهنگی وجود ندارد و در لباس‌های غیررسمی هم می‌توان شیک و خوش تیپ بود به شرطی که لباس مناسب فرم اندام مردانه انتخاب شود. فرم اندام مردانه به پنج دسته کلی تقسیم می‌شود که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارد و هدف از انتخاب لباس باید تعدیل کردن این ویژگی‌ها و متعاد نشان دادن اندام باشد. برای این کار شما به لباس‌های متعددی نیاز ندارید و می‌توانید با ترکیب درست و حساب شده با تعداد محدودی لباس مناسب هم این کار را انجام دهید و تیپ غیررسمی خود را بسازید. در هر صورت این سه قانون را در انتخاب لباس برای فرم اندام مردانه همیشه مد نظر داشته باشید:

  • اندازه بودن لباس
  • توجه به تناسبات و تعادل
  • تاکید روی قسمت‌های دلخواه اندام

فرم اندام مردانه

لباس مناسب برای آقایان خیلی لاغر

آقایان خیلی لاغر معمولا عرض شانه و کمر نزدیک به هم دارند و باید  لباس‌های انتخاب کنند که عرض شانه‌ها را بیشتر نشان دهد و در قسمت کمر باریکتر باشد تا صافی اندام را متعادل کند. لباس‌های پیشنهادی برای این فرم اندام مردانه عبارتند از:

یک پیراهن همه کاره: یک پیراهن با خطوط افقی در نزدیکی شانه‌ها می‌تواند عرض شانه‌ها را بیشتر نشان دهد و پارچه پیراهن باید به اندازه کافی محکم و سنگین باشد تا ساختار خوبی زیر لباس‌های دیگر داشته باشد. اگر بلندی پیراهن هم کمی بیشتر باشد می‌تواند یک سایز کوچکتر بگیرید تا روی سرشانه‌ها کاملا اندازه بایستد.

یک ژاکت دکمه‌دار: برای ایجاد کمی حجم روی اندام و کنترل بهتر روی فرم اندام استفاده از چنین ژاکتی توصیه می‌شود حتی اگر هوا چندان خنک نباشد. از رنگ‌ها و فرم‌های کلاسیک با یقه هفت و کمر باریک استفاده کنید، ژاکت کلاه‌دار هم مورد قبول است.

یک شلوار اسلیم فیت با رنگ روشن: چنین شلواری به ایجاد حجم روی پایین تنه و پرتر دیده شدن اندام کمک می‌کند. رنگ‌های  روشن مثل کرم، خاکی یا بژ هم اثر بزرگ کنندگی دارند و پاهای شما چندان لاغر به نظر نخواهند رسید.

فرم اندام مردانه

لباس مناسب برای فرم اندام مردانه چاق و درشت

این فرم اندام در میان آقایان شیوع زیادی دارد چون چاقی مردانه معمولا در قسمت شکم رخ می‌دهد و این افراد با داشتن شکم بزرگ پاهای لاغری دارند. اگر اندام چاق و درشتی دارید باید لباس‌هایی انتخاب کنید که بدن شما را باریک‌تر و لاغرتر نشان دهد، لباس‌های پیشنهادی برای این فرم اندام مردانه عبارتند از:

یک کت مردانه راسته با یقه عریض: کت راسته مردانه در قسمت کمر خود دارت ندارد در نتیجه فرم شکم را مخفی می‌کند، اگر عرض قسمت یقه هم زیاد باشد درشتی بالاتنه تا حد زیادی خنثی خواهد شد و چنین کتی بهترین انتخاب برای آقایان درشت هیکل است.

یک شلوار کلاسیک با فاق متوسط: اگر شلوار شما فرم کلاسیک داشته باشد، کاملا اندازه باشد و کمر آن روی خط طبیعی کمر بیفتد شما در چنین شلواری احساس راحتی و آزادی بیشتری خواهید داشت و اندام شما لاغرتر به نظر خواهد رسید.

ساسپند به جای کمربند: کمربند یکی از دردسرهای آقایانی است که شکم بزرگی دارند چون پیدا کردن کمربند با سایز درست ساده نیست و بستن آن به شکم فشار وارد می‌کند. اما ساسپند چنین دردسرهایی را ندارد و شما با کمک آن به راحتی می‌توانید شلوار خود را نگه دارید.

فرم اندام مردانه

لباس مناسب برای آقایان با اندام عضلانی

معمولا ورزشکاران و آقایانی که فعالیت بدنی انجام می‌دهند چنین اندامی دارند. در این افراد عرض سینه و شانه بیشتر و کمر، باریک‌تر است. این فرم اندام مردانه یک فرم ایده‌آل است اما باز هم باید در انتخاب لباس مناسب آن نکاتی در نظر گرفته شود. لباس‌های پیشنهادی برای این فرم اندام مردانه عبارتند از:

یک تیشرت یقه هفت اندازه: این تیشرت باید طوری اندازه باشد که به بدن نچسبد ولی فرم بدن را به خوبی نشان دهد. یقه هم نباید خیلی پایین باشد چون پوشیدن لباس یقه باز برای آقایان مناسب نیست. رنگ تیشرت را هم در رنگ‌های ساده و ترکیباتی انتخاب کنید که قسمت کمر را باریک‌تر نشان دهد.

