جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
پایان غول بریتانیایی

Lionhead ؛ فراز و نشیب های افسانه بریتانیایی بازی های ویدیویی

Lionhead یکی از بهترین و خلاقانه ترین شرکت های طراح بازی های ویدیویی بود .

یکی از خلاقاناترین استودیو های بریتانیا توسط مایکروسافت در ماه آوریل بسته شد . در زیر مقاله ی کوتاهی از موسس این استودیو Peter Molyneux و همکارانش در مورد پایان دوره شان را می خوانیم .

Lionhead

نزدیک به ۲۰ سال است که استودیو Lionhead ، چراغ راهنمای صنعت بازی در بریتانیا بود . در محیطی که بودجه های بزرگ بیشتر به پروژه های جاه طلبانه تمایل دارند ، در اینجا گروهی از آزمایشگران ، مخترعان و صنعت گران بودند که همیشه به دنبال تولید چیزی کنجکاوانه بودند . خواه یک چیز عجیب و غریب بود یا سریال های بسیار موفق فابل . این استودیو که در ۱۹۹۶ در Guildford  تشکیل شد ، در ابتدا به صورت مستقل فعالیت می کرد تا اینکه مایکروسافت آن را خرید . یک دهه به بعد در ۳۱ آوریل ۲۰۱۶ ، چراغ این استودیو برای همیشه خاموش شد . Lionhead که بازی ها را با انتخاب های بزرگ می ساخت ، به شکل مظلومانه ای به کار خود پایان داد .

به عنوان بیشترین تاریخچه این بازی ، استودیو با Peter Molyneux ، طراح ویژه ای که از همکاران راه اندازی ابتدایی استودیو Guildford  در سال ۱۹۹۰ بود ، شناخته می شد . او بر یک سلسله بازی های شبیه سازی کلاسیک ( Populous, Powermonger, Syndicate, Theme Park) پیش از آنکه به Electronic Arts در سال ۱۹۹۰ فروخته شود ، نظارت داشت . ضعف های مدیریتی متداوم انتشارکنندگان ، که سبب دست و پا زدن ۶ ساله و سرانجام تعطیلی شد ، مبنای افسانه های صنعت بازی است ؛ داستان همیشگی احتیاط در هنگام برخورد حجم زیاد پول و نبوغ خلاقانه  . معمولا یکی از این دوتا دیگری را از بین می برد .

بازی های خلاقانه

Molyneux می گوید : زمانی که EA Bullfrog را خریداری کرد ، نزدیک ۳۵ نفر وجود داشتند و در عرض ۹ ماه به ۲۰۰ نفر تبدیل شدند . تمام فرهنگ و خلاقیت با آن از بین رفت . بنابراین همین موقع بود که در Bullfrog ، Mark Webley, Steve Jackson, Paul McLaughlin و من جلسه ای گذاشتیم وتصمیم گرفتیم Lionhead را راه اندازی کنیم . در واقع ، گفتم من آن را به راه انداختم ، با این فکر که در آن زمان شاید چند صد هزار تا باشد اما در پایات بسیار بیشتر بود . در نهایت ما کار را راه اندازی کردیم .

ایده این بود که به دنبال خلاقیت های بسایر ناب بگردیم که با تیم های کوچک ۳۰ – ۳۵ نفره بتوان آن را به پایان رساند . این رویاپردازی آزادانه سیاه و سفید شد ، استراتژی باز که در آن بازیکنان به کنترل کنندگان یک اجتماع از روستاییان ابتدایی باشند . هم چنین بازی درای یک موجود هوش مصنوعی  انطباقی بود که می توانست بیاموزد و فعالیت های بازیکنان را پاسخ دهد . در این زمان B & W مهم ترین بزای پیشرو بود ( بدون در نظر گرفتن Mans Sky ) اما یک تیم کوچک و طبیعت کار منجر به یک سری تاخیر شد .

بازی های قدیمی

Molyneux می گوید : هنوز کار کردن تا دیر وقت با Richard Evans را به خاطر دارم ، درست همان زمانی که برای اولین انگیزه بیدار ماندن را بدست آوردیم . انیمیشن ها و مدل ها آماده بودند و ما بر روی هوش مصنوعی کار می کردیم . احساسی شبیه Frankenstein داشتیم ، با حیرت نمی دانستیم که باید چه کار کنیم .

موجود به پا شد ، در این لحظه جادویی ، و یکی از مقاصدی که به دادیم ، غذا دادن به او بود . اولین کاری که کرد این بود که شروع به تکان دادن دست های خود کرد . مطمئنا ما هر چیزی را به ارزش غذا می دانستیم ، مثلا بدن موجود . بنابراین او تصمیم گرفت که پاهای خودش ارزشمند ترین غذای در دسترس است .

