جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
راه های آلودگی به عفونت مخمری

عفونت مخمری و ۷ عادت روزانه که می‌تواند باعث بروز آن در شما شود

عفونت مخمری دارید؟ بله؟ شما ممکن است به این عفونت مبتلا شده باشید حتی اگر شما دچار سوزش، خارش و یا متوجه ترشح عجیب‌وغریب درزمانی که شما خود را خشک می‌کنید نشده‌اید. مخمر که درواقع یک قارچ است که کاندیدا (candida) نامیده می‌شود و تقریباً همیشه در واژن به تعداد کمی وجود دارد. نینا علی، پزشک متخصص و استاد گروه زنان و زایمان دانشکده پزشکی بولور دراین‌باره می‌گوید: “مخمر، مکان‌های گرم و مرطوب را دوست دارد”. اغلب اوقات، شرایط خوب است: در یک واژن سالم شرایط اسیدی قوی برای مخمری وجود دارد که باعث عفونت می‌شود؛ اما با تغییر سطح pH واژن و ایجاد عفونتی به رنگ سبز روشن توسط این مخمر، باعث می‌شود که نگرانی ایجاد شود، به همین دلیل است که ۳ نفر از هر ۴ زن در طول زندگی خود عفونت مخمر دارند؛ و هنگامی‌که شما به این عفونت مبتلا می‌شوید احتمال بیشتری دارید که دیگران هم به آن مبتلا شوند، گرچه پزشکان کاملاً مطمئن نیستند چرا. جدا از اینکه آیا شما به‌طور طبیعی مستعد این مشکل هستید یا خیر، احتمالاً با یک یا چند اشتباه رایج، احتمال بروز خطر ابتلا به این عفونت را در خود افزایش دهید که در این مقاله به معرفی و بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

اجازه دادن برای اینکه شکربر رژیم غذایی شما حکم‌فرما باشد

شما لازم نیست که برای غرق کردن خون خود با گلوکز لزوماً کیک شکلاتی بخورید. به نظر می‌رسد شکر در همه‌چیز، از کچاپ تا نان و کره بادام‌زمینی و غیره وجود دارد و هنگامی‌که شما به‌طور مداوم از این منبع انرژی بیش‌ازحد مصرف می‌کنید، این امر می‌تواند منجر به یک مشکل عمده ازجمله عفونت مخمری شود. علی دراین‌باره گفت: “اگر گلوکز زیاد در بدن شما وجود داشته باشد، منبع انرژی برای مخمر است”. قند خون بالا(هایپرگلیسمی) همچنین می‌تواند توازن pH در ناحیه واژن شمارا از بین ببرد که باعث می‌شود مخمر رشد کند؛ بنابراین احتمالاً شگفت‌آور نیست که عفونت مخمری مکرر در افراد مبتلابه دیابت رایج است. مایکل کاکوویچ، پزشک متخصص و یک متخصص ارتودنسی در مرکز پزشکی Wexner ایالت اوهایو دراین‌باره می‌گوید، در برخی موارد این امر ممکن است نشانه‌ای از این باشد که دیابت در فرد وجود دارد.

عفونت مخمری و فعالیت در لباس ورزشی یا لباس شنا

اگر به خاطر فعالیت ورزشی لباس‌های شما آلوده به عرق و یا مرطوب شود این رطوبت مناسب واژن زمینه را برای رشد عفونت مخمری فراهم می‌کند. علی دراین‌باره می‌گوید: ” همه با هر میزان از فعالیتی ممکن است در معرض ابتلای به این عفونت باشند. اگر لباس و بدن به‌سرعت خشک و تمیز نشود، شرایط برای ایجاد عفونت مهیا می‌شود. کاکوویچ می‌گوید: لباس‌زیر پنبه‌ای می‌تواند یک انتخاب راحت باشد، اما ممکن است به‌سوی مرطوب رود. او می‌گوید: مانند حوله. او توصیه می‌کند پارچه‌های جذاب رطوبت را انتخاب کنید که آب و عرق را از پوست شما بیرون بکشند؛ اما مهم‌تر از انتخاب پارچه شما، نگه‌داشتن این موارد به‌صورت تازه و خشک است: اگر لباس‌های نزدیک به شکم شما مرطوب شد، به‌محض اینکه شما می‌توانید، آن‌ها را تغییر دهید.

لباس های ورزشی و احتمال عفونت مخمری

سوزاندن چربی نیمه شب

آیا شما یک جغد شبانه هستید؟ آیا تا زمانی که ساعت‌های زیاد را سرگرم ماجراجویی، گشت‌وگذار در دنیای مجازی یا گوشی هوشمند خود هستید؟ کمبود خواب شما احتمالاً مثل ضعف در سیستم ایمنی بدن شما است. هنگامی‌که  شما خواب باکیفیتی را تجربه نمی‌کنید، بدن شما به‌راحتی قادر به مبارزه با عفونت نیست و درگیر عفونت‌های مخمری می‌شود. علی می‌گوید: هرگونه عادت که شمارا از  داشتن سطح خوبی از سلامتی خوب دور می‌کند، مانند استرس داشتن، ورزش نکردن، بدغذا خوردن را باید کنترل کنید.