شلوار با طرح‌های راه راه افقی ملایم: در اندام ورزشکاری معمولا پایین تنه لاغر است و برای ایجاد تعادل می‌توان از شلوارهایی استفاده کرد که راه راه‌ها یا چهارخانه های افقی ملایمی روی خود دارند. اما اگر پاهای شما هم عضلانی است بهتر است از شلوارهای سفارشی دوز استفاده کنید.

یک کت نازک: اندام ورزشکاری نیازی به فرم دادن ندارد و یک کت نرم و نازک بدون ساختار یا اپل می‌تواند اندام را به خوبی نمایش دهد به شرطی که کاملا اندازه بدن باشد.

فرم اندام مردانه

لباس مناسب برای آقایانی که پایین تنه درشتی دارند

چاقی در برخی از آقایان در قسمت پایین تنه رخ می‌دهد و در این افراد پاها چاق‌تر از بالاتنه است. برای چنین اندامی باید لباس‌هایی انتخاب شود که تعادل بیش این دو قسمت را برقرار کند. لباس‌های پیشنهادی برای این فرم اندام مردانه عبارتند از:

یک پیراهن روزمره با اپل ظریف: تاکید روی شانه‌ها و بازوها این اندام را متعادل می‌کند پس بهتر است از پیراهن‌هایی استفاده کنید که روی سرشانه‌های ان اپل ظریف دوخته شده باشد و یا ترکیب رنگی ان طوری باشد که در قسمت کمر تیره‌تر باشد تا بازو و شانه بزرگ‌تر به نظر برسد.

شلوار فلانل یا مخمل کبریتی: هرچه پارچه‌ شلوار سنگین‌تر و ضخیم‌تر باشد پاها لاغرتر دیده شده و قسمت میانی اندام پرتر خواهد شد. در نتیجه تعادل بین بالاتنه و پایین تنه تعادل برقرار خواهد شد. البته این شلوار باید برش کلاسیک داشته باشد و کمر آن روی خط طبیعی کمر بیفتد.

دستمال گردن: شاید بستن دستمال گردن به نظرتان کاری بیهوده و قدیمی به نظر برسد اما یکی از بهترین راه‌ها برای تاکید روی بالاتنه و متعادل کردن اندام استفاده از اکسسوری‌هایی مثل همین دستمال گردن است.

فرم اندام مردانه

لباس مناسب برای فرم اندام مردانه متوسط

اگر اندام معمولی و متوسطی دارید که در آن عرض شانه از کمر بیشتر است جزو افراد خوش شانسی هستید که بیشتر لباس‌های مردانه برای آن‌ها طراحی شده است. اما برای تاکید بیشتر روی تناسب اندام خود می‌توانید این لباس‌ها را بپوشید:

کتی که فرم طبیعی بدن را دنبال کند: شما باید تناسب و سادگی را در لباس‌های خود رعایت کنید چون خودتان اندام متناسبی دارید. یک کت برش‌دار کمر باریک که فرم اندام شما را دنبال کند بهترین گزینه برای شما است.

پیراهن اسلیم فیت یا معمولی: در مورد پیراهن هم باید تناسب و تعادل را رعایت کنید و از پیراهنی استفاده کنید که کاملا اندازه باشد و فیت آن هم بسته به سلیقه و استایل شما تنگ یا متوسط باشد.

اکسسوری‌های جذاب: برای تاکید روی اندام و تناسب آن شما می‌توانید از اکسسوری‌های چشمگیر و زیبا استفاده کنید، اکسسوری‌هایی مثل کراوات، کلاه و … که شما را خاص و متفاوت نشان دهد.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه پوشاک آقایان مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Men Real Style (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
6
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
57
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
94
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
68
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
189
موهای زائد بدن را به این روش اصلاح کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
موهای زائد بدن را به این روش اصلاح کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
161

مقالات سلامت

قطره چشم خانگی
قطره چشم خانگی را با موادی ساده و ارزان در خانه درست کنید
0
فولیک اسید برای درمان کم خونی
معرفی کامل داروی فولیک اسید (Folic Acid) برای درمان کم خونی
40
درمان زخم معده
درمان زخم معده با درمانهای سنتی و خانگی طبق تحقیقات و انواع درمانهای دارویی
93
هموروئید خارجی
هموروئید خارجی به چه علت بوجود می‌آید، انواع درمانهای پزشکی و خانگی آن چیست؟
88
معرفی داروی کوئتیاپین
داروی کوئتیاپین ( کوتیاپین) و معرفی ویژگی ها و نکات کلیدی در مصرف آن
76
فوروزماید چیست و چه کاربردی دارد؟
معرفی کامل داروی مُدِر فوروزماید (Furosemide) – درمان حبس آب و فشار خون
61

مقالات آشپزی

سالسا
طرز تهیه سالسا به سبک رستوران به همراه چندین دستورالعمل متنوع اضافی
20
شیره خرما
طرز تهیه شیره خرما بهترین و سالمترین جایگزین عسل برای گیاهخواران
307
نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
186
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
306
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
332
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
544

مقالات تغذیه

فواید آب زغال اخته
آب زغال اخته چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد و چگونه از بیماریها پیشگیری می‌کند؟
89
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با 25 ماده غذایی متنوع
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با ۲۵ ماده غذایی متنوع و روش استفاده
353
کاهش نفخ
کاهش نفخ به ۱۸ روش متنوع با راه حلهای کوتاه مدت و بلند مدت
408
غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
291
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
571
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
600