موجود B&W  تمام تیتر های خبری را بدست آورد . حتی پیچیدگی هوش مصنوعی همیشه برای بازیکنان واضح نبود Lionhead تلاش می کرد تا بازی متفاوتی خلق کند . او در حال رویاروی شدن با تمام اشکال مراحل طراحی بود . Georg Backer  ، برنامه نویس شبکه ، می گوید : حتی بعضی از آنها را در آن ساخته شده بود . سیستم آب و هوا B&W می توانست تشخیص دهد که شما در کجا قرار دارید و آب و هوا را به شما نشان می داد . این بازی رابط کاربری داشت که اگر شما آن را انتخاب می کردید می توانست ایمیل های شما را چک کند و یک روستایی کوچکی داشت که در هنگام دریافت ایمیل جدید صدا می زد ‘هی ایمیل ‘ در بعضی نقاط شما حتی مب توانستید پیام های متنی ارسال کنید . در آن دوران از آنها استفاده می کردیم اما خیلی زود متوجه شدیم که هزینه های گزافی را به دنبال دارد ؛ بنابراین آن را کنار گذاشتیم . اما واهمه ای نداشتیم برای یک بار هم که شده آن را امتحان کنیم .

بازی های خاطره انگیز

انتشار طولانه مدت B&W در سال ۲۰۰۱ با حمایت های توسعه دهنده ، بررسی های بزرگ و فروش فوق العاده ای روبرو شد . در چند سال بعد از آن Lionhead با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کرد .  Molyneux می گوید : به معنای واقعی فاجعه بزرگی بود . این اتفاق هرج و مرج نبود بلکه بسیار فراتر از هرج و مرج بود . چیزی که برای ما تافاقا افتاد این بود ؛ ما B&W را ساختیم و به موفقیت بزرگی رسیدیم . کاری که کردیم این بود که به حرف برخی مشاوران اقتصادی گوش دادیم ؛ آنها می گفتند : اگر نتوانیم در بازار بورس شناور بمانیم شرکتمان سقوط خواهد کرد .

موسس با رفتن برای لیست های عمومی موافقت کرد . Molyneux : احمقانه ترین اتفاق که ممکن بود بیافتد . چون وقتی شما برای یک IPO می روید اتفاقی که می افتد این است که مشاوران اقتصادی به شما می گویند : شما نمی توانید تنها ۳۰نفر داشته باشید ، باید افراد بیشتری را استخدام کنید ؛ شما نمی توانید تنها یک محصول داشته باشید ، شما نیاز دارید تا ۳ تا ۴ محصول تولید کنید . و این جایی بود که فیلم ها شروع شد . در واقع به همین دلیل بود که ما حواسمان پرت شد ، چون تمام  این افراد در حال کار خود بودند و تمام آن دیوانگی بود .

Lionhead بازی های هیجان انگیز

شیر می خوابد

Ted Timmins ، که با برنامه های پرسش و پاسخ کارش را شروع کرد و پیش از اینکه هدایتFable Anniversary را به دست بگیرد در تمام بازی های فابل کار کرده بود ، می گوید‌: شماری از ما در Lionhead بودیم ، جایی که کار و تجربه را آغاز کردیم و در میان بهترین ها بالا رفتیم. حتی برای طراحان بازی هم خیلی خاص و ویژه نبود ، آزمایش گران آن را دیدند ، هنرمندان و تولید کنندگان همگی افزایش یافتند . Lionhead مکان بسیار کاربردی برای کار کردن بود که مورد احترام واقع بود . حتی یک بار شنیدم که همچون دانشگاه است ؛ زمانی که از آن خارج می شوید فارق التحصیل شده اید . Lionhead با این که آینده خوبی نداشت اما سبب پیشرفت و ساختن افراد زیادی شد .

از بیرون برای افرادی که وارد B&W می شدند ، مثل آن بود که بخت به آنها رو کرده است . به طور مثال Sean Roberts که مسئول سیستم انیمیشن سازی حرکت موجد با آن سرعت فوق العاده بود ، به عنوان پیک موتوری  برای یک شرکت به نام  Black and White کار می کرد . Molyneux : بنابراین روشن است که وقتی او برای مصاحبه آمد ما بلافاصله او را پذیرفتیم . سرنوشت او را به آنجا آورد .