پوشیدن لباس جین

هر لباس که باعث فشرده شدن شما می‌شود، یک مخزن تاریک و مرطوب برای رشد مخمر ایجاد می‌کند. لباس شما باید دارای فضایی برای تنفس باشد، به‌طوری‌که هر عرقی که می‌کنید سریعاً تبخیر کند. کاکوویچ می‌گوید: ” این لباس‌های تنگ وضعیت را به‌تدریج ایجادمی کند که به‌راحتی از بین نمی‌رود.” همچنین اضافه‌وزن زیاد نیز می‌تواند مشکل‌ساز باشد. مخمر طرفدار چربی‌های پوستی است و اگر شما آن‌ها را در مناطق پایین بدن خود نگه‌دارید و اگر آن ناحیه  را خشک نگه ندارید، ممکن است که در معرض عفونت‌هایی در داخل و اطراف واژن قرار گیرید. (بثورات پوستی رایج است.)

داشتن رابطه جنسی بدون حفاظت

اگرچه یک عفونت مخمری ازلحاظ علمی یک بیماری منتقله ازنظر جنسی نیست، ممکن است از طریق شریک خود در طول رابطه جنسی به این عفونت مبتلا شد. “به‌طورکلی، این عفونت به این صورت انتقال پیدا نمی‌کند، اما زمانی که زنان دچار عود عفونت‌های مکررمی شوند، گاهی اوقات از شریک خواسته می‌شود که درمان شود تا ببیند که آیا این امر کمکی به درمان عفونت می‌کند یا نه”. مردان که ختنه‌ نکرده‌اند، شانس کمی برای حذف این مخمر دارند، زیرا آن عضو آن‌ها یک ناحیه تاریک و مرطوب را ایجاد می‌کند که در آن می‌تواند مخمر زنده بماند. کاکوویچ می‌گوید، هرزمانی که شما یک شریک جدید داشته باشید، خطر ابتلای شما به این عفونت نیز افزایش می‌یابد زیرا هر کس دارای فلور های مختلفی از این مخمر است.

عوض کردن لوازم بهداشتی موردنیاز در دوران قاعدگی

آخرین بار که تامپون را فراموش کردید که عوض کنید را به یاد نمی‌آورید؟  این می‌تواند باعث رشد باکتری و مخمر  شده و تعادل pH  را از بین ببرد علی  می‌گوید: “شما قطعاً نمی‌خواهید هر چیزی را که در (واژن) قرار دارد، فراموش کنید. پس در این زمینه هوشیار باشید.” استفاده از پد ؟ اطمینان حاصل کنید که شما نیز اغلب آن‌ها را تغییر دهید (یا خالی کنید) و حتی فکر دوش گرفتن را نکنید:  این امر فقط باعث می‌شود که بدن شما به‌طور سخت‌تری برای بازگرداندن تعادل باکتری‌های طبیعی خودکار کند.

استفاده از یک روش پیشگیری از بارداری هورمونی

سلول‌های واژن شما بسیار حساس به استروژن و هورمون‌های دیگر در پیشگیری از قرص‌های ضدبارداری، ایمپلمنت ها و IUD های هورمونی هستند، بنابراین هنگامی‌که شما شروع به استفاده از یکی از این روش‌ها می‌کنید، محیط واژن خود را تغییر  می‌دهید و خطر ابتلا به عفونت مخمری را افزایش می‌دهید. خوشبختانه، مطالعات نشان می‌دهد که این خطر در طول زمان کاهش می‌یابد، بنابراین اگر شما در طول سال‌ها از یک  قرص استفاده کرده‌اید، بعید است که این مشکل در شما ایجاد شود. همچنین خوب است بدانید: گاهی اوقات این روش‌های پیشگیری از بارداری می‌تواند میزان ترشح شمارا به‌اندازه کافی تغییر دهد که شمارا به این اشتباه بیندازد که فکر کنید که به یک عفونت مخمری دچار شده‌اید( درصورتی‌که این امر صادق نیست). کاکوویچ می‌گوید: هر زمان که مطمئن نیستید، قبل از رفتن به داروخانه به پزشک مراجعه  و با او مشورت کنید، بگذارید آن‌ها را در زیر یک میکروسکوپ قرار داده و بررسی کنند.

راه های ابتلا به عفونت مخمری

منبع: prevention.com
این مقاله توسط Rachel Reiff Ellis به رشته تحریر درآمده و توسط مجله قرمز به صورت اختصاصی، ترجمه و تالیف شده است.

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
46
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
178
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوان‌تر شدن شما می‌شود
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوانتر شدن شما می‌شود
166
موثرترین درمان‌های غیرجراحی کلینیکی برای زیبایی پوست
موثرترین درمان‌های غیرجراحی کلینیکی برای زیبایی پوست
186
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
250
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
219

مقالات سلامت

معرفی آب مروارید
آب مروارید ( کاتاراکت ) : انواع مختلف ، علل پیدایش و علائم ابتلا
39
سوختگی دهان
سوختگی دهان را با ۷ درمان طبیعی در خانه درمان کنید
91
روش آنژیوگرافی
آنژیوگرافی (رگ نگاری) عروق کرونر: تعریف و نحوه انجام این روش
231
شقاق مقعد یا فیشر
شقاق مقعد (Fissure) چیست؟ معرفی کامل، علائم، پیشگیری و درمان شقاق مقعد
407
آکنه پیشانی
آکنه پیشانی به چه علت بوجود می‌آید و چگونه درمان می‌شود؟
350
درد گوش موقع بلعیدن
درد گوش موقع بلعیدن به چه علت بوجود می‌آید؟
302

مقالات آشپزی

شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
594
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
421
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
780
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
389
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
3,186
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
1,116

مقالات تغذیه

تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
285
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
222
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
231
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
589
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
914
فواید چای نعناع
چای نعناع و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی مفید
1,124