فراموش نشدنی ها

شاید سرنوشت بود ، چون هیچکس اینقدر خوش شانس نیست . Jonty Barnes وقتی ساله بود استخدام شد ؛ با اخلاق کاری عالی . حال او به عنوان تهیه کننده تخصصی در  Bungie’s Destiny کار می کند . Daniel Deptford هم فرد با تجربه ای شد و حال برای شرکت مایکروسافت به عنوان مهندس نرم افزار در HoloLens کار می کند . Richard Evans یکی دیگر از متخصصین هوش مصنوعی ، هم اکنون در زمینه ای در گوگل تحقیق و پژوهش می کند . Alex Evans  و  Mark Healey که به صورت مشترک Media Molecule  را راه اندازی کرده اند ، هم اکنون در حال ساخت بازی هستند . Lionhead ازبین رفته است اما میراث گران بهای آن باقی مانده است .

شرکت هایی که سبب پرورش استعداد ها شدند

Molyneux می گوید : بسیار زیبا و دل انگیز است که در مورد خاطره های شاد صحبت کنیم . این روزها بسیار دشوار است چون من به پنجره نگاه کردم و از دفترم می توانم ساختمان Lionhead را ببینم ؛ بسیار وحشتناک است که پنجره هایش را خاموش ببینم . تمام چیزی که هستم وتمام چیزهایی که دارم این است که به عنوان پیشرو نابغه هایی کار می کردم و نابغه های زیادی در آنجا کار می کردند و چیز های خارق العاده ای می ساختند و تماما خود را وقف کرده بودند . روزهای غم انگیزی است .

ترجمه اختصاصی تیم ترجمه مجله قرمز از روزنامه theguardian

شما می توانید با مراجعه به قسمت بازی دیگر مقالات ما را هم ببینید .

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
42
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
109
چند مدل ساده طراحی ناخن که خودتان در منزل می‌توانید انجام دهید
چند مدل ساده طراحی ناخن که خودتان در منزل می‌توانید انجام دهید
137
پنج روش جدید برای پاکسازی پوست که هیچ عارضه‌ای برای پوست شما ندارند
پنج روش جدید برای پاکسازی پوست که هیچ عارضه‌ای برای پوست شما ندارند
125
این ترفندها را رعایت کنید تا آرایش درست و بی نقصی داشته باشید
این ترفندها را رعایت کنید تا آرایش درست و بی نقصی داشته باشید
146
با رعایت این برنامه پنج روزه از چرب شدن موها جلوگیری کنید
با رعایت این برنامه پنج روزه از چرب شدن موها جلوگیری کنید
77

مقالات سلامت

خواص پسته
پسته و معرفی ۹ مورد از مزایای شگفت‌انگیز ناشی از مصرف این ماده غذایی
32
معرفی داروی ویوانس
داروی ویوانس و معرفی ویژگی‌ها، نکات مورد حین مصرف و عوارض جانبی
28
آرد بادام و معرفی ۸ مورد از مزایای باورنکردنی این ماده غذایی
52
تست SGOT
تست SGOT آزمایش خون چیست و برای تشخیص چه بیماری‌هایی تجویز می‌شود؟
71
معرفی ماده کوئرستین
کوئرستین و معرفی ۷ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده آنتی اکسیدان
36
رفع بوی بد کفش
رفع بوی بد کفش با چند ترفند خانگی که واقعا موثر هستند
63

مقالات آشپزی

شیرینی مربایی
شیرینی مربایی لینزر ؛ شیرینی مخصوص عید نوروز
23
دلمه 11
طرز تهیه دلمه کلم به بهترین روش به همراه نکات مربوط به پخت
38
سس مارینارا خانگی
سس مارینارا خانگی برای انواع پاستا و سایر غذاها؛ بدون گلوتن و وگان
51
کیک هویج تخته‌ای
کیک هویج تخته‌ای با تزئین پنیر خامه‌ای و هویج واقعی (شیت کیک هویج)
33
سینه مرغ سوخاری مغزدار
طرز تهیه سینه مرغ سوخاری مغزدار؛ چیکن کیف ساده
63
نان گوجه
نان گوجه و سبزی با گوجه برشته و سبزی معطر (نان ایتالیایی)
28

مقالات تغذیه

بهترین چای گیاهی
بهترین چای برای سلامتی کدام است و چه اثراتی روی بدن دارند؟
17
خواص پسته
پسته و معرفی ۹ مورد از مزایای شگفت‌انگیز ناشی از مصرف این ماده غذایی
32
آرد بادام و معرفی ۸ مورد از مزایای باورنکردنی این ماده غذایی
52
معرفی ماده کوئرستین
کوئرستین و معرفی ۷ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده آنتی اکسیدان
36
معرفی تربچه سیاه
تربچه سیاه و معرفی ۷ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده غذایی
202
آب هنداونه
آب هندوانه و معرفی ۶ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این نوشیدنی محبوب